Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor - Son Dakika

Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor

Borusan, geçen yıl başlattığı Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemine geçiyor. Programın odak alanları arasında eğitim, eşitsizliklerin azaltılması, geçim kaynakları ve iş olanakları, çevre ve ekoloji yer alıyor. Deprem bölgesindeki toplumsal ve çevresel meselelere yönelik projeler desteklenecek. Başvurular 17 Temmuz tarihinde başlayacak ve kazanan projelere 300 bin TL'ye kadar hibe desteği sunulacak.

Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı\'nın ikinci dönemini başlatıyor
19.07.2023 - 15:41,

Borusan, geçen yıl birinci dönemini hayata geçirdiği Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor.

Holding açıklamasına göre, programın ilkini geçen sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açan Borusan, sosyal etki ve sürdürülebilirlik öncelikleri ile paralel, toplumsal meselelerde hedef grupları etkileme ve harekete geçirme potansiyeli yüksek 3 projeyi desteklemişti. Jüri tarafından seçilen, iklim krizi ve eşitsizliklerin azaltılması alanlarındaki projeler haziran sonu tamamlandı.

Impact Hub İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirilen Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci döneminde ise "Birlikte İyileşiyoruz" mesajıyla deprem bölgesindeki toplumsal ve çevresel meselelerin çözümüne yönelik orta ve uzun vadede yeniden inşa sürecine katkı sağlamayı amaçlayan projeler desteklenecek.

Programın 2. dönem odak alanları arasında, eğitim, eşitsizliklerin azaltılması, geçim kaynakları ve iş olanakları, çevre ve ekoloji yer alıyor. Odak alanları doğrultusunda desteklenecek projeler vasıtasıyla bölge halkının yaşadığı problemlere yönelik çözüm sağlanması, deprem bölgelerinden farklı illere göç edenlerin kendi şehirlerine yeniden dönüşlerine katkı olması ve bölgenin eskisi gibi yaşanabilir hale gelebilmesi için orta ve uzun vadede teşvik edilmesi hedefleniyor.

Programa başvurular 17 Temmuz tarihinde "https://surdurulebilirfayda.com/" sitesinden alınacak. Ağustos ayında değerlendirmeler yapılırken kazananlar da belli olacak. Eylül 2023-Şubat 2024 arasında ise katılımcı buluşmaları, eğitimler, etkinlikler, mentorluk ve değerlendirme görüşmeleri yapılacak. Mart ayında ise proje teslimleri gerçekleştirilecek.

Kazanan projelere kapasite ve proje geliştirme desteği, ihtiyaç analizi ve etki modeli oluşturma desteği, eğitim ve atölye desteği, mentor ve uzman desteği, görünürlük desteğinin yanı sıra proje başına 300 bin TL'ye kadar hibe desteği?sunulacak. Bununla birlikte Borusan'ın ve Impact Hub İstanbul'un iletişim ağlarına dahil olma fırsatı ve katılımcıların kendi alanlarında, topluluklarını oluşturmaları ve geliştirmeleri için Impact Hub İstanbul'da farkındalık etkinlikleri organize etme fırsatı da verilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Borusan Holding İnsan, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, yeni dönemde deprem bölgesine odaklandıklarını belirterek, "'Birlikte İyileşiyoruz' mesajıyla yola çıktığımız programın ikinci döneminde deprem bölgesine farklı alanlarda destek olmayı amaçlıyoruz. Yıkıcı etkisi büyük olan ve hepimizi derinden etkileyen depremlerin ardından her ne olursa olsun geleceğe umutla bakabilmek için hepimizin birlik ve beraberlikten güç alarak elimizden geleni yapması gerekiyor." ifadesini kullandı.

Odak noktalarını bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiklerini aktaran Ateş, şunları kaydetti:

"Eşitsizliklerin azaltılmasından eğitime, geçim kaynaklarından ve iş olanaklarından, çevre ve ekolojiye yönelik bölgedeki yaşam şartlarını iyileştirecek proje önerileri bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru ilerlerken dayanışmanın verdiği ilhamla yolumuzda çok daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. İlkini geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz programımızda çok verimli bir süreci geride bıraktık ve projelerimizde değerli ilerlemeler kaydettik. Şimdi ise ikinci döneminde aynı başarıyı deprem bölgesinin ihtiyaçları için gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Borusan, Sürdürülebilir Fayda Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor - Son Dakika


Advertisement