Obama'nın İlk İş Günü - Son Dakika

Obama'nın İlk İş Günü

11 yıl önce

1
ABD'nin yeni Başkanı Barack Obama, dün (21 Ocak) görev başına geçer geçmez, ilk iş olarak ülkesinin karşıya bulunduğu ekonomik sorunlara ve devlet güvenliğini ilgilendiren konulara yöneldi.

2
Obama dün, temiz ve şefaf yönetimi güçlendirmek için, Beyaz Saray'da çalışan üst düzey yetkililerin maaşlarının artırılmasının yasaklanması ve yardımcılarının görevden ayrıldıktan sonra hükümetle ilgili işlerle uğraşmasının yasaklanmasını öngören iki idari kararname ve üç başkanlık emri imzaladı.

3
Obama dün İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Ulusal Yetki Organı Başkanı Mahmud Abbas, Mısır Devlet Başkanı Muhammed Hüsnü Mübarek ve Ürdün Kralı Abdullah'la birer telefon görüşmesi yaparak, yeni ABD yönetiminin Arap ülkeleri ile İsrail arasındaki barış sürecini hızlandırmadaki kararlılığını ifade etti.

4
Obama, ayrıca 20 Ocak akşamı bir kararname imzalayarak, Guantanamo hapishanesinin kapatılmasına hazırlık amacıyla, Guantanamo Üssü'ndeki askeri mahkemeden terör zanlılarını yargılamasını geçici olarak durdurmasını istedi.
5
6
7
8
9
10
11
Obama başaknlık sıfatıyla dün ilkkez kameralara konuştu
12

Haber Yayın Tarihi: 22.01.2009 03:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor Her gün 200 metreyi kendi kendine yürüyordu! Sırrı ortaya çıktı