Bodrum'da Bir İlk! Ruslar Gitti, İranlılar Geldi - Son Dakika
Ekonomi

Bodrum'da Bir İlk! Ruslar Gitti, İranlılar Geldi

Bodrum\'da Bir İlk! Ruslar Gitti, İranlılar Geldi

İlk kez düzenlenen Tahran-Bodrum seferiyle ilçeye 152 İranlı turist geldi. Uçaktan çıkan İranlı turistler modern görünümleriyle dikkat çekti.

08.07.2015 16:17  Güncelleme: 17:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Merkezi Antalya'da bulunan Prado Tour Seyahat Acentesi ve İranlı Hope Tour organizasyonu ile bugünden itibaren Tahran- Bodrum, Bodrum Tahran uçak seferleri başladı. Corendon hava yollarına ait uçak ile bugün saat 14.00'de Milas Bodrum Havalimanı'na gelen 152 İranlı turisti Prado Tour Seyahat Acentesi Genel Müdürü Ufuk Şimşek karşıladı. Havalimanının dış hatlar terminalinden çıkan İranlı turistler modern kıyafetler içinde Bodrum sokaklarında dolaşmaya başladı.

BODRUM'A İLK SEFER

Bu ay haftada 1 kez, çarşamba günleri karşılıklı olarak Tahran-Bodrum, Bodrum-Tahran seferlerinin yapılacağını belirten Genel Müdür Şimşek "Yaklaşık 10 yıldır Tahran'dan Bodrum'a seferler yoktu. Bugün bir ilki gerçekleştirdik. Önümüzdeki aydan itibaren sefer sayısını 3'e çıkaracağız. Bu yıl içerisinde Bodrum'a 10 bine yakın İranlı turist gelecek.

"ON BİNLERCESİ GELECEK"

Ayrıca Antalya'ya yaptığımız operasyonla İranlı turist sayısı 45 bini bulacak. Bodrum'daki beş yıldızlı otellerde tatil yapacak İranlı turistlerin Türkiye'ye olan ilgisi çok büyük, sadece ABD'nin uyguladığı ambargo nedeni ile yaşanan sıkıntılar var. Bu konuda sıkıntı aşılır, Türk ve İranlı üst düzey Bakanlık temsilcileri biraz daha yakınlaşma sağlarsa ülkemize ve Bodrum'a gelen İranlı turist sayısında çok önemli artışlar sağlayabiliriz." dedi.

İranlı turistler otobüslerle Bodrum şehir merkezinde kalacakları otellere hareket etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Bodrum'da Bir İlk! Ruslar Gitti, İranlılar Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (52)

 • Cizreliii: Şemdinlinin qızları daha guzell 20 35 Yanıtla
 • Bahadır Yüksel: bunlar modern gorunumlu olsa ne olur bende otelciyim taksimdeyim bunlardan tonla var hic biri 5 para etmez bunlari antalyada bodrumda gören avrupali bidaha turkiyeye gelmez .. turizmi bitirir bunlar 14 16 Yanıtla
 • ankaragücü: kemalistlerin begenmedigi IRAN 13 16 Yanıtla
 • BALLI BERİWAN: amaaannn BU KIZLARDA GÜZEL Mİ. BOYA GÜZELİ. BEN BUNLARA GÜZELLİKTE 5 ÇEKERİM.. AMA BODRUM BAMBAŞKA.. ÇOK GÜZEL. 15 10 Yanıtla
 • adam adam: irana kurban olun siz 7 18 Yanıtla
 • Sevgi: Şu İran gibi bela bir ülke olamaz..Defolun gidin pis acemler 7 15 Yanıtla
 • wv: ruh güzelliği yoktur rus güzelliği vardır. 21 0 Yanıtla
 • MOCAN: o zaman bodruma gitmiyoruz arkadaşlar .... 13 8 Yanıtla
 • El-Amedi: acemler de türk:) 7 13 Yanıtla
 • çetin: gelin bakalım birde sizi deneyelim 10 9 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement