Bursa'nın Mollafenari Mahallesi'nin dik yokuşları sayesinde mahalleliler kilo almıyor - Son Dakika

Bursa'nın Mollafenari Mahallesi'nin dik yokuşları sayesinde mahalleliler kilo almıyor

Bursa'nın Mollafenari Mahallesi sakinleri, evlerine gidebilmek için her gün çıkmak zorunda oldukları dik yokuşlar sayesinde sağlıklı bir hayat sürüyor. Yaklaşık 20 bin nüfuslu mahallede, gencinden yaşlısına kilolu vatandaşa rastlamak mümkün değil.

1
Bursa'da dik yokuşlarıyla meşhur mahallede oturan vatandaşlar, evlerine gidip gelirken bütün kilolarından kurtuluyor.Merkez Osmangazi ilçesine bağlı Mollafenari Mahallesi, Uludağ'ın eteklerine kurulmuş tarihi bir semt.
2
Genellikle tek katlı müstakil evlerin bulunduğu mahallenin sokakları o kadar yokuş ki, 20 bin nüfusun yaşadığı mahallede neredeyse kilolu vatandaşa rastlamak mümkün değil.

3
Araçların çıkmakta zorluk çektiği mahallede vatandaşlar evlerine duvar gibi merdivenleri çıkarak gidiyor. Sarp bayırlar yüzünden mahalleli hiç kilo almıyor.

4
Gencinden yaşlısına herkes evlerine gidip gelirken günlük sporlarını yapıyor. Bu sayede mahalleli sağlıklı bir hayat sürüyor.
5
YOKUŞ ÇIKARAK FORMLARINI KORUYORLAR
YOKUŞ ÇIKARAK FORMLARINI KORUYORLAR
Şehir merkezine 2 kilo mesafedeki mahallede yaşayanlar her gün kilometrelerce yokuş çıkarak formlarını koruyor. Spor yapma ihtiyacı duymayan mahalleli, evlerine gidip gelirken her gün düzenli spor yapmış oluyor.
6
"HERKES TIĞ GİBİ"
HERKES TIĞ GİBİ
Mollafenari sakinleri, "Mahallemizin geçmişi çok eski. Sokaklarımız hep bayır. Her gün inip çıkarken büyük efor sarf ediyoruz. Bu sayede spor yapmamıza gerek kalmıyor. Evden şehir merkezine inip çıkarken kan ter içinde kalıyoruz.
7
"Mahallede kilolu insan yok, herkes tığ gibi. Mahallemizde bulunan rampalar bizi sağlıklı yapıyor. Burada yaşayan yaşlılar bile bu yokuşları inip çıkarak zinde ve sağlıklı kalıyor" dedi.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 11:40

Son Dakika Bursa'nın Mollafenari Mahallesi'nin dik yokuşları sayesinde mahalleliler kilo almıyor - Son Dakika

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu