Bodrum'a Yeni Bir Festival Daha - Son Dakika
Güncel

Bodrum'a Yeni Bir Festival Daha

Bodrum'a yeni bir festival dahaMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki Ortakent'te ilk kez düzenlenecek Ortakent-Yahşi Bahar Festivali ile spor, yaşam, kültür, sanat, konser ve eğlence biraraya getirilecek.

12.05.2017 18:30

Bodrum'a yeni bir festival daha

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki Ortakent'te ilk kez düzenlenecek Ortakent-Yahşi Bahar Festivali ile spor, yaşam, kültür, sanat, konser ve eğlence biraraya getirilecek.

Bodrum ilçesinde 17-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Ortakent-Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) için Ortakent Müsgebi Cafe'de bir basın toplantısı düzenledi. CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, OYFEST Yürütme Kurulu üyeleri Ahmet Aras, Yılmaz Algül, Serkan Ceylan, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Baş Antrenörü Ayhan Çelik, Tekerlekli Sandalye Bayan Milli Takım oyuncusu Fatma Büşra Ün, Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Takım Kaptanı Turan Akalın'ın ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda Bodrum'da ilki düzenlenecek olan OYFEST Bodrum Ortakent-Yahşi Bahar Festivali ile ilgili bilgiler verildi. OYFEST Yürütme Kurulu üyesi Ahmet Aras, bu yıl ilk kez düzenlenecek festival için 8 aydır çok ciddi bir çalışma yürüttüklerini belirterek,"Festivalimiz aksiyon üzerine kurulu. Özellikle turizmin zor zamanlarında Ortakent Yahşi'nin ismini bir üst lige taşımak ve bir balyoz etkisi yaratmak için bu festivali düzenliyoruz. Spor her yaştan, her kesimden, engelli, engelsiz, kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk her yaştan insanı bir araya getiren bir olgu. Bu nedenle spor temalı bir etkinlik olmasını istedik. Festivalimiz geleneksel hale gelecektir. Bu festivalde sadece spor değil, yeme içme, yaşam, kültür ve sanatı, konserleri ve eğlenceyi de bir araya getirdik" dedi. OYFEST Yürütme Kurulu Üyesi Yılmaz Algül ile Serkan Ceylan da konuşmalarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a ve bu festivale destek veren herkese teşekkür etti.

TENİS MÜSABAKALARI İLGİ ÇEKECEK

Festival kapsamında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu işbirliğiyle Tekerlekli Sandalye Türkiye Tenis Şampiyonası'nın gerçekleşeceğini anlatan baş antrenör Ayhan Çelik, "Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı olarak 11 sporcu, 4 antrenörden oluşan ekibimizle geldik. 17'si itibariyle 41 sporcunun katılacağı Türkiye şampiyonası olacak Bodrum'da. Aileleriyle beraber onlar da Bodrum'a gelecek. Federasyon tarihimizde ilk defa bunu yaşıyoruz. Biz hep gidiyorduk belediyelere, turnuva için ricada bulunuyorduk. İlk kez böyle bir organizasyonun parçası haline geldik. Konakladığımız yer, tenis kortları, ulaşım imkanları çok iyi. İnşallah güzel katılımla seyir zevki verecek bir organizasyon yapacağız" dedi.

"BODRUM VE OYDER BİZE İLKLERİ YAŞATIYOR"

Doğuştan kanser hastası olduğu için belden aşağısını hissetmediğini belirten Tekerlekli Sandalye Tennis Bayan Milli Takım oyuncusu Fatma Büşra Ün de "Bodrum ve OYDER bize ilkleri yaşatıyor. Bodrum'da şu an Türkiye şampiyonası yapacağız. Çok büyük bir organizasyon. OYDER Türkiye şampiyonası olacağı için çok mutluyuz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı ve OYFEST Onursal Başkanı Mehmet Kocadon, Ortakent Yahşili vatandaşların, Bodrum'da bir ilk başardığını söyleyerek "Bizim için önemli olan Ortakent Yahşi'yi merak ettirmektir. İnsanlar merak ettikleri yere gelir. Burada en önemli olan sürdürülebilir olması. Bu sene yaptık ama bir dahaki seneye yapmazsak anlamı yok. Bodrum Ortakent Yahşi Festivali bize artı bir değer katacak. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Böyle bir etkinliğin mahalle bazında ilk kez yapılması da beni mutlu ediyor" dedi.

Ortakent Yahşi'de yaşayanlar ünlü sanatçılar Şevval Sam ve Berksan konserlerinin de yer alacağı festival ile yaza merhaba diyecek. Sportif aktivitelerinin, sanat, kültür ve yaşam temaları ile süslendiği festivale Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası, Ted Koleji, Marmara Koleji ve Bahçeşehir Koleji başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş da destek verecek.

Bodrum\'a Yeni Bir Festival Daha
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'a Yeni Bir Festival Daha - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement