Avrupalı Türk Markalarından Birleşme Vurgusu - Son Dakika
Güncel

Avrupalı Türk Markalarından Birleşme Vurgusu

Avrupalı Türk markalarından birleşme vurgusuGonca YAĞCI,24 ŞUBAT-LONDRA,(DHA) - AVRUPALI Türk Markalar Birliği, İngiltere'deki farklı sektör temsilcilerini yemekli organizasyonda bir araya getirdi.

25.02.2017 04:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Avrupalı Türk markalarından birleşme vurgusu

Gonca YAĞCI,24 ŞUBAT-LONDRA,(DHA) - AVRUPALI Türk Markalar Birliği, İngiltere'deki farklı sektör temsilcilerini yemekli organizasyonda bir araya getirdi.

Ekonomist Nazif Akpınar'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Marka Etkinliği', MÜSİAD İngiltere Başkanı Uğur Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri, İş Bankası Edmonton Müdürü Kutan Kudret, İngiltere Türkiye Sağlık Elemanları Birliği 'İTSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ, UETD Başkanı Dr. Turhan Özen, Çanakkale Anma Platformu Başkanı Servet Hassan, İngiltere Türk Dünyası Platformu Başkanı ve işadamı Atilla Abacıoğlu, gıda, turizm, hukuk, tekstil, inşaat, vize danışmanlığı, mobilya, ev tekstili sektörlerinin temsilcilerinden oluşan seçkin katılımcılarla gerçekleşti. Etkinliğe Başkonsolos Çınar Ergin ve Ticaret Ataşesi Aytuğ Göksu hazır bulundu.

CAFER MAHİROĞLU DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM

Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Cafer Mahiroğlu, birlik ve beraberliği vurgulayan konuşmasında şunları söyledi:

"Bizler, Avrupa'da yaklaşık 6 milyonun üzerinde bir nüfusuz. Komşularımız, arkadaşlarımızla 70-80 milyon bir nüfus söz konusu. Ülkemiz ekonomisine ciddi derecede katkı sağlıyor ve destek veriyoruz. Ama bunu daha organizeli bir hale getirmek, ciddi bir şekilde daha anlamlandırmak ve ülkemiz ile birlikte daha üstlere çıkarmak birlik ve organize halde tek bir hedefte birleşmemiz gerekiyordu. Hep birlikte ülkemizin milli gelirini artırma hedefine odaklanmamız gerekiyordu. Bizim ekonomimizi güçlendirmek için çekici güç hep Avrupa ülkeleri oldu. Oysa çekici güç de biz olmalıyız diye düşünerek daha organizeli bir şekilde, daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum."

BAŞKONSOLOS ÇINAR ERGİN SİZLERİN BAŞARISI TÜRKİYE'YE KAZANDIRACAK

Geçtiğimiz hafta göreve başlayan Çınar Ergin, "Yaklaşık 12 sene evvel, büyükelçilikte görevlendirilmiştim. Aradan geçen süre içinde İngiltere'deki Türk toplumunun nasıl güçlendiğini, daha etkin, daha görünür hale geldiğini burada bizzat görebiliyorum. Bu benim için çok büyük bir mutluluk vesilesi, bir gurur kaynağı. Sizler burada daha görünür, daha da başarılı, daha da etkin hale geldikçe, bunun sizlerin ötesine geçen iki önemli sonucu olacak. Bunlardan ilki; Türkiye güçlenecek, Türkiye kazanacak. Sizin burada daha güçlü olmanız, etkinliğinizi, görünürlüğünüzü artırmanızı, memlekette 80 milyona yaklaşan nüfus hissedecek. O yüzden sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. İkinci bir sonucu da, Türkiye İngiltere ilişkileri bakımından olacak. Siz iki ülkeyi birbirine bağlayan, yakınlaştıran çok önemli bir unsursunuz. Güçlenmeniz, daha etkili hale gelmeniz, bu etkiyi daha güçlü hale getirecektir. Başarılarınızda, taş üstüne taş koyarak büyük bir eser ortaya çıkarma gayreti içinde olduğunuzu görüyorum. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye ne kadar önem verdiğinizi görüyorum. Bu esasında en büyük güvencemiz bizim. Çünkü biz, milletçe birlik ve beraberliğimizi koruduğumuzda ne kadar başarılı olduğumuzu ispatladık. Bunun en çarpıcı örneğini belki geçen sene 15 Temmuz akşamı ispatladık. FETÖ terör örgütünün kalkıştığı hain darbe girişimini, milletçe bir ve beraber olarak, şehitler de vermek pahasına; Hukuka demokrasimize sahip çıkmakla bunu ispatladık. Bu kararlılığımız, bu inancımızı sürdürdüğümüzde, toplumsal hayatın her kesiminde daha büyük başarıların bizi beklediğini düşünüyorum. Bu düşüncelerle hepinize selamlarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin Londra Ticaret Müşaviri S. Aytuğ Göksu etkinlikte yaptığı konuşmada, yakın dönemde dünya ekonomisinde ve ticaretinde yaşanan yavaşlama, Brexit'in etkileri ve ABD seçimlerinin yansımaları ile yükselen popülizme işaret etti. Sterlinde yaşanan düşüşün ihracatı olumlu, ithalatı ise olumsuz etkilediğini belirten Göksu, yabancı ürünlerin daha pahalı hale geldiğinin altını çizdi.

Konuşmasında markalaşmanın önemine dikkat çeken Aytuğ Göksu, rekabetin giderek keskinleştiği dünyada, kimlerle nasıl rekabet edileceğinin bilinmesi gerektiğinin altını çizdi.

Programda, marka danışmanları Ulaş Atasoy, Baturay Özden ve Dr Hakan Yıldırım konuklara mesleki konularda bilgi verdiler.

Avrupalı Türk Markalarından Birleşme Vurgusu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avrupalı Türk Markalarından Birleşme Vurgusu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sony, LittleBigPlanet 3'ün sunucularını süresiz olarak kapatıyor
  11:09 Sony, LittleBigPlanet 3'ün sunucularını süresiz olarak kapatıyor

  Sony, LittleBigPlanet 3'ün sunucularını süresiz olarak kapatma kararı aldı. Oyunun sunucuları, teknik sorunlar nedeniyle çevrim dışı hale getirilmişti ve şimdi de tamamen kapatılıyor. Bu durum, kullanıcıların hesaplarının da inaktif hale getirildiği anlamına geliyor. LittleBigPlanet 3, oyunculara kendi seviyelerini ve öğelerini tasarlama imkanı sunan Yaratıcılık Modu ile dikkat çekiyordu.

 • Pixel 9 Serisi Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı
  11:09 Pixel 9 Serisi Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı

  Pixel 9 serisi ile gelecek yapay zeka özellikleri, yeni bir sızıntıyla ortaya çıktı. Google'ın AI Core kodlarında bulunan detaylar, cihaz üzerinde çalışan yapay zeka uygulamalarının olduğunu gösteriyor. Yeni Pixel serisi, metin özetleme, görsel oluşturma ve sohbet özelliği gibi yapay zeka özelliklerini entegre sunacak. Ancak cihaz içi yapay zeka özelliklerinin bulut desteğiyle de çalışması muhtemel. Pixel 9 modellerinin cihaz içi yapay zeka özellikleriyle geleceği iddia ediliyor.

 • ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı
  11:09 ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı

  ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna'ya 61 milyar dolarlık askeri yardım, İsrail'e 26,4 milyar dolarlık askeri yardım ve 9,1 milyar dolarlık insani yardım, Tayvan ve diğer Asya-Pasifik müttefiklerine ise 8,1 milyar dolarlık yardım içeren toplam 95 milyar dolarlık güvenlik yardımını öngören dört tasarıyı kabul etti. Yardım paketleri, ABD Senatosu'nda oylanacak.

 • Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi
  11:08 Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi

  Sağlık Bakanlığı öncülüğünde inşa edilen Hıfzıssıhha-Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi'nin ilk etap inşaatı tamamlanma noktasına geldi. Türkiye, Kovid-19 salgınına karşı TURKOVAC aşısını geliştirerek aşı üreten 9 ülkeden biri oldu. Merkez, aşının yanı sıra bazı genetik ürünlerin AR-GE ve üretim çalışmalarını da yürütecek. İlk etabın yıl sonuna kadar açılması hedefleniyor ve merkezin tamamlanmasıyla Türkiye'nin aşı üretiminde söz sahibi olması amaçlanıyor.

 • CHP Lideri Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası Konserini İzledi
  11:07 CHP Lideri Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası Konserini İzledi

  CHP lideri Özgür Özel, Bilkent Üniversitesi Sosyal Demokrasi Topluluğu'nca düzenlenen Gençlik Buluşması'nda genç keman sanatçısı Dora'nın daveti üzerine Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası konserini izledi. Özel, Dora'ya 23 Nisan'da koltuğunu bırakma sözü verdi.

 • İtalyan İşletmeleri İçin Çin Pazarı Fırsatları
  11:06 İtalyan İşletmeleri İçin Çin Pazarı Fırsatları

  İtalyan iş dünyası temsilcileri, 7. Uluslararası Çin İthalat Fuarı'nın (CIIE) İtalyan işletmelerinin Çin pazarına girmeleri için fırsatlar yaratacağı görüşünde. CIIE Bürosu ve İtalya'daki Çin Ticaret Odası (CCCIT) tarafından ortaklaşa düzenlenen fuar tanıtım konferansına İtalyan işletmeler ve Çinli kuruluşlardan 150'den fazla temsilci katıldı. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Milano'dan bildiriyor. (XHTV)

 • Japonya'da Fuji Dağı yakınlarında muhteşem havai fişek gösterisi düzenlendi
  11:06 Japonya'da Fuji Dağı yakınlarında muhteşem havai fişek gösterisi düzenlendi

  Japonya'nın Yamanashi eyaletinde düzenlenen havai fişek gösterisi, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce turistin ilgisini çekti. Fuji Dağı'nın eteklerinde gerçekleşen gösteride, gece gökyüzünü aydınlatan çeşitli formlardaki havai fişekler izleyenlere keyifli anlar yaşattı.


Advertisement