Sanayi Üretim Endeksi Arttı - Son Dakika

Sanayi Üretim Endeksi Arttı

09.01.2012 10:23
Sanayi Üretim Endeksi Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre, 2011 yılı Kasım ayında Sanayi Üretim Endeksi yüzde 8,4 oranında artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre, 2011 yılı Kasım ayında Sanayi Üretim Endeksi yüzde 8,4 oranında artış gösterdi.

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2011 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 2,9, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi de yüzde 16,9 artış gösterdi. Takvim etkisinden arındırılmış endeks 2011 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 artış, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde

2,5 azalış gösterdiği görüldü. - MANİSA

YORUMLAR
500
Merkez Bankası, aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımlandı! İşte enflasyona en belirgin katkının olduğu sektörler... Merkez Bankası, aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımlandı! İşte enflasyona en belirgin katkının olduğu sektörler... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: 'Açıklanan Enflasyon Oranı Halkın Cebinden Para Çalma Operasyonudur' Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: 'Açıklanan Enflasyon Oranı Halkın Cebinden Para Çalma Operasyonudur'
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Sanayi Üretim Endeksi Arttı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement