Obama'nın İlk İş Günü - Son Dakika

Obama'nın İlk İş Günü

22.01.2009 15:30

1
ABD'nin yeni Başkanı Barack Obama, dün (21 Ocak) görev başına geçer geçmez, ilk iş olarak ülkesinin karşıya bulunduğu ekonomik sorunlara ve devlet güvenliğini ilgilendiren konulara yöneldi.

2
Obama dün, temiz ve şefaf yönetimi güçlendirmek için, Beyaz Saray'da çalışan üst düzey yetkililerin maaşlarının artırılmasının yasaklanması ve yardımcılarının görevden ayrıldıktan sonra hükümetle ilgili işlerle uğraşmasının yasaklanmasını öngören iki idari kararname ve üç başkanlık emri imzaladı.

3
Obama dün İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin Ulusal Yetki Organı Başkanı Mahmud Abbas, Mısır Devlet Başkanı Muhammed Hüsnü Mübarek ve Ürdün Kralı Abdullah'la birer telefon görüşmesi yaparak, yeni ABD yönetiminin Arap ülkeleri ile İsrail arasındaki barış sürecini hızlandırmadaki kararlılığını ifade etti.

4
Obama, ayrıca 20 Ocak akşamı bir kararname imzalayarak, Guantanamo hapishanesinin kapatılmasına hazırlık amacıyla, Guantanamo Üssü'ndeki askeri mahkemeden terör zanlılarını yargılamasını geçici olarak durdurmasını istedi.
5
6
7
8
9
10
11
Obama başaknlık sıfatıyla dün ilkkez kameralara konuştu
12

Son Dakika Obama'nın İlk İş Günü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ne zaman oluştuğu bilinmiyor! Burası Akdeniz'in aşağı dünyaya açılan kapısı Nüfuslar artıyor! İşte büyükşehir olmaya aday 15 ilimiz Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son Dünya basını bu haberi konuşuyor! Kraliyet'in olaylı gelini Meghan Markle düşük yaptı Van Gölü çekilince 2 bin 750 yıllık liman gün yüzüne çıktı
23:06