Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı açıldı - Son Dakika

Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı açıldı

11.11.2021 14:30

Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı açıldı KMTSO Başkanı Balcıoğlu: "Biz bir numara olmak için var gücümüzle koşuyoruz" Kahramanmaraş'ta bu yıl 8'incisi düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı kapısını açtı.

Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı açıldı

KMTSO Başkanı Balcıoğlu: "Biz bir numara olmak için var gücümüzle koşuyoruz"

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta bu yıl 8'incisi düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı kapısını açtı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen fuar, Kafum Fuar Merkezinde açıldı. 11-13 Kasım tarihlerinde açık kalacak olan fuarın açılışında konuşan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, "Biz kaliteli mallar yapıyoruz daha önce ihracatımız azdı ürünlerimizi Türkiye'ye satıyorduk. Ama şimdi dünya pazarındayız. Biz bir numara olmak için var gücümüzle koşuyoruz. Biz dünya pazarında bir numara olabiliriz. Irak'tan başlamak üzere tüm pazarlara göz dikmiş haldeyiz. Bunun için bu fuarda göreceğiniz küçük detaylar bizim arkadaşlarımız için çok önemli" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de, yatırımcılara yeni alanlar açacaklarını ifade ederek, "Tekstilde pamuk üretiminden, pamuk ihracatına sonra ipliğe, sonra dokumaya ve boyamaya sonra kumaş üretimine ve dikime kadar giden bir süreci yaşadık. Çok önemli bir noktadayız. Şehrimin yatırımcılarıyla gerçekten gurur duyuyorum. Bir potansiyele sahibiz ve birçok şehir yatırımcı beklerken, benim yatırımcım benim hemşerim bizden alan istiyor. İnşallah şehrimizin paydaşları ile yatırımcılarımıza yeni alanlar açmak için gayret ediyoruz" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyon Başkanı ve Milletvekili Celalettin Güvenç ise sanayicilere verilen desteklerin aslında çalışanlara verildiğini belirterek, "Emekçiyi desteklemiyoruz, sanayiciyi ve zengini destekliyorsunuz eleştirilerine kulak asmadan cesaret ve iradeyle destekledik ve bugün ihracat rakamlarını konuşuyoruz. Biz biliyoruz ki bu fabrikalar ayakta kalırsa ülke büyüyecek. Emekçi ekmeğini yemeye devam edecek ve dolayısıyla sanayiciye değil emekçiye destek vermiş olacaktık. Bu bir ferasettir, bu bir bilinçtir ve o bilincin sonucu alıyoruz" dedi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay'da konuşmasında, "Fuar, Türk sanayisinin asında Türk makine sektörünün nasıl geliştiğini görülmesi açısından büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar fuar alanını ziyaret etti.

YORUMLAR
500
Irak'ın Zaho kentinde binden fazla ünlünün fotoğraflarıyla donatılan çayhane Irak'ın Zaho kentinde binden fazla ünlünün fotoğraflarıyla donatılan çayhane 5. İslami Dayanışma Oyunları 5. İslami Dayanışma Oyunları
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı açıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement