SON DAKİKA AVRUPA BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Avrupa Birliği Haberleri

 • 19 Nisan 2018 21:20 AK Parti ve MHP'nin Ortak Seçim Önergesi AK Parti ve MHP'nin, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018'de yapılmasına ilişkin ortak seçim önergesi, Meclis Anayasa Komisyonunda kabul edildi.
 • 19 Nisan 2018 20:35 AB'den Brezilya Etine Kısıtlama SAO PAULO(AA) - Avrupa Komisyonu, Brezilya'daki 20 et üretim tesisinin Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere yönelik et ve tavuk ihracatını yasakladı.
 • 19 Nisan 2018 20:16 Berlin'de Merkel-Macron Zirvesi Berlin'de Merkel-Macron Zirvesi Almanya Başbakanı Angela Merke ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB'deki son gelişmeleri değerlendirmek üzere Berlin'de bir araya geldi.
 • 19 Nisan 2018 19:46 Tuz Tansiyonu Yükseltmez, Tansiyonu Yükselten Şekerdir" Burdur'un Bucak ilçesindeki Ayşe Sak Ortaokulu'nda Avrupa Birliği "Healthy Life Is Happy Life" projesi kapsamında düzenlenen seminere konuk olan Karatay, öğrencilere sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu
 • 19 Nisan 2018 18:47 Sağlık Bakanlığı ile Dsö Arasında İş Birliği Anlaşması - Bakan Demircan Sağlık Bakanlığı ile Dsö Arasında İş Birliği Anlaşması - Bakan Demircan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye'ye sığınan göçmenlere 7 yıldır birçok konuda güçlü bir destek verildiğini belirterek, "Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, bu konuda taahhütleri olan ülkeler, taahhütlerini maalesef yerine getirmedi.
 • 19 Nisan 2018 18:36 İçişleri Bakanı Soylu, Avrupa Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Bulc'u Kabul Etti İçişleri Bakanı Soylu, Avrupa Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Bulc'u Kabul Etti Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanvekili Özkan Demirel, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Dairesi Başkanı Mehmet Yavuz, Trafik Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Köse ve AB Uzman Yardımcısı Halil Ceyhun Üstündağ da görüşmede hazır bulundu
 • 19 Nisan 2018 18:25 Üçüncü Havalimanının Yapım Aşaması Takdire Şayan" AB Komisyonunun Ulaştırmadan Sorumlu Üyesi Violeta Bulc, İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü havalimanı hakkında, "Gerçekten en son teknolojiyle donatılmış çok büyük bir havalimanı. Yapım aşaması da takdire şayan. Avrupa'daki havacılık sektörüne de çok büyük katkıları olacak.
 • 19 Nisan 2018 18:22 İçişleri Bakanı Soylu'nun Kabulü Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanvekili Özkan Demirel, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Dairesi Başkanı Mehmet Yavuz, Trafik Araştırma Merkezi Müdürü Uğur Köse ve AB Uzman Yardımcısı Halil Ceyhun Üstündağ da görüşmede hazır bulundu
 • 19 Nisan 2018 17:56 AB'den 3. Havalimanına Övgü Avrupa Komisyonu Üyesi Violeta Bulc, "3. Havalimanıyla gurur duymalısınız. Son teknolojiyle donatılmış çok büyük bir havalimanı gerçekten. Yapımı takdire şayan" dedi.
 • 19 Nisan 2018 17:53 Teröristler Avrupa'da Daha Kolay Silah Edinebiliyor" Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun finansmanıyla Flaman Barış Enstitüsünün "Avrupa'da Teröristlerin Silahlara Erişimi" başlıklı araştırma, son yıllarda suç ve terör gruplarının Avrupa genelinde yüksek miktarda silah elde ettiğini ortaya koydu
 • 19 Nisan 2018 17:49 Tekstil İhracatçıları Tekstil İhracatçıları "Jak Eskinazi" Dedi Türkiye'de katma değer oluşturan en önemli sektörlerden biri olan tekstil sektörü, 2017 yılını Avrupa Birliği'nin en büyük 2
 • 19 Nisan 2018 17:49 Birleşik Krallık Brexit Sonrasının "Ticari Birlikleri"Ne Hazırlanıyor Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmaya hazırlanırken, Londra'da başlayan Birleşik Krallık Milletler Topluluğu (Commonwealth) Hükümet Başkanları Zirvesi (CHOGM) ile eski Britanya İmparatorluğu'nda yer alan ülkelerle ticari yakınlık kurmayı hedefliyor.
 • 19 Nisan 2018 17:44 Birleşik Krallık Brexit Sonrasının Birleşik Krallık Brexit Sonrasının "Ticari Birlikleri"Ne Hazırlanıyor Birleşik Krallık Brexit sonrasının "ticari birlikleri"ne hazırlanıyorFaruk Zabcı - Celal Sönmez / Londra, 19 Nisan (DHA) - Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmaya hazırlanırken, Londra'da başlayan Birleşik Krallık Milletler Topluluğu (Commonwealth) Hükümet Başkanları Zirvesi...
 • 19 Nisan 2018 17:39 Birleşik Krallık Brexit Sonrasının "Ticari Birlikleri"Ne Hazırlanıyor Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmaya hazırlanırken, Londra'da başlayan Birleşik Krallık Milletler Topluluğu (Commonwealth) Hükümet Başkanları Zirvesi (CHOGM) ile eski Britanya İmparatorluğu'nda yer alan ülkelerle ticari yakınlık kurmayı hedefliyor.
 • 19 Nisan 2018 17:37 Birleşik Krallık Brexit Sonrasının "Ticari Birlikleri"Ne Hazırlanıyor Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmaya hazırlanırken, Londra'da başlayan Birleşik Krallık Milletler Topluluğu (Commonwealth) Hükümet Başkanları Zirvesi (CHOGM) ile eski Britanya İmparatorluğu'nda yer alan ülkelerle ticari yakınlık kurmayı hedefliyor.
 • 19 Nisan 2018 17:34 AB Türkiye Raporu: Et Kotaları Şeffaf Yönetilmeli Avrupa Birliği (AB) 2018 yılı Türkiye Raporu, tarım ve gıda alanlarındaki uygulamalara da yer verdi.
 • 19 Nisan 2018 17:23 CHP İl Başkanı Çakmak: CHP İl Başkanı Çakmak: "Bu Seçimi Biz Kazanacağız" CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimin kazanının kendileri olacağını söyledi.
 • 19 Nisan 2018 17:20 Skripal'in Kızının Görüntüleri Ortaya Çıktı Rus Soruşturma Komitesi, 3 Mart’ta İngiltere’ye gitmeden önce Moskova Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’nda eski Rus ajan Sergey Skripal’ın kızı Yulia Skripal’in görüntülerini yayınladı.
 • 19 Nisan 2018 17:19 AB'nin Kapıları Karadağ'a Açık" Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Karadağ'ın AB'ye üyelik sürecinde son derece iyi ilerlediğini belirterek, "AB'nin kapıları Karadağ'a açık." ifadelerini kullandı.
 • 19 Nisan 2018 17:05 Sağlık Bakanlığı ile Dsö Arasında İş Birliği Anlaşması Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye'ye sığınan göçmenlere 7 yıldır birçok konuda güçlü bir destek verildiğini belirterek, "Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, bu konuda taahhütleri olan ülkeler, taahhütlerini maalesef yerine getirmedi.
 • 19 Nisan 2018 16:57 Merkel: AB Reformlarının Geleceğine İnanıyorum Merkel: AB Reformlarının Geleceğine İnanıyorum Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yapacağı görüşme öncesi konuşan Almanya Başbakanı Merkel, AB'nin reform programından olumlu sonuç alacaklarına inandığını söyledi.
 • 19 Nisan 2018 16:57 Fao ve AB Güçlü Bir Dijital Tarım İçin Gelecek Görüyor – "Güçlü Dijital Tarım İçin Birlikte" üst düzey e-tarım forumu BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Bulgaristan Tarım, Gıda ve Orman Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Bulgaristan dönem başkanlığı altında Tarımsal Strateji ve Yenilikler Enstitüsü tarafından ortaklaşa düzenlenen konferans...
 • 19 Nisan 2018 16:45 Merkel-Macron Görüşmesi Merkel, haziran ayı sonunda gerçekleşecek Avrupa Birliği (AB) Zirvesi'ne kadar Avrupa'nın yeniden canlandırılması için önemli kararlar alınması gerektiğini vurguladı
 • 19 Nisan 2018 16:31 İhracatçı Firmalarımız Afganistan'a Kolaylıkla Başvuru Yapabilecekler İhracatçı Firmalarımız Afganistan'a Kolaylıkla Başvuru Yapabilecekler" Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut, Madrid Protokolü’ne dahil olan Afganistan’a Türkiye’deki ihracatçı firmaların protokol çerçevesinde artık başvuru yapabileceklerini söyledi.
 • 19 Nisan 2018 16:12 AB'den Kuzey Kore'ye İlave Yaptırım Avrupa Birliği (AB), Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlar listesine 4 kişiyi daha eklediğini açıkladı.
 • 19 Nisan 2018 15:52 Jak Eskinazi Oybirliğiyle Ege Tekstil İhracatçıları Başkanı Türkiye'de katma değer yaratan en önemli sektörlerden biri olan tekstil sektörü, 2017 yılını Avrupa Birliği'nin en büyük ikinci, dünyanın ise sekizinci büyük tedarikçisi olarak tamamladı" diye konuştu
 • 19 Nisan 2018 15:40 Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu "Kürt meselesini çözmenin tam zamanıdır" diyen Yapıcıoğlu şunları kaydetti: "Yasal düzenlemeler Avrupa Birliği istediği için değil veya birileri silah bırakacak diye değil
 • 19 Nisan 2018 15:02 Almanya 10 Bin Mülteci Alacak Almanya 10 Bin Mülteci Alacak Avrupa Birliği (AB) başlattığı yeni yerleştirme programı çevresinde, Almanya’ya 10 bin mültecinin yerleştirileceğini açıkladı.
 • 19 Nisan 2018 15:01 Tekstil İhracatçıları Jak Eskinazi Dedi Tekstil İhracatçıları Jak Eskinazi Dedi Türkiye'de katma değer yaratan en önemli sektörlerden biri olan tekstil sektörü, 2017 yılını Avrupa Birliği'nin en büyük 2
 • 19 Nisan 2018 14:57 AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir Açıklaması AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği erken genel seçimine ilişkin, "Tüm engelleri aşmak için yarınlarımız için istikrar için artık söz milletin ve zaman cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin.
 • 19 Nisan 2018 14:41 Yabancı Öğrenciler Osmaniye Kent Müzesi'ni Gezdi Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin proje ortağı olarak Osmaniye'de bulunan yabancı öğrenciler, kent müzesini gezdi.
 • 19 Nisan 2018 14:39 Dha Ankara- CHP'li Altay: Bu Karar Siyasi Ötanazi Kararıdır CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, seçimlerin erkene alınmasına ilişkin "Erdoğan'ı Bahçeli getirdi, Bahçeli götürecek demiştim fakat bu sefer birlikte gidecekler.
 • 19 Nisan 2018 14:32 Tüsiad'dan "Erken Seçim" Açıklaması Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nce (TÜSİAD), 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanı ve milletvekilliği genel seçimine ilişkin, "Öngörülebilirlik ve ekonomik reformlara öncelik verilmesi açısından seçimlerin zamanında yapılması yönündeki beklentimizi kamuoyu ile paylaşmıştık.
 • 19 Nisan 2018 14:29 Tüsiad: Seçim Süreci Özgür, Demokratik ve Adil Ortamda Olmalı Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), seçim sürecinin "özgür, demokratik ve adil bir ortamda" gerçekleşmesi çağrısı yaptı.
 • 19 Nisan 2018 14:27 CHP'li Altay: Bu Karar Siyasi Ötanazi Kararıdır CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, seçimlerin erkene alınmasına ilişkin "Erdoğan'ı Bahçeli getirdi, Bahçeli götürecek demiştim fakat bu sefer birlikte gidecekler.
 • 19 Nisan 2018 14:22 Organik Süt Sığırcılığı Projesine AB'den 1 Milyon 436 Bin Euro Organik Süt Sığırcılığı Projesine AB'den 1 Milyon 436 Bin Euro Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden Prof. Dr. İbrahim Ak’ın da yürütücü olarak yer aldığı CORE Organic AB Organik Süt Sığırcılığı projesi, Avrupa Birliği tarafından kabul edildi.
 • 19 Nisan 2018 14:22 Analiz - Proje Liderler-proje Terör Örgütleri İttifakı MEHMET A. KANCI- 14 Nisan'da Suriye'de Esed rejiminin kimyasal silah kapasitesini hedef aldığı iddiasıyla düzenlenen operasyon, her ne kadar ABD'ye mal edilse de, akabinde yaşanan gelişmeler, bunun Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un gerek Avrupa Birliği içindeki gerekse küresel düzeydeki...
 • 19 Nisan 2018 14:16 Diyarbakır-Hüda-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu Sp'li Lideri Karamolaoğlu ile Görüşeceğiz Diyarbakır-Hüda-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu Sp'li Lideri Karamolaoğlu ile Görüşeceğiz Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kürt meselesine adil çözüm çağrısı konulu basın toplantısı sonrası, gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.
 • 19 Nisan 2018 14:09 AP'den Sınırı Geçen Yunan Askerler İçin Çağrı Avrupa Parlamentosu (AP), Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan Yunanistan ordusuna mensup iki askerin serbest bırakılması çağrısında bulunan yasa tasarısını onayladı.
 • 19 Nisan 2018 14:08 Hüda-Par Lideri Yapıcıoğlu: Karamollaoğlu ile Görüşeceğiz HÜR Dava Partisi (Hüda-Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 'Kürt meselesine adil çözüm çağrısı' konulu basın toplantısı sonrası, gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.
 • 19 Nisan 2018 14:00 Makedonya Meclis Başkanı Caferi Ankara'da TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi ile görüştü.
 • 19 Nisan 2018 13:59 Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu Açıklaması Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu Açıklaması "Kürt meselesini çözmenin tam zamanıdır" diyen Yapıcıoğlu şunları kaydetti: "Yasal düzenlemeler Avrupa Birliği istediği için değil veya birileri silah bırakacak diye değil
 • 19 Nisan 2018 13:51 AK Parti'li Eldemir, 24 Haziran'da Yapılacak Seçimleri Değerlendirdi AK Parti'li Eldemir, 24 Haziran'da Yapılacak Seçimleri Değerlendirdi AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 24 Haziran’da yapılacak seçimleri değerlendirerek, "24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapılması kararını almıştır.
 • 19 Nisan 2018 13:49 Dha Yurt Bülteni-9 PAR GENEL BAŞKANI YAPICIOĞLU: SP'Lİ LİDERİ KARAMOLAOĞLU İLE GÖRÜŞECEĞİZHÜR Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Kürt meselesine adil çözüm çağrısı" konulu basın toplantısı sonrası, gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.
 • 19 Nisan 2018 13:33 Kılıçdaroğlu En Güçlü İsim" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, partisinin cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Elbette Sayın Kılıçdaroğlu en güçlü isimdir.
 • 19 Nisan 2018 13:24 Çelik Halat Wire Düsseldorf'ta Ürünlerini Tanıttı Çelik Halat Wire Düsseldorf'ta Ürünlerini Tanıttı Bu nedenle Çelik Halat'ın Avrupa Birliği'ne girdiğini söyleyebiliriz" dedi
 • 19 Nisan 2018 13:15 Hüda-Par Lideri Yapıcıoğlu: Karamollaoğlu ile Görüşeceğiz HÜR Dava Partisi (Hüda-Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 'Kürt meselesine adil çözüm çağrısı' konulu basın toplantısı sonrası, gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.
 • 19 Nisan 2018 13:12 Çelik Halat'tan Almanya Çıkarması Bu nedenle Çelik Halat'ın Avrupa Birliği'ne girdiğini söyleyebiliriz" dedi
 • 19 Nisan 2018 12:44 Dha Yurt Bülteni-9 1)HÜDA-PAR GENEL BAŞKANI YAPICIOĞLU: SP'Lİ LİDERİ KARAMOLAOĞLU İLE GÖRÜŞECEĞİZHÜR Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Kürt meselesine adil çözüm çağrısı" konulu basın toplantısı sonrası, gazetecilerin erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.
 • 19 Nisan 2018 12:43 AB'den, Venezuela'ya Yaptırım Uyarısı Avrupa Birliği, Venezuela’da yapılacak seçimlerde daha fazla yaptırım uygulanabileceği konusunda uyarıda bulundu.