Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı'ndan gençler için iş birliği - Son Dakika

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı'ndan gençler için iş birliği

24.11.2022 13:45
Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı'ndan gençler için iş birliği

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Çorlu'da işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin istihdama kazandırılması için iş birliğine imza attı.

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Çorlu'da işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin istihdama kazandırılması için iş birliğine imza attı.

Kutes'ten yapılan açıklamaya göre, genç istihdamının artırılmasına yönelik proje kapsamında şirket, ilk etapta Tekirdağ Çorlu'da yaşayan 16 gence tavan vinci eğitimi verecek. Eğitimini tamamlayan gençler Kutes bünyesinde operatör olarak istihdam edilecek.

Kutes ile Trakya Kalkınma Ajansı'nın projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen "Genç İstihdamı" teması dahilinde işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin mesleki beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması amacıyla gerçekleştiriliyor.

"Gençlere fırsatlar sunmayı önemsiyoruz"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kutes İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Ali Esat Kutmangil, gençleri desteklemeyi sorumlulukları olarak gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Kurulduğumuz günden bu yana kurucumuz Mehmet Bekir Kutmangil'in insan odaklı vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vizyon çerçevesinde gençlerimize fırsatlar sunmayı oldukça önemsiyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde imzaladığımız protokol ile de gençlerimize nitelikli iş sahibi olma imkanı sağlıyoruz. Daha fazla genci istihdama kazandırarak hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı daha da artırmayı hedefliyoruz."

Kısa süre önce üniversite öğrencilerini burs ile desteklemek için Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde Mehmet Bekir Kutmangil Burs Fonu'nu hayata geçirdiklerini kaydeden Kutmangil, gençler için her zaman fırsatlar sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı'ndan gençler için iş birliği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement