Son dakika Türkiye İstatistik Kurumu haberleri, Türkiye İstatistik Kurumu son dakika, son dakika Türkiye İstatistik Kurumu

Son Dakika Türkiye İstatistik Kurumu Haberleri

Son dakika Türkiye İstatistik Kurumu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son türkiye istatistik kurumu haberleri anında burada.


 • 17:39 Son Dakika | Bask, Temmuz Zammını ve Ek Gösterge Düzenlemesini Protesto Etti Son Dakika | Bask, Temmuz Zammını ve Ek Gösterge Düzenlemesini Protesto Etti

  Son dakika haberine göre Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK), memur maaşlarına bu ay yapılacak enflasyon farkı zammını ve TBMM’de kabul edilen ek gösterge düzenlemesini Ankara’da protesto etti. BASK Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, “Ocak ayından itibaren her çalışan ve emeklinin enflasyon karşısındaki kaybı bir maaşından fazla iken, bu kayıplar karşılanmıyor ve cepten gidiyor iken temmuz ayında verilecek olan enflasyon farkı zam değildir, ‘aç kalın’ demektir, dalga geçmektir” dedi.

 • 11:19 Erdoğan Toprak: Ak Parti İktidarının RTÜK Maşasıyla Uygulatmak İstediği Bu Yasaklar, Bitik Ömrünü Uzatmasına Yetmeyecek Erdoğan Toprak: Ak Parti İktidarının RTÜK Maşasıyla Uygulatmak İstediği Bu Yasaklar, Bitik Ömrünü Uzatmasına Yetmeyecek

  CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Amerika’nın Sesi (VOA) ve Deutsche Welle (DW) Türkçe internet sitelerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) talebi üzerine getirilen erişim engeline ilişkin, “Yıkılmak, kaybetmek üzere olan iktidarların ilk başvurduğu yöntem, medya yasaklarıdır. AK Parti iktidarının RTÜK maşasıyla uygulatmak istediği bu yasaklar, bitik ömrünü uzatmasına yetmeyecektir” dedi.

 • 10:59 Babacan, 'Muhalefetin adayı seçimi ilk turda açık ara kazanmalı' dedi, gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi Babacan, "Muhalefetin adayı seçimi ilk turda açık ara kazanmalı" dedi, gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Babacan, adayın ilk turda açık ara seçimi kazanması gerektiğini ifade etti. Babacan'ın bu sözlerinin ardından gözler anketlerde Erdoğan'la arasında çok az fark olan Kılıçdaroğlu'na çevrildi. CHP lideri, muhalefetin adayı için her fırsatta 6'lı masanın ortak kararını vurguluyordu. Babacan'ın açıkladığı bu kriterin muhalefet cephesinde nasıl bir etki yaratacağı merak ediliyor.

 • 10:53 Mali Müşavirler, Asgari Ücret Tarifesinin Yüzde 60 Oranında Artırılmasını İstiyor Mali Müşavirler, Asgari Ücret Tarifesinin Yüzde 60 Oranında Artırılmasını İstiyor

  İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Başkanı Erol Demirel, mali müşavirlerin asgari ücret tarifesinin geçen yılın enflasyon oranıyla belirlendiğini hatırlatarak, enflasyon karşısında eriyen ücretin güncellenmesini istedi. Demirel, “Yüksek enflasyondan kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde ücret tarifesinin, enflasyon farkı yansıtılarak yüzde 60 oranında temmuz ayından itibaren uygulanmasını tavsiye ediyoruz” dedi.

 • 09:33 Zam oranı netleşiyor! Memur ve emeklilerin gözü TÜİK'in yarın açıklayacağı enflasyon rakamında Zam oranı netleşiyor! Memur ve emeklilerin gözü TÜİK'in yarın açıklayacağı enflasyon rakamında

  Milyonlarca memur ve emeklinin gözü yarın TÜİK'in açıklayacağı haziran ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. 6 aylık enflasyon oranının ortaya çıkmasıyla memur ve emeklilerin yılın ikinci yarısında alacağı zam oranı da netleşecek.

 • Dün Dün 22:54 Babacan, İkinci Mitingini Gebze'de Yaptı: 'Türkiye'nin Yıldızını Parlatacağız, Söz Veriyorum. Biz Söz Verince Tutarız' Babacan, İkinci Mitingini Gebze'de Yaptı: "Türkiye'nin Yıldızını Parlatacağız, Söz Veriyorum. Biz Söz Verince Tutarız"

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gebze’de düzenlediği mitingde, "Güven bizde, çözüm bizde, anahtar bizde. DEVA iktidarında; araba almak, tatile gitmek, ev almak hayal olmayacak. Şu anda çoğu arkadaşımız için bir hayal bu. Bunlar gerçek olacak. Türkiye’nin yıldızını parlatacağız. Bakın söz veriyorum Türkiye’yi bölgemizin en güçlü ekonomi yapacağız. Biliyorsunuz biz öyle sık sık söz vermiyoruz, kolay kolay söz verenlerden değiliz. Söz verince de tutarız" dedi. Babacan, "Devirleri daim olsun. Madımak’ın yarası hala sarılmayı bekliyor farkındayız. Biz hakikatın izinden ayrılmayacağız. Daima adaletin peşinde koşacağız. Biz yarınları, saygı ve eşit vatandaşlık temelinde kuracağız.  Sünni-Alevi hiç fark etmez. Türk-Kürt hiç fark etmez” diye konuştu. Babacan, gençlere yönelik vaatlerde de bulundu.

 • Dün Dün 16:51 Samsun Kesk Şubeler Platformu: 'Kaşıkla Verilen Kepçeyle Alınmak İsteniyor' Samsun Kesk Şubeler Platformu: "Kaşıkla Verilen Kepçeyle Alınmak İsteniyor"

  Samsun KESK Şubeler Platformu, asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yapılmasını protesto etti. KESK Samsun Şubeler Platformu Sözcüsü Erdem Avcı, “Her yıl olduğu gibi kaşıkla verilen kepçe ile alınmak isteniyor. Yasal hakkımız olan enflasyon farkını iktidarlarının bir lütfu gibi göstermeye çalışıyorlar. Tüm kamu emekçilerinin, emeklilerin kümülatif maaş ücreti 2022 yılı için en az vergi oranı artışı oranı yani yüzde 101 oranında artırılmalıdır” dedi.

 • Dün Dün 15:48 Son dakika haberi | İbrahim Çanakcı'dan Asgari Ücret Zammına Tepki: 'Hayal Kırıklığı Yaratmış, Dağ Fare Bile Doğurmamıştır' Son dakika haberi | İbrahim Çanakcı'dan Asgari Ücret Zammına Tepki: "Hayal Kırıklığı Yaratmış, Dağ Fare Bile Doğurmamıştır"

  Son dakika haberleri: Demokrasi ve Atalım (DEVA) Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, asgari ücrete yapılan zamla ilgili “Asgari ücret artışı çok yetersizdir. Bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Dağ fare bile doğurmamıştır... Bu hükümet, enflasyonu düşüremedikçe, kontrol edemedikçe böyle arkadan, geriden gelen hem de çok yetersiz artışlarla çalışanları hayat pahalılığına ve enflasyona karşı koruyamaz. Bu hükümetin bunu yapabilecek herhangi bir imkanı da gücü de yol haritası da bulunmamaktadır" dedi.

 • Dün Dün 15:29 DTSO'da 15 ilden 40 kadın kooperatifi bir araya geldi DTSO'da 15 ilden 40 kadın kooperatifi bir araya geldi

  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) bünyesinde 15 ilden yaklaşık 40 kadın kooperatifin katılımıyla "Bölgesel düzeyde kadın kooperatifleri çalıştayı" düzenlendi.

 • Dün Dün 14:27 Pazartesi günü haziran enflasyonu açıklanacak! Memur ve emeklinin zam oranları netleşecek! İşte tahmini zam oranları Pazartesi günü haziran enflasyonu açıklanacak! Memur ve emeklinin zam oranları netleşecek! İşte tahmini zam oranları

  4 Temmuz Pazartesi günü haziran enflasyonu açıklanacak. Böylelikle memur ve emeklisinin alacağı zam ise pazartesi günü belirlenecek. Maaşlara, yüzde 7 toplu sözleşme zammı ve 6 aylık enflasyon farkı yansıyacak. Merkez Bankası'nın Piyasa Katılımcıları Anketi'ndeki ilk 6 aylık enflasyon tahmini yüzde 40.75 olarak açıklandı. Eğer bu tahmin tutarsa SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 40.75, memurların ve memur emeklilerinin maaşına ise yüzde 40.25 zam yapılacak.

 • Dün Dün 12:04 Garo Paylan'dan Asgari Ücret Eleştirisi: 'Bin Odalı Sarayda Yaşayan, Gecekonduda Yaşayan Dar Gelirli Emekçinin Halinden Hiç Anlar Mı?' Garo Paylan'dan Asgari Ücret Eleştirisi: "Bin Odalı Sarayda Yaşayan, Gecekonduda Yaşayan Dar Gelirli Emekçinin Halinden Hiç Anlar Mı?"

  HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün milyonlarca emekçiyi ilgilendiren asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak açıklamasını ANKA'ya değerlendirdi. Paylan, "İşçilere, TÜİK’in yalan enflasyon rakamını bile reva görmeyen bir Cumhurbaşkanı gerçekliği ile karşı karşıyayız. Onlar saraylarında şatafat içinde yaşıyorlar. Bin odalı sarayda yaşayan, hiç gecekonduda yaşayan dar gelirli emekçinin halinden anlar mı?... O açıdan 5 bin 500 TL’yi müjde olarak değerlendiren herkese ben o 5 bin 500 TL ile yalnızca bir ay geçinmeyi denemelerini öneriyorum" diye konuştu.

 • Dün Dün 10:39 Düzce'de araç sayısı 123 bine yaklaştı Düzce'de araç sayısı 123 bine yaklaştı

  DÜZCE(İHA) – Düzce ilinde trafiğe kayıtlı araç sayısı mayıs ayı sonu itibarıyla 123 bine yaklaştı.

 • Dün Dün 08:33 Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat

  Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü turunçgillerde görülen Harnup Güvesi zararlısına karşı üreticileri uyararak alınması gereken önlemleri açıkladı.

 • 01.07.2022 01 Tem 19:16 CHP Kurmaylarından 'Asgari Ücret' Tepkisi: 'Yapılan Zam, Asgari Ücretlinin Yılın Geri Kalan 6 Ayını Yine Açlık Sınırı Altında Yaşamasının İlanı Oldu' CHP Kurmaylarından 'Asgari Ücret' Tepkisi: "Yapılan Zam, Asgari Ücretlinin Yılın Geri Kalan 6 Ayını Yine Açlık Sınırı Altında Yaşamasının İlanı Oldu"

  CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yüzde 30’luk asgari ücret zammına tepki gösterdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Kendilerine ‘ekonomistim’ diyenler, daha dört işlem yapıp asgari ücrete yapılan zammı hesaplayamıyor. Ama çakma ekonomist, o kadar çaresiz ki asgari ücretliyi enflasyona ezdiren bir zam oranını bile kendisi açıklıyor. Millet, sandıkta bunun hesabını soracak” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Yapılan zam, asgari ücretlinin yılın geri kalan 6 ayını yine açlık sınırı altında yaşamasının ilanı oldu” değerlendirmesini yaptı.

 • 01.07.2022 01 Tem 18:00 ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, asgari ücretteki artışı değerlendirdi Açıklaması ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, asgari ücretteki artışı değerlendirdi Açıklaması

  Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, hükümetin yüksek enflasyona karşı vatandaşları ezdirmeme adına asgari ücrette artışa gitmesini büyük bir takdirle karşıladıklarını belirtti.

 • 01.07.2022 01 Tem 17:55 Veli Ağbaba: Asgari Ücret, Alım Gücünü Yükseltemeyecekse Yine Açlık Ücreti Olacak Veli Ağbaba: Asgari Ücret, Alım Gücünü Yükseltemeyecekse Yine Açlık Ücreti Olacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Asgari ücretlinin bir yılda yumurtadaki kaybı bin 345 adet, ekmekteki kaybı 93 adet, kuru soğandaki kaybı 984 kilo, makarnadaki kaybı 206 paket. Erdoğan’ın açıklayacağı asgari ücret sofradan kaybolan bu ürünleri yerine geri getirmeyecekse, asgari ücretlinin alım gücünü yine yükseltemeyecekse asgari ücret, yine açlık ücreti olacaktır” dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 16:48 İzmir'deki Kamu Çalışanları: 'Bayram Öncesi Enflasyon Farkını 'Zam Müjdesi' Olarak Vermeniz Aklımızla Dalga Geçmektir' İzmir'deki Kamu Çalışanları: "Bayram Öncesi Enflasyon Farkını 'Zam Müjdesi' Olarak Vermeniz Aklımızla Dalga Geçmektir"

  İzmir'de kamu çalışanları, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. Gerçek enflasyonun TÜİK'in açıkladığının iki katı olduğunu savunan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Bülent Karakaş, bayram öncesi ödeneceği duyurulan memur maaşları ve emekli aylıklarıyla ilgili "Milyonlarca kamu emekçisini ve emekliyi 'maaşlarınız bayramdan önce enflasyon farkı ve toplu sözleşme zamla birlikte yüzde 40 civarında artacak' diye avutmaya çalışanları buradan kınıyoruz. Bu enflasyon farkını zam müjdesi olarak vermeniz aklımızla dalga geçmektir. Zaten bu verilen enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı cebimize girmeden uçup gidiyor" dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 15:47 Servet Ünsal: 'Acı Hala Yüreklerimizde Çünkü Failler Cezasız Kaldı' Servet Ünsal: "Acı Hala Yüreklerimizde Çünkü Failler Cezasız Kaldı"

  CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Sivas Katliamı'nın yıl dönümü nedeniyle “Acı hala yüreklerimizde. Çünkü adalet sağlanmadı. Çünkü asıl failler cezasız kaldı. Düşünün hala Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sivas Davası devam ediyor. Gerçek sorunlar zaten hiç ortaya çıkarılmadı. Göstermelik birkaç kişi cezalandırıldı” dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 14:53 TÜİK'e enflasyon oranı protestosu TÜİK'e enflasyon oranı protestosu

  TÜİK'e enflasyon oranı protestosu Polis ile sendika üyeleri arasında gerginlik yaşandı Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu üyeleri, Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı enflasyon oranlarına tepki göstererek, kurumu protesto etti.

 • 01.07.2022 01 Tem 14:50 Kesk'in Tüik Önünde Basın Açıklaması Yapmasına Polis İzin Vermedi Kesk'in Tüik Önünde Basın Açıklaması Yapmasına Polis İzin Vermedi

  KESK Ankara Şubeler Platformu’nun "Sahte enflasyonu değil, gerçek rakamları açıkla" talebiyle Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) önünde yapmak istediği basın açıklamasına polis izin vermedi. KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, “Bu engellenmeniz nedendir? TÜİK’in yalana dayalı, gerçekleri yansıtmayan enflasyon oranlarını açıklamasına destek sunmak mıdır? Bizlerin buradaki tek gayesi, gerçekliğe hitap edecek açıklamaların yapılamasını ve milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisinin hakkı olanı, ekmeği olanı talep etmektir” dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 10:08 Devlet destekli tarım sigorta bedeli, yüzde 49,6 arttı Devlet destekli tarım sigorta bedeli, yüzde 49,6 arttı

  DEVLET destekli tarım sigortalarında toplam sigorta bedeli, 2021'de yıllık yüzde 49,6'lık artışla, 124 milyar 396 milyon 971 bin 987 TL oldu.

 • 01.07.2022 01 Tem 06:09 GÜNDEM / 1 Temmuz 2022 GÜNDEM / 1 Temmuz 2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi, 10'uncu Dönem Karargah Subaylığı Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katılacak.

 • 30.06.2022 30 Haz 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 1 Temmuz 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 1 Temmuz 2022

  6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kütahya Adalet Sarayı ile Nesrin Güral Anaokulu temel atma törenlerine katılacak, Valiliği, AK Parti İl Başkanlığını ve Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.

 • 30.06.2022 30 Haz 18:10 Trabzon Emekliler Derneği Başkanı Bayraktar: 'Maaş Artışımız Parlamentoda Ellerin Kalkmasıyla Olmuyor' Trabzon Emekliler Derneği Başkanı Bayraktar: "Maaş Artışımız Parlamentoda Ellerin Kalkmasıyla Olmuyor"

  Trabzon Emekliler Derneği başkanı Burhan Bayraktar, "Ocak ayında 11.10 TÜİK’in açıkladığı, yani bizim maaş artışımız parlamentoda ellerin kalkmasıyla olmuyor TÜİK vasıtasıyla oluyor. TÜİK 6 ayda ne belirliyorsa bize o yansıyor" dedi.

 • 30.06.2022 30 Haz 17:27 Trakya'dan dünyanın dört bir yanına ihracat Trakya'dan dünyanın dört bir yanına ihracat

  Trakya'dan dünyanın dört bir yanına ihracat Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bölgesi Trakya'dan dünyanın dört bir yanında ithalat ve ihracat devam ediyor.

 • 30.06.2022 30 Haz 17:13 Prof. Dr. Aziz Çelik: 'Asgari Ücreti Komisyon Belirlemiyor. Üyelerin Nihai Ücreti Televizyonlardan Öğrendiklerini Biliyorum' Prof. Dr. Aziz Çelik: "Asgari Ücreti Komisyon Belirlemiyor. Üyelerin Nihai Ücreti Televizyonlardan Öğrendiklerini Biliyorum"

  Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aziz Çelik, asgari ücretin aralık ayından beri Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmediğini ileri sürerek, “Nihai asgari ücreti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla televizyonlardan öğrendiklerini biliyorum” dedi. Komisyonun toplantısının ‘göstermelik’ olduğunu ve bir miktar ya da önerinin gündeme gelmediğini belirten Çelik, sadece enflasyona hapsedilecek bir ücret tartışmasının doğru olmadığını söyledi.

 • 30.06.2022 30 Haz 15:39 Bülent Kuşoğlu: 'Devletin Vergi Gelirlerinde Yüzde 204 Artış Var. Bu Geçim Derdimizin Ayyuka Çıkması Demektir' Bülent Kuşoğlu: "Devletin Vergi Gelirlerinde Yüzde 204 Artış Var. Bu Geçim Derdimizin Ayyuka Çıkması Demektir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ek bütçe kanunuyla ilgili "Para bittiği için ek bütçe yapmadı Meclis. Devletin giderleri yüzde 47 artmış geçen seneye göre. Gelirlerde nedir durum biliyor musunuz? Söylemiyorlar, yüzde 204 artış var. Para çok. Nereden bu para? Bu para vatandaştan vergiyle alınmış. Elektrik düğmesine basıyorsunuz, musluğu açıyorsunuz, arabaya biniyorsunuz vergi ödüyorsunuz. Bütçede gelir fazlalığı var. Bu nedir? Enflasyonun altında halkın inim inim inletilmesi demektir. Geçim derdimizin ayyuka çıkması demektir" dedi.

 • 30.06.2022 30 Haz 14:47 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Emekliler Günü etkinliğinde konuştu CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Emekliler Günü etkinliğinde konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, emeklilerin sıkıntılarının bir sistem sorunu olduğunu söyleyerek, "İnşallah güçlendirilmiş parlamenter sistemi seçimden sonra getireceğiz ve bunu hep beraber çözeceğiz.

 • 30.06.2022 30 Haz 13:52 Birleşik Kamu-İş: 'Enflasyonun Yüzde 73,50 Olduğu Koşullarda Emeklilere Yapılan Bin Liralık ve Kamu Emekçilerine Yapılması Planlanan Yüzde 40'lık Zam... Birleşik Kamu-İş: "Enflasyonun Yüzde 73,50 Olduğu Koşullarda Emeklilere Yapılan Bin Liralık ve Kamu Emekçilerine Yapılması Planlanan Yüzde 40'lık Zam...

  Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, emekli maaşlarına yapılan düzenleme ve kamu çalışanlarına yapılması planlanan zam ile ilgili “Ancak altı aylık gerçek enflasyonun yüzde 74,83, TÜİK’e göre ise yüzde 73,50 olduğu koşullarda emeklilere yapılan bin liralık ve kamu emekçilerine yapılması planlanan yüzde 40 oranındaki zam hiçbir işe yaramayacaktır” dedi.

 • 30.06.2022 30 Haz 13:11 TELKODER, telekomünikasyon sektörünün 2021 verilerini paylaştı TELKODER, telekomünikasyon sektörünün 2021 verilerini paylaştı

  Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, TELKODER uzmanlarınca TÜİK enflasyon verileri kullanılarak yapılan diğer bir hesaplamaya göre, enflasyon etkisinden arındırılmış pazar büyüklüğünün 13,45 milyar TL olduğunu bildirdi.

 • 30.06.2022 30 Haz 12:17 KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ihracat verilerini değerlendirdi Açıklaması KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ihracat verilerini değerlendirdi Açıklaması

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, sanayicilerin her türlü zorluğa rağmen üretim ve ihracat rekorlarıyla bir kez daha Türk ekonomisinin belkemiği olduğunu ispatladığını belirtti.

 • 30.06.2022 30 Haz 12:04 Gayrimenkulde 5 aylık rekor satış, yıl sonu beklentisini yükseltti Gayrimenkulde 5 aylık rekor satış, yıl sonu beklentisini yükseltti

  Yatırımlarını yüksek enflasyona karşı garantiye almak isteyenler gayrimenkul yatırımına yöneldi.

 • 30.06.2022 30 Haz 11:34 Tüik: Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Yıllık Yüzde 89,96 Oranında Arttı Tüik: Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Yıllık Yüzde 89,96 Oranında Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; hizmet üretici fiyat endeksi (H-ÜFE), mayısta aylık yüzde 6,94, yıllık yüzde 89,96 oranında arttı. Yıllık en fazla artış, yüzde 259,02 ile gayrimenkul hizmetlerinde oldu.

 • 30.06.2022 30 Haz 11:19 TÜİK verilerine göre Eskişehir'de ihracat azaldı, ithalat arttı TÜİK verilerine göre Eskişehir'de ihracat azaldı, ithalat arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı 2022 Mayıs ayı dış ticaret istatistikleri verilerine göre, Mayıs ayında Eskişehir'in ihracatı azalırken ithalatı arttı.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:58 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye'nin çocuk profilini çıkarıyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye'nin çocuk profilini çıkarıyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinesinde yürütülen ve eğitim, sağlık, çevre, kültür gibi birçok konuda 0-18 yaş aralığındaki çocukların içinde bulundukları koşulların tespit edilmesini amaçlayan Türkiye Çocuk Araştırması'nın pilot çalışmalarına başlandı.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:53 Sivas'ta araç sayısı 172 bini geçti Sivas'ta araç sayısı 172 bini geçti

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2022 Mayıs ayına ilişkin motorlu kara taşıtı sayısı verilerini açıkladı.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:35 Mayısta ihracat ve ithalat arttı Mayısta ihracat ve ithalat arttı

  TÜRKİYE'nin ihracatı; mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,3 artarak 18 milyar 984 milyon dolar, ithalatı ise yüzde 43,5 yükseliş ile 29 milyar 588 milyon dolar oldu.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:17 Linyit üretimi Nisan ayında 10,2 azaldı Linyit üretimi Nisan ayında 10,2 azaldı

  Linyit satılabilir üretimi Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 10,2 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,5 arttı.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:15 Enerji ithalatı faturası mayısta yıllık bazda yüzde 124 arttı Enerji ithalatı faturası mayısta yıllık bazda yüzde 124 arttı

  Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 124 artarak 6 milyar 942 milyon 499 bin dolara yükseldi.

 • 30.06.2022 30 Haz 10:10 Çanakkale'de ihracat azaldı, ithalat arttı Çanakkale'de ihracat azaldı, ithalat arttı

  Çanakkale'de Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 12,1 azalarak 15,3 milyon dolar, ithalat yüzde 60,1 artarak 9,3 milyon dolar olarak gerçekleşti.

 • 30.06.2022 30 Haz 00:59 Ekonomik güven endeksi geriledi Ekonomik güven endeksi geriledi

  Ekonomik güven endeksi Haziran ayında yüzde 3,3 oranında azalarak 93,6'ya geriledi.

 • 30.06.2022 30 Haz 00:59 Ege Üniversitesi'nin yüzde 133'lük kreş zammı protesto edildi Ege Üniversitesi'nin yüzde 133'lük kreş zammı protesto edildi

  İzmir'de Ege Üniversitesi'nin bünyesinde bulunan kreş ve anaokulu ücretlerine yapılan yüzde 133'lük zam protesto edildi.

 • 29.06.2022 29 Haz 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 30 Haziran 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 30 Haziran 2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında liderlerle ikili görüşmeler yapacak.

 • 29.06.2022 29 Haz 20:32 Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınız (2) Millet İttifakı'nı eleştiren Muharrem İnce: 11 ay bile dayanamazsınız (2)

  'NE CUMHUR NE MİLLET TEK YOL MEMLEKET'İzmir'de ziyaretlerini sürdüren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, akşam saatlerinde Bornova Çamdibi pazar yerinde vatandaş ve esnafla buluştu.

 • 29.06.2022 29 Haz 19:26 Muharrem İnce'nin Millet İttifakı hakkındaki sözleri çok konuşulur: 11 ay bile dayanamazsınız Muharrem İnce'nin Millet İttifakı hakkındaki sözleri çok konuşulur: 11 ay bile dayanamazsınız

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın Libya tezkeresi konusunda ortak görüş sağlayamadığı ve bu sebeple ittifakın kısa süre içinde dağılacağını söyledi. "6'lı masa adayını seçmiş olsaydı bu tezkereye Cumhurbaşkanı ne diyecekti?" diye soran İnce, "Siz daha bu konuda anlaşamamışsınız. Dağılırsınız siz, Erdoğan'ı yenseniz ne olacak? Türkiye'de koalisyonların ortalama süresi 11 aydır. Siz 11 ay bile dayanamazsınız" ifadesine yer verdi.

 • 29.06.2022 29 Haz 18:47 Son dakika... Ege Üniversitesi'nin Yüzde 133'lük Kreş Zammına Tepki: 'Tüik Tarafından Belirlenen Enflasyonun Yarısını Aşan Hiçbir Ücreti Kabul Etmiyoruz' Son dakika... Ege Üniversitesi'nin Yüzde 133'lük Kreş Zammına Tepki: "Tüik Tarafından Belirlenen Enflasyonun Yarısını Aşan Hiçbir Ücreti Kabul Etmiyoruz"

  Son dakika gelişmesine göre İzmir’deki Ege Üniversitesi'nin bünyesinde bulunan kreş ve anaokulu ücretlerine yaptığı zam protesto edildi. Kreş ücretinin yüzde 133 oranında zamla bin 500 TL'den 3 bin 500 TL'ye, anaokulu ücretinin ise bin 500'den 3 bin TL'ye çıkarılmasına tepki gösteren SES İzmir Şubesi ve veliler, "TÜİK tarafından belirlenen enflasyonun yarısını aşan hiçbir ücret artışını kabul etmiyoruz" açıklamasını yaptı.

 • 29.06.2022 29 Haz 15:25 İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: 'Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın' İzmir Tabip Odası'ndan Pandemi Uyarısı: "Salgın Sona Ermedi, Tatilde 5-11 Yaş Grubu Aşılansın"

  İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, pandeminin son 4 aylık dönemde sönümlenme gösterdiğini ancak bunun "salgının sona erdiği" anlamı taşımadığını vurguladı. Türkiye'de halen 5- 11 yaş grubunun aşılı olmadığına işaret eden Kaynak, "Bu nedenle bu yaş grubunun okul tatili içinde belli bir programla aşılanmaya alınması, kışa dönüşen günlerde yeni Covid ataklarının ortaya çıkmasında ciddi bir önlem olabilir" dedi.

 • 29.06.2022 29 Haz 13:37 Garo Paylan: Emekli İkramiyelerinin 5 Bin TL'ye Çırarılması İçin Kanun Teklifi Verdik Garo Paylan: Emekli İkramiyelerinin 5 Bin TL'ye Çırarılması İçin Kanun Teklifi Verdik

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinin 5 bin TL’ye çıkarılması için TBMM’ye kanun teklifi verdiklerini söyledi. Paylan, “Emekli bayram ikramiyelerini gelin 5 bin TL yapalım. Dört yıl önceki bin TL’nin karşılığı bugün 5 bin TL’dir” dedi.

 • 29.06.2022 29 Haz 13:35 Sinop'ta mayıs ayı taşıt verilerinde en çok artış motosiklette Sinop'ta mayıs ayı taşıt verilerinde en çok artış motosiklette

  Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) verilerine göre Sinop'ta bir önceki aya göre trafiğe kayıtlı araç sayısında 197 artış görüldü.

 • 29.06.2022 29 Haz 13:07 Akşener: Bu İmza, Maalesef Ülkemizin Çıkarlarıyla Bağdaşmayan Bir Tavizdir Akşener: Bu İmza, Maalesef Ülkemizin Çıkarlarıyla Bağdaşmayan Bir Tavizdir

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Madrid’de Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan mutabakata; “PKK’nın, İsveç ve Finlandiya tarafından terör örgütü olarak tanınması yeni bir durum değil… Önemli olan PKK’nın bu iki ülkedeki varlığına son verecek somut eylemlerin görülmesiydi. Dolayısıyla iktidarın, İsveç ve Finlandiya nezdinde herhangi bir somut gelişme olmaksızın attığı bu imza maalesef ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir. Üst perdeden atılan kürsü nutukları, diskurları her zaman olduğu gibi yine müzakere masasında verilen tavizlerle taçlandırılmış gibi gözüküyor. Ve yine ülke çıkarlarımız açısından son derece önemli bir fırsat Erdoğan'ın dış politikayı iç politikaya malzeme yapma sevdası uğruna kaçırılmış gözüküyor” tepkisini gösterdi.

 • 29.06.2022 29 Haz 12:23 Türkiye'de 2021 yılında 1 milyon 64 bin 226 adet otomobil üretildi Türkiye'de 2021 yılında 1 milyon 64 bin 226 adet otomobil üretildi

  Türkiye'de 2021 yılında 1 milyon 64 bin 226 adet otomobil üretilirken üretimden yapılan satışlar 4 trilyon 213 milyar 804 milyon TL oldu.

 • 29.06.2022 29 Haz 11:49 Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile yaptığı muhtıraya Akşener'den tepki: İktidarın attığı bu imza ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile yaptığı muhtıraya Akşener'den tepki: İktidarın attığı bu imza ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir

  Türkiye'nin NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç ve Finlandiya ile imzaladığı "Üçlü Muhtıra" İYİ Parti lideri Meral Akşener tarafından tepkiyle karşılandı. Akşener iktidarı eleştirerek, "İktidarın attığı bu imza ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir" dedi.

 • 29.06.2022 29 Haz 10:17 Ekonomik güven endeksi haziranda yüzde 3,3 geriledi Ekonomik güven endeksi haziranda yüzde 3,3 geriledi

  TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), mayısta 96,7 olan ekonomik güven endeksinin, haziranda yüzde 3,3 oranında azalarak 93,6'ya gerilediğini duyurdu.

 • 29.06.2022 29 Haz 10:11 Ekonomik güven endeksi haziranda aylık bazda yüzde 3,3 azalarak 93,6 oldu Ekonomik güven endeksi haziranda aylık bazda yüzde 3,3 azalarak 93,6 oldu

  Ekonomik güven endeksi haziranda aylık bazda yüzde 3,3 gerileyerek 93,6 değerini aldı.

 • 29.06.2022 29 Haz 09:12 Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün Toplanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün Toplanıyor.

  Asgari ücret tespit komisyonu bugün toplanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, toplantı öncesinde; “Asgari ücretlinin sofrasındaki bir yıllık kayıp; 93 ekmek, 206 paket makarna, 704 kilogram patates ve 1345 adet yumurta. Asgari ücrete yüzde 20 ile yüzde 40 arasında bir zam yapılacağı öne sürülmektedir. Sendikaların açıkladığı haziran ayı ortalama açlık sınırı 6500 TL’ye yükselmişken verilecek zam yine açlık sınırı altında kalacaktır” açıklamasını yaptı.

 • 29.06.2022 29 Haz 00:00 Bakan Nebati: Merkezi Yönetim Bütçe Ödenekleri 1 trilyon 81 milyar lira artırıldı (2) Bakan Nebati: Merkezi Yönetim Bütçe Ödenekleri 1 trilyon 81 milyar lira artırıldı (2)

  'KÜRESEL EKONOMİDE CİDDİ BİR YAVAŞLAMA ORTAYA ÇIKTI'TBMM Genel Kurulu'nda devam eden ek bütçe görüşmelerinde siyasi parti grup temsilcileri konuşmalarını yaptı.

 • 28.06.2022 28 Haz 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Haziran 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Haziran 2022

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla düzenlenen NATO Zirvesi'ne iştirak edecek.

 • 28.06.2022 28 Haz 19:22 Reuters anketi: Haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 78 Reuters anketi: Haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 78

  Reuters anketine katılan ekonomistler, Türkiye'de enflasyonun Haziran ayında yüzde 78'in üzerine çıkacağı öngörüsünde bulundu.

 • 28.06.2022 28 Haz 11:21 Erhan Usta BDDK'nın Döviz Kararını Eleştirdi: 'Döviz Kurunun Daha da Artmasına Neden Olacak' Erhan Usta BDDK'nın Döviz Kararını Eleştirdi: "Döviz Kurunun Daha da Artmasına Neden Olacak"

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) elinde döviz bulunduran şirketlere yönelik kredi kısıtlamasına ilişkin, "Çok kısa vadede belki kur üzerinde aşağı yönlü bir etkisi olacaktır. Orta veya yakın bir vadede dolar kurunu yukarı doğru itecektir. Çünkü, bir sermaye kontrolüne gidiyor Türkiye. Bu hem yerli hem de yabancı yatırımcıda bir güvensizlik oluşturacaktır...Döviz kurunun daha da artmasına neden olacaktır" dedi.

 • 28.06.2022 28 Haz 11:19 Yaklaşan Kurban Bayramı ikinci el araç piyasasını hareketlendirdi Yaklaşan Kurban Bayramı ikinci el araç piyasasını hareketlendirdi

  Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla ikinci el araç piyasasında hareketlilik yaşandığını ve fiyatlarda yukarı yönlü artış görüldüğünü belirtti.

 • 27.06.2022 27 Haz 19:21 Öztrak: Millete Verdikleri Zararı Yarım Yamalak Telafi Edecekler. Öztrak: Millete Verdikleri Zararı Yarım Yamalak Telafi Edecekler.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “Enflasyon ne gerçekleşirse onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda ilave zam yapacağız” açıklamasına tepki gösterdi. Öztrak, “Memur maaşlarında yapılacak zamma, kendileri bir şey veriyormuş gibi ahkâm kesiyor. Bu zaten memurun hakkı. Yılın ilk beş ayında TÜİK’in ağır makyajına rağmen, yüzde 35’in üzerinde enflasyon var. Bunun sebebi hükümet. Şimdi millete verdikleri zararı yarım yamalak telafi edecekler. Bununla hava atıyorlar. Bunların tek bildiği yere düşseler bile bir avuç toprak almadan kalkmamak. Lafı eveleyip gevelemeyin, memura, emekliye, taahhüde bağlanmış zammın üzerine, siz ne vereceksiniz? Asgari ücret ne olacak? Eseriniz enflasyon canavarı, asgari ücreti yedi bitirdi” dedi.

 • 27.06.2022 27 Haz 14:41 Yalova'da motorlu kara taşıtı sayısı 72 bin 745 ulaştı Yalova'da motorlu kara taşıtı sayısı 72 bin 745 ulaştı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Yalova'da trafiğe kayıtlı araç sayısının 2022 mayıs ayı sonu itibariyle 72 bin 745 olduğunu açıklandı.

 • 27.06.2022 27 Haz 13:17 Kiracıların üçte ikisi haklarını bilmiyor Kiracıların üçte ikisi haklarını bilmiyor

  Emlakjet verilerine göre, kiracıların üçte ikisi haklarını bilmiyor.

 • 27.06.2022 27 Haz 12:45 Akkuş İlgezdi, Kültür Sanatta Darbe ve Pandemi Dönemini Karşılaştırdı: 'Kültür -Sanat Sektörü Pandemi Bahaneleriyle Adeta Kurban Edilmiştir' Akkuş İlgezdi, Kültür Sanatta Darbe ve Pandemi Dönemini Karşılaştırdı: "Kültür -Sanat Sektörü Pandemi Bahaneleriyle Adeta Kurban Edilmiştir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, TÜİK’in 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi dönemiyle 2019’dan başlayarak 3 yıllık pandemi dönemini kapsayan yıllara ait sinema ve gösteri sanatları istatistiklerini karşılaştırarak bir rapor hazırladı. Pandemi döneminde darbe dönemine göre sinema seyircisinin 4 kat, tiyatro seyircisinin 10 kat, opera ve bale seyircisinin 20 kat azaldığına dikkat çeken Akkuş İlgezdi, “Kültür sanat sektörü, darbe girişiminin yaşandığı yıldan çok daha vahim bir tablo ile karşı karşıyadır. Sektör, pandemi bahaneleriyle adeta kurban edilmiştir” dedi.

 • 27.06.2022 27 Haz 11:33 TÜED emeklilerin bayram ikramiyesinde artış istedi TÜED emeklilerin bayram ikramiyesinde artış istedi

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilere verilen 1100 liralık bayram ikramiyesinin, en düşük emekli aylığı seviyesine yükseltilmesini istedi.

 • 27.06.2022 27 Haz 11:03 Antalya'da motorlu taşıt devir sayısı yüzde 138 arttı Antalya'da motorlu taşıt devir sayısı yüzde 138 arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Antalya'da motorlu kara taşıtı devir sayısı önceki yılın aynı ayına göre yüzde 138'lik artışla 47 bin 812 oldu.

 • 27.06.2022 27 Haz 10:54 Eskişehir'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 312 bin 486'a ulaştı Eskişehir'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 312 bin 486'a ulaştı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Eskişehir'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 312 bin 486 'a ulaştı.

 • 27.06.2022 27 Haz 10:48 Samsun'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 1 ayda 1877 arttı Samsun'da trafiğe kayıtlı araç sayısı 1 ayda 1877 arttı

  Samsun'da nisan ayında 403 bin 722 olan trafiğe kayıtlı araç sayısı mayıs ayı sonu itibariyle 1877 adet artarak 405 bin 599'a yükseldi.

 • 27.06.2022 27 Haz 10:28 Elektrikli araçlara talep patlaması Elektrikli araçlara talep patlaması

  Tüm dünyada yaşanan dönüşümle birlikte, otomotiv sektöründe daha çevreci ve ekonomik seçenekler ortaya çıkıyor.

 • 27.06.2022 27 Haz 10:13 Tüik: Mayısta Trafiğe Kaydı Yapılan Taşıt Sayısı Bir Önceki Aya Göre Yüzde 5,3 Azaldı Tüik: Mayısta Trafiğe Kaydı Yapılan Taşıt Sayısı Bir Önceki Aya Göre Yüzde 5,3 Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; mayısta trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı, bir önceki aya göre yüzde 5,3 azaldı. Trafiğe kaydı yapılan otobüs sayısındaki azalma yüzde 48,7, kamyonda yüzde 22,8, kamyonette yüzde 14,6, otomobilde ise yüzde 10,2 oldu.

 • 26.06.2022 26 Haz 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 27 Haziran 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 27 Haziran 2022

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Ocakları İslam Dünyası Meseleleri ve Çözüm Yolları Sempozyumu'na katılacak, partisinin MYK Toplantısı'na başkanlık edecek.

 • 26.06.2022 26 Haz 11:50 CHP'li Toprak'tan Erdoğan'ın Adaylık Tartışmasına Yorum: 'Yapay Tartışma. Siyasi Yasak Peşinde Değiliz' CHP'li Toprak'tan Erdoğan'ın Adaylık Tartışmasına Yorum: "Yapay Tartışma. Siyasi Yasak Peşinde Değiliz"

  CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olup olmayacağı tartışmasına ilişkin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olabileceği iddiası, yapay bir tartışmadır. Biz buna girmeyiz. Hiç kimseye siyasi yasak peşinde değiliz. İktidar, yüksek yargıyı baskı ve kontrol altına alma senaryosunu uygulamaya hazırlanıyor” dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 16:41 'Asgari ücrete ara zam olacak mı?' Bakan Bilgin yanıtladı: Görüşmeler sürüyor "Asgari ücrete ara zam olacak mı?" Bakan Bilgin yanıtladı: Görüşmeler sürüyor

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücrete ara zam olacak mı?" sorusuna yanıt verdi. Bilgin, "Görüşme sürüyor, önümüzdeki hafta açıklayacağız." dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 16:29 Eğitim Sen, Tüik Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Eğitim Sen, Tüik Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Eğitim Sen, Türkiye İstatistik Enstitüsü (TÜİK) hakkında enflasyon rakamlarıyla ilgili yanıltıcı bilgi verdiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Sendikadan yapılan açıklamada, “Yıllar itibarıyla TÜİK’in uyguladığı yöntem değişiklikleri enflasyonu olduğundan düşük göstermenin gayretleri olarak görünmektedir. Gerçek enflasyon oranından düşük gösterilen enflasyon oranları, yoksul halk üzerinde ‘örtülü bir vergi’ niteliğine bürünmüştür” denildi.

 • 24.06.2022 24 Haz 16:03 CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bizim için Cumhur İttifakı'nın adayının kim olduğunun kıymetiharbiyesi yoktur.

 • 24.06.2022 24 Haz 15:19 Disk-Ar: 'Başkanlık Sistemiyle Geçen 4 Yılda Döviz Kuru ve Açlık Sınırı 3,5 Kat Arttı, Asgari Ücret Geriledi, İşsizlik Arttı' Disk-Ar: "Başkanlık Sistemiyle Geçen 4 Yılda Döviz Kuru ve Açlık Sınırı 3,5 Kat Arttı, Asgari Ücret Geriledi, İşsizlik Arttı"

  Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi’nin (DİSK-AR) “Başkanlık Rejiminin Dört Yıllık Bilançosu” raporunda, “Başkanlık sistemiyle geçen dört yılda dolar ve avro kurları 3,5 katına yükseldi. Asgari ücret, döviz cinsinde ciddi biçimde geriledi. Asgari ücret 91,8 dolar ve 58,9 avro azaldı. TÜFE yüzde 161 ve gıda enflasyonu yüzde 207 arttı. Açlık ve yoksulluk sınırı 3,5 katına çıktı. İşsizlik oranları arttı, emeğin milli gelir içindeki payı düştü” denildi.

 • 24.06.2022 24 Haz 13:31 Bes Samsun Şubesi: 'Büro Emekçilerine de 3600 Ek Gösterge Verilmeli' Bes Samsun Şubesi: "Büro Emekçilerine de 3600 Ek Gösterge Verilmeli"

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi, “İnsanca Yaşamak için Direniyoruz” sloganıyla gerçekleştirdiği eylemde 3600 ek gösterge düzenlemesi kapsamına büro emekçilerinin de alınmasını talep etti.

 • 24.06.2022 24 Haz 10:22 Tüik: Haziranda Hizmet ve Perakende Ticaret Sektörlerinde Güven Düştü Tüik: Haziranda Hizmet ve Perakende Ticaret Sektörlerinde Güven Düştü

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, haziran ayında hizmet ve perakende ticaret sektörlerinde güven endeksi düşerken, inşaat sektöründe yükseldi. En sert düşüş yüzde 2,3 oranıyla perakende ticaret sektöründe oldu.

 • 24.06.2022 24 Haz 08:58 GÜNDEM / 24 Haziran 2022 GÜNDEM / 24 Haziran 2022

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Konsey Toplantısı ve TÜRKPA 11. Genel Kurul Toplantısı'na katılacak.

 • 23.06.2022 23 Haz 23:58 GÜNDEM ÖZETİ / 24 Haziran 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 24 Haziran 2022

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Konsey Toplantısı ve TÜRKPA 11. Genel Kurul Toplantısı'na katılacak.

 • 23.06.2022 23 Haz 18:09 Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: '2009'da Öğretmen Maaşı ile 24 Gram Altın Alınabilirken Bugün Alınabilecek Sayı 8 Grama Gerilemiştir' Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: "2009'da Öğretmen Maaşı ile 24 Gram Altın Alınabilirken Bugün Alınabilecek Sayı 8 Grama Gerilemiştir"

  Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkan Mehmet Balık, “Temmuz ayında yüzde 40 oranında zam yapılacağı tahmin edilmektedir. Çarpıtılmış TÜİK rakamları ile yapılan bu zam günümüz koşullarında yeterli değildir. 2009 yılında öğretmen maaşı ile 24 gram altın alınabiliyorken bugün alınabilecek sayı 8 grama gerilemiştir. 2009 yılındaki öğretmenin maaşını altın cinsinden hesaplayacak olursak bugün 24 bin liraya denk gelmektedir” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 17:22 Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit bıraktı Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit bıraktı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizini tahminler doğrultusunda yüzde 14'te sabit tuttu.

 • 23.06.2022 23 Haz 14:58 2022 yılı ek bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 yılı ek bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, hayat pahalılığının vatandaşın geçim standartlarını olumsuz etkilediğini belirterek, "Hükümetimiz bir yandan enflasyondaki tırmanışın engellenmesi ve dövizdeki yapay yükselişin durdurulması amacıyla etkili tedbirler alırken, bir yandan da gelir...

 • 23.06.2022 23 Haz 14:55 Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında konuştu Açıklaması Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında konuştu Açıklaması

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye ziyaretini, "Şahısları bir kenara bırakırsak ülkelerimiz arasındaki münasebetlerin düzelmiş olmasından memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim." şeklinde değerlendirdi.

 • 23.06.2022 23 Haz 11:16 Yurt dışı tatilinde Güney Kore'ye ilgi artıyor Yurt dışı tatilinde Güney Kore'ye ilgi artıyor

  Okulların kapanmasıyla tatil sezonu açılırken, yurt dışına gitmek isteyen birçok kişi rotasını vize zorunluluğunun olmadığı ülkelere çevirdi.

 • 22.06.2022 22 Haz 18:37 TÜİK'ten TÜFE madde sepetinde detaylı endeks yayımına geçiş hakkında duyuru Açıklaması TÜİK'ten TÜFE madde sepetinde detaylı endeks yayımına geçiş hakkında duyuru Açıklaması

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), istatistik üretim sürecinin, sürekli gelişen, değişen toplumsal, ekonomik, teknolojik ve dönemsel koşullara, bu doğrultuda artan ihtiyaç ve beklentilere dayalı her geçen gün geliştiğini ve iyileştiğini bildirdi.

 • 22.06.2022 22 Haz 17:33 TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 16:20 TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu toplandı TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu toplandı

  TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, şehirleri ve meskenleri yaşlılara saygıyı esas alan bir anlayışla inşa etmenin vazife olarak bilinmesi gerektiğini söyledi.

 • 22.06.2022 22 Haz 15:10 Akşener: Bu Yasa, Yeni Bir RTÜK Oluşturma Çabasıdır. Bu Yasa, Bir İstibdat Yasasıdır Akşener: Bu Yasa, Yeni Bir RTÜK Oluşturma Çabasıdır. Bu Yasa, Bir İstibdat Yasasıdır

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basına ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine tepki gösterdi. Akşener, "Neymiş? Yalan habere karşı önlem alacaklarmış. Dezenformasyonla mücadele edeceklermiş. Sosyal medya yalancıymış. Çünkü onlara göre yolsuzluk yok; haberi yapanlar yalancı... Ekonomide her şey tıkırında; ‘ekonomi kötüye gidiyor’ diyenler yalancı… Bu yasa, internet sitelerini hizaya çekme yasasıdır. Bu yasa, televizyon ve gazeteler üzerinde kurulan baskıyı internete taşıma sevdasıdır. Bu yasa, yeni bir RTÜK oluşturma çabasıdır. Ez cümle bu yasa, bir istibdat yasasıdır” dedi. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben, “Eserinle gurur duy Sayın Erdoğan. Sayende bugün artık iki Türkiye var. Bir tarafta ranta, yağmaya, talana boğulan, kara gün akçesine el konulan, faiz lobilerine, petrol krallarına peşkeş çekilen bizim Türkiye’miz. Diğer tarafta sarayların, lüks hayatların, şatafatlı sofraların olduğu, zevk-i sefanın hüküm sürdüğü senin Türkiye’n... Bu ucube paralel evrenin ardında, aslında tek bir yanlış var… O yanlış sensin Sayın Erdoğan” diye konuştu.

 • 22.06.2022 22 Haz 14:36 Samsun'da en çok Ordulu, en az Hakkarili yaşıyor Samsun'da en çok Ordulu, en az Hakkarili yaşıyor

  Türkiye İstatistik Kurumu Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2021 verilerine göre Samsun'da ikamet eden nüfusun 5'te 1'i diğer illere kayıtlı. Samsun'da dışarıdan gelenler arasında en çok Ordulu, en az Hakkarili yaşıyor.

 • 22.06.2022 22 Haz 13:13 TÜRMOB, birliğin asgari ücret tarifesinin artırılmasını talep etti TÜRMOB, birliğin asgari ücret tarifesinin artırılmasını talep etti

  Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, birlik mensuplarınca uygulanan asgari ücret tarifesinin güncellenmesini istedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 11:58 Uzmanlardan prostat büyümesi uyarısı Uzmanlardan prostat büyümesi uyarısı

  Türk Üroloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, prostat büyümesinin tedavi edilmemesi halinde idrar yolunun tıkanması, idrar yapamama ve ameliyat olunması ile sonuçlandığını, bu nedenle erkeklerin 50 yaşından itibaren mutlaka düzenli olarak prostat kontrolü için üroloji...

 • 22.06.2022 22 Haz 10:40 Tüik: Tüketici Güven Endeksi Yüzde 6,2 Azaldı Tüik: Tüketici Güven Endeksi Yüzde 6,2 Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; haziran ayında tüketici güven endeksi, bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında azaldı.

 • 22.06.2022 22 Haz 10:29 Ufuk Söylemez'den 'Gıda Enflasyonu' Uyarısı: 'Sağlıksız ve Yetersiz Beslenme Yetişkinlerde Diyabet ve Çocuklarda Bodurluk Riskini Artırdı' Ufuk Söylemez'den 'Gıda Enflasyonu' Uyarısı: "Sağlıksız ve Yetersiz Beslenme Yetişkinlerde Diyabet ve Çocuklarda Bodurluk Riskini Artırdı"

  Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Türkiye’de gıda enflasyonu nedeniyle sağlıksız ve yetersiz beslenmenin yetişkinlerde diyabet, çocuklarda bodurluk riskini artırdığına dikkat çekerek, Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı açlık haritasına göre Türkiye’de 14,8 milyon kişinin fiilen aç olduğuna işaret etti. Söylemez, “Bizim sosyal devlet anlayışının içi boşaltıldı, maalesef yandaşlara kaynak aktarımına dönüştüğü için çocuklarımıza ve ihtiyaç sahiplerine yeterli ve dengeli beslenmeleri için imkanlar sağlanamıyor” dedi.

 • 22.06.2022 22 Haz 10:10 Tüketici güven endeksi yüzde 6,2 azaldı Tüketici güven endeksi yüzde 6,2 azaldı

  Tüketici güven endeksi, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 6,2 oranında azaldı.

Advertisement