Son dakika Kiev haberleri, Kiev son dakika, son dakika Kiev

Son Dakika Kiev Haberleri

 • Macron: Ukrayna'ya asker gönderme konusunda fikir birliği yok
  09:06 Macron: Ukrayna'ya asker gönderme konusunda fikir birliği yok

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'ya daha fazla askeri yardım konusunu görüşmek için bir araya topladığı Avrupalı liderlerle Ukrayna'ya asker gönderilmesi konusunda fikir birliğine varılamadığını ancak bu seçeneğin yok sayılamayacağını söyledi. Macron, Ukrayna'nın müttefiki 20 kadar ülkeye ev sahipliği yaptıktan sonra yaptığı açıklamada, 'Bu aşamada asker gönderme konusunda bir fikir birliği yok' dedi. 'Hiçbir şey göz ardı edilmemeli. Rusya'nın kazanmaması için yapmamız gereken her şeyi yapacağız.'

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Rusya yeni bir saldırı hazırlığı içinde
  25 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Rusya yeni bir saldırı hazırlığı içinde

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yeni bir saldırı hazırladığını ancak kendi savaş planının net olduğunu söyledi. Zelenskiy, Rusya'nın mayıs sonu ya da yaz aylarında Ukrayna'ya karşı yeni bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu belirtti. Ayrıca Zelenskiy, Ukrayna'nın Batı'nın desteğine ihtiyacı olduğunu ve Rusya-Ukrayna Savaşı'nda en az 31 bin Ukraynalı askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

 • Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock'un Ukrayna ziyareti Rus İHA tehdidi nedeniyle yarıda kesildi
  25 Şub Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock'un Ukrayna ziyareti Rus İHA tehdidi nedeniyle yarıda kesildi

  Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ukrayna'nın Mikolayiv liman kentini ziyaret ettiği sırada Rusya'ya ait bir İHA'nın tespit edilmesi üzerine güvenlik gerekçesiyle ziyaret yarıda kesildi. Baerbock, zırhlı araçlar eşliğinde bölgeden ayrıldı.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: Savaşta 31 bin asker hayatını kaybetti
  25 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: Savaşta 31 bin asker hayatını kaybetti

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 24 Şubat 2022'de başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı'nda bugüne kadar en az 31 bin Ukraynalı askerin hayatını kaybettiğini açıkladı. Zelenskiy, ayrıca ülkesinin işgal altındaki bölgelerinde on binlerce sivilin öldürüldüğünü belirtirken, ''Ama yine de bu bizim için büyük bir kayıp.'' ifadelerini kullandı.

 • İtalya Başbakanı: Rusya Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas İsrail'e saldırmazdı
  25 Şub İtalya Başbakanı: Rusya Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas İsrail'e saldırmazdı

  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin yıldönümünde yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeseydi Hamas'ın İsrail'e saldırmayacağını belirtti. Meloni ayrıca, uluslararası hukukun yeniden tesis edilmezse çatışmaların artarak devam edeceğini ifade etti. Bu açıklamalar, İtalya'da düzenlenen Filistin'e destek gösterileri ve polis müdahalesiyle birlikte tartışmalara yol açtı.

 • Kuşadası'nda Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ikinci yılı anıldı
  25 Şub Kuşadası'nda Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ikinci yılı anıldı

  Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi iş birliğiyle, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın ikinci yıl dönümünde anma programı düzenlendi. Programda savaşta kaybedilenler dualar eşliğinde anıldı ve savaş mağduru anne ve çocuklar da programa dahil oldu. Kuşadası'nda yaşayan savaş mağduru kadınlar Dünya Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

 • Rusya Büyükelçiliği Ankara'da 'Bitmeyen Trajedinin 10. Yılı' etkinliği düzenledi
  24 Şub Rusya Büyükelçiliği Ankara'da 'Bitmeyen Trajedinin 10. Yılı' etkinliği düzenledi

  Rusya Büyükelçiliği, 2014 yılında Ukrayna'da meydana gelen olaylar nedeniyle 'Bitmeyen Trajedinin 10. Yılı' adlı etkinlik düzenledi. Etkinlikte fotoğraf sergisi, belgesel film gösterimi ve diğer etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Rusya Büyükelçiliği Ukrayna trajedisinin 10. yılını anma etkinliği düzenledi
  24 Şub Rusya Büyükelçiliği Ukrayna trajedisinin 10. yılını anma etkinliği düzenledi

  Rusya Büyükelçiliği, 2014 yılında Ukrayna'da meydana gelen olaylar nedeniyle 'Bitmeyen Trajedinin 10. Yılı' adlı etkinlik düzenledi. Ankara'da gerçekleşen etkinliğe Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Özel Yetkili Büyükelçisi Rodion Miroşnik ve davetliler katıldı. Etkinlikte fotoğraf sergisi, belgesel film gösterimi ve diğer etkinlikler yer aldı.

 • Batılı Liderler Ukrayna'ya Dayanışma İçin Kiev'e Geldi
  24 Şub Batılı Liderler Ukrayna'ya Dayanışma İçin Kiev'e Geldi

  Belçika Başbakanı Alexander de Croo, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ikinci yılı geride kalırken Ukrayna'ya dayanışma için Kiev'e gelerek Gostomel Havalimanı'nda Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile basın toplantısı düzenledi. Ukrayna'ya destek açıklaması yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltengberg ise, 'Ukrayna NATO'ya katılacaktır' dedi.

 • Zelenskiy, Rusya'nın Kiev'i ele geçirme planının başladığı köyde anma törenine katıldı
  24 Şub Zelenskiy, Rusya'nın Kiev'i ele geçirme planının başladığı köyde anma törenine katıldı

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya'nın Kiev'i ele geçirme planının başladığı Hostomel köyünde düzenlenen anma törenine katıldı. Zelenskiy, savaşın ikinci yılı dolayısıyla Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Belçika Başbakanı Alexander de Croo ile birlikte savaşta zarar gören köyde buluştu. Zelenskiy, savaşın başladığı noktada dostlar ve ortaklarla buluşmanın sembolik ve anlamlı olduğunu belirtti.

 • Rusya-Ukrayna Savaşı'nda 2 yıl geride kaldı
  24 Şub Rusya-Ukrayna Savaşı'nda 2 yıl geride kaldı

  Rusya'nın, Batı ile NATO'nun kendi sınırlarına yaklaşacağı ve Rusça konuşanları koruma gerekçesiyle başlattığı Ukrayna'daki savaşın ikinci yılı tamamlandı. AB ve ABD'de Rusya'ya karşı çok sayıda yeni yaptırım kararı aldı.

 • İsrail'in Gazze'deki saldırılarında kadın ve çocuk ölümleri Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katı
  23 Şub İsrail'in Gazze'deki saldırılarında kadın ve çocuk ölümleri Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katı

  Uluslararası Adalet Divanında soykırımla yargılanan İsrail'in 7 Ekim 2023'ten beri saldırı düzenlediği Gazze Şeridi'nde kadın ve çocuk ölümlerinin, 2 yıldır süren Rusya-Ukrayna Savaşı'ndakinin 6 katından fazla olması, burada yaşanan vahşeti gözler önüne seriyor. İsrail'in saldırılarında, 29 bin 410 Filistinli öldürüldü, 69 bin 465 kişi yaralandı. Saldırılarda öldürülenlerin en az 12 bin 660'ını çocuklar, 8 bin 570'ini kadınlar oluşturuyor.

 • TEPAV'ta Rusya'nın Ukrayna'ya Savaşı Paneli Düzenlendi
  21 Şub TEPAV'ta Rusya'nın Ukrayna'ya Savaşı Paneli Düzenlendi

  Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Ankara'da, 'Rusya'nın Ukrayna'ya Savaşı: Toparlanma ve İnsani Boyut' başlıklı panel düzenlendi. Panele Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata, Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Maciej Lang, Prof. Dr. Güven Sak ve Ankara'da görev yapan diplomatik misyon temsilcileri katıldı. Panelde, savaşın korkunç boyutu ve Ukrayna'nın yeniden inşası süreci üzerine konuşmalar yapıldı.

 • Beş soruda Ukrayna savaşının ikinci yılı
  21 Şub Beş soruda Ukrayna savaşının ikinci yılı

  Rusya'nın Ukrayna işgalinin üzerinden iki sene geçti.

 • Polonyalı çiftçiler Ukrayna sınırını kapatıp, mısırı demir yoluna döktü
  20 Şub Polonyalı çiftçiler Ukrayna sınırını kapatıp, mısırı demir yoluna döktü

  Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ucuz tarım ve gıda ürünlerinin ithal edilmesine tepki göstererek sınır geçişini kapattı ve vagonlardaki Ukrayna mısırını demiryoluna döktü. Avrupalı çiftçilerin AB tarım politikalarına karşı protestoları devam ediyor.

 • Polonyalı çiftçiler Ukrayna mısırını demiryoluna döktü
  20 Şub Polonyalı çiftçiler Ukrayna mısırını demiryoluna döktü

  Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ucuz tarım ve gıda ürünlerinin ithal edilmesine tepki göstererek sınır geçişini kapattı ve vagonlardaki Ukrayna mısırını demiryoluna döktü. Avrupa Birliği'nin tarım politikalarına karşı yapılan protestolar devam ediyor.

 • İsveç Başbakanı, Navalny'nin ölümüne tepki olarak AB'ye yeni yaptırım paketi çağrısı yaptı
  19 Şub İsveç Başbakanı, Navalny'nin ölümüne tepki olarak AB'ye yeni yaptırım paketi çağrısı yaptı

  İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ölümüne tepki olarak Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'ya yeni yaptırım paketi uygulaması gerektiğini söyledi. Kristersson ayrıca Ukrayna'ya finansal ve silah desteğinin sürmesi gerektiğini belirtti ve İsveç'in NATO üyeliğinin Macaristan tarafından bloke edilmesine değindi.

 • Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu: Montrö Sözleşmesi'nin yerine getirilmesi önemli
  19 Şub Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu: Montrö Sözleşmesi'nin yerine getirilmesi önemli

  Rusya Federasyonu'nun İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin hükümlerinin yerine getirilmesinin bölgede sükunetin sağlanması açısından çok önemli olduğunu söyledi. Buravov, Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat 2022'de başlayan savaşın 2'nci ve 2013-2014 yıllarında yaşanan Maidan olaylarının 10'ncu yılı vesilesiyle basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 • Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya yardımların arttırılması çağrısında bulundu
  17 Şub Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya yardımların arttırılması çağrısında bulundu

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Rusya'nın savaşta zafer ilan etmesi durumunda gelecekte ağır bedeller ödeyeceklerini vurgulayarak Ukrayna'ya yardımların arttırılması çağrısında bulundu. Scholz, Rusya'nın saldırganlığının masum hayatlara mal olduğunu belirterek, NATO'nun Avrupa ayağını güçlendirmenin önemini vurguladı ve NATO ülkelerinin savunma harcamalarını arttırmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca Scholz, Rusya'nın Ukrayna'daki savaşının sonuçlanması durumunda Avrupalıların kendi güvenliklerine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

 • Fransa, Ukrayna'ya 3 Milyar Euro Değerinde Askeri Yardım Gönderme Taahhüdü İmzaladı
  16 Şub Fransa, Ukrayna'ya 3 Milyar Euro Değerinde Askeri Yardım Gönderme Taahhüdü İmzaladı

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile Kiev'e 3 milyar euro değerinde askeri yardım gönderme taahhüdünü içeren bir güvenlik anlaşması imzaladı. Anlaşma, 10 yıl sürecek ve Fransa'nın kesin taahhütlerini içerecek şekilde hazırlandı. Ayrıca, topçuluk alanında da işbirliği güçlendirilecek.

 • Ukrayna Büyükelçisi: Ukrayna, Kaan savaş uçağını satın alacak ve kullanacak
  15 Şub Ukrayna Büyükelçisi: Ukrayna, Kaan savaş uçağını satın alacak ve kullanacak

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, bir röportajında Ukrayna'nın milli savaş uçağı KAAN'ı satın alacaklarını ve kullanacaklarını söyledi. Bodnar ayrıca Türkiye ile savunma sanayi alanında derinleşen işbirliğinin önemine vurgu yaparak, bu işbirliğinin Ukrayna'nın savunma kabiliyetini artırdığını ve Karadeniz'deki bölgesel işbirliğini güçlendirdiğini belirtti.

 • Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırılarda 11 kişi yaralandı, evler hasar gördü
  15 Şub Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırılarda 11 kişi yaralandı, evler hasar gördü

  Rusya, Ukrayna'nın farklı bölgelerine düzenlediği füze saldırılarında 11 kişi yaralandı, evler ve iş yerleri hasar gördü. Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rusya tarafından fırlatılan füzelerin yarısını düşürdüğünü açıkladı. Kiev, Lviv, Hmelnitski, Dnipro ve Zaporijya bölgelerinde altyapı ve yerleşim alanları hedef alındı. Bir enerji tesisinin vurulması sonucu yangın çıktı ve birçok ev, okul ve anaokulu hasar gördü.

 • Rusya-Ukrayna savaşında hayatını kaybeden Alman gönüllü için Kiev'de cenaze töreni düzenlendi
  14 Şub Rusya-Ukrayna savaşında hayatını kaybeden Alman gönüllü için Kiev'de cenaze töreni düzenlendi

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Rusya-Ukrayna savaşında hayatını kaybeden Alman gönüllü Diana Savita Wagner için cenaze töreni düzenlendi. Wagner, Ukrayna Kara Kuvvetleri bünyesinde sıhhiye eri olarak görev yapmaktaydı ve Kiev'deki Aziz Michael'ın Altın Kubbeli Manastırı'nda son yolculuğuna uğurlandı. Wagner'in ölümü, Rus ve Ukraynalı kaynaklar tarafından bildirilmişti.

 • Ukrayna'da savaş yorgunu gençler cepheye gitmek istemiyor
  13 Şub Ukrayna'da savaş yorgunu gençler cepheye gitmek istemiyor

  Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti ve yetkililer cepheye gidecek gönüllü bulmakta zorlanıyor. Savaşmaya istekli olanların çoğu ya öldü, ya yaralandı ya da hâlâ cephede bulunuyor. Pavlo Zhilin ve diğer genç askerlerin hikayeleri anlatılıyor.

 • Ukrayna'nın yeniden imarı için Türkiye ile iş birliği sağlayacak anlaşma
  10 Şub Ukrayna'nın yeniden imarı için Türkiye ile iş birliği sağlayacak anlaşma

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Türkiye ve Ukrayna arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın yürürlüğe girmesinin savaş nedeniyle aksadığını belirtti. Bodnar, anlaşmanın onaylanmasıyla birlikte Türk ürünlerinin Ukrayna pazarında daha kolay yer alacağını ve aynı zamanda Ukrayna'nın yeniden imarı ve inşasında Türkiye ile daha pratik bir iş birliği sağlanacağını ifade etti. Ukrayna Büyükelçisi ayrıca Türkiye ve Ukrayna ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve Ukrayna'nın NATO'ya üyeliği durumunda ilişkilerin daha da güçleneceğini söyledi.

 • Ukrayna Büyükelçisi: Serbest Ticaret Anlaşması savaş nedeniyle aksadı
  10 Şub Ukrayna Büyükelçisi: Serbest Ticaret Anlaşması savaş nedeniyle aksadı

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Türkiye ve Ukrayna arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın savaş nedeniyle aksadığını belirtti. Bodnar, anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle Türk ürünlerinin Ukrayna pazarında daha kolay yer alacağını ve Ukrayna'nın yeniden imarında iş birliği sağlayacağını söyledi. Ayrıca Bodnar, Rusya-Ukrayna savaşının devam ettiğini ve Ukrayna'nın kendini savunmaya devam ettiğini vurguladı.

 • Putin ile yapılan röportajda Ukrayna savaşı ve doğaüstü konular ele alındı
  09 Şub Putin ile yapılan röportajda Ukrayna savaşı ve doğaüstü konular ele alındı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Amerikalı muhafazakar gazeteci Tucker Carlson ile yaptığı röportajda Ukrayna savaşı, rehine takası, barış anlaşması ve Putin'in ruhlar hakkındaki konuşmaları ele alındı.

 • Putin: 'Ukrayna heyeti İstanbul'da barış belgesi imzalamaya hazırdı, ancak Johnson onları caydırdı'
  09 Şub Putin: "Ukrayna heyeti İstanbul'da barış belgesi imzalamaya hazırdı, ancak Johnson onları caydırdı"

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li gazeteci Tucker Carlson'a verdiği röportajda, "Ukrayna ile İstanbul'da görüştük, anlaştık. Üstelik Ukrayna müzakere heyetini başkanı Sayın Arakhamia ön belgeye (barış belgesi) imzasını bile attı.

 • Rusya ve Ukrayna arasında esir takası yapıldı
  08 Şub Rusya ve Ukrayna arasında esir takası yapıldı

  Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takası anlaşması doğrultusunda karşılıklı olarak 100'er asker takas edildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 100 Ukraynalı askerin teslim alındığını belirtirken, Rusya Savunma Bakanlığı ise 100 Rus askerin Kiev rejimi tarafından kontrol edilen topraklardan geri getirildiğini açıkladı. Esir takası sürecinde Birleşik Arap Emirlikleri insani arabuluculuk sağladı.

 • Rusya ve Ukrayna Arasında Esir Takası Gerçekleşti
  08 Şub Rusya ve Ukrayna Arasında Esir Takası Gerçekleşti

  Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takası anlaşması doğrultusunda karşılıklı olarak 100'er asker takas edildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 100 Ukraynalı askerin teslim alındığını belirtirken, Rusya Savunma Bakanlığı ise 100 Rus askerin Kiev rejiminin kontrolündeki topraklardan geri getirildiğini açıkladı. Esirler, Birleşik Arap Emirlikleri'nin arabuluculuğuyla serbest bırakıldı ve tedavi için Moskova'ya nakledilecek.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Genelkurmay Başkanını görevden aldı
  08 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Genelkurmay Başkanını görevden aldı

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valerii Zaluzhnyi'yi görevden alarak yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Aleksandr Sırskiy'i atadı. Zelenskiy, değişiklikle ilgili olarak Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu ve yeni stratejilere yaklaşım gerektiğini belirtti.

 • Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valerii Zaluzhnyi görevden alındı
  08 Şub Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valerii Zaluzhnyi görevden alındı

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile birçok konuda anlaşmazlık yaşadığı bilinen Genelkurmay Başkanı Valerii Zaluzhnyi görevden alındı. Zelenski, Zaluzhnyi'nin yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Sırski'yi atadı. Geçtiğimiz günlerde Zaluzhnyi'nin 500 bin kişiyi daha askere çağırmayı teklif ettiği, Zelenskiy'nin ise buna karşı çıktığı belirtilmişti. Kararla ilgili konuşan Zelenski, ''Bir değişikliğin zamanı geldi. Bu yenilenmenin zamanı şimdi.'' ifadelerini kullandı.

 • AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Borrell, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile görüştü
  08 Şub AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Borrell, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile görüştü

  Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ukrayna'ya ziyareti kapsamında başkent Kiev'de Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi. Görüşmede Ukrayna-AB iş birliği ve Ukrayna'ya silah yardımı konuları ele alındı. AB'nin Ukrayna'ya yapacağı 1 milyon topçu mermisi yardımı da gündeme geldi.

 • Rusya, Ukrayna'nın birçok bölgesine saldırdı: 5 ölü, 30 yaralı
  07 Şub Rusya, Ukrayna'nın birçok bölgesine saldırdı: 5 ölü, 30 yaralı

  Rusya tarafından sabah saatlerinde Ukrayna'nın birçok bölgesine düzenlenen saldırılarda başkent Kiev'e bağlı Holosiivskyi semtinde 4 kişi, güneydeki Mikolayiv kentinde ise 1 kişi hayatını kaybetti. Saldırılarda en az 30 kişi yaralandı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Rusya'ya ait 64 füze ve 44 dronu imha ettiğini açıkladı. Saldırılar sonucu konutlar ve enerji altyapısı da zarar gördü.

 • Ukrayna'ya Rusya tarafından füze ve İHA saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti
  07 Şub Ukrayna'ya Rusya tarafından füze ve İHA saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti

  Ukrayna'nın Kiev dahil 6 bölgesine bu sabah Rusya tarafından füze ve İHA'lı saldırı yapıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kiev ve diğer yerleşim yerlerinde kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, IAEA Genel Direktörü ile nükleer santral risklerini görüştü
  07 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, IAEA Genel Direktörü ile nükleer santral risklerini görüştü

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, IAEA Genel Direktörü Rafael Grossi ile Kiev'de bir araya geldi. Görüşmede, Zaporijya Nükleer Santrali'ndeki riskler ele alındı. Zelenski, santralin kontrolünün yeniden ele alınması gerektiğini belirtti.

 • UAEA Başkanı Zaporijya Nükleer Santrali'ni ziyaret edecek
  06 Şub UAEA Başkanı Zaporijya Nükleer Santrali'ni ziyaret edecek

  Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi, Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken Zaporijya Nükleer Santrali'ni ziyaret etmek üzere Ukrayna'ya geldi. Grossi, Ukrayna Enerji Bakanı ile bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenledi. Ziyaret sırasında santralin teknik durumu ve kullanım ömrünün sonuna yaklaşan nükleer yakıtın durumu ele alınacak.

 • Uluslararası Adalet Divanı, Ukrayna'nın Rusya aleyhine açtığı soykırım davasını kısmen ele alacak
  02 Şub Uluslararası Adalet Divanı, Ukrayna'nın Rusya aleyhine açtığı soykırım davasını kısmen ele alacak

  Uluslararası Adalet Divanı, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline gerekçe olarak öne sürdüğü soykırım iddialarını araştırmaya karar verdi. Davada sadece, Rusya'nın Kiev yönetiminin Ukrayna'nın doğusunda Rusça konuşan halka yönelik soykırım işlediği iddiası araştırılacak. Mahkeme, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle ilgili suçlamaların yetki alanına girmediğini belirtti.

 • Ukraynalı Büyükelçi, Rusya'nın itirazlarının reddedilmesinden memnun
  02 Şub Ukraynalı Büyükelçi, Rusya'nın itirazlarının reddedilmesinden memnun

  Ukraynalı Büyükelçi Anton Korineviç, Uluslararası Adalet Divanı'nda açılan 'soykırım suçlamaları' davasında Rusya'nın itirazlarının reddedilmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Korineviç, Rusya'nın Kiev yönetimini suçladığı soykırım iddialarının asılsız olduğunu ve bu tür ithamların Soykırım Sözleşmesi'nin ihlalini teşkil ettiğini dile getirdi. Ukrayna'nın, Rusya aleyhine açtığı davalara devam edeceğini ve tazminat talep edeceklerini bildirdi.

 • Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
  02 Şub Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor

  Trendyol, Ukrayna'yı yurt dışı açılım stratejisine dahil ederek hızla gelişen e-ticaret pazarını ve Ukraynalı tüketicilerin Türk ürünlerine olan ilgisini değerlendirmeyi hedefliyor. Şirket, dijital ve lojistik altyapıya yatırımlar yaparak bölgedeki faaliyetlerinde avantaj sağlamayı planlıyor. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı, Türk şirketlerin Ukrayna'da yatırım yapmaya hazırlanmasını önemli bulduklarını belirtti.

 • İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Bursaspor'u ziyaret etti
  01 Şub İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Bursaspor'u ziyaret etti

  İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Bursaspor Kulübü'nü ziyaret ederek başarılar diledi. Türkoğlu, Bursa marka değerine sahip çıkıp yeniden eski günlerine döneceğine inandığını belirtti.

 • AB Zirvesi Ukrayna Yardımını Onaylamak İçin Toplanıyor
  01 Şub AB Zirvesi Ukrayna Yardımını Onaylamak İçin Toplanıyor

  Avrupa Birliği'nin (AB) bugün yapılacak zirvesinde Ukrayna'ya yapılması planlanan 50 milyar euroluk yardım paketinin onaylanması bekleniyor. Macaristan'ın veto etmesi nedeniyle onaylanmayan yardım paketi, AB'nin ve Ukrayna'nın mali kaynaklara olan ihtiyacını ortaya koyuyor. Zirvede, Macaristan'a yönelik yaptırım taslağı da gündeme gelebilir. Taraflar zirveye hazırlık yaparken, Macaristan Başbakanı Viktor Orban üzerinde büyük baskı olacak.

 • Ukrayna'ya yardımlara engel olan, Avrupa'nın en uzun süre görev yapan lideri: Macaristan Başbakanı Viktor Orban kimdir?
  01 Şub Ukrayna'ya yardımlara engel olan, Avrupa'nın en uzun süre görev yapan lideri: Macaristan Başbakanı Viktor Orban kimdir?

  Avrupa Birliği'nde görevdeki hiçbir lider, Viktor Orban kadar uzun süre iktidarda kalmadı.

 • Putin: Ukraynalı esirleri taşıyan uçak Patriot sistemleriyle vuruldu
  31 Oca Putin: Ukraynalı esirleri taşıyan uçak Patriot sistemleriyle vuruldu

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukraynalı esirleri taşıyan Il-76 nakliye uçağının düşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Ukraynalı esirleri taşıyan uçak Patriot sistemleriyle vuruldu' dedi. Putin, uçağın Belgorod Bölgesi'nde Ukrayna tarafından vurulduğunu ve uluslararası uzmanların kanıtları incelemesini istedi.

 • Uluslararası Adalet Divanı, Ukrayna-Rusya arasındaki davada Moskova yönetimini suçlu buldu
  31 Oca Uluslararası Adalet Divanı, Ukrayna-Rusya arasındaki davada Moskova yönetimini suçlu buldu

  Uluslararası Adalet Divanı, Rusya'yı Ukrayna'nın doğusunda terörle mücadele anlaşmasını ihlal ettiğinden dolayı suçlu buldu.

 • Rusya ve Ukrayna arasında ilk esir takası gerçekleşti
  31 Oca Rusya ve Ukrayna arasında ilk esir takası gerçekleşti

  İki yıldır devam eden savaşta Rusya ile Ukrayna arasında ilk esir takası gerçekleşti. Rusya 195 askerini, Ukrayna da 207 askerini geri aldı. Geçtiğimiz haftalarda Ukraynalı esirleri taşıyan uçağın düşmesi sonucu 74 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Rusya ve Ukrayna Arasında 195 Askerin Takası Gerçekleşti
  31 Oca Rusya ve Ukrayna Arasında 195 Askerin Takası Gerçekleşti

  Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ile yapılan müzakereler sonucunda 195 savaş esiri askeri aldıklarını duyurdu. Karşılığında ise Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 207 kişiyi geri aldıklarını açıkladı. Serbest bırakılan askerler, Rusya'da tedavi ve rehabilitasyon için nakledilecek.

 • AGİT Dönem Başkanı: Bu organizasyonun hayatta kalması için ne gerekiyorsa yapacağım
  25 Oca AGİT Dönem Başkanı: Bu organizasyonun hayatta kalması için ne gerekiyorsa yapacağım

  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dönem Başkanı ve Malta Dışişleri, Avrupa İşleri ve Ticaret Bakanı Lan Borg, Ukrayna'da savaşın başlamasıyla, Rusya'nın AGİT içindeki tutumu nedeniyle bazı tıkanıklıkların yaşanmasına ilişkin 'Bu organizasyonun hayatta kalması için ne gerekiyorsa yapacağını' söyledi. Borg, AGİT'in 2024 Dönem Başkanlığı'nı üstlenen Malta'nın önceliklerini anlattı ve Ukrayna'da süren savaşın öncelikleri arasında olduğunu belirtti. Ayrıca, insan kaçakçılığı, siber suçlar, iklim değişikliği gibi konuların da dönem başkanlığının öncelikleri arasında yer aldığını vurguladı.

 • Rusya Savunma Bakanlığı: 74 kişinin öldüğü uçak Ukrayna'dan ateşlenen füze ile düşürüldü
  24 Oca Rusya Savunma Bakanlığı: 74 kişinin öldüğü uçak Ukrayna'dan ateşlenen füze ile düşürüldü

  Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından ateşlenen uçaksavar füze sistemiyle düşürülen Ilyushin-76 askeri nakliye uçağında 74 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakanlık, olayı terör eylemi olarak nitelendirdi ve Ukrayna'yı suçladı. Ukrayna yönetimi ise suçlamaları reddetti.

 • Ukrayna yönetimi, esir düşen askerlerini taşıyan Rus askeri kargo uçağını vurduklarını itiraf etti
  24 Oca Ukrayna yönetimi, esir düşen askerlerini taşıyan Rus askeri kargo uçağını vurduklarını itiraf etti

  Rusya'nın Belgorod bölgesinde düşen ve içinde Ukrayna esirlerin olduğu Rus kargo uçağıyla ilgili Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Kiev yönetimi, Rusya'nın, Ukrayna roketiyle vurulduğunu öne sürdüğü uçakla ilgili yaptığı açıklama saldırıyı doğruladı. Açıklamada Ukrayna ordusunun, Ruslara ait nakliye araçlarını imha etmeye devam edecekleri vurgulandı.

 • Ukraynalı Tır Sürücüsü Tarafından Çarptığı Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti
  24 Oca Ukraynalı Tır Sürücüsü Tarafından Çarptığı Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti

  Ukrayna'dan bin 500 kilometre yol gelerek Kağıthane'de yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı bir adam, Ukraynalı tır sürücüsü tarafından çarptıktan sonra hayatını kaybetti. Gözaltına alınan sürücü ise adli makamlarca serbest bırakıldı.

 • Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarında can kaybı 18'e yükseldi
  24 Oca Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarında can kaybı 18'e yükseldi

  Rusya ordusunun dün Ukrayna geneline yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e, yaralı sayısı 130'a yükseldi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ise Rusya'nın ateşlediği farklı türdeki 44 füzeden 22'sinin imha edildiğini duyurdu.

 • Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısında ölü sayısı 18'e yükseldi
  24 Oca Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısında ölü sayısı 18'e yükseldi

  Rusya ordusunun Ukrayna'nın başkenti Kiev'e, Harkov'a ve Pavlograd'a yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e, yaralı sayısı 130'a yükseldi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, saldırılarda 139'u konut olmak üzere 200 noktada hasar meydana geldiğini ve hava savunmasını güçlendirmek için çalıştıklarını belirtti. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ise Rusya'nın ateşlediği 44 füzeden 22'sinin imha edildiğini duyurdu.

 • Ukraynalı Tır Sürücüsü Kağıthane'de Yaya Çarptı, Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti
  24 Oca Ukraynalı Tır Sürücüsü Kağıthane'de Yaya Çarptı, Yaşlı Adam Hayatını Kaybetti

  Ukrayna'nın Kiev şehrinden İstanbul'a gelen bir tır sürücüsü, Kağıthane'de yolun karşısına geçmeye çalışan 73 yaşındaki bir adama çarptı. Kazada ağır yaralanan adam, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan sürücü, adli makamlarca serbest bırakıldı.

 • Ukrayna'ya yapılan füze saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti
  23 Oca Ukrayna'ya yapılan füze saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti

  Rusya'nın Kiev bölgesine ve Harkiv'e gerçekleştirdiği füze saldırısında Ukrayna'da 5 kişi hayatını kaybetti. Harkiv'de 3 kişi ölürken, 42 kişi yaralandı. Kiev ve Dnipropetrovsk bölgelerinde ise toplamda 2 kişi hayatını kaybetti.

 • Rusya'nın Kiev, Harkov ve Pavlograd'a saldırılarında 5 kişi hayatını kaybetti
  23 Oca Rusya'nın Kiev, Harkov ve Pavlograd'a saldırılarında 5 kişi hayatını kaybetti

  Rusya ordusu, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e, Harkov'a ve Pavlograd'a yönelik saldırılarında 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 42 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırılar sonucunda Kiev'de yangınlar çıktı, binalar ve araçlar hasar gördü. Ukrayna Hava Kuvvetleri ise saldırıda 41 füzeden 21'inin imha edildiğini açıkladı.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Zelenskiy Davos'ta yalan söyledi
  18 Oca Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Zelenskiy Davos'ta yalan söyledi

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin Minsk anlaşmalarıyla ilgili yaptığı konuşmayı yalan olarak nitelendirerek, batılı ülkelerin Ukrayna'daki çatışmayı körüklediğini ve askeri operasyonların süreceğini belirtti. Lavrov ayrıca, Rusya'nın Çin, Türkiye ve Afrika ülkeleriyle olan yakın ilişkilerine de değindi ve Filistin sorununun çözümü için Filistin Devleti'nin kurulması gerektiğini vurguladı.

 • Putin: Ukrayna devleti ciddi bir darbe alabilir
  16 Oca Putin: Ukrayna devleti ciddi bir darbe alabilir

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun başarısızlığının devam etmesi halinde, Ukrayna devletinin 'ciddi' darbe alabileceğini söyledi. Putin, Rusya-Ukrayna Savaşı'na dair açıklamalarda bulunduğu toplantıda, Ukrayna ordusunun Rus askeri güçlerine karşı saldırısının başarısız olduğunu belirtti. Putin ayrıca, Rusya'nın Ukrayna'da elde ettiği topraklardan vazgeçmeyeceğini ve Ukrayna'daki 'özel askeri operasyonu' sürdüreceğini ifade etti.

 • Fransa Dışişleri Bakanı Ukrayna'ya İlk Ziyaretini Gerçekleştirdi
  14 Oca Fransa Dışişleri Bakanı Ukrayna'ya İlk Ziyaretini Gerçekleştirdi

  Fransa'nın yeni Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaptığı ziyarette Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi. Görüşmede, Ukrayna'ya yönelik silah yardımları ve Ukrayna'nın AB üyeliği konuşuldu.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

 • Ukrayna ve İngiltere Güvenlik İşbirliği Anlaşması İmzaladı
  12 Oca Ukrayna ve İngiltere Güvenlik İşbirliği Anlaşması İmzaladı

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, iki ülke arasında güvenlik alanında işbirliği anlaşmasına imza attı. Anlaşma, Ukrayna'ya uluslararası tanınmış sınırları dahilinde toprak bütünlüğünü korumak ve yeniden tesis etmek, ekonomisini yeniden inşa etmek ve vatandaşlarını korumak için kapsamlı yardım sağlanmasını, Rusya'nın herhangi bir askeri tırmanışını veya yeni saldırganlığını önlemek ve aktif bir şekilde caydırmak ve karşı koymak, Ukrayna'nın reform planlarını ve NATO uyumluluğunu desteklemek suretiyle Ukrayna'nın gelecekte Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşmesini desteklemeyi amaçlıyor.

 • Ukraynalı öğrenciler Bodrum'da ağırlandı
  12 Oca Ukraynalı öğrenciler Bodrum'da ağırlandı

  Muğla'nın kardeş şehri Sumy'den gelen 33 Ukraynalı öğrenci ve koruyucu anneleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı desteğiyle Muğla'da ağırlanıyor. Öğrenciler, Bodrum'u ziyaret ederek tarihi ve turistik yerleri gezecek. Ukrayna'da devam eden savaşın etkisiyle gelen çocuklar, korku içinde bulunuyor.

 • İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Ukrayna'ya 2,5 Milyar Sterlinlik Askeri Destek Taahhüdünde Bulundu
  12 Oca İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Ukrayna'ya 2,5 Milyar Sterlinlik Askeri Destek Taahhüdünde Bulundu

  İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Kiev'e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Ukrayna'ya 2,5 milyar sterlin değerinde askeri destek taahhüdünde bulundu. Sunak, savaş ne kadar sürerse sürsün Ukrayna'nın yanında olacaklarını belirtti. İmzalanan güvenlik anlaşması, istihbarat, siber güvenlik, tıbbi ve askeri eğitim ile teçhizat konularında işbirliği planlarını içeriyor.

 • Ukraynalı öğrenciler Bodrum'u geziyor
  12 Oca Ukraynalı öğrenciler Bodrum'u geziyor

  Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen Ukraynalı öğrenciler, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı destekleriyle Muğla'nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ediyor. Ukrayna'da devam eden savaştan etkilenen öğrenciler, Bodrum'u gezmekten ve Türkiye'nin tarihi zenginliklerini görmekten büyük mutluluk duyuyor.

 • Ukraynalı öğrenciler Muğla'da ağırlanıyor
  12 Oca Ukraynalı öğrenciler Muğla'da ağırlanıyor

  Ukrayna'nın Sumi şehrinden gelen öğrenciler, Muğla'nın Bodrum ilçesinde misafir ediliyor. Kiev Büyükelçiliği koordinasyonunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleriyle gelen öğrenciler, Bodrum'u gezip tarihi ve turistik yerleri ziyaret ediyor.

 • Ukraynalı Öğrenciler Muğla'da Ağırlanıyor
  12 Oca Ukraynalı Öğrenciler Muğla'da Ağırlanıyor

  Muğla'nın Bodrum ilçesine Ukrayna'nın Sumy şehrinden gelen 33 öğrenci ve koruyucu anneleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı destekleriyle ağırlanıyor. Öğrenciler, Muğla'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Bodrum'u ziyaret edecek. Ukrayna'da devam eden savaş nedeniyle etkilenen çocuklar, Türkiye'de güvenli bir ortamda zaman geçiriyor.

 • AKYA'nın Türk Deniz Kuvvetleri ve Türkiye'nin askeri kapasitesi açısından önemi
  12 Oca AKYA'nın Türk Deniz Kuvvetleri ve Türkiye'nin askeri kapasitesi açısından önemi

  Hudson Enstitüsü kıdemli analisti ve Edam Savunma Programı Direktörü Dr. Can Kasapoğlu, milli ağır torpido AKYA'nın Türk Deniz Kuvvetlerinin modernizasyonu ve Türkiye'nin askeri kapasitesi açısından önemini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Kremlin Sözcüsü Peskov: 'Putin ve Erdoğan arasındaki iletişime sürekli ihtiyaç var'
  10 Oca Kremlin Sözcüsü Peskov: "Putin ve Erdoğan arasındaki iletişime sürekli ihtiyaç var"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında görüşme yapılıp yapılmayacağı sorusunu yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Putin ve Erdoğan arasındaki iletişime sürekli ihtiyaç var" dedi.

 • Putin, Sırp savaş suçlusu Ratko Samac'a Rus vatandaşlığı verdi
  10 Oca Putin, Sırp savaş suçlusu Ratko Samac'a Rus vatandaşlığı verdi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bosna Hersek'te savaş suçlarından aranan Bosnalı Sırp Ratko Samac'a vatandaşlık verdi. Samac, 1992'de Bosna'nın Kljuc kasabasında savaş suçu işlemekle suçlanıyor ve en az 150 Bosnalı sivilin katledilmesi ile 1993'te Banja Luka'da işlenen üç cinayetle ilişkilendiriliyor. Putin, Samac'ın yanı sıra toplam 44 kişiye daha vatandaşlık verdi.

 • Beşiktaş, Jean Onana'yı Marsilya'ya kiralıyor
  07 Oca Beşiktaş, Jean Onana'yı Marsilya'ya kiralıyor

  Beşiktaş, kadro dışı bıraktığı oyunculardan Jean Onana'yı Marsilya'ya sezon sonuna kadar satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderiyor. Ayrıca, siyah beyazlılar yeni sağ bek olarak Jonas Svensson ile anlaşma sağladı.

 • Ukrayna'ya Rusya'dan 28 dron ve 3 seyir füzesi saldırısı
  07 Oca Ukrayna'ya Rusya'dan 28 dron ve 3 seyir füzesi saldırısı

  Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rusya'nın gece boyunca 28 dron ve 3 seyir füzesi ile saldırı düzenlediğini duyurdu. Açıklamada, hava savunma sistemleri tarafından 21 dronun imha edildiği belirtildi. Saldırılar sonucunda 12 kişi yaralandı.

 • Haftanın tarihine bakış
  07 Oca Haftanın tarihine bakış

  Ömrünü Kıbrıs davasına adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, tedavi gördüğü Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Ocak 2012'de 88 yaşında vefat etti.

 • Ukrayna ve Rusya Arasında En Büyük Esir Takası Gerçekleşti
  04 Oca Ukrayna ve Rusya Arasında En Büyük Esir Takası Gerçekleşti

  24 Şubat 2022'den bu yana en büyük esir takası Ukrayna ve Rusya arasında dün akşam gerçekleşti. 230 Ukraynalı esir ve 248 Rus esir ülkelerine döndü. Ukrayna Savunma Bakanlığı, esaretten kurtulanların askerler, subaylar ve sivillerden oluştuğunu belirtti. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, takası gerçekleştiren herkese teşekkür etti. Rusya Savunma Bakanlığı ise esir takasının Birleşik Arap Emirlikleri'nin arabuluculuğu ile mümkün olduğunu açıkladı.

 • Ukrayna ve Rusya arasında Temmuz 2023'den bu yana ilk esir takası
  03 Oca Ukrayna ve Rusya arasında Temmuz 2023'den bu yana ilk esir takası

  Birleşik Arap Emirlikleri'nin arabuluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında Temmuz 2023'den bu yana ilk esir takası yapıldı. Rusya, 213, Ukrayna ise 248 esiri serbest bıraktı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 248 Rus askerinin Ukrayna'dan geri alındığı belirtildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise 213 asker ve sivilin Rus esaretinden kurtularak evine döndüğünü duyurdu.

 • Rusya ve Ukrayna Arasında İlk Esir Takası Yapıldı
  03 Oca Rusya ve Ukrayna Arasında İlk Esir Takası Yapıldı

  Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) arabuluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında Temmuz 2023'den bu yana ilk esir takası yapıldı. Rusya, 213, Ukrayna ise 248 esiri serbest bıraktı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 248 Rus askerinin Ukrayna'dan geri alındığı belirtildi.

 • Rusya, Ukrayna'nın Belgorod bölgesine düzenlenen saldırıyı engelledi
  03 Oca Rusya, Ukrayna'nın Belgorod bölgesine düzenlenen saldırıyı engelledi

  Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Belgorod bölgesine yönelik saldırının engellendiğini duyurdu. 12 roket havada imha edildi. Belgorod Valisi, bölgede yaşayanlara patlamamış mühimmat parçaları ve diğer tehlikeli nesneler konusunda uyarıda bulundu. Birkaç gün önceki saldırıda 24 kişi hayatını kaybetmiş, 100'den fazla kişi yaralanmıştı.

 • Lucescu'dan Fatih Terim'i deli edecek sözler
  03 Oca Lucescu'dan Fatih Terim'i deli edecek sözler

  Rumen teknik adam Mircea Lucescu, Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden Panathinaikos'u çalıştıran Fatih Terim'e, PAOK'un başında bulunan oğlu Razvan Lucescu'nun şans vermeyeceğini söyledi. Lucescu, ''Fatih Terim'i Türkiye'de derbilerde mağlup ederek Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşımıştım. Terim'in şimdi de rakibi oğlum Razvan Lucescu. Razvan'ın Terim'e karşı maç kaybedeceğini sanmıyorum'' ifadelerini kullandı.

 • Mircea Lucescu, Fatih Terim'e şans vermediğini söyledi
  03 Oca Mircea Lucescu, Fatih Terim'e şans vermediğini söyledi

  Rumen teknik direktör Mircea Lucescu, Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden Panathinaikos'u çalıştıran Fatih Terim'e, lider durumdaki PAOK'un başında bulunan oğlu Razvan Lucescu karşısında şans vermediğini söyledi. Lucescu, sezon ortasında takım çalıştırmaya sıcak bakmadığını belirtti.

 • Rusya'nın Kiev ve Harkov bölgelerine düzenlediği saldırılarda 4 kişi hayatını kaybetti, 92 kişi yaralandı
  02 Oca Rusya'nın Kiev ve Harkov bölgelerine düzenlediği saldırılarda 4 kişi hayatını kaybetti, 92 kişi yaralandı

  Rusya, Ukrayna'nın Kiev ve Harkov bölgelerinde yerleşim bölgelerini hedef alarak saldırılar düzenledi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, saldırılarda 92 kişinin yaralandığını ve 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırılar sonucunda evlerde büyük hasar meydana gelirken, Ukrayna Hava Kuvvetleri Rusya'ya ait 75 insansız hava aracını düşürdü.

 • Rusya, Kiev ve Harkiv'i vurdu: Ölü ve yaralılar var
  02 Oca Rusya, Kiev ve Harkiv'i vurdu: Ölü ve yaralılar var

  Rusya'nın saldırısı sonucu Ukrayna'nın başkenti Kiev ve Harkiv kenti hedef alındı. Harkiv'de 1 kişi hayatını kaybederken, 41 kişi yaralandı. Kiev'de ise 2 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Acil durum hizmetleri yangınlarla mücadele ederken, tahliyeler gerçekleştirildi. Ölü ve yaralı sayısıyla ilgili bilgiler netleştirilmeye çalışılıyor.

Advertisement