İtalyan Raı Ekibinden Karaköy Güllüoğlu'na Ziyaret - Son Dakika

İtalyan Raı Ekibinden Karaköy Güllüoğlu'na Ziyaret

08.05.2011 15:40
İtalyan Raı Ekibinden Karaköy Güllüoğlu'na Ziyaret

İstanbul'un tarihi ve kültürel dokusunu incelemek adına İtalya'dan gelen Raicinema Production ekibi Karaköy Güllüoğlu'nu ziyaret etti.

İstanbul'un tarihi ve kültürel dokusunu incelemek adına İtalya'dan gelen Raicinema Production ekibi Karaköy Güllüoğlu'nu ziyaret etti.

RAI 1 için yapılacak belgesel programında, İstanbul'un tarihi mekânları ve yeme-içme kültürü yer alacak.

Doğu ile Batı sentezinin bir örneği olan İstanbul'da baklavanın önemli bir kültür ögesi olduğunu belirten belgesel ekibi, tatlının tarihçesini ve yapım aşamalarını Karaköy Güllüoğlu'nun sahibi Nadir Güllü'den dinledi.

Neden Karaköy Güllüoğlu sorusuna cevap veren Kapılar isimli belgesel programının yönetmeni Monico Onore; "İstanbul'da sadece 4 isim seçtik. Bunlar Zeynep Fadıllıoğlu, Orhan Pamuk, Serra Yılmaz ve Nadir Güllü'den oluşuyor. İstanbul'un Dünya'ya açılan kapılarından biri olarak görüyorum ben burayı. Daha önce pek çok yere gittim. Tercihimi ülkesini tanıtmaya gayret eden Nadir Güllü'den yana kullandım. Çekim sonunda anladım ki, şu an bize izlettiği 30 yabancı kanalda ve Dünya'nın dört bir yanında yayımlanan görüntüler boşuna değil. " dedi.

Nadir Güllü ise gelen tüm konukları en iyi biçimde ağırladıklarını belirterek, "Buradaki amacımız, bir nebzede olsa ülkemizin tanıtımına katkı sunmaktır. Tarihi Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Yerebatan sarnıcı gibi tarihi dokuların yanında Türk Mutfağının, kültürümüzün bir parçası olan baklavaya da yer vermeleri bizim için gurur verici. Bu bizim için bir sosyal sorumluluktur. " ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi İtalyan Raı Ekibinden Karaköy Güllüoğlu'na Ziyaret - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'nin göz bebeği konumundaki Tuz Gölü 30 yıla kadar tamamen yok olabilir 14:29 Türkiye'nin göz bebeği konumundaki Tuz Gölü 30 yıla kadar tamamen yok olabilir Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepki gösterdiği Finlandiya büyükelçisiyle bir araya geldi 14:11 Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepki gösterdiği Finlandiya büyükelçisiyle bir araya geldi İngiltere'de tartışma konusu oldu! 16 yaşında baba oldu, annesinden destek geldi 14:09 İngiltere'de tartışma konusu oldu! 16 yaşında baba oldu, annesinden destek geldi
1970 model motosikleti evinin misafir odasında saklıyor 13:54 1970 model motosikleti evinin misafir odasında saklıyor Arka Sokaklar dizisinde ayrılık! Ali karakteri şehit olarak diziye veda etti 13:46 Arka Sokaklar dizisinde ayrılık! Ali karakteri şehit olarak diziye veda etti Belarus, göçmenleri turist olarak ülkeye alıp, AB'ye yasa dışı geçişini sağlıyorlar 13:20 Belarus, göçmenleri turist olarak ülkeye alıp, AB'ye yasa dışı geçişini sağlıyorlar
Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor 12:10 Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı! Ebru gitti, Carolina geldi 11:17 İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı! Ebru gitti, Carolina geldi
Advertisement