Son dakika Burs haberleri, Burs son dakika, son dakika Burs

Son Dakika Burs Haberleri

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı
  27 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören ve Esenler'de halk buluşması programına katıldı. İmamoğlu, öğrencilere verilen burs ücretlerini artıracaklarını ve dar gelirliye ait konutların inşaat maliyetinin bir kısmını karşılayacaklarını açıkladı. Ayrıca, 8+1 araç sahiplerinin protestosuna da cevap veren İmamoğlu, MÜSİAD'ı ziyaret etti.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: '5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık'
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: "5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık"

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği proje tanıtım toplantısında, “Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık, 182 proje tamamladık. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 • Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı
  27 Şub Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı

  Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından düzenlenen Necat Nasıroğlu Proje Yarışması sonuçlandı. Programda, Necat Nasıroğlu'nun anısına hazırlanan belgesel gösterimi yapıldı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Necat Nasıroğlu'nun üniversite okumadığını, ancak birçok öğrenciye burs sağladığını ve iş imkanı sunduğunu belirtti. AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise babasının başarılı iş hayatını ve değerlerini vurguladı. Dereceye giren projelere ödülleri verildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracak
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracak

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, yeni dönem için EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracaklarını söyledi.

 • Murat Sesli, Kdz. Ereğli'deki Yöresel Derneklerle Buluştu
  27 Şub Murat Sesli, Kdz. Ereğli'deki Yöresel Derneklerle Buluştu

  İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Kdz. Ereğli'deki yöresel derneklerin başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi. Sesli'nin sunumunu yaptığı projeler dernek başkanlarından tam not alırken, konuşması alkışlarla sık sık kesildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni projelerini tanıttı. Böcek, Antalya için liyakatli arkadaşlarıyla 5 yıl daha çalışmaya devam edeceklerini ve tüm vatandaşların oyuna talip olduklarını belirtti. Ayrıca, yapılan ve yapımı devam eden projelerin tanıtımı yapıldı ve Başkan Böcek'in hayat hikayesini anlatan bir kısa film gösterildi.

 • Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması
  27 Şub Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Kurum, canlı yayında konuştu Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Projelerimizi açıkladık, biz öne geçtik. Bugün 1-1,5 puan öndeyiz.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'tan gençlere ulaşım ve barınma vaadi
  26 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'tan gençlere ulaşım ve barınma vaadi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, gençlere yönelik çılgın projelerini tanıttı. Üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım, düşük kiralı konut imkanı, öğrenci yurdu yapılması, karşılıksız burs ve ücretsiz ikram gibi birçok hizmet sunacaklarını belirten Altınok, gençlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı
  26 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'nde gençlere yönelik bir gençlik ve spor merkezi açtı. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, sessiz salon, sesli alan, aktivite odası ve ikram alanı bulunuyor. Merkez, haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

 • Alinur Aktaş'ın seçim irtibat ofisi açıldı
  26 Şub Alinur Aktaş'ın seçim irtibat ofisi açıldı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Alinur Aktaş'ın seçim irtibat ofisi Demirtaşpaşa Mahallesi Ankara Yolu üzerinde açıldı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı
  25 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi Millet Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Merkezi Açtı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde gençlik ve spor merkezi açılışını gerçekleştirdi. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, aktivite odası gibi birimler bulunuyor. Merkez, haftanın her günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

 • Turgut Altınok, Ankara'da tarım ve su problemlerini çözecek
  25 Şub Turgut Altınok, Ankara'da tarım ve su problemlerini çözecek

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Kalecikliler Buluşması ve Çankırılılar Buluşuyor etkinliklerine katıldı. Altınok, köylerin altyapı ve su problemlerini çözeceklerini, tarımsal desteği artıracaklarını ve su ücretlerinde indirim yapacaklarını söyledi.

 • İmamoğlu'ndan 'Patronu Belli Kumpas' Tepkisi: 'Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın'
  25 Şub İmamoğlu'ndan "Patronu Belli Kumpas" Tepkisi: "Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da düzenlenen halk buluşmasında; AKP’nin İBB Başkanı adayı Murat Kurum’u işaret ederek “Ne zaman ki rakibim aday, hakkımda iftiralara başladı; aynı anda eş zamanlı sosyal medya üzerinden de aynı kampanya harekete geçti. Milyonlarca reklam vererek bu videoları herkesin görmesini istiyorlar. Siz bu videoları, bir önceki seçimden hatırlıyorsunuz. Bu kumpasın patronu, o zaman canlı yayında, milyonlarca vatandaşın gözüne bakıp ‘Ama montaj ama şu ama bu’ demişti. Sahibi çok belli. Kumpası yapanlara sesleniyorum. Öncelikle kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi bana da yapmayın. Yapmaya devam mı edeceksiniz, yine kaybedeceksiniz. Sizin o kumpaslarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz. İşinize bakın” dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok, Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  25 Şub Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok, Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması halinde Ankara'da en az 20 bin vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını söyledi.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 55 Başlıkta Projelerini Tanıttı
  25 Şub Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 55 Başlıkta Projelerini Tanıttı

  Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, Edirne'de düzenlenen bir programda 55 başlıkta topladığı projelerini tanıttı. İba, Edirne'nin çöp, çamur ve çukurla anıldığını belirterek, çözümsüzlüğü değil çözümü, umutsuzluğu değil umudu içeren projeler hazırladıklarını söyledi. Projeler arasında tarihi dokusuna uygun olarak ele alınacak Saraçlar Caddesi, Kent Meydanı olarak düzenlenecek olan 25 Kasım Stadyumu alanı, nehir kenarlarının sosyal donatılarla dönüştürülmesi, Kaleiçi semtinin açık hava müzesi haline getirilmesi, Cuma Pazarı'nın yenilenerek haftanın her günü açık olması gibi başlıklar yer alıyor. Ayrıca, altyapı sorunlarının çözülmesi, trafik sorununun giderilmesi, kreşlerin açılması, öğrencilere ulaşımda indirim ve burs imkanı sağlanması gibi konular da projeler arasında yer alıyor.

 • Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu
  25 Şub Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, bugün düzenlenen proje tanıtım toplantısında Ankara'nın sorunlarını ve geleceğe dair umutlarını ele aldı. Altınok, Ankara'nın huzurunu geri kazanması için hızlı çözümler getiren bir liderlik anlayışına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: 'İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik'
  24 Şub Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: "İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik"

  İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat, ilçe turu atıp vatandaşları selamladı. Kocamustafapaşa Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Bu şehrin bebeklerine dağıttığımız sütle dalga geçiyorlar. İstanbul'un gündeminden israfı, ihmali ve ihaneti çıkardık. Yerine ne getirdik biliyor musunuz? Biz bu şehre, icraat getirdik. Biz bu şehre, yatırım getirdik. Biz bu şehre, hizmet getirdik, hizmet. Yani israf, ihmal, ihanet gitti; bu şehre ne geldi? Hizmet, icraat, yatırım geldi, yatırım. Yani sizin hayatınıza dokunan, sizi koruyan, yok zamanınızda yanınıza koşan işler geldi... 250 bine yakın bebeğe süt dağıtmak, mega projedir. Ama bunların kafası almaz. 4 yaşına kadar bebeği olan annelere, Anne Kart dağıtmak, ne kadar vicdanlı biliyor musunuz? Bunu anlamıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü, halktan uzaklaştılar. Onun için gündemde Halk Süt; gündemde Anne Bebek Kartı; gündemde kreş; gündemde gençlere yurt; gündemde 100 bin gencine burs veren belediye var” dedi.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi
  24 Şub İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Afrika Diasporası Forumu'na, üniversite rektörü, YTB İstanbul Koordinatörü ve birçok Afrikalı akademisyen ve öğrenci katıldı. Forumda, Afrika'nın potansiyeli ve kültürel bağların önemi vurgulandı.

 • Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu İstanbul'da Gerçekleştirildi
  24 Şub Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu İstanbul'da Gerçekleştirildi

  Bizim Afrika Platformu tarafından düzenlenen Türkiye'deki Afrika Diasporası Forumu, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yapıldı. Forumda, Afrika diasporasının sorunları ve çözüm yolları konuşuldu. Türkiye'deki Afrika diasporasının birlik ve beraberliği için çalışmaların devam edeceği vurgulandı. Ayrıca, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Afrika'da yapılan çalışmalar da ele alındı.

 • Sivas'ta bursluluk sınavına rekor katılım
  24 Şub Sivas'ta bursluluk sınavına rekor katılım

  Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, Sivas'ta 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği bursluluk sınavında rekor katılım sağladı. Sınavda yaklaşık 800 öğrenci ter dökerken, başarılı olanlara yüzde 100'e varan burs imkanı sunulacak.

 • Çayırova Belediye Başkanı Gençlere YKS Sınav Ücreti ve Üniversite Bursu Müjdesi Verdi
  24 Şub Çayırova Belediye Başkanı Gençlere YKS Sınav Ücreti ve Üniversite Bursu Müjdesi Verdi

  Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, gençlerle bir araya gelerek YKS sınav ücreti ve üniversite bursu hakkında müjde verdi. YKS ücretlerinin belediye tarafından karşılanacağını ve üniversite kazanan öğrencilere burs verileceğini açıkladı.

 • Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı
  24 Şub Çaykur'da Çalışan Geçici Mevsimlik İşçiler Kadro Talebiyle Eylem Yaptı

  Çaykur'da çalışan mevsimlik tarım işçileri Rize Meydanında bir araya gelerek kadro taleplerini tekrarladılar. Bir kadın işçi, "Hakkımızı versinler öbürlerine verdikleri gibi bize de versinler, bizim istediğimiz çok bir şey değil. 10 bin işçiyi bu ülke kaldıramayacaksa biz daha ne yapalım? Bu kadar diyorum hakkımızı versinler vermeyeceklerse bir şey üretsinler başka yerlerde çözüm oluyor bize niye olmuyor? Niye biz hep böyle kilitleniyoruz nokta koyuluyor bize" dedi.

 • TDV Yarıyıl Kamplarına 1824 Öğrenci Katıldı
  24 Şub TDV Yarıyıl Kamplarına 1824 Öğrenci Katıldı

  Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) burs desteği sağladığı öğrencilere yönelik 20 ilde düzenlediği yarıyıl kamplarına 1824 öğrenci yer aldı. Kamplar, öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Kamplar yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor ve çeşitli eğitimler, konferanslar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve el sanatları etkinlikleri düzenleniyor.

 • TDV Yarıyıl Kampları 20 ilde düzenlendi
  24 Şub TDV Yarıyıl Kampları 20 ilde düzenlendi

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), burs desteği sağladığı öğrencilerine yönelik düzenlediği yarıyıl kamplarını 20 ilde 25 noktada gerçekleştirdi. Kamplarda öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli eğitimler, konferanslar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve el sanatları etkinlikleri düzenlendi.

 • Şanlıurfa'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi
  23 Şub Şanlıurfa'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda Şanlıurfa'da düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' sona erdi. Program kapsamında 40 kurum ve kuruluş, gençlere devlet teşviklerini tanıttı. Etkinlikte burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi verildi. Yaklaşık 60 bin kişi etkinliği ziyaret etti.

 • Milli Eğitim Bakanı: Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı dünyanın en iyi ülkeleri arasında
  23 Şub Milli Eğitim Bakanı: Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı dünyanın en iyi ülkeleri arasında

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısı ile öğretmen başına düşen öğrenci sayısı itibarıyla dünyanın en iyi ülkeleri kategorisindeyiz.

 • İmamoğlu, Çiller'in Kurum'u desteklemesini açıkladı
  23 Şub İmamoğlu, Çiller'in Kurum'u desteklemesini açıkladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Başbakan Tansu Çiller'in Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'u desteklemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Kurum'un kendisine ait 13 bin metrekare araziye imar çıkarttığı için desteklendiğini belirtti. Ayrıca, İmamoğlu, Kanal İstanbul ve ekonomi konularında da eleştirilerde bulundu.

 • Spor Bakanı Osman Aşkın Bak İnegöl'de spor tesisi açtı
  23 Şub Spor Bakanı Osman Aşkın Bak İnegöl'de spor tesisi açtı

  Spor Bakanı Osman Aşkın Bak İnegöl'de spor tesisi açtı İnegölspor'a modern tesis Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl'e kazandırılan, bünyesinde 2 adet doğal çim futbol sahası, 600 kişilik tribünü, soyunma odaları, sporcu konaklama odaları gibi birçok hizmet birimini bulunduran...

 • Bakan Bak, İnegöl'de spor tesisi açılışında konuştu: 'Türkiye bir spor devrimi yaşıyor'
  23 Şub Bakan Bak, İnegöl'de spor tesisi açılışında konuştu: "Türkiye bir spor devrimi yaşıyor"

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İnegöl'e kazandırılan, bünyesinde 2 adet doğal çim futbol sahası, 600 kişilik tribünü, soyunma odaları, sporcu konaklama odaları gibi birçok hizmet birimini bulunduran İnegölspor tesisleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katıldığı törenle...

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türkiye'de Sporda Devrim Var
  23 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türkiye'de Sporda Devrim Var

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında UEFA standartlarında stadyumlar inşa ettiklerini ve sporda büyük bir devrim yaşandığını belirtti. Bak, İnegölspor Tesisi'nin açılışında yaptığı konuşmada, bu yatırımın kulübün geleceğine mühür vuracağını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin son 22 yılda sporda elde ettiği başarıları ve gelecekteki hedeflerini de paylaştı.

 • CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Dikkaldırım Esnafını Ziyaret Etti
  23 Şub CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Dikkaldırım Esnafını Ziyaret Etti

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim çalışmaları kapsamında Dikkaldırım esnafı ve pazarını ziyaret etti. Bozbey, vatandaşlarla sohbet ederek sorunları dinledi ve çözümlerini anlattı.

 • Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker: 'Mut Belediyesinde kalfalık dönemi bitti artık ustalık dönemi başladı'
  23 Şub Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker: 'Mut Belediyesinde kalfalık dönemi bitti artık ustalık dönemi başladı'

  Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker, belediyenin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Şeker, belediyenin borcu olmadığını ve artık kalfalık döneminin bittiğini, ustalık döneminin başladığını belirtti. Ayrıca, gelecek dönemde asfalt, parke, yol gibi sorunları çözeceklerini ve Mut'un yaşam standartlarını yükselteceklerini söyledi.

 • İlim Yayma Vakfı Başkanı Bilal Erdoğan: Kültürel kodlarımızın yeni nesiller tarafından sahiplenilmesini istiyoruz
  22 Şub İlim Yayma Vakfı Başkanı Bilal Erdoğan: Kültürel kodlarımızın yeni nesiller tarafından sahiplenilmesini istiyoruz

  İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, gerçekleştirdikleri projelerde ortak temalarının "öz kültürün yeniden ihyası" olduğunu belirterek, "Kültürel kodlarımızın, Batı'nın taarruzundan kurtarılıp açığa çıkarılarak yeni nesiller tarafından sahiplenilmesini istiyoruz.

 • Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı
  22 Şub Başkan Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere hizmetleri anlattı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi'nde öğrencilere yönelik hizmetleri paylaştı. Başkan Büyükkılıç, su faturalarında indirim, spor tesislerinde indirim, ulaşım, kırtasiye ve burs desteği gibi hizmetlerin yanı sıra Erciyes Kayak Merkezi'nde ücretsiz kayak kursu ve ekipman temini gibi imkanları da duyurdu. Ayrıca, sosyal tesislerde öğrencilere indirim yapılacağını belirtti.

 • Şanlıurfa'da Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı
  22 Şub Şanlıurfa'da Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, Şanlıurfa'da başladı. Etkinlikte, 40 kurum ve kuruluş devlet teşviklerini tanıttı. Gençler ve aileler, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi aldı. Etkinlikler kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine ağırlık verildi. İlerleyen haftalarda etkinlikler Malatya'da devam edecek.

 • Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: 'Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor'
  21 Şub Sarıyer'de Halk Buluşmasında Konuşan İmamoğlu: "Bunlar Bir Kişiyi Arkalarına Almış, O Bir Kişi de Milleti Tehdit Ediyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkan adayı Mustafa Oktay Aksu ile birlikte önce ilçe turu yaptı, sonra Çayırbaşı’nda halkla buluştu. Daha önce sıfır olan bazı hizmetleri kendi dönemlerinde başlattıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Bunlar, bir kişiyi arkalarına almış, o bir kişi de milleti tehdit ediyor.‘Oy verirsen hizmet veririm’ diyor. Biz de diyoruz ki, ‘Oy versin, vermesin; milletimize hizmet etmek onurdur. Biz milletimize hizmet ede ede kazanacağız. Bizim için esas olan, gönül kazanmak; onlar için esas alan, sadece oy almak” dedi.

 • Emekli bankacı ve sanatçı Canan Gürtan'ın goblen sanatı sergisi
  21 Şub Emekli bankacı ve sanatçı Canan Gürtan'ın goblen sanatı sergisi

  Emekli bankacı ve sanatçı Canan Gürtan'ın goblen sanatının örneklerine yer verdiği ilk kişisel sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide Gürtan'ın seramik ve çini sanatının örneklerine yer verdiği çalışmaları, goblenden hazırlanan çantaları, yastıkları, tabloları ve dekorasyon ürünleri, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 • Başkan Böcek hizmette 5. yılını anlattı, yeni dönemdeki 132 projesini tanıttı
  21 Şub Başkan Böcek hizmette 5. yılını anlattı, yeni dönemdeki 132 projesini tanıttı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i katılımıyla gerçekleşen, 'Hizmette 5. Yıl ve Aday Tanıtım Toplantısında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, "Antalya'yı yönetmek demek sadece dönemi kurtarmak değil, uzun vadeli planlama da yapmak;

 • Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi
  21 Şub Edirne'de Cumhuriyet temalı resim yarışmasında öğrencilere ödül verildi

  Edirne'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 'Cumhuriyet, güvenlik ve jandarma' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) öğrencileriyle bir araya gelerek bilgilendirme yaptı. Edirne'de jandarma ekipleri ise köyde yaşayan kadınlara KADES uygulamasını tanıttı.

 • Deneyap Teknoloji Atölyeleri Yeni Dönem İçin Başvuruları Almaya Devam Ediyor
  21 Şub Deneyap Teknoloji Atölyeleri Yeni Dönem İçin Başvuruları Almaya Devam Ediyor

  Deneyap Teknoloji Atölyeleri, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla başvurularını almaya devam ediyor. Proje kapsamında öğrencilere robotik, kodlama, nanoteknoloji, tasarım ve üretim, yapay zeka gibi 11 farklı eğitim veriliyor. Başvuruların son tarihi 25 Şubat olarak belirlendi ve yeni dönem Eylül 2024'te başlayacak.

 • Vehbi Koç Ödülü, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na verildi
  21 Şub Vehbi Koç Ödülü, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na verildi

  Vehbi Koç Vakfı'nın her yıl verdiği Vehbi Koç Ödülü, bu yıl Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na (KAHEV) verildi. KAHEV, çocuk ve gençlere burs sağlamanın yanı sıra okulların güncel eğitim olanaklarına kavuşmasına destek oluyor. Vakıf, kırsal bölgelerdeki çocukları nitelikli eğitime eriştirmeyi hedefliyor ve binlerce öğrenciye burs sağlıyor.

 • İmamoğlu: Milletimizi Kendini Tehdit Etmeye Çalışan Bir Kişiyi Sandıkta Pişman Eder
  20 Şub İmamoğlu: Milletimizi Kendini Tehdit Etmeye Çalışan Bir Kişiyi Sandıkta Pişman Eder

  İBB Başkanı İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçim sürecinin ilk halk buluşmasını Şile Meydanı’nda gerçekleştirdi. CHP Şile Belediye Başkan adayı Özgür Kabadayı ile birlikte vatandaşları selamlayan İmamoğlu, “Bize oy verirsiniz, vermezsiniz; bizden hizmet alırsınız. O ne diyor? ‘Bize oy verirseniz, hizmet alırsınız’ diyor. Öyle değil mi? Bizim milletimize had bildiren, haddini bildirmeye çalışan, bizim milletimizi tehdit etmeye çalışan bir kişiyi bizim milletimiz nerede pişman eder? Sandıkta, sandıkta pişman eder. Pişman edeceksiniz onu bu sözlerinden dolayı. Ve bizim milletimiz, milletine had bildiren anlayışı bırakalı 100 sene oldu, 100 sene. Bu ülkede 100 senedir Cumhuriyet var. Bu ülkede 100 senedir büyüyen demokrasi var. Daha da büyüteceğiz. 100 senedir, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ diyen 16 milyon İstanbullu var, 86 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. Onun için, millete had bildirmeye, bu millet pabuç bırakmaz. Gereğini yapar. Siz de gereğini yapacaksınız” dedi.

 • Vatan Partisi İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan Kapalıçarşı Esnafını Ziyaret Etti
  20 Şub Vatan Partisi İBB Başkan Adayı İbrahim Okan Özkan Kapalıçarşı Esnafını Ziyaret Etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Okan Özkan, seçim çalışmaları kapsamında Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Özkan, gençler için kalıcı çözümler üreteceklerini ve mülteci sorununa farklı bir yaklaşımı benimsediklerini belirtti.

 • Trabzon'da Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nde Deneyap Atölyesi Açılıyor
  20 Şub Trabzon'da Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nde Deneyap Atölyesi Açılıyor

  Trabzon'da kurulacak Deneyap atölyesinde 80 öğrenciye 3 yıl eğitim verilecek. Atölyede robotik kodlama, yapay zeka gibi alanlarda dersler verilecek. Öğrenciler e-sınav ve teknik sınavla seçilecek ve Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programından yararlanabilecek.

 • Bozkır'da 80 öğrenciye burs verilecek
  20 Şub Bozkır'da 80 öğrenciye burs verilecek

  Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllü Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Bozkır'daki liselerde öğrenim gören 80 ihtiyaç sahibi öğrenciye 500 lira burs verileceği bildirildi. Protokol törenine Bozkır Kaymakamı Tolga Turan ve Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demirci katıldı.

 • Bu buluşmada 'iş' var
  18 Şub Bu buluşmada 'iş' var

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB), iş arayanlar ile işverenleri buluşturdu. 274 firmanın katılımıyla Türkiye'nin en büyük istihdam buluşmalarından biri olan organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yer aldı.

 • Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması İş Arayanlar ile İşverenleri Buluşturdu
  18 Şub Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması İş Arayanlar ile İşverenleri Buluşturdu

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, 274 firmanın katılımıyla gerçekleşti. İş arayanlar ile işverenlerin buluştuğu organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da stantları ziyaret etti.

 • EYT Emeklisi Baba, Çocuklarının Bursunu İhtiyaç Sahibi Öğrenciye Devrediyor
  18 Şub EYT Emeklisi Baba, Çocuklarının Bursunu İhtiyaç Sahibi Öğrenciye Devrediyor

  Aksaray'da ortaokula ve üniversiteye giden 2 çocuğunun devletten alması gereken bursu almayıp ihtiyaç sahibi başka bir öğrenciye gitmesi için çay satan EYT emeklisi Eyüp Yaşar, hafta sonları çocuklarının harçlığı için çalışıyor. Eyüp Yaşar, emekli maaşı ile evinin geçimini sağlarken çay ocağı ile çocuklarının okul masraflarını karşılıyor ve kızının bursunu ihtiyaç sahibi bir öğrenciye devretmeyi tercih ediyor.

 • Başkan Aktaş, Bozbey'in kentsel dönüşüm vaadini eleştirdi
  18 Şub Başkan Aktaş, Bozbey'in kentsel dönüşüm vaadini eleştirdi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MHP Hamitler-Bağlarbaşı Mahalle Temsilciliği'nin açılışında konuşarak, CHP'li rakibi Mustafa Bozbey'in kentsel dönüşüm vaadini eleştirdi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi
  18 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'li rakibin seçim vaatlerini eleştirdi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MHP Hamitler-Bağlarbaşı Mahalle Temsilciliği'nin açılışında konuştu. Yaklaşan seçim öncesi CHP'li rakibi Mustafa Bozbey'in seçim vaatlerini eleştirdi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında 56 yatırım projesini destekliyor
  17 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında 56 yatırım projesini destekliyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında biyobenzer ilaçlardan kanser ve otoimmün ilaçlara, ortopedik cihazlar ve protezlerden yenilikçi eşdeğer ilaçlara kadar toplam büyüklüğü 22 milyarı geçen 56 yatırım projesini desteklediklerini açıkladı. Bakan Kacır, ayrıca sağlık sektöründe AR-GE, inovasyon ve sağlık bilişim teknolojilerine yönelik çalışmalara öncelik verdiklerini belirtti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu
  17 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile İstanbul Valisi Davut Gül, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Göktaş, engelli memur sayısının artırılacağını açıkladı. İstanbul Valisi Gül ise öğrencilere aylık burs vereceklerini duyurdu.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Sözlerimizi Yerine Getirdik
  17 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Sözlerimizi Yerine Getirdik

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son 5 senede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen mazeret üretmeden verdikleri sözleri yerine getirdiklerini belirtti. Aktaş, yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.

 • İstanbul Valisi Davut Gül, LGS'de 500 tam puan alan öğrencilere burs verecek
  17 Şub İstanbul Valisi Davut Gül, LGS'de 500 tam puan alan öğrencilere burs verecek

  İstanbul Valisi Davut Gül, Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) 500 tam puan alan 388 öğrenciye aylık 3'er bin lira burs vereceğini duyurdu. Gül, dezavantajlı, özel yetenekli ve başarılı çocukların öncelikleri olduğunu belirterek, öğrencilere Türkiye ve İstanbul'a bağlılık çağrısı yaptı.

 • Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor
  16 Şub Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor

  Belen Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor. Başkan İbrahim Gül, başarılı öğrencilere burs imkanı da sunacaklarını belirtti. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ise öğrencilere başarılar diledi.

 • 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı'
  16 Şub 11 Yeni Kreş Açılışında Konuşan İmamoğlu: "Bizden Önceki 20- 25 Yılda, Tek Bir Kreş Dahi Açmayan Bir Yönetim Vardı"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin 11 ilçesine kazandırılan 11 yeni Yuvamız İstanbul kreşinin açılışını, çocuklarla birlikte yaptı. Karnaval havasında geçen açılışta konuşan İmamoğlu, “Maalesef, bizden önceki 20- 25 yılda, tek bir kreş dahi İstanbul'a açmayan bir yönetim vardı. Onca yıl tek bir kreş açmayan bu yönetim, şimdi sanki sıfırdan başlayacakmış gibi, kreş açmayı şehre vadetmeyi en önemli vaatlerinden birisi olarak dile getiriyor. Buna ben ne yapıyorum? Vallahi de billahi de seviniyorum. En azından böylesi önemli bir projenin ne kadar mega bir proje olduğunu, ne kadar büyük bir proje olduğunu anlayabilmişler. Bizim yarışımızın adı, başkalarının yaptığı gibi, bir siyaset yarışı değil. Bizim yarışımızın tek adı var. Vallahi de billahi de milletine hizmet yarışı. Bu konuda da ben şahsen iddia ediyorum ki; beni geçecek bir belediye başkanı Türkiye'de yok. Başkası da desin ki ‘Ben daha çok koşacağım.’ Başımın üstünde yeri var” dedi.

 • Üniversite öğrencilerinin bursları arttı! YÖK yeni rakamları duyurdu
  16 Şub Üniversite öğrencilerinin bursları arttı! YÖK yeni rakamları duyurdu

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öncelikli alanlarda ve belirli programlarda lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencileri desteklemek amacıyla sağladığı bursları, nisan ayından geçerli olmak üzere üst sınırdan artırdı. YÖK, '100/2000 YÖK Doktora Bursu' miktarını 7 bin 500 liradan 12 bin liraya yükseltirken, 'YÖK Lisans Destek Bursu' miktarını 1875 liradan 3 bin liraya, TEBİP-Lisans bursunu ise 2 bin liradan 3 bin liraya çıkardı.

 • Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı
  15 Şub Elazığ'da Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Başladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Elazığ'da başladı. Gençler, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi alırken, çeşitli kurumların ürettiği ürünleri de inceleme fırsatı buldu. Etkinlikte ayrıca bilgi yarışması ve sosyal kültürel aktiviteler de yer aldı.

 • İmamoğlu: 'Kendi Sorumluluklarını Savurmak İsteyenler Ancak Böyle Taşlar Atabilir.
  15 Şub İmamoğlu: "Kendi Sorumluluklarını Savurmak İsteyenler Ancak Böyle Taşlar Atabilir.

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Beykoz Kır Bahçesi Sosyal Tesisleri’ni CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler ile birlikte hizmete açtı. İmamoğlu, AKP İBB Başkan adayı, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, “İstanbul bütçesinden bir pay ayırsaydı da 1000 tane konut yapsaydı Hatay'a” sözlerine, “Şayet gidebilirse Hatay'a, orada neler yaptığımızı, yüz binlerce Hataylı dostumuza, kardeşimize, vatandaşımıza, hemşehrilerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, nasıl hizmet ettiğimizi gider, sorar; vatandaşlardan cevap alır. Daha yeni, yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı çok değerli bir geçici barınma merkezini açtık. Yine şu anda bir lise inşa etmek üzere temelini attık ve inşallah önümüzdeki eğitim dönemine, aylar sonra bitirip teslim edeceğiz. Hala hizmetlerimiz devam ediyor. Kendi sorumluluklarını savurmak isteyenler ancak böyle taşlar atabilir. Bence Ekrem İmamoğlu'yla uğraşacağına; Maltepe'de, Tuzla'da, Güngören'de 5 yıldır, 7 yıldır, 6 yıldır bitiremediği ve milletin feryatlarını kapımıza kadar gelen insanlarıyla duyduğumuz konutları bitirip, bir an önce teslim etsinler” yanıtını verdi.

 • Özgür Özel: 'Ankara'da Bir İttifaka İmza Atamadık Ancak İzmir'in Demokratları; İzmir'e, Cumhuriyete ve Geleceğimize Hep Beraber Sahip Çıkacaklar'
  15 Şub Özgür Özel: "Ankara'da Bir İttifaka İmza Atamadık Ancak İzmir'in Demokratları; İzmir'e, Cumhuriyete ve Geleceğimize Hep Beraber Sahip Çıkacaklar"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Biz Ankara’da bir ittifak kuramadık, Ankara’da anlaşıp Türkiye’de ittifak kuramadık ama bir şeye inanıyoruz. 2019’da, o 11 büyükşehri adaylar, partiler kazanmadı. Cumhuriyetin kıymetini bilen seçmen kazandı, o seçmen değişmedi duruyor. O seçmenin itirazı Tayyip Erdoğan’a, saray rejimineydi, değişmedi, duruyor. O seçmenin itirazı Devlet Bahçeli’nin U dönüşüneydi, değişmedi ve duruyor. O seçmenin korkusu İstanbul’da, Ankara’da parsel parsel satılan arsaların, birilerine peşkeş çekilen kentin İzmir’e de bu yönetim anlayışının sirayet etmesinden korkuyordu; korku, endişe, tehlike baki ama seçmen duruyor. Biz Ankara’da bir imza atamadık ancak İzmir’in demokratları, sosyal demokratlar, muhafazakar demokratlar, milliyetçi demokratlar, Kürt demokratlar; İzmir’e, cumhuriyete ve geleceğimize hep beraber sahip çıkacaklar. İzmir ittifakına, İstanbul ittifakına, Türkiye ittifakına güveniyorum” dedi.

 • Gaziantep'te Sanayicilerle Meslek Liselilerin Buluşması Programı Düzenlendi
  15 Şub Gaziantep'te Sanayicilerle Meslek Liselilerin Buluşması Programı Düzenlendi

  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Sanayi Odası iş birliğinde, "Geleceğimiz Meslek Lisesi'nde" mottosuyla hayata geçirilen "Sanayicilerle Meslek Liselilerin Buluşması" programı düzenlendi.

 • Türkiye'de eğitim alan Kolombiyalı mezunlar Bogota'da buluştu
  14 Şub Türkiye'de eğitim alan Kolombiyalı mezunlar Bogota'da buluştu

  Türkiye'de çeşitli alanlarda eğitim alan ve mezun olduktan sonra ülkelerinde kariyerlerine devam eden Türkiye mezunu Kolombiyalılar, başkent Bogota'da bir araya geldi.

 • Kütahya'da Yardıma Muhtaç İnsanlara Destek
  14 Şub Kütahya'da Yardıma Muhtaç İnsanlara Destek

  Mehmet Özdemir, Kütahya'nın Gediz ilçesinde yaptığı çalışmalarla yardıma muhtaç insanların yanında olan, öğrenciler için burs toplayıp her daim onların yanında olan bir kişidir. Cumartesi günleri kurulan halk pazarında, pazarcı esnafın elinde kalan ürünleri toplayarak ihtiyacı olan insanlara ve Müftülüğe bağlı Kur'an Kursları'na teslim etmektedir. Mehmet Özdemir, yıllardır bu şekilde hizmet vermektedir ve hiçbir beklentisi olmadığını belirtmektedir.

 • Irak'taki Üniversite Öğrencilerine Türkiye Bursları Anlatıldı
  12 Şub Irak'taki Üniversite Öğrencilerine Türkiye Bursları Anlatıldı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Irak'ın Kerkük kentindeki üniversite öğrencilerine 2024 Türkiye Bursları başvuru sürecini anlattı. Kerkük Üniversitesi'nde düzenlenen tanıtım programında YTB Orta Doğu Koordinatörü Üzeyir Göksün, başvuru süreci hakkında bilgi verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Kerkük Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hamdi Latif Hayrullah, Türkiye burslarına yoğun ilgi olduğunu belirtirken, Türkiye mezunlarının Kerkük'e dönerek hizmet vermelerini beklediklerini dile getirdi. Türkiye bursu kazanan öğrencilerin Irak eğitimine katkı sağlamalarının önemine vurgu yapan Kerkük Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Bölüm Başkan Yardımcısı Kübra Sadun Cafer ise Türkiye mezunlarının iki ülke arasında dostluk köprüsü olduğunu ifade etti.

 • Hakkari Çukurca'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  12 Şub Hakkari Çukurca'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde AK Parti'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı. İlçedeki vatandaşlara hizmet edebilecek olmanın onurunu yaşadığını belirten AK Parti Çukurca Belediye Başkan adayı Nazmi Demir, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan konaklama ve barınma sorunlarını belediye kaynaklarını kullanmadan kendi imkanlarıyla çözeceklerini söyledi. Açılışa AK Parti Çukurca İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 • Keles'te düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde 13 genç meslek sahibi oldu
  12 Şub Keles'te düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde 13 genç meslek sahibi oldu

  Bursa'nın dağ ilçelerinden biri olan Keles'in Sorgun Mahallesi'nde düzenlenen 'Eğitime Destek' gecesinde burs verilen 13 genç, doktor, diş hekimi ve yazılım mühendisi gibi meslekler kazanarak yeni bir döneme adım attı.

 • Tıp öğrencisinin ürettiği giyilebilir mobil el dış iskeleti, kısmi felçlilerin hayat kalitesini artıracak
  12 Şub Tıp öğrencisinin ürettiği giyilebilir mobil el dış iskeleti, kısmi felçlilerin hayat kalitesini artıracak

  BURSA Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi İsmail Emir Yassı'nın (22), 2021 yılında Almanya'da tasarladığı giyilebilir mobil dış iskeleti 'PullExo', servikal yaralanmalar ile kısmi felç olan hastaların hem günlük ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak hem de...

 • CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim
  11 Şub CHP'li Ahmet Akın: Terk Edilmiş Ağaçlarımızdan Gelen Zeytinin Bereketiyle 6 Bin Kardeşime Burs Vereceğim

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, plan ve projelerini ANKA Haber Ajansı’na anlattı. Akın, “12 milyonun üzerinde zeytin ağacımız var ancak yaklaşık bunun yarısında bakımsız veya ortaklıklardan dolayı gerekli destek verilmemiş, terk edilmiş zeytin ağaçlarımız var. Biz bu zeytin ağaçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak kontrol altına alacağız. Gerekli desteği vereceğiz ve bunlardan ürettiğimiz zeytinlerle yani dışarıda kalan artık üretim dışı bırakılmış olan zeytinliklerimizi hayata getireceğiz. Ve bu vesileyle oradan gelen o zeytinin bereketiyle, zeytinyağıyla, zeytin tanesiyle 6 bin genç kardeşime burs vereceğim. Üniversiteye giden genç kardeşlerim yol masrafını düşünmeyecek. Orada büyükşehir belediyemiz bunları karşılayacak. Yurt sorunu diye bir şey Balıkesirimizde kalmayacak” dedi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak
  10 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri'ye gelerek 'Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü' etkinliğine katıldı. Bakan Göktaş, kadınların teknolojiye erişimini artırmak ve STEM alanlarında temsilini sağlamak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Bakan Kacır, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması
  09 Şub Bakan Kacır, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Bilim Olimpiyat Akademisiyle öğretmenlere ve öğrencilere akademik kaynaklar, yazılım ve deney setlerini de içeren yetkinliklerini artırmalarına imkan sağlayacak altyapıyı sunduklarını söyledi.

 • Bakan Kacır, Gezeravcı ile Görüntülü Konuştu
  09 Şub Bakan Kacır, Gezeravcı ile Görüntülü Konuştu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'ne katıldı. Bakan Kacır, gençlere sağladıkları burs ve destek programları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüntülü konuştu. Tören sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

 • Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Mersin'de Son Buldu
  09 Şub Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Mersin'de Son Buldu

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Mersin'de sona erdi. Yaklaşık 40 kurum ve kuruluşun katıldığı etkinlikte, devlet teşvikleri hakkında bilgi verildi ve çeşitli uygulamalar tanıtıldı. Programa 15 bin kişi katıldı ve ilgi oldukça yüksekti. Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, başka illerde de düzenlenecek.

 • Murat Kurum'dan 'Başak Demirtaş' açıklaması: 'Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık, baskı, talimat mı var'
  08 Şub Murat Kurum'dan "Başak Demirtaş" açıklaması: "Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık, baskı, talimat mı var"

  Murat Kurum'dan "Başak Demirtaş" açıklaması: "Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı?

 • Murat Kurum'dan 'Başak Demirtaş' açıklaması: 'Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık, baskı, talimat mı var'
  08 Şub Murat Kurum'dan "Başak Demirtaş" açıklaması: "Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık, baskı, talimat mı var"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş'ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararına ilişkin, "Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı?

 • Mersin'de 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği
  08 Şub Mersin'de 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği

  Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, stantları gezerek hem bilgi aldı hem de savunma sanayiinden, güvenliğe, iletişimden, tarıma kadar bir çok alanda yapılanları gözlemledi. Etkinlikle gençlerin, kurumları daha iyi tanıyarak hem devletin imkanlarından yararlanabilmeleri hem de sorumlu vatandaşlar olarak hak ve ödevlerini daha iyi kavrayabilecekleri kaydedildi.

 • Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti
  08 Şub Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliği gençlerin ilgisini çekti

  Mersin'de düzenlenen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' etkinliğine katılan gençler, stantları gezerek hem bilgi aldı hem de savunma sanayiinden, güvenliğe, iletişimden, tarıma kadar bir çok alanda yapılanları gözlemledi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinesinde yapılan etkinlikte gençler, devletin imkanlarından yararlanma ve kendi işletmelerini kurma gibi konularda bilgilendirildi.

 • Mersin'de Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi
  08 Şub Mersin'de Gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Mersin'de başladı. Fuar ve etkinlik alanında 40 kurum ve kuruluş, gençlere devlet teşviklerini tanıttı. Etkinlikte, burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programları hakkında bilgi verildi. AA standı da gençlerin yoğun ilgisini çekti. Vali Ali Hamza Pehlivan, etkinliğin faydalı ve verimli olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar ise etkinliklerin 2021'de başladığını ve 16 şehirde 1 milyondan fazla gencin katılımıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

 • Başkan Büyükkılıç, KAYMEK'in gençleriyle kucaklaştı
  08 Şub Başkan Büyükkılıç, KAYMEK'in gençleriyle kucaklaştı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK tarafından düzenlenen Motivasyon ve Strateji Seminerleri'ne katılarak, öğrencilerle buluştu. Başkan Büyükkılıç, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, onların başarısı için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. Seminerde öğrencilere sinema bileti ve 10 GB internet hediye edildi.

 • Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı
  08 Şub Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı

  Türk havacılık tarihinin ilk kıtalar arası uçuşunu tamamlayan Edremit Tayyaresi'nin 110 yıl sonra bire bir ölçülerinde modeli yapıldı.

 • Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup'ta lider olarak çeyrek finale yükseldi
  07 Şub Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup'ta lider olarak çeyrek finale yükseldi

  Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup'ta L Grubu'nu lider tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Son maçında Litvanya'nın Jonava takımını 119-79 mağlup eden Bahçeşehir Koleji, maç öncesinde depremde hayatını kaybedenleri anarak deprem bilincini artırmak için çeşitli etkinlikler düzenledi. Başkan Begüm Yücel, takımın başarısından memnuniyetini dile getirerek çeyrek finale çıkmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Advertisement