Develer Hakemin Bacağını Kırdı - Son Dakika
Güncel

Develer Hakemin Bacağını Kırdı

Develer Hakemin Bacağını Kırdı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Turgutreis Beldesi'nde düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti.

26.02.2012 18:52  Güncelleme: 10:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

RAKİBİNİ HAVAYA KALDIRIP YERE VURDU

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Turgutreis Beldesi'nde düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti. Güreşlerde yaklaşık 1 ton ağırlığındaki develer, rakiplerini havaya kaldırıp yere vurdu. Kızgın develeri ayırmakta güçlük çeken hakemler yerlerde sürüklendi. Bir hakemin bacağı devenin basması sonucu kırıldı. Güreşlerden elde edilecek gelirin Turgutreis Belediyespor yararına kullanılacağı belirtildi.

Turgutreis Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Turgutreis Deve Güreşleri'ne ilgi büyük oldu. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve CHP'li Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ile aralarında az sayıda yabancı turistin de bulunduğu yaklaşık 6 bin kişinin izlediği güreşler, Bahçelievler Arenası'nda yapıldı. Güreşe genç kızların ve kadınların ilgisi de büyük oldu.Havanın güneşli ve güzel olması nedeniyle festival havasında geçen güreşlere, Ortakent-Yahşi Beldesi'nde turizmci olan babası 32 yaşındaki Ali Akgün ile 'Büyük İskender' isimli devesinin ipinden çekerek getiren 3 yaşındaki Feraye Akgün damgasını vurdu. Güreşi kazanan devesi ile hatıra fotoğrafı da çektiren minik Feraye'nin heyecanı görenleri şaşkına çevirdi.Güreşlerde azgın develeri 40 hakem ve urgancı zaptetmekte büyük güçlük çekti. Bazı develeri ayırmaya çalışan hakemler yerlerde sürüklendi.

Turgutreis Belediyesi'nde çalışan hakem Mehmet Bağcı'nın bacağı devenin basması sonucu kırıldı. Bağcı'yı görüntülemeye çalışan gazeteciler sahanın dışına çıkarıldı. Bacağı kırılan Bağcı, sahanın ortasında 112 ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.Güreşlerden elde edilen yaklaşık 60 bin liranın, Turgutreis Belediyespor yararına kullanılacağını belirten ve 'Beyoğlu' isimli devesini de güreştiren Belediye Başkanı Dinçberk "Güreşlere olan ilgi bizleri çok mutlu etti" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Develer Hakemin Bacağını Kırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement