Bodrum'da da Yargı Mensupları Savcı Kiraz Cinayeti Kınandı - Son Dakika
Güncel

Bodrum'da da Yargı Mensupları Savcı Kiraz Cinayeti Kınandı

Bodrum\'da da Yargı Mensupları Savcı Kiraz Cinayeti Kınandı

Bodrum'da da yargı mensupları Savcı Kiraz cinayeti kınandı Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde adliye önünde bir araya gelen yargı mensupları, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde teröristlerce öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı cinayetini basın açıklamasıyla kınadı.

01.04.2015 18:25

Bodrum'da da yargı mensupları Savcı Kiraz cinayeti kınandı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde adliye önünde bir araya gelen yargı mensupları, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde teröristlerce öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı cinayetini basın açıklamasıyla kınadı.

Bodrum Adliyesi önünde bir araya gelen savcı, hakim ve avukatlar; Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı cinayetini protesto etti. Ortak basın açıklaması Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, yaptı. Keskin, "Adalet camiasının her mensubu bu büyük acıyı yürekten hissetmektedir. Menfur saldırı, şehit Cumhuriyet savcımızın şahsında, Türkiye'de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimidir. Bu saldırı alçakça bir terör eylemidir. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet emellerine asla kavuşamayacak, milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ortamının önündeki en büyük engel her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır. Hiç kimse kirli emellerine ulaşmak için yargı mensupları üzerinden hesap yapmasın. Bilinmelidir ki adalet yolunda hizmet veren yargı şehidimizin şerefle taşıyarak geride kalanlara emanet ettiği adalet meşalesi aynı kararlılıkla tüm meslektaşları tarafından taşınacaktır. Bu tarz saldırılar bir yargı mensuplarını çıktıkları yolda yürümekten alıkoyamayacak ve yıldıramayacaktır. Saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyor, merhum şehidimize Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınları ve tüm yargı camiasına sabır ve metanet diliyoruz. Yargı camiamızın ve milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da da Yargı Mensupları Savcı Kiraz Cinayeti Kınandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement