Son Dakika: Rusya, Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu - Son Dakika

Son Dakika: Rusya, Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu

28.04.2022 20:42

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rus güçleri, bu kez Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir apartmana hava saldırısı düzenledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarında üçüncü aya girilirken savaştaki yoğun çatışmalar, Ukrayna'nın güneyindeki ve doğusunda bölgelerinde devam ediyordu. Ancak Rus güçleri, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir apartmana hava saldırısı düzenledi.

Son Dakika: Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu

SALDIRI SONUCU 6 KİŞİ YARALANDI

Saldırı sırasında bölgede sivillerin bulunduğu ve trafiğin akış halinde olduğu bildirildi. Ukrayna İçişleri'nden yapılan açıklamaya göre saldırı sonucu 6 kişi yaralandı.

Son Dakika: Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu

BM GENEL SEKRETERİ GUTERRES, ZELENSKİ İLE KİEV'DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, Rusya seyahatinin ardından Zelenski ile görüşmek için bugün Kiev'e ziyaret etmişti. Olayla ilgili açıklama yapan Kiev Belediye Başkanı Kliçko, " Antonio Guterres'in resmi ziyareti sırasında Kiev şehir merkezine füze saldırısı düzenlendi. Bir gün önce Kremlin'de uzun bir masada oturuyordu ve bugün başının üstünde patlamalar var" dedi.

Son Dakika: Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu

GUTERRES'İN UKRAYNA ZİYARETİ

Rusya'ya gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Ukrayna'ya geçen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşmesinden önce Rusya'nın yoğun bombardımanlarına maruz kalan bölgeleri ziyaret etmişti. Guterres'in ilk durağı, Kiev'in kuzeybatısındaki Borodyanka oldu. Guterres'in Borodyanka ve Bucha'dan sonra üçüncü durağı Irpin oldu. Guterres, daha sonra Zelenskiy ile görüşmek üzere başkent Kiev'e dönmüştü.

YORUMLAR
500
Zelenskiy, Donetsk cephesindeki durumun hala ağır olduğunu söyledi Zelenskiy, Donetsk cephesindeki durumun hala ağır olduğunu söyledi Rusya: Ukrayna'da NATO ülkelerinin sevk ettiği 45 ton mühimmat ile cephaneyi yok ettik Rusya: Ukrayna'da NATO ülkelerinin sevk ettiği 45 ton mühimmat ile cephaneyi yok ettik Rusya: Ukrayna'da 80'den fazla yabancı paralı savaşçı yok ettik Rusya: Ukrayna'da 80'den fazla yabancı paralı savaşçı yok ettik

Son Dakika Dünya Son Dakika: Rusya, Kiev'de bir apartmanı hava saldırısıyla vurdu - Son Dakika


Advertisement