TBMM Eski Başkanı Necmettin Karaduman Hayatını Kaybetti - Son Dakika
Güncel

TBMM Eski Başkanı Necmettin Karaduman Hayatını Kaybetti

TBMM eski başkanı, 17'nci ve 18'inci dönem Anavatan Partisi Trabzon Milletvekili Necmettin Karaduman 90 yaşında vefat etti. Karaduman, uzun süredir tedavi görüyordu.

22.06.2017 16:32  Güncelleme: 17:04

Meclis'in eski başkanlarından ve Trabzon'un eski milletvekillerinden olan Necmettin Karaduman'ın cenazesi, yarın (Cuma) ikindi namazına müteakiben İstanbul Kadıköy Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek.

NECMETTİN KARADUMAN KİMDİR?

Trabzon'da 1927 yılında doğan Karaduman, 1944 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İdari Şubesinden mezun olduktan sonra 1960 yılına kadar çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı.

Aynı yıl mülkiye müfettişliğine atanan Karaduman, bu görevi 5 yıl sürdürdü. Karaduman, 1966'da Kahramanmaraş Valiliğine atandı, devamında Erzurum ve İçel valiliklerinde bulundu. Karaduman, 6 Kasım 1983 tarihinde yapılan genel seçimlerde Anavatan Partisi Trabzon Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlığına 4 Aralık 1983 tarihinde seçilen Necmettin Karaduman aynı göreve 12 Eylül 1985 tarihinde yeniden getirildi. Karaduman evli ve 2 çocuk babasıydı.

TBMM Eski Başkanı Necmettin Karaduman Hayatını Kaybetti

Son Dakika Güncel TBMM Eski Başkanı Necmettin Karaduman Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement