Ali İsmail Korkmaz Davasında Tanıktan Çarpıcı İfade - Son Dakika
Güncel

Ali İsmail Korkmaz Davasında Tanıktan Çarpıcı İfade

Ali İsmail Korkmaz Davasında Tanıktan Çarpıcı İfade

Ali İsmail Korkmaz davasında ifade veren S.K, "Serkan Kavak isimli kişi sokaktaydı, Elinde sopa vardı. Bu sokağın cumhurbaşkanı benim diyordu." dedi.

12.05.2014 21:25  Güncelleme: 21:58

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek, hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması Kayseri'de sürüyor.

"FIRINCI İLE KONUŞTU"

Duruşmada dinlenilen tanık S.K, olayın yaşandığı gün saat 23.00 civarında eve geldiklerini, caddedeki karışıklıkları ağabeyi ve kardeşi ile izlediklerini söyledi. S.K, saat 23.30 civarında da adının Serkan Kavak olduğunu öğrendiği kişinin Sanayi Sokağa doğru geldiğini, elinde sopa olduğunu ve bir süre ekmek fırının sahibi ile konuştuğunu belirtti.

"BU SOKAĞIN CUMHURBAŞKANI BENİM"

Fırıncının Kavak'a, "Sopayla burada ne işin var, hayırdır" diye sorduğunu anlatan S.K, fırıncıya 'Bir gün önce benim masum bebeğim gazdan etkilendi, ben o yüzden buraya geldim, eylemcileri buraya almayacağım, döveceğim. Bu sokağın cumhurbaşkanı benim' dedi. Sokağa gelenlere de 'Ne işiniz var, gidin buradan' diyordu. Elinde sopa vardı" diye konuştu.

"TEKMEYLE KAFASINA VURDU"

Fırıncı ve beraberindeki bir kişinin sokakta birini yakalamak için çalıştıklarını anlatan S.K, "Bu kişi mağazalar tarafına kaçmaya başladı. Ben şahsı yerde gördüm, 'eyvah, çocuğu dövüyorlar' dedim. Bir refleksle camı açtım, aşağıya baktım. Hareketsiz yatıyordu, sonra canı yandığı için küfür etti. Karşıdan biri çok sinirli geldi, kafasına tekmeyle birkaç kez vurdu. Şahıs oradan nasıl uzaklaştı göremedim. Zaten sonra olaylar yatışmaya başladı. Serkan bölgedeydi, onu gördüm. Polisler ona hiçbir şey söylemiyordu" şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, önceki ifadelerini hatırlatıp, çelişkinin nedenini sorması üzerine S.K, "İki cadde var ve paralel, pek görünmüyordu. O yüzden" dedi.

"KAYDETTİĞİM GÖRÜNTÜYÜ SAVCILIĞA VERDİM"

Yerdeki şahsın üstündeki kıyafetin renginin sorulması üzerine ise S.K, "Önce mavi demiştim ama yeşil de olabilir, mavi-yeşil arası bir renge çalıyordu" ifadesini kullandı. Tanık S.K, olaylar sırasında 35 saniyelik bir görüntü kaydettiğini ve bunu savcılığa verdiğini dile getirdi.

Korkmaz ailesinin avukatı Esra Başbakkal Kara da sanığa, mahkeme heyetinden bu görüntülerin makinesiyle alınarak saat tespitinin yapılmasını istediklerini belirtti.

"İFADENDE ÇELİŞKİ VAR"

Bu sırada sanık avukatının, "İfadende çelişkiler var niye düzeltmiyorsun" demesi üzerine S.K, "3-4 kişi bir yere, diğer 3-4 kişi başka yere gitti, anladınız mı, matematik bu kadar basit" diye cevap verdi.

"TANIK ŞIMARDI KONTROL ALTINA ALIN"

Bunun üzerine sanık avukatı, "Tanık şımardı, kontrol altına alın' dedi. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile salondaki bazı kişiler, bu sırada sanık avukatına tepki gösterdi. Avukatın talebi üzerine salondaki izleyicilerden H.K hakkında tutanak tutuldu.

Duruşmada sanıklar tek tek ayağa kalkarak, sağ ve sola döndüler. Tanıkların bu şekilde sanıkları teşhis etmeleri sağlanmaya çalışıldı. Tanık K, fırıncı İsmail Koyuncu'yu teşhis etti. Fırıncıya yardım eden sanık Ebubekir Harlar'ı da olaya karışanlardan birine benzettiğini belirtti.

"GİDİN BURADAN"

S.K'nın kardeşi O.K de evlerinin fırının tam karşısında olduğunu söyledi. O.K, Serkan Kavak adındaki şahsın elinde sopayla sokağa girdiğini, kimseyi sokağa sokmamak için 'Gidin, buradan' diye bağırdığını anlattı.

O.K de fırıncı ile ona yardım eden Harlar'ı teşhis etti. Davaya diğer 3 tanığın dinlenmesi için ara verildi.

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Ali İsmail Korkmaz Davasında Tanıktan Çarpıcı İfade - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Peyami AKTAN: Sessiz Kaldigimiz her Kürd'ün ölümü de böyleydi bir zamanlar demek ki..Mahkeme? Adalet ? oooff cok isimiz var dostlar,cok.. 7 3 Yanıtla

Advertisement