Son Dakika Haberleri: Suriye Halkı Devlet Başkanını Seçiyor

Suriye Halkı Devlet Başkanını Seçiyor

6 yıl önce

1
Üç yıllık savaşın pençesindeki Suriye halkı muhalefetin boykotu gölgesinde devlet başkanlığı seçimleri için sandık başında oy kullanıyor.

2
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı seçimde oy verme işlemi TSİ 07.00'de başladı.

3
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad eşi Esma Esad ile birlikte Şam'daki bir okulda oyunu kullandı.

4
Suriye'de hükümetin yönetimindeki bölgelerde seçim merkezleri açıldı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 15 milyondan fazla seçmenin oy vermeye çağrıldığı kaydedildi.

5
50 yıldan uzun süredir ilk kez birden çok adayın yarıştığı seçimlerde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

6
Esad, 2007 yılında yapılan tek adaylı referandumda oyların yüzde 96'dan fazlasını alarak ikinci 7 yıllık görev dönemine başlamıştı.

7
Eski siyasetçilerden Mahir Abdulhafiz Haccar ve eski bakanlardan Hasan Abdullah El Nuri, adaylıklarını nisan ayında açıklamıştı.

8
Batı tarafından desteklenen muhalif Suriye Ulusal Koalisyonu ise seçimleri boykot edip insanlara evde kalma çağrısı yapıyor.

9
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, geçen ay yaptığı açıklamada, "Esad tarafından sahnelenen seçimlerin bir hakaret, saçmalık ve hilekarlık olduğunu" savunmuştu.

10
Türkiye ve Almanya'nın da aralarında bulunduğu 11 ülkenin oluşturduğu Suriye'nin Dostları Grubu, yayınladıkları ortak bildiride seçimleri bir "demokrasi parodisi" olarak nitelendirmişti.

11
Seçimlerin, hükümetin kontrolündeki bölgelerde mümkün olacağı belirtiliyor. Şam'ın belirli bölümleri ve Halep, isyancıların elinde. Ancak ülkenin kuzey ve doğusu hükümet kontrolü altında.

12
Üç yıldan daha uzun süredir iç savaşın hüküm sürdüğü ülkede 160 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

13
İşte Suriye'deki devlet başkanlığı seçiminden fotoğraflar...

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34Haber Yayın Tarihi: 03.06.2014 01:01 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular