Yücel Can; "Türkiye, Hem İsrail'le Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir" - Son Dakika
Genel

Yücel Can; "Türkiye, Hem İsrail'le Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir"

Yücel Can; "Türkiye, hem İsrail'le hem ABD ile hem de Avrupa ile savaş halindedir" "Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı, Kastamonu'da kurulmalıdır"KASTAMONU - İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Türkiye'nin hem İsrail ile hem ABDA ile hem de Avrupa ülkeleriyle savaş halinde...

08.10.2017 17:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yücel Can; " Türkiye, hem İsrail'le hem ABD ile hem de Avrupa ile savaş halindedir"

"Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı, Kastamonu'da kurulmalıdır"

KASTAMONU - İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Türkiye'nin hem İsrail ile hem ABDA ile hem de Avrupa ülkeleriyle savaş halinde olduğunu söyledi.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Kastamonu Şube Başkanı Hakkı Çılgınoğlu'nun daveti üzerine Kastamonu'yu ziyaret eden İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Uğurlu Konakları'nda düzenlenen tanışma toplantısının ardından değerlendirmelerde bulundu. Kastamonu'da olmaktan büyük mutluluk duyduğumu söyleyen İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, "Gerek Türkiye'nin gerekse dünyanın içinde bulunduğu en büyük problem insanlık problemidir. Biz ne olursa olsun birlikte güçlüyüz. Kastamonu'nun gideceği başka Kastamonu yoktur. Bizim vatanımız, dinimiz, bayrağımız birdir. Bu değerler içinde biz birlikte güçlüyüz sloganı ile yola çıktık. Kastamonu değerleri ile bizim için zenginlik fakiri bir yerdir. Tarihi, insanı zengin olan ama Ankara'ya yakın olmuş olsa bile, Ankara'ya uzak kalan, kendi kültürel değerlerini sadece kendine açan, dağların ötesine kültürünü taşımayan bir halde olması bizim için üzücüdür. Şeyh Şaban-i Veli'ye olan sevgi burada bir türbeden öteye gidemiyor. 'Gelişin Gül'e, Gül'e; Gidişin Gül'e, Gül'e; Her işin Gül'e, Gül'e' sözü Ankara'ya taşınmalı, herkese bu söz ezberletilmelidir. Kastamonu sanayinin haricinde, hizmet sektörünü ve inanç kültür merkezini hak eden bir yerdir. Şeyh Şaban-i Veli gönüllere taşınmalı UNESCO listesinde yer almalıdır. İnsanlığın gereği budur. Kastamonu maalesef kendi kabuğunu kıramamıştır. Kastamonu'da çok çeşitli etkinliklerin yapılması gerekiyor. Örneğin, milletvekillerimiz tarım ve kültür komisyonunu Kastamonu'ya davet ederse, Kastamonu'nun haritası yeniden çıkartılabilir. Bu haritalar çerçevesinde Kastamonu yeniden kendine gelebilir. Kastamonu önündeki en büyük engel göçtür. Kastamonu dışarıya nüfus ve sermaye göçü veriyor. Dışarıdaki Kastamonuluların parasını buraya çekmediğiniz mühletçe sevgiden öte bir şey ifade etmez. Kastamonu lider bir il olabilir. Kastamonu'nun ayrıcalıkları vardır" dedi.

"Bugün Türkiye, İsrail'le savaşıyor, ABD ile savaşıyor"

Terör örgütlerinin omuz omuza Türkiye'yi bölme çabası içerisinde olduğuna değinen Can, "Bugün Türkiye, İsrail'le savaşıyor, ABD ile savaşıyor, Türkiye batıyla savaşıyor, Türkiye ülkeyi bölmek isteyen bir ruhla savaşıyor. Şu anki proje Kürdistan'ın kurulması gibi bir proje olarak görünse de, onların arkasındaki bir İsrail bayrağının projesidir. Bizim başka Türkiye'miz yok. 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' projesi kapsamında Hakkari'ye gittiğimizde kayyum atanmadan önceki belediye döneminde dağda çatışan 50'den fazla kişinin tiyatrocu kadrosuyla maaş aldıklarını gördük. Kardeşliğin merkezi Kastamonu'dur. Herkesin kardeşliğin merkezi Kastamonu'ya sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Buradaki her insan tek tek bir değerdir" ifadelerini kullandı.

"Geleneksel çocuk oyunları parkı Kastamonu'da kurulmalıdır"

Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi'nden bahseden İBB Genel Başkanı Yücel Can, şöyle konuştu: "Kastamonu'da Geleneksel Çocuk Oyun Parkı açılmasını istiyoruz. Şu anda Türkiye'de aile toplumun temel taşı olmaktan uzaklaşmıştır. Cep telefonu ve internet bunun önüne geçmiştir. Biz kendi neslimizi ele almazsak, bizim çocuklarımıza sokak sahip çıkar. Aile içinde dört duvar arasında bulunan bir nesil, kendini sokağa yöneltir. Biz kendi ailemize, milletimize sahip çıkabilmemiz için sokağın güvenli olması lazım. Bu çocuklar hepimizin, çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Çocuklar adeta pimi çekilmiş bir bomba gibidir. Siz onların enerjilerini doğru şekilde kanalize etmediğiniz zaman, bu bombanın nerede patlayacağı belli olmaz. Biz bu tedbirleri alırsak bu sorunları yaşamayız. Bu kapsamda ilgili müdürlüklerle Kastamonu ve çevresinde oynanan geleneksel çocuk oyunları nelerdir? Bu oyunları tespit ederek, bir Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı Kastamonu'da kurulmalıdır. Bilgisayardaki oyunlar çocuklara şiddet öğretiyor. Kalkınmada hedef yeni nesil olmalıdır. 2023 misyonu sadece bir hedef olmamalıdır. Geleceğe umutla bakmamız lazım. Geleneksel çocuk oyunları oynadığınız zaman, enerjinizi doğru şekilde kanalize edersiniz"

İdareci ve Bürokratlar Birliği Kastamonu Şube Başkanı Hakkı Çılgınoğlu ise, Genel Başkanları Yücel Can'ın dernekteki yol arkadaşları ile tanışma ve Kastamonu'nun manevi havasını teneffüs etmeleri amacıyla İl Temsilciliği olarak bir tanışma programı tertiplediklerini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yücel Can; "Türkiye, Hem İsrail\'le Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir"
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Yücel Can; 'Türkiye, Hem İsrail'le Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Vali Mustafa Çiftçi, Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti
  04 Nis Vali Mustafa Çiftçi, Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

  Vali Mustafa Çiftçi, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik ve Erzurum Müftüsü Dr. Rüstem Can ile birlikte Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürü Murat Uslu, kurumun faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı ve Ramazan ayı boyunca iftar verilen noktalar hakkında bilgi verdi. Vali Çiftçi, iftar sofralarının dayanışma kültürünü güçlendirdiğini belirterek hayırseverleri bu berekete ortak olmaya davet etti.

 • Ataşehir'de Motosikletle Havaya Ateş Eden Şüpheli Yakalandı
  04 Nis Ataşehir'de Motosikletle Havaya Ateş Eden Şüpheli Yakalandı

  Ataşehir'de seyir halindeki motosikletin arkasında oturarak silahla havaya ateş ettiği belirlenen şüpheli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin olayda kullandığı değerlendirilen kurusıkı tabanca ve boş şarjör de ele geçirildi. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

 • Zekiye Tekin, Pazaryeri Belediye Başkanlığına ikinci dönemde başladı
  04 Nis Zekiye Tekin, Pazaryeri Belediye Başkanlığına ikinci dönemde başladı

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde AK Parti adayı olarak girdiği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığını kazanan Zekiye Tekin, mazbatasını alarak ikinci döneminde göreve başladı. Mazbatasını Bozüyük Adliyesi'nde alan Tekin, ilçesi için güzel hizmetler yapmak istediğini belirtti. Tekin'in yanı sıra partisinden İl Genel Meclisi Üyesi Mayir Küçük, Belediye Meclisi Üyeleri Büşra Kanat, Özcan Özkar ve Selami Özdil de mazbatalarını aldı.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2028 yılında 12 milyar dolar ihracat hedefliyor
  04 Nis Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2028 yılında 12 milyar dolar ihracat hedefliyor

  Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 2023 yılında 8 milyar dolar olan ihracatını 2028 yılında 12 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Başkan Ali Fuat Gürle, Türkiye'nin 12 milyar dolarlık ihracat hedefine 1,5 milyar dolar katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, sektörün alt kolları olan kağıt ve odun dışı orman ürünleri ihracatının da önemli bir paya sahip olduğunu vurguladı.

 • Ataşehir'de motosikletle havaya ateş eden şüpheli gözaltına alındı
  04 Nis Ataşehir'de motosikletle havaya ateş eden şüpheli gözaltına alındı

  Ataşehir'de motosikletle seyir halindeyken havaya ateş eden şüpheli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Şüpheli, olayda kullandığı kurusıkı tabanca ve şarjör ile birlikte gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.

 • YSK, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararın gerekçesini yazacak
  04 Nis YSK, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararın gerekçesini yazacak

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararının gerekçesini bugün yazacak. YSK Başkanı Ahmet Yener, dün aldıkları karara ilişkin gerekçeyi bugün yazacaklarını bildirdi. Van İl Seçim Kurulu Başkanlığı, itiraz üzerine, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en çok oyu alan Abdullah Zeydan'ın 'seçilme yeterliliği olmadığı' gerekçesiyle 'seçilmemiş sayılmasına' ve sonraki en çok oy alan adaya mazbatanın teslim edilmesine oy çokluğuyla karar vermişti. DEM Parti'nin bu karara karşı itirazı dün YSK tarafından kabul edilmiş ve mazbatanın Zeydan'a verilmesi kararlaştırılmıştı.

 • MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 27. yılı anılıyor
  04 Nis MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 27. yılı anılıyor

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 27. yılında anılıyor. Türkeş'in hayatı ve siyasi kariyeri hakkında bilgiler verilen haberde, Türkeş'in sürgün edilmesi, askeri kariyeri, 27 Mayıs Darbesi ve 12 Eylül Darbesi dönemleri, siyasi faaliyetleri ve ölümüne değiniliyor.

 • CHP'den Turhal Belediye Başkanı Seçilen Mehmet Erdem Ural Göreve Başladı
  04 Nis CHP'den Turhal Belediye Başkanı Seçilen Mehmet Erdem Ural Göreve Başladı

  CHP'den Turhal Belediye Başkanı seçilen Mehmet Erdem Ural, mazbatasını alarak göreve başladı. Ural'ı belediye binası önünde toplanan vatandaşlar karşıladı. Ural, seçimin bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederek, hizmette devamlılığın önemine vurgu yaptı. Belediye makamında düzenlenen törenle görevi İlker Bekler'den devralan Ural, vatandaşların yanında olmayı ve onlara hizmet etmeyi ilk işleri olarak belirtti.

 • Başkan Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi
  04 Nis Başkan Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi

  Başkan Şeniz Doğan, yeni dönemin mazbatasını alarak Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildiğini duyurdu. Doğan, halka teşekkür ederek yeni döneme hayırlı olması temennisinde bulundu.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  04 Nis Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. TEM Otoyolu'nun Kınalı-Gümüşova kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle şerit daraltması yapılacak. Aydın-Denizli Otoyolu'nun 19-22. kilometrelerinde şev kayması sebebiyle emniyet şeridi ve sağ şeritler trafiğe kapatıldı. Ermenek-Mut yolunun 13-14. kilometrelerinde patlatmalı yapım çalışmaları gerçekleştirilecek. Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 45-47. kilometrelerinde banket dışı ilave servis yolu yapım çalışmaları nedeniyle trafik akışı kontrollü devam ediyor. Aydıncık-Anamur yolunun 23-25. kilometrelerinde patlatmalı yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor. Arhavi Tüneli'nin Arhavi-Fındıklı istikametindeki kuzey tüpünde yapılacak bakım çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor. Tokat-Sivas yolunun 39-45. kilometrelerinde orta refüj ve tretuvar çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor. Fethiye-Seydikemer-Kaş yolunun 20-39, Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor. Siverek-Adıyaman yolunun 6-7. kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.


Advertisement