İran Tayland'daki Saldırıları Kınadı - Son Dakika

İran Tayland'daki Saldırıları Kınadı

15.02.2012 11:51
İran Tayland'daki Saldırıları Kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Tayland'da meydana gelen patlamaları kınadıklarını belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Tayland'da meydana gelen patlamaları kınadıklarını belirterek her türlü terör eylemine karşı olduklarını söyledi.

Devlet televizyonunun haberine göre, Mihmanperest, Tayland, Gürcistan ve Hindistan'daki patlamalara ilişkin yaptığı açıklamada, "İran, her türlü terör eylemini kınıyor" ifadesini kullandı.

"Tayland'daki terör saldırılarının arkasında gizli ve canice hedefleri olan İsrail unsurlarını sorumlu tutan" Mihmanperest, konunun bir an önce aydınlatılması için Tayland ile her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazır olduklarını belirtti.

"Patlamalarda İran'ın parmağı olduğu" yönündeki İsrail iddialarını reddeden Mihmanperest, İsrail'in, İran ve Tayland arasındaki tarihi ve dostane ilişkileri bozmak istediğini bildirdi.

Mihmanperest, çeşitli senaryo ve komplolarla İran'ı suçlayan İsrail'in bu tür çabalarının da sonuçsuz kalacağını kaydetti. - TAHRAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Almanya'dan İsrail'in boşaltılan 4 yasa dışı yerleşim birimini açacak yasayı onaylamasına tepki Almanya'dan İsrail'in boşaltılan 4 yasa dışı yerleşim birimini açacak yasayı onaylamasına tepki Polonya'nın İsrail Büyükelçisi görevine dönecek Polonya'nın İsrail Büyükelçisi görevine dönecek Türkiye'den İsrail'in 2005'te boşaltılan 4 yasa dışı yerleşim birimini açacak yasayı onaylamasına tepki Türkiye'den İsrail'in 2005'te boşaltılan 4 yasa dışı yerleşim birimini açacak yasayı onaylamasına tepki

Son Dakika Dünya İran Tayland'daki Saldırıları Kınadı - Son Dakika


Advertisement