Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İHH haberleri, İHH son dakika, son dakika İHH

Son Dakika İhh Haberleri

Son dakika İhh haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ihh haberleri anında burada.


 • 11:04 Seydişehir'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı iftar programı düzenlendi

  Seydişehir'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı iftar programı düzenlendi Konya'nın Seydişehir ilçesinde, İsrail'in Gazze'de Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği soykırım saldırılarına dikkat çekmek amacıyla 'Bir iftar, bin dua' programı düzenlendi. Seydişehir İHH Temsilciliği tarafından organize edilen programda, vatandaşlar simit, hurma ve su ile iftar yaparak Filistin halkının zor durumunu anlamaya çalıştılar. İftarın ardından yapılan dua ile program sona erdi.

 • 10:09 Bafra'da Filistin için hayır çarşısı açıldı

  Bafra'da Filistin için hayır çarşısı açıldı Samsun'un Bafra ilçesinde, Filistin'e destek kampanyası kapsamında hayır çarşısı düzenlendi.

 • Dün Dün 14:31 Sakarya'da öğrenciler, engellilerin yaşadığı zorlukları deneyerek tecrübe etti

  Sakarya'da öğrenciler, engellilerin yaşadığı zorlukları deneyerek tecrübe etti Sakarya'nın Karasu ilçesinde öğrenciler, oluşturan parkurda engellilerin yaşadığı zorlukları tecrübe etti.

 • Dün Dün 14:02 Üsküdar Belediyesi Gazze'ye Yardım Kermesine Yoğun İlgi

  Üsküdar Belediyesi Gazze'ye Yardım Kermesine Yoğun İlgi Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 'Gönül Köprüsü' kermesi, Gazze'ye yardım malzemeleri temin etmek amacıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları da etkinliğe yoğun destek veriyor. Kermeste el emeği ürünler, yiyecekler ve hediyelik eşyalar satılıyor. Sadakataşı Derneği, Türk Kızılay Üsküdar Şubesi, Hayrat İnsani Yardım Derneği ve İHH Kadıköy Kadın Temsilcisi gibi dernekler de kermese katkıda bulunuyor. Kermes, 10 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:34 Eskişehir'de "Filistin Dayanışma Gecesi" yapıldı

  Eskişehir'de 'Filistin Dayanışma Gecesi' yapıldı Eskişehir'de, Eskişehir Kardeşlik Platformunca "Filistin Dayanışma Gecesi" düzenlendi.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:11 Burdur'da Filistinlilere Destek Amacıyla Hayır Çarşısı Açıldı

  Burdur'da Filistinlilere Destek Amacıyla Hayır Çarşısı Açıldı Burdur'da Genç İHH tarafından Filistinlilere destek amacıyla hayır çarşısı açıldı. Çarşıda, çeşitli yemekler ve el işi ürünler satılıyor. İHH Başkanı, kermesin Gazzeli kardeşlere yardım amacıyla düzenlendiğini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:39 Depremde 6 kişiyi kurtaran köpek grup birincisi oldu

  Depremde 6 kişiyi kurtaran köpek grup birincisi oldu Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz aramalarında 6 kişinin canlı kurtarılmasını sağlayan arama kurtarma köpeği 'Köpük', AFAD'ın 'Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı'nda grup birincisi oldu. Köpek eğitmeni Niyazi Özbek, Köpük'ün antrenmanlarına devam ettiğini ve başarısını kanıtladığını söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:02 Özel güvenlik görevlisinin umre hayali gerçek olacak

  Özel güvenlik görevlisinin umre hayali gerçek olacak Burdur'da 7 yılda biriktirdiği parayla satın aldığı arabasını Filistinlilere yardım için bağışlayan özel güvenlik görevlisi İbrahim Yılmaz'ın umre hayali, hayırsever Fatih Şahin ve arkadaşları tarafından gerçekleştirilecek. Yılmaz ve eşi, umreye gitme teklifini kabul etti ve aracın satışından elde edilen para Gazze'ye insani yardım malzemesi alınması için kullanıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:31 Bitlis'teki 3 engelliye akülü araç hediye edildi

  Bitlis'teki 3 engelliye akülü araç hediye edildi Hollanda İnsanı Yardım Vakfı ile Avrupa Yardım Vakfı tarafından Bitlis'teki ihtiyaç sahibi engellilere verilmek üzere 3 adet akülü araç gönderildi. Akülü araçlar Vali Erol Karaömeroğlu tarafından 3 engellinin ailelerine teslim edildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:10 İHH İnsani Yardım Vakfı, İdlib ve Afrin'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek dağıttı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, İdlib ve Afrin'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek dağıttı İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere Kasım ayında 3,5 milyon adet ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı. Yardım faaliyetleri haftanın 6 günü gerçekleştiriliyor ve destek veren bağışçılara teşekkür ediliyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:41 Bitlis'te ihtiyaç sahibi üç engelliye akülü araç hediye edildi

  Bitlis'te ihtiyaç sahibi üç engelliye akülü araç hediye edildi Hollanda İnsani Yardım Vakfı tarafından Bitlis'teki ihtiyaç sahibi üç engelliye akülü araç gönderildi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na gönderilen araçlar, Valilik bahçesinde düzenlenen programla teslim edildi. Vali Erol Karaömeroğlu, engellilerin yanlarında olduklarını belirtti ve vakfa teşekkür etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:29 İHH, İdlib ve Afrin kamplarında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı

  İHH, İdlib ve Afrin kamplarında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere kasım ayında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı. Dağıtımların ay boyunca sürdürüldüğünü belirten İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yardımların devam edeceğini ve bağışçılara teşekkür etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:03 Afşin'de 160 bedensel engelliye akülü araç dağıtıldı

  Afşin'de 160 bedensel engelliye akülü araç dağıtıldı Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde düzenlenen törende, Uluslararası İnsani Yardım Vakfı Hollanda (IHHNL) tarafından temin edilen 160 akülü engelli aracı ihtiyaç sahibi kişilere dağıtıldı. Törene Afşin Belediye Başkanı, İl Müftüsü ve protokol üyeleri de katıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 01:15 İHH ve Beykoz Belediyesi Gazze için program düzenledi

  İHH ve Beykoz Belediyesi Gazze için program düzenledi İHH İnsani Yardım Vakfı ve Beykoz Belediyesi, Filistinlilere destek amacıyla Gazze programı düzenledi. Programda kermes düzenlendi ve birçok katılımcı yer aldı. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, konuşmasında Gazze'deki durumu anlattı ve İslam dünyasının birlik olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İHH'nın yardım gemisi organizasyonu hazırlığında olduğunu belirtti.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:28 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Konya'da "Hayırseverler Buluşması" programına katıldı Açıklaması

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Konya'da 'Hayırseverler Buluşması' programına katıldı Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası vakıfların ve hayırseverlerin seferber olduğunu belirterek, "Yüzlerce vakıf birkaç gün içerisinde deprem bölgesinde konuşlandı.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:11 Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi

  Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi Kütahya'da, Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen 'Sizinle İftar Gazzeli Kardeşlerimizle İftihar Ediyoruz' programında toplu iftar yapıldı. Programda, katılımcılara simit, peynir, çay ve salatalık dağıtıldı. Dualarla ve fiili hareketlerle Filistinlilerin yanında olmaya çalıştıklarını belirten KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:29 Sakarya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi

  Sakarya'da Filistinlilere destek amacıyla toplu iftar düzenlendi Sakarya'da, en temel ihtiyaçlarından mahrum bırakıldıkları için günlerini oruçlu geçiren Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen 'Sizinle İftar Gazzeli Kardeşlerimizle İftihar Ediyoruz' programında toplu iftar gerçekleştirildi. İstanbul'da bulunan Filistin İnisiyatifince, Sakarya İHH Kadın Kolları ve Genç İHH'nın desteğiyle Kampüs Camisi'nde düzenlenen etkinlikte akşam namazını eda eden yaklaşık 250 kişi, daha sonra simit, peynir, salatalık, çay ve sudan oluşan iftariyeliklerle oruçlarını açtı. İftarın ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, Filistinliler için hep birlikte dua edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:55 İHH, Gazze'ye 8 TIR'lık yardım gönderdi

  İHH, Gazze'ye 8 TIR'lık yardım gönderdi İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'ye 8 TIR'lık yeni bir yardım gönderdi. Yardımlar, AFAD ve Mısır Kızılayı koordinesinde Gazze'ye ulaştırılacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:30 Üsküdar'da, Filistin'de ölen çocukların isimleri uçurtmaya bağlanarak uçuruldu

  Üsküdar'da, Filistin'de ölen çocukların isimleri uçurtmaya bağlanarak uçuruldu İstanbul'da, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocukların isimlerinin yazıldığı 6 bin kağıt güvercin, Türk bayraklı uçurtmanın ipine bağlanarak uçuruldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:47 Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu

  Memur-Sen, Filistinli sivillere 5 milyon TL bağışta bulundu Memur-Sen, Türk Kızılay ve İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla 'İnsanlık Ölmesin' sloganıyla Filistinli sivillere yardım kampanyası başlattı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kampanyanın tanıtımında 5 milyon TL bağışta bulundu. Kampanyaya tüm vatandaşlar kısa mesajlar ve nakdi yardımlarla katılabilecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:54 Filistin için yardım kampanyası başlatıldı

  Filistin için yardım kampanyası başlatıldı Memur-Sen, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Türk Kızılay işbirliğinde Filistinlilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için kampanya başlatıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:47 Uluslararası Gazze'yi Kurtarma Kampanyası Paneli Düzenlendi

  Uluslararası Gazze'yi Kurtarma Kampanyası Paneli Düzenlendi Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu tarafından düzenlenen 'Uluslararası Gazze'yi Kurtarma Kampanyası' panelinde, Gazze'de yaşanan soykırımın durması ve bölgeye insani yardım götürülmesi gerektiği vurgulandı. Panelde, uluslararası hukuka göre İsrail'in 48 gündür Gazze'de soykırım suçu işlediği ve bu ablukanın bir soykırım suçu olduğu belirtildi. Ayrıca, Cenevre Sözleşmeleri ve Roma Statüsü'ne göre uluslararası hukukun devletlere sorumluluk yüklediği ve Gazze'ye insani yardım götürülmesi için tüm devletlerin mesuliyet taşıdığı ifade edildi. Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği Başkanı Beheşti İsmail Songür ise yeni bir özgürlük filosu için kampanya başlattıklarını ve bölgeye binlerce ton malzeme göndermeyi planladıklarını açıkladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:54 İHH, Somali'ye insani yardım malzemesi gönderdi

  İHH, Somali'ye insani yardım malzemesi gönderdi İHH, şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sellerden etkilenen Somali'ye insani yardım malzemesi desteği sağladı. Yardımlar, başkent Mogadişu'da Somali Afet Yönetim Ajansı'na teslim edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:15 Adıyaman'da 500 İhtiyaç Sahibi Aileye Yardım Yapıldı

  Adıyaman'da 500 İhtiyaç Sahibi Aileye Yardım Yapıldı Adıyaman'da İHH İnsani Yardım Derneği tarafından 500 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve kıyafet yardımı yapıldı. Adıyaman İHH ekipleri, kış aylarında ihtiyaç sahibi ve yetim aileleri belirleyerek yardım kolilerini teslim etti. Yardımlarla ailelerin her türlü ihtiyaçları karşılandı ve bugüne kadar 500'e yakın aileye ulaşıldı. İhtiyaç sahibi ailelerden biri olan İmirhan Erol, İHH ve hayırsever ailelere teşekkür etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:31 İHH, Suriye'deki Öğrencilere Okul Çantası ve Kırtasiye Seti Dağıttı

  İHH, Suriye'deki Öğrencilere Okul Çantası ve Kırtasiye Seti Dağıttı İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib ilindeki 6 bin 500 öğrenciye, eğitim destek çalışmaları kapsamında okul çantası ve kırtasiye seti dağıttı. İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Koordinatörü Sebahattin Aydın, öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan yardım çalışmasının, İHH tarafından inşa edilen okullardaki öğrencilere ulaştığını belirtti. Aydın, İHH'nın Suriye'deki eğitim faaliyetlerine devam edeceğini ve destek verenlere teşekkür etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:31 Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Yaptı

  Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Yaptı Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği, kış mevsiminin şiddetli geçtiği bölgelerde ve Kütahya'da maddi imkansızlıklar nedeniyle ısınma sorunu yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere soba, kömür ve erzak yardımında bulundu. Dernek Müdürü Şaban Başyiğit, hayırseverlerin destekleriyle 50 aileye kömür ve soba, 250 aileye de market alışveriş kartı ve erzak dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Daha fazla aileye yardım ulaştırmak için başlatılan kampanyaya tüm halkın desteği bekleniyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:22 İHH Kırklareli İnsani Yardım Derneği, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar için yürüyüş düzenledi

  İHH Kırklareli İnsani Yardım Derneği, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar için yürüyüş düzenledi İHH Kırklareli İnsani Yardım Derneği, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar için bir yürüyüş düzenledi. Karagöz Parkı'nda toplanan grup, çocukların da yer aldığı bir araya gelerek çeşitli pankartlar ve dövizler açtı. Yürüyüşe katılan çocuklardan Yahya Öztürk, Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmeyi okudu. Grup, daha sonra Millet Bahçesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:24 Antalya'da Kadınlar İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarını Protesto Etti

  Antalya'da Kadınlar İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarını Protesto Etti Antalya'da sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla oturma eylemi düzenledi. Ellerinde Filistin bayrakları ve İsrail'e tepki içeren dövizler taşıyan kadınlar, Gazze'deki katliamlara dikkat çekerek İsrail'in soykırım uygulamalarını durdurması için Müslüman ülkelerin liderlerini harekete geçmeye ve yaptırım uygulamaya çağırdı.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:36 Yetim Vakfı, Afet ve Çocuk Çalıştayı düzenledi

  Yetim Vakfı, Afet ve Çocuk Çalıştayı düzenledi Yetim Vakfı, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Afet ve Çocuk Çalıştayı düzenledi. Çalıştayda, çocukları afetlerden korumanın önündeki engeller ve çözüm yolları ele alındı.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:39 Bağcılar Belediyesi Afet ve Çocuk Çalıştayı Düzenledi

  Bağcılar Belediyesi Afet ve Çocuk Çalıştayı Düzenledi Bağcılar Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Afet ve Çocuk Çalıştayı'nda alanında uzman 77 isim, deprem başta olmak üzere yaşanan tüm afetlerde ve Filistin'de yaşanan katliamdan etkilenen çocukları korumanın önündeki engelleri kaldırma ve çözüm yollarını masaya yatırdı. Çalıştaya katılan uzmanlar, çocukları afetlerden korumanın önündeki engelleri kaldırmayı ve çözüm yollarını irdeledi. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, çocuklara yönelik yaptıkları hizmetleri anlattı ve her daim iyiliğin yanında olma gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

 • 19.11.2023 19 Kas 16:32 Kayseri'de Geri Dönüşüm Tesisi Çalışanı Çöp Yığınları Altında Hayatını Kaybetti

  Kayseri'de Geri Dönüşüm Tesisi Çalışanı Çöp Yığınları Altında Hayatını Kaybetti Kayseri'de geri dönüşüm tesisinde çalışan bir işçi, çöp kamyonundan dökülen çöplerin altında kalarak hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekipleri tarafından cansız bedeni bulunan işçinin cenazesi otopsi için hastaneye kaldırıldı.

 • 19.11.2023 19 Kas 11:52 Kayseri'de çöp depolama tesisinde kaybolan işçinin cansız bedenine ulaşıldı

  Kayseri'de çöp depolama tesisinde kaybolan işçinin cansız bedenine ulaşıldı Kayseri'nin merkez Kocasinan ilçesinde bulunan çöp depolama ve kompost tesisinde çalışan Z.M. isimli işçinin kaybolduğu iddiası üzerine yapılan arama çalışmalarında, işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Arama kurtarma ekiplerinin yaklaşık 4 saat süren çalışmaları sonucunda, çöp yığınının altında bulunan işçinin cesedi çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 03:07 Kayseri'de bir kişi çöp depolama tesisinde kayboldu

  Kayseri'de bir kişi çöp depolama tesisinde kayboldu Kayseri'nin merkez Kocasinan ilçesinde bir kişinin çöp depolama tesisinde kaybolduğu iddiasıyla arama çalışması başlatıldı. İlçedeki çöp depolama ve kompost tesisinde Z.M'nin kaybolduğu iddiası üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. AFAD, Türkuaz Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği, İHH ve Eğitim, Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği ekiplerinin katıldığı yaklaşık 4 saat süren çalışmalarda sonuç alınamadı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verilen arama çalışmalarının sabah erken saatlerde tekrar başlayacağı öğrenildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 02:47 Kamyonun altında kalan işçi için arama kurtarma çalışması ertelendi

  Kamyonun altında kalan işçi için arama kurtarma çalışması ertelendi KAYSERİ'de geri dönüşüm tesisinde görevli belediye işçisi, çöp kamyonundan dökülen çöp yığınlarının altında kaldı. Ekiplerin yaklaşık 4 saatlik çalışması sonuç vermezken, olumsuz hava koşulları nedeniyle arama kurtarma çalışması sabah saatlerine ertelendi.

 • 18.11.2023 18 Kas 23:29 Zeytinburnu Kardeşlik Platformu Filistin'e Destek İçin Buluştu

  Zeytinburnu Kardeşlik Platformu Filistin'e Destek İçin Buluştu Zeytinburnu Kardeşlik Platformu bünyesindeki 17 sivil toplum kuruluşu (STK), Filistin'e destek amacıyla 'Zeytinburnu Gazze'yle Yeniden Diriliyor' başlıklı programda bir araya geldi. Programda İsrail aleyhine sloganlar atıldı ve konuşmalar yapıldı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Kudüs'ün kanadığını belirtirken, Kudüs araştırmacısı-yazar Musa Biçkioğlu ise Gazze'deki sorunun tüm insanlığın sorunu olduğunu vurguladı. İHH İnsani Yardım Vakfı Zeytinburnu Temsilcisi Veysel Avşar ise Zeytinburnu Kardeşlik Platformu'nu oluşturan STK'lerle birlikte bu programı düzenlediklerini ifade etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 22:23 Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi

  Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi Ankara'da Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kandilleri Yakma Platformu üyeleri bir araya geldi. Etkinlikte, İsrail'in saldırılarına karşı direnen Filistinlilere destek verildi ve Filistin soykırımı konusunda bir söyleşi gerçekleştirildi. Ayrıca, çocukların seslendirdiği ilahilerle program devam etti ve İHH Ankara Kadın Kolları tarafından Filistin yararına bir kermes düzenlendi.

 • 18.11.2023 18 Kas 19:44 Kütahyalı Çocuklar Filistinli Akranlarına Destek İçin Yürüdü

  Kütahyalı Çocuklar Filistinli Akranlarına Destek İçin Yürüdü Kütahyalı çocuklar, Filistinli akranlarına destek olabilmek için bir yürüyüş düzenledi. Kütahyalı anneler platformu öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte, çocuklar ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla bir araya geldi. Yürüyüşte, çocuklar adına yapılan açıklamaların yanı sıra Mehmet Akif İnan'ın Mescid-i Aksa şiiri de okundu. Etkinlik kapsamında kitap, oyuncak ve takıların satışının yapıldığı stantlar da kuruldu. Gelirin Filistinli çocuklara ulaştırılacağı belirtildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:19 Kütahya'da Çocuklar Filistinli Yaşıtlarına Destek Yürüyüşü Yaptı

  Kütahya'da Çocuklar Filistinli Yaşıtlarına Destek Yürüyüşü Yaptı Kütahya'da çocuklar, İsrail'in saldırıları altındaki Filistinli yaşıtlarına destek vermek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan çocuklar, alışveriş merkezinde yürüdü. Yürüyüşe AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, veliler ve vatandaşlar da destek verdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:09 Adana'da Filistin'e Destek İçin Bisiklet Turu Düzenlendi

  Adana'da Filistin'e Destek İçin Bisiklet Turu Düzenlendi Adana'da, İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde düzenlenen bisiklet turunda, Türk ve Filistin bayrakları taşınarak Filistin'e destek verildi. İHH İnsani Yardım Derneği Adana Şube Başkanı Mahmut Eraslan, etkinlikte yaptığı konuşmada, İsrail'in saldırısı altındaki Filistin'i gündemde tutmayı amaçladıklarını belirtti.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:49 Esenler Belediyesi Filistin'e Destek Programı Düzenliyor

  Esenler Belediyesi Filistin'e Destek Programı Düzenliyor Esenler Belediyesi, Filistin'de yaşanan katliamlara tepki göstermek ve Filistinlilere destek olmak amacıyla özel bir programa ev sahipliği yapacak. Programda, sanatçılar Filistin için yazılmış ezgi ve şiirleri okuyacak ve albümleri açık arttırmayla satışa çıkarılacak.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:33 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adıyaman'da protesto edildi Adıyaman ve Kahta ilçesinde, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:04 Kütahya'da Genç Kızlar Gazze İçin Eşya Sattı

  Kütahya'da Genç Kızlar Gazze İçin Eşya Sattı Kütahya'da Zeynep Çetinkaya, Şeyma Acar, Elifnaz Dursun, Ceylin Kaygısız, Ayşe Zülal Bozkuş ve Meryem Oğuz isimli 6 genç kız, evlerindeki kullanılabilir eşyaları satarak elde ettikleri 2 bin 500 TL'yi Gazze'ye gönderilmek üzere İHH Kadın Kolları Başkanı'na teslim etti. İHH, genç kızları örnek davranışlarından dolayı iyilik madalyası ve hediyelerle ödüllendirdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:59 Kütahyalı çocuklar, Filistinli akranlarına yardım eli uzattı

  Kütahyalı çocuklar, Filistinli akranlarına yardım eli uzattı Kütahya'da bir grup çocuk, evlerindeki kullanılabilir takılarını satarak elde ettikleri geliri İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarından etkilenen Filistinli akranlarına gönderilmesi için bağışladı. Dumlupınar Mahallesi'ndeki bir otobüs durağında tezgah açan çocuklar, satıştan elde ettikleri 2 bin 500 lirayı Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği'ne teslim etti. Dernek yetkilileri, çocukların duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:57 İHH ve Merhamet Derneği, Suriyeli yetim çocukların ailelerine hayvan desteği sağladı

  İHH ve Merhamet Derneği, Suriyeli yetim çocukların ailelerine hayvan desteği sağladı İHH İnsani Yardım Vakfı ve Merhamet Derneği, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerinde yaşayan yetim çocukların ailelerine, süt satıp gelir temin edebilmeleri için küçükbaş hayvan desteğinde bulundu. İHH ve Merhamet Derneği tarafından 25 yetim ailesine ücretsiz 100 koyun verildi. Bu yardım sayesinde her yetim ailesi 4 koyun temin etti. İHH, Suriye'de savaşın etkisiyle yetim kalan çocuklara desteklerini sürdürüyor ve geçim kaynakları projelerine önem veriyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:38 İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze'ye ulaştı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze'ye ulaştı İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlar tarafından organize edilen 11 TIR'lık yardım kafilesi, Refah Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye ulaştı. İsrail'in saldırıları sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti ve temel ihtiyaç maddelerine ulaşmakta zorluk çeken Gazze'deki insanlar için yapılan insani yardımlar büyük önem taşıyor. Yardım TIR'ları, İHH'nın tıbbi malzeme ve ilaç desteğiyle birlikte Filistin Kızılayı ve UNRWA'ya teslim edildi.

 • 16.11.2023 16 Kas 12:17 İHH, Sudan'da 408 Aileye Gıda Malzemesi Dağıttı

  İHH, Sudan'da 408 Aileye Gıda Malzemesi Dağıttı Sudan'da yaşanan iç karışıklık sebebiyle milyonlarca insan temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. İHH, ülkedeki yardım çalışmaları kapsamında 408 aileye gıda malzemesi desteği sağladı. Sudan'da yaşanan iç savaş nedeniyle 6,1 milyon insan göç etmek zorunda kaldı ve 25 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. İHH daha önce de 554 tonluk yardım göndermişti.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:27 İHH, Gazze'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor

  İHH, Gazze'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırılarına devam ettiği Gazze'de gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi yardımlarını sürdürüyor. Vakıf, son saldırıların başladığı tarihten bu yana şehirde birçok insana sıcak yemek, gıda kolisi, battaniye, elbise, hijyen paketi ve hasta bezi dağıttı. Ayrıca ilaç, tıbbi malzeme, ilk yardım çantası, tekerlekli sandalye, tıbbi yatak, yürüme desteği ekipmanları ve yakıt temin edildi. Vakıf ayrıca mobil aşevlerinde günlük 1200 kişiye sıcak yemek dağıtırken, bir fırın aracılığıyla da 500 aileye ekmek dağıtımına başladı. İHH'nın çalışmalarından yaklaşık 80 bin Gazzeli faydalandı.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:26 İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'ye 80 Bin Kişiye Yardım Ulaştırdı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'ye 80 Bin Kişiye Yardım Ulaştırdı İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'de başlayan saldırılar sonrasında 7 Ekim'den bu yana 80 bin kişiye destek ulaştırdığını açıkladı. Yardımlar arasında sıcak yemek, gıda kolisi, battaniye, elbise, hijyen paketi, hasta bezi, ilaç ve tıbbi malzeme, ilk yardım çantası, tekerlekli sandalye, tıbbi yatak, hastalara yürüme desteği sağlayan ekipman, koltuk değneği ve yakıt bulunuyor. Ayrıca, İHH mobil aşevlerinde günlük bin 200 kişiye sıcak yemek dağıtırken, desteklediği bir fırın aracılığıyla da günde 500 aileye ekmek dağıtımına başladı.

 • 15.11.2023 15 Kas 08:45 Bursalılar İsrail'in saldırdığı Gazzelilere yardım için pazar kurdu

  Bursalılar İsrail'in saldırdığı Gazzelilere yardım için pazar kurdu Bursa'da pazar alanında tezgah kuran Mehmet Üney ve gönüllüler, elde ettikleri geliri İsrail'in saldırdığı Gazzelilere bağışladı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da yardıma destek verdi.

 • 14.11.2023 14 Kas 23:06 EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini eleştirdi

  EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini eleştirdi EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde, IŞİD'e militan taşere ettiği bilinen İHH'yla yüzlerce dini eğitim protokolüne imza attıklarını ve geçen yıl cemaat tarikat yurtlarına 563 milyon lira ayırdıklarını söyledi. Komisyon Başkanı Mehmet Muş ise bu iddiaların ciddi olduğunu belirterek belgelerin savcılığa iletilmesini istedi. Karaca ise 10 Ekim Katliamı davasında belgelere girdiğini belirterek savcılığa gitmeye gerek olmadığını söyledi.

Advertisement