İsrailli ve Filistin Temas Kurdu - Son Dakika

İsrailli ve Filistin Temas Kurdu

03.01.2012 18:02
İsrailli ve Filistin Temas Kurdu

İsrailli ve Filistinli başmüzakereciler, bir yılı aşkın bir sürenin ardından ilk kez bir araya geldi.

İsrailli ve Filistinli başmüzakereciler, bir yılı aşkın bir sürenin ardından ilk kez Ürdün'ün başkenti Amman'da bir araya geldi.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in baş görüşmecisi İzak Molko ile Filistin'in baş görüşmecisi Saib Erekat'ın, ABD, Rusya, Avrupa Birliği ve BM temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda bir araya geldiği bildirildi.

Molko ile Erekat daha sonra yapılacak ayrı bir toplantıda güvenlik ve İsrail ile Filistin devleti arasındaki sınırlar gibi önemli konularda karşılıklı olarak kendi taraflarının görüşlerini dile getirecek.

İki taraf arasındaki önemli konularda çözüme ulaşılamamış olması nedeniyle görüşmelerde önemli bir ilerleme kaydedilmesine yönelik beklentilerin az olduğu dile getiriliyor.

İsrail ile Filistin arasındaki görüşmeler, İsrail'in yeni Yahudi yerleşim merkezleri inşa etmesi konusunda yaşanan ihtilaf nedeniyle tıkanmıştı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas bugün yaptığı açıklamada, Amman'daki görüşmelerin, İsrail-Filistin barış görüşmelerini yeniden başlatmayı başaramaması durumunda İsrail'e yönelik "yeni önlemler" alma tehdidinde bulunmuştu. - AMMAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Ürdün ve AB'den İsrail'e 'Smotrich'in Filistin'i yok sayan ifadelerini reddedin' çağrısı Ürdün ve AB'den İsrail'e 'Smotrich'in Filistin'i yok sayan ifadelerini reddedin' çağrısı Ürdün Meclisi hükümetten İsrailli büyükelçinin sınır dışı edilmesini talep etti Ürdün Meclisi hükümetten İsrailli büyükelçinin sınır dışı edilmesini talep etti Ürdün: İsrail, Smotrich'in 'ırkçılığının hükümeti bağlamadığını' teyit etmeli Ürdün: İsrail, Smotrich'in 'ırkçılığının hükümeti bağlamadığını' teyit etmeli

Son Dakika Dünya İsrailli ve Filistin Temas Kurdu - Son Dakika


Advertisement