Son Dakika Haberleri: Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek

Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek

17 gün önce

Cinsel organa uygulanan ilk erkek doğum kontrol enjeksiyonunun, klinik denemeleri bittikten 7 ay sonra piyasaya sürüleceği belirtildi.

1
Hintli bilim insanlarının üzerinde çalışmalar yaptığı yeni doğum kontrol yöntemi Hindistan'da tanıtıldı. Erkekler için uygun görülen bu yöntemin geçerlilik süresi 13 yıl ve enjeksiyon yoluyla sperm akışını engelliyor.
2
Piyasaya sürülmek için hazır olan ilaç için 7 ay süreceği tahmin edilen bir onay süreci var. Eğer ilaç bu onaydan geçerse dünyanın dört bir yanında satışa sunulacak.
3
Dünyada ilk onaylı erkek doğum kontrolü olarak kabul edilecek olan bu yöntem için bilim insanları 25 yıl çalıştı.
4
Cinsel sağlıkta olay yaratacak bu yöntemin, hiçbir yan etkisinin olmadığı belirtiliyor.Haber Yayın Tarihi: 22.11.2019 09:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği