SON DAKİKA AVRUPA BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Avrupa Birliği Haberleri

 • 20 Eylül 2018 17:13 Çorum'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" Etkinliği Gül, etkinliğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığıyla her yıl Avrupa Hareketlilik Haftası'nın kutlandığını bildirdi
 • 20 Eylül 2018 17:04 Ankara'da Mülteciler İçin Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Ankara'da Mülteciler İçin Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Ankara'da mülteciler için ruh sağlığı merkezi açıldıANKARA - Avrupa Birliği'nin finansal desteği, Relief International'ın işbirliği ile yürütülen "Mültecilerin Özel Sağlık Hizmerlerine Erişiminin Artırılması" programı kapsamında, Ankara'da mültecilere yönelik yeni bir ruh sağlığı merkezi açıldı.
 • 20 Eylül 2018 16:56 Diyarbakır'da, AB Destekli Prefabrik Eğitim Kurumlarında İlk Ders Zili Çaldı DİYARBAKIR'da, Avrupa Birliği'nin (AB) desteği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, 'Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim I-II' projesi kapsamında yaptırılan ve içerisinde Prefabrik Kırklardağı Anadolu Lisesi'nin de bulunduğu eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim başladı.
 • 20 Eylül 2018 16:55 Han El-Ahmer'in Yıkılması Savaş Suçudur" Avrupa Birliği'nin (AB) Kudüs Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Han el-Ahmer, İsrail'in illegal bir şekilde Yahudi yerleşim birimi inşasına ayırdığı bölgelerde bulunan ve halkı zorunlu göç tehdidiyle karşı karşıya 46 Filistinli Bedevi köyünden biridir
 • 20 Eylül 2018 16:53 Samsun Intermodal Lojistik Zirvesi Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Lojistik Köy Projesi'nin, bütçesi 43 milyon avroya kadar çıkmış halihazırda Türkiye'nin en yüksek bütçeli tek majör projesi olduğunu söyledi.
 • 20 Eylül 2018 16:43 Polonya Büyükelçiliğinde Erasmus Pikniği Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Faruk Kaymakcı, Erasmus'un Avrupa Birliği'nin (AB) en başarılı programı olduğunu vurgulayarak, "Türkler hep şu tartışmayı yapar: 'Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?' diye. Hala da cevabını bulamadılar ama Erasmus çözümü bulmuş durumda.
 • 20 Eylül 2018 16:26 Avrupa Birliği Liderleri Gayrıresmi Toplantısı Sona Erdi Avrupa Birliği Liderleri Gayrıresmi Toplantısı Sona Erdi Avusturya’nın Salzburg kentinde düzenlenen Avrupa Birliği Ülkeleri Devlet ve Hükümet Başkanları Gayrıresmi Toplantısı, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz başkanlığında gerçekleşti.
 • 20 Eylül 2018 16:21 Fetö'nün En Çok Yuvalandığı Kurumlar Bilişim Kurumlarıydı Fetö'nün En Çok Yuvalandığı Kurumlar Bilişim Kurumlarıydı" Soylu, Türkiye'de dijital platformda çocukların cinsel istismarının önüne geçmek için yasal düzenleme ve adli takip yapıldığını da ifade ederek, "Türkiye, uluslararası bağlamda BM, Avrupa Birliği (AB), Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD), G20 ve Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) gibi uluslararası örgütlerdeki çalışmaları yakında takip etmekte ve katılım göstermektedir" diye konuştu
 • 20 Eylül 2018 16:17 Bu İnanılmaz Bir Başarı" Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, 600 binden fazla Suriyeli çocuğun Türkiye'de okula gittiğini belirterek, "Bu inanılmaz bir başarı." dedi.
 • 20 Eylül 2018 16:11 Belçika Başbakanı Michel'den Salvini ile Orban İttifakına Kınama AB Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Avusturya’nın Sazlburg şehrinde giden Belçika Başbakanı Charles Michel, İtalya’nın aşırı sağcı İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban yakınlaşmasını şiddetle kınadığını söyledi.
 • 20 Eylül 2018 15:55 Bu Sergi Ziyaretçileri Kozadan İpeğe Yolculuğa Çıkarıyor Bu Sergi Ziyaretçileri Kozadan İpeğe Yolculuğa Çıkarıyor Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezi, “Kozadan İpeğe Bursa Kozahan’dan Avrupa’ya” faaliyetine devam ediyor.
 • 20 Eylül 2018 15:47 Diyarbakır'da, AB Destekli Prefabrik Eğitim Kurumlarında İlk Ders Zili Çaldı Diyarbakır'da, AB Destekli Prefabrik Eğitim Kurumlarında İlk Ders Zili Çaldı DİYARBAKIR'da, Avrupa Birliği'nin (AB) desteği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, 'Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim I-II' projesi kapsamında yaptırılan ve içerisinde Prefabrik Kırklardağı Anadolu Lisesi'nin de bulunduğu eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim başladı.
 • 20 Eylül 2018 15:43 May: Brexit Anlaşması Kasım'dan İleri Bir Tarihe Ertelenemez – Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Avustrya'nın Salzburg kentinde gerçekleştirilen toplantıda, Avrupa Birliği (AB) liderlerini, Brexit müzakerelerini bir sonuca varması gereğini vurguladı ve anlaşmanın Kasım ayından sonraki bir tarihe uzatılmasının bir seçenek olmadığını söyledi.
 • 20 Eylül 2018 15:38 Rektör Akademisyenlerle Bir Araya Geldi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, TÜBİTAK projesi hazırlayan ve projesi devam eden akademisyenlerle bir araya geldi.
 • 20 Eylül 2018 15:30 Moritanya'da Bin Balıkçı 52 Türk Teknesi ile Avlanıyor Moritanya'da Bin Balıkçı 52 Türk Teknesi ile Avlanıyor TÜRK Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), 2015 yılında Moritanya'da 52 tekne ile 1000 kadar Türk'ün balık avladığını, bu ülkedeki Türk sermayesinin 200 milyon doları bulduğunu hatırlatarak, batı Afrika kıyısındaki ve diğer kıyı ülkeleriyle ikili işbirliğinin bir an önce imzalanmasını önerdi.
 • 20 Eylül 2018 14:19 Benelüks'te 'Tek Saat' Referandumu Yapılacak Benelüks'te 'Tek Saat' Referandumu Yapılacak AVUSTURYA'nın Salzburg kentinde düzenlenen AB gayriresmi liderler zirvesi çerçevesinde basına açıklamalarda bulunan Belçika Başbakanı Charles Michel, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın (Benelüks ülkeleri) ortak referandum düzenleyeceğini belirtti.
 • 20 Eylül 2018 13:58 Cari Açığa Karşı "İhracat Ana Planı" Oluşturulacak Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmalar tamamlanacak
 • 20 Eylül 2018 13:42 Ankara'da Mülteciler İçin Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Avrupa Birliği’nin finansal desteği, Relief International’ın işbirliği ile yürütülen “Mültecilerin Özel Sağlık Hizmetlerine Erişiminin Artırılması” programı kapsamında, Ankara’da mültecilere yönelik yeni bir ruh sağlığı merkezi açıldı.
 • 20 Eylül 2018 13:40 Airbnb, AB'nin Taleplerine Uymayı Taahhüt Etti Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, internet üzerinden rezervasyon ve konaklama hizmeti sağlayan Airbnb'nin tüketici kurallarına uygun davranmayı ve fiyatları şeffaf biçimde sunmayı taahhüt ettiğini bildirdi.
 • 20 Eylül 2018 12:39 Avusturya'da Gayriresmi AB Zirvesi Başladı VİYANA (AA) – Avusturya'nın Salzburg kentinde Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları, Brexit ve düzensiz göçmenler gündemiyle toplandıGayriresmi AB Zirvesi öncesinde basına konuşan AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bugünkü görüşmede Komisyonun...
 • 20 Eylül 2018 12:27 Hedefimiz AB'nin En Büyük Tedarikçi Ülkesi Olmak" Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Avrupa Birliği'nin (AB) en büyük tedarikçi ülkesi olmayı hedeflediklerini belirtti.
 • 20 Eylül 2018 12:27 Etso AB Bilgi Merkezi, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda Etso AB Bilgi Merkezi, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) faaliyet gösteren Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenen, ‘Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda stant açtı.
 • 20 Eylül 2018 12:11 Benelüks Ülkelerinden Tek Saat Uygulaması İçin Ortak Referandum Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun 2019 yılından itibaren mevsimsel saat uygulamasını bırakarak tek saat uygulamasına geçilmesi teklifinin ardından Benelüks ülkeleri ortak referandum düzenleme kararı aldı.
 • 20 Eylül 2018 11:49 Avrupa'da Üst Düzey Yöneticiler Ücretlendirme Araştırması Avrupa'da üst düzey yöneticilerin (CEO) ücretlendirilmesinde, 2017'de yıllık ortalama 7,76 milyon avro kazanan İsviçreli yöneticiler ilk sırada yer aldı.
 • 20 Eylül 2018 11:26 Volkswagen İran'daki Faaliyetlerini Durduracak Avrupalı otomobil üreticileri Peugeot, Renault, Citroen ve Daimler gibi şirketler, Avrupa Birliği'nin (AB) ABD yaptırımlarına karşı şirketleri koruma şemsiyesi altına alacak "Engelleme Mevzuatı"nı uygulamaya koymasına rağmen Tahran'la ticareti durdurmuştu
 • 20 Eylül 2018 11:21 Ankara'da Mültecilere Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı Avrupa Birliği (AB) tarafından sağlanan finansal destekle "Mültecilerin Özel Sağlık Hizmetlerine Erişiminin Artırılması" programı kapsamında Gaziantep'ten sonra ikinci ruh sağlığı merkezi Ankara'da hizmete girdi.
 • 20 Eylül 2018 11:03 Başkentteki Başkentteki "7. Cadde" Bisikletlilere Ev Sahipliği Yapacak Cadde (Aşkaabat Caddesi), Avrupa Birliği Delegasyonu ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında bisikletlilere ev sahipliği yapacak
 • 20 Eylül 2018 10:44 Merkel, Görevinden Aldığı Maassen Hakkında İlk Kez Konuştu Merkel, Görevinden Aldığı Maassen Hakkında İlk Kez Konuştu AVUSTURYA'nın Salzburg kentinde düzenlenen AB gayriresmi liderler zirvesi öncesinde açıklamalarda bulunan Merkel, Maassen'in görevinden alınarak İçişleri Bakanlığı'nda müsteşarlığa atanmasına ilişkin değerlendirmede bulundu.
 • 20 Eylül 2018 10:38 Rumelifed'den "Yerli Üretime Destek" Çağrısı Bir ülkenin ekonomisinin öncelikle kendi içerisinde üretimini artırması, ithalatını azaltılmasıyla mümkün olabileceği vurgulanan açıklamada, "Önemle hatırlatmak isteriz ki Almanya ve Avrupa Birliği'nin ekonomi çizgisi, o ülkelerde yaşayan vatandaşların millilik bilinci ile kendi ülkelerinde üretilen ürünleri satın almaya başlaması ve yerli üretime destek olmasıyla değişmiştir
 • 20 Eylül 2018 10:31 Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteklediği, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinliklerinin adresi Bahçelievler 7. Cadde olacak.
 • 20 Eylül 2018 10:25 Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak, Yayalara ve Bisikletlilere Açılacak Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak, Yayalara ve Bisikletlilere Açılacak Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteklediği, Avrupa Birliği Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinliklerinin adresi Bahçelievler 7. Cadde olacak.
 • 20 Eylül 2018 09:08 Yurt İçi Piyasalar Ovp'ye Odaklandı Küresel piyasalar, veri takviminin zayıf olması nedeniyle sakin bir seyir izlerken, yurt içinde bugün saat 11.00'de açıklanacak Orta Vadeli Program (OVP) piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.
 • 20 Eylül 2018 09:02 İş ve Ekonomi Dünyasının Gündemi HavalimanıTarih: 20 EylülSaat: 11: 00Orta Doğu'da Yeni Dengeler: Değişimin YönüYer: TÜSİAD Konferans SalonuTarih: 21 EylülSaat: 14: 00İKV Avrupa Birliği İklim Eylem HaftasıYer: TOBB Plaza LeventTarih: 24 EylülSaat: 13: 00Cersaie FuarıYer: Bologna / İtalyaTarih: 24-28 EylülSaat: 10: 00Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler EtkinliğiYer: Beşiktaş Deniz MüzesiTarih: 25 Eylül Saat: 14: 00Marmomac 2018 Doğal Taş FuarıYer: Verona/İtalyaTarih: 26-29 EylülSaat: 10: 00Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları "Enflasyonist Ortamda Üretim-Yönetim" ToplantısıYer: Ortaköy Feriye SarayıTarih: 27 EylülSaat: 08: 30Frankfurt Franchise ExpoYer: Exhibition Center FrankfurtTarih: 27-29 EylülSaat: 10: 00Perakende Geleceğe BakıyorYer: WOW Convention CenterTarih: 2 EkimSaat: 08: 30KoçSistem Basın ToplantısıYer: Koç HoldingTarih: 2 EkimSaat: 09: 30 9
 • 20 Eylül 2018 08:09 Macaristan, Türk Firmalara Cazip Fırsatlar Sunuyor Macaristan, Türk Firmalara Cazip Fırsatlar Sunuyor Açık ekonomisi ve dış ticaret ve yabancı yatırımcı odaklı siyaseti, sağlam altyapısı, yetişmiş nitelikli insan kaynağı, yatırım planlayan firmalar için cazip teşvik programları ve %9 oranında, Avrupa Birliği'nin en düşük kurumlar vergisi uygulamasıyla da dikkat çekiyor
 • 20 Eylül 2018 03:25 Avrupa Komisyonundan Bmw, Daimler ve Vw'e Yeni Soruşturma Avrupa Komisyonundan Bmw, Daimler ve Vw'e Yeni Soruşturma Avrupa Birliğinden BMW, Daimler ve VW'e Soruşturma Avrupa Komisyonu, dizel emisyon skandalına adları karışan BMW, Daimler ve VW'e karşı bu kaz başka bir soruşturma açtı.
 • 20 Eylül 2018 00:02 Gündem Özeti / 20 Eylül 2018 (Belgrad)2- Salzburg'da Avrupa Birliği (AB) Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı düzenlenecek
 • 19 Eylül 2018 23:47 Ab, Amazon Hakkında İnceleme Başlattı Ab, Amazon Hakkında İnceleme Başlattı AB Komisyonu, ABD'li e-ticaret şirketi Amazon'a yönelik inceleme başlattı.
 • 19 Eylül 2018 23:30 AB Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı Başladı - Salzburg AB Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı Başladı - Salzburg Avusturya'nın Salzburg kentinde iki gün sürecek AB Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı liderlerin gelişleri ile başladı.
 • 19 Eylül 2018 23:28 Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkışına (Brexit) ilişkin, "İyi bir atmosferde, birbirimize karşı büyük saygının olduğu ve belirli alanlarda çok yakın işbirliğinin mümkün olabileceği bir çıkışın olmasını diliyorum.
 • 19 Eylül 2018 22:32 AB'den Yunanistan'a 1,15 Milyar Avro "Mülteci" Yardımı Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Dimitris Vitsas, AB Komisyonu tarafından Yunanistan için 2020 yılına kadar mülteci sorununun çözümüne yönelik olarak 1,15 milyar avronun ayrıldığını söyledi.
 • 19 Eylül 2018 22:25 Arabasız Pazar Günü'nde Brüksel Sokakları Yaya ve Bisikletlilerin Oldu Arabasız Pazar Günü'nde Brüksel Sokakları Yaya ve Bisikletlilerin Oldu Avrupa Birliği'nin başkenti Brüksel'de her yıl yapılan Arabasız Pazar Günü etkinliği kapsamında yollar araçlara ve motorsikletlere kapatıldı.
 • 19 Eylül 2018 22:06 AB'den Amazon'a İnceleme Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, ABD'li e-ticaret şirketi Amazon'un veri kullanımının rekabeti engelleyip engellemediğini belirlemek üzere inceleme başlattı.
 • 19 Eylül 2018 20:49 İtalya Başbakan Yardımcısı Salvini'den Afrika Birliği'nin "Özür" Çağrısına Yanıt Afrika Birliği'nden sabah yapılan yazılı açıklamada, "Afrika Birliği, İtalya Başbakan Yardımcısı'ndan Afrikalı göçmenler hakkındaki aşağılayıcı açıklaması için özür dilemesini ve İtalya'yı diğer Avrupa Birliği üye ülkelerine göçmenler konusunda destek olmasını talep etmektedir
 • 19 Eylül 2018 20:43 Göçü Suçlama Oyununu Bırakın" Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, birlik içinde kimi ülkelerin göç konusunu siyasi malzeme olarak kullandığına dikkati çekerek, "Bu akşam liderlere, göçü suçlama oyununu bırakmaları çağrısında bulunacağım." dedi.
 • 19 Eylül 2018 17:36 Göçü Suçlama Oyununu Bırakın" Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, birlik içinde kimi ülkelerin göç konusunu siyasi malzeme olarak kullandığına dikkati çekerek, "Bu akşam liderlere, göçü suçlama oyununu bırakmaları çağrısında bulunacağım." dedi.
 • 19 Eylül 2018 17:07 Almanya Dışişleri Bakanı Maas Arnavutluk'ta Maas, bölge gençlerinin Avrupa Birliği (AB) değerlerine yönelik coşkularının etkileyici olduğunu dile getirerek, "Biz reformlar hakkında Arnavutluk'u desteklemeye devam edeceğiz
 • 19 Eylül 2018 15:58 AB'de Otomobil Satışları Ağustosta Arttı Avrupa Birliği (AB) otomobil toplam pazarı, geçen ay 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 31,2 artarak 1 milyon 134 bin 288 adet seviyesine çıktı.
 • 19 Eylül 2018 15:52 Avrupa Otomobil Pazarı İlk 8 Ayda Arttı Avrupa otomobil pazarı 2018 Ocak-Ağustos döneminde yüzde 5,9 arttı.
 • 19 Eylül 2018 15:42 AB Komisyonu Mcdonald's ile İlgili Kararını Verdi AB Komisyonu Mcdonald's ile İlgili Kararını Verdi AB Komisyonu, Lüksemburg'un McDonald's şirketine vergi konusunda ayrıcalıklı davranmadığına karar verdi.
 • 19 Eylül 2018 15:21 İmar Barışında 2 Milyar 800 Milyon Civarında Para Toplandı" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başvuru sayısı 5 milyon 160 bine ulaşan "imar barışı"nda 2 milyar 800 milyon lira civarında para toplandığını bildirdi.