Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu - Son Dakika
Güncel

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan depremin ardından bölgede görev alan arama kurtarma ekipleriyle bir araya geldi. Vali Arslan, depremin birinci yılında, AFAD gönüllüleri, Türkiye Diyanet Vakfı Arama Kurtarma ve İHH Bartın Şubesi Arama Kurtarma ekipleriyle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde buluştu. Arslan, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve depremzedelere acil şifalar temenni etti. Toplantıda, deprem sonrası yapılan seferberlik ve dayanışma duygusu da takdirle değerlendirildi.

06.02.2024 16:30  Güncelleme: 04:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan depremin ardından bölgede görev alan arama kurtarma ekipleriyle bir araya geldi.

Vali Arslan, depremin birinci yılında, afet bölgesinde görev yapan AFAD gönüllüleri, Türkiye Diyanet Vakfı Arama Kurtarma ve İHH Bartın Şubesi Arama Kurtarma ekipleriyle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde buluştu.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, 6 Şubat'ta ülke olarak tarihte görülmemiş felaketi yaşadıklarını belirtti.

Birbirinden bağımsız büyük iki depremin dünyada ilk kez yaşandığını anlatan Arslan, "Maalesef depremlerde 53 bin 537 canımızı kaybettik. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Halen depremde yaralanıp tedavisi devam eden bütün vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

Arslan, depremden hemen sonra başlatılan seferberlik ve dayanışma duygusunun da takdire şayan olduğunu kaydetti.

Daha sonra Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Palandöken: Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli
  10:00 Palandöken: Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemesi uyarısını yaparak, "İnsanların yaşadığı ülkede tatil yapma şartları kolaylaşsın" dedi.

 • Kuryelerin tehlikeli yolculuğu kamerada
  10:00 Kuryelerin tehlikeli yolculuğu kamerada

  Elazığ'da iki motorlu kuryenin seyir halindeyken yan yana tehlikeli yolculukları kameralara yansıdı. İki kuryenin sohbet ederken yapışık bir şekilde sürüş yapmaları ve bir kuryenin diğer motora ayağını koyup uzun bir süre yolculuk etmesi görüntülendi.

 • Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı
  10:00 Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı

  Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacılara ait işyerlerini kapatmıştır.

 • Kumluca'da 25. Tarım ve Seracılık Festivali 24 Nisan-4 Mayıs'ta düzenlenecek
  09:59 Kumluca'da 25. Tarım ve Seracılık Festivali 24 Nisan-4 Mayıs'ta düzenlenecek

  Kumluca ilçesinde düzenlenecek olan 25. Tarım ve Seracılık Festivali, 24 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında her gün etkinlikler düzenlenecek ve Yörük göçü, yağlı pehlivan güreşleri, acı biber yeme yarışması gibi etkinlikler yapılacak. Festival programı, yerel seçimler nedeniyle kısıtlı bir zamanda hazırlandı. Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, festivalin Kumluca halkının eğlenmesini sağlayacak ve kültürün gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak bir etkinlik programı olduğunu belirtti.

 • Çin, Filistinlilere yardım malzemeleri gönderdi
  09:59 Çin, Filistinlilere yardım malzemeleri gönderdi

  Çin hükümeti tarafından sağlanan bir grup insani yardım malzemesi Mısır'ın El-Ariş Havalimanı'na ulaştı. Yardımlar Refah sınır kapısı üzerinden Gazze Şeridi'ne ulaştırılacak. Çin Büyükelçiliği, Çin hükümetinin, Gazze'deki acil insani durumu hafifletmek amacıyla Mısır üzerinden Gazze'ye birkaç parti gıda, ilaç ve çeşitli acil insani yardım malzemesi gönderdiğini bildirdi.

 • BODTO Yönetimi Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor
  09:58 BODTO Yönetimi Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor

  Bodrum Ticaret Odası (BODTO) yönetimi, en eski üyelerinden Ömer Ağan'ı evinde ziyaret etti. BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Ağan'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını ve onu plaketle onurlandırdıklarını belirtti. Ağan ise ziyaretten duygulandığını ve BODTO'nun güzel gelişmeler kaydettiğini ifade etti.

 • Gemlik'te Yağmurun Etkisiyle İstinat Duvarı Çöktü: 2 Kişi Yaralandı
  09:58 Gemlik'te Yağmurun Etkisiyle İstinat Duvarı Çöktü: 2 Kişi Yaralandı

  Bursa'nın Gemlik ilçesinde yoğun yağışın etkisiyle bir apartmanın üzerine çöken istinat duvarı sonucunda 2 kişi yaralandı. Olayda 2 apartman ve 2 otomobil de hasar gördü. Ekipler olay yerine sevk edildi ve 36 dairede bulunan vatandaşlar tahliye edildi.


Advertisement