Şiddet İsrail'in Adı! - Son Dakika

Şiddet İsrail'in Adı!

29.09.2010 11:33

1
Mavi Marmara Gemisine Yapılan Kanlı Baskında Mermi Kullanan İsrail Askerlerinin, KKTC'den Gazze'ye Giden Irene Adlı Teknedeki Aktivistlere Karşı Tazer Adı Verilen Elektroşok Cihazı Kullandığı Ortaya Çıktı.

2
Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre, teknede bulunan eski İsrail Hava Kuvvetleri pilotu Yonatan Shapira, İsrail askerlerinin tekneyi durdurmak için şiddet kullanmadığı yolundaki haberlerin doğru olmadığını belirterek, askerlerden birinin kendisine tazer elektroşok silahıyla müdahale ettiğini söyledi.

3
KKTC'nin Gazimağusa Limanı'ndan yola çıkan ve ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'dan 3 mürettebat ile 8 aktivist ve 2 gazeteciyi taşıyan teknenin Aşdod Limanı'na çekilmesinden sonra gözaltına alınan aktivistlerden 5'i dün serbest bırakıldı.
4
Serbest bırakılanlar arasında bulunan Shapira, İsrail askerlerinin tekneyi ele geçirmesi sırasında uğradıkları muamelenin kelimelerle tarif edilemeyeceğini bildirdi. Askerlerin tekneyi zor kullanmadan ele getirmeye çalıştığı yolundaki iddiaların doğru olmadığını belirten Yahudi aktivist, "İğrenç muameleler yaptılar ve şiddet kullandılar" dedi.

5
Teknede bulunan ve II. Dünya Savaşı'nda soykırımdan sağ kurtulan 82 yaşındaki Yahudi aktiivist Reuven Moskowitz de şiddet kullanıldığını doğruladı. Moskowitz, "Hiç beklemiyorduk, ama İsrail askerlerinin şiddetli saldırısına uğradık" dedi.
6
7
8
9
10

Son Dakika Şiddet İsrail'in Adı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı