Başbakan Yardımcısı Elvan'ın Kabulü - Son Dakika
Ekonomi

Başbakan Yardımcısı Elvan'ın Kabulü

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, CHP ve HDP'nin Mersin milletvekilleri ile kentteki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini kabul etti.

08.12.2015 18:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, CHP ve HDP'nin Mersin milletvekilleri ile kentteki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina'daki kabulde konuşan Elvan, ortaya çıkan tablonun Mersin açısından özlenilen bir tablo olduğunu söyledi.

Mersinli her bir milletvekili ile kentin sorunlarının konuşulması ve çözüm bulunması noktasında birlikte çaba göstermeye hazır olduğunu dile getiren Elvan, "Milletvekillerimiz, hangi partiden olursa olsunlar, büyük bir nezaket gösterdiler. Bizlerle birlikte oldular. Bundan sonraki süreçte de milletvekillerimizle bir araya geleceğiz. Belki ayda bir toplantı yapacağız, birlikte yemek yiyeceğiz, Mersinimizin sorunlarını tartışacağız" diye konuştu.

Bir seçim süreci yaşandığını ve söz konusu süreçte demokrasinin bir gereği olarak her partinin kendi propagandasını yaptığını anımsatan Elvan, bunların doğal ve demokrasi açısından önemli hususlar olduğunun altını çizdi.

Artık birlikte çalışmanın zamanının geldiğini kaydeden Elvan, "Mersinimizin çok sorunları var. Bu sorunlara hemen hemen her birimiz vakıfız. Bu sorunların üstesinden birlikte geleceğiz ve birlikte Mersinimizi daha iyi noktalara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

Kabulde hazır bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine de teşekkür eden Elvan, STK'ların tavsiyeleri ve önerilerinin kendilerine yol göstereceğini belirtti.

Elvan, Mersin'e ilişkin projeleri hayata geçirmeye çalışacaklarını vurgulayarak, "Mersinimizin altyapıya yönelik önemli sorunları var. Bunların giderilmesine yönelik bazı adımlar atıldı. Bunları takip ediyoruz ama önümüzdeki dönemde aksayan bir husus söz konusu olduğunda da bu aksaklıkları birlikte gidereceğimizi düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefet milletvekillerinin konuşmaları

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar da Elvan'ın Mersin için bir şans olduğunu belirterek, "Bugün ortaya koyduğu düşüncelerle birlikte önümüzdeki 4 yılda Mersin'de sorunlarımızı aşacağımız şansını, müjdesini bize veriyor" dedi.

Kabulde ortaya çıkan tablonun kendilerini çok sevindirdiğini anlatan Sağlar, Mersin'in geleceği ile ilgili ortak projeleri ortaya koyarak ili çağdaş, dünyada marka olabilecek bir yer haline getirmeye hazır olduklarını kaydetti.

HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ise Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın 1915 yılından sonra yeniden bir alt üst olma dönemini yaşadığını söyledi. Ülke içinde ve dışında büyük sıkıntılar bulunduğunu ifade eden Fırat, Mersin'in de söz konusu gelişmelerden en çok etkilenen illerden olduğunu kaydetti.

Fırat, içinde bulunulan süreçte Türkiye'de birlik ve beraberliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizerek, "Etrafta yanan ateşin ülkemizi etkilememesi mümkün değil. Birlik ve beraberliğimizi sağladığımız takdirde Mersinimiz de bundan istifade edecek" diye konuştu.

Elvan'ın Mersin milletvekili olması ve icraat açısından çok önemli bir noktada bulunmasının kendileri için için bir şans olduğuna dikkati çeken Fırat, "Sayın Bakanımızla beraber 11 milletvekilimiz de Mersin'in sorunlarını yakından tanıyan arkadaşlar. Eğer sorunu bilebilirsek sorunun çözümünü de doğru yapabilme imkanına sahibiz" dedi.

Konuşmaların ardından söz alan Elvan, 3 ayda bir Mersin'de bir araya gelinmesi konusunda ilke kararı aldıklarını belirterek, bu buluşmalarda görüş ve projelerini açık bir şekilde paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Başbakan Yardımcısı Elvan'ın Kabulü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement