Gazeteci Süleyman Özışık, Kansere Yenik Düştü - Son Dakika
Güncel

Gazeteci Süleyman Özışık, Kansere Yenik Düştü

Gazeteci Süleyman Özışık, Kansere Yenik Düştü

İnternethaber'in kuruluşunda büyük emekleri olan gazeteci Süleyman Özışık, amansız hastalıkla mücadele ettiği hastanede hayatını kaybetti. İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, kardeşinin vefat haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Süleyman Özışık, Türkiye'nin ilk haber sitelerinden biri olan internethaber.com'un kuruluşunda yer aldı ve gazetecilik kariyerinde köşe yazarlığı ve televizyon yorumculuğu da yaptı. 2023 yılının başında kanser hastalığına yakalanan Özışık, 5 Ağustos 2023 tarihinde hayatını kaybetti.

05.08.2023 02:07

İnternethaber'in kuruluşunda büyük emekleri olan gazeteci Süleyman Özışım yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ettiği hastanede bu gece yarısı vefat etti. Doktorların tüm çabalarına rağmen kansere yenilen Süleyman Özışık'ın acı haberini İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık duyurdu.

Hadi Özışık, sosyal medya hesabı üzerinden acı haberi, "Inna lillahi ve inna ileyhi raciun... Kardeşim Süleyman Özışık'ı kaybettik." notuyla duyurdu.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışma hayatına atıldı. Ardından askerlik görevini yerine getirdikten sonra medya dünyasına Akşam Gazetesi'nde stajyer olarak adım attı.

Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı.

Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birinin kuruluşunda yer aldı.

Akabinde 2005 senesinde, sonsayfa.com isimli haber sitesini online bir e-gazete platformu haline getirdi.

İnternethaber ile Türkiye Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve birçok televizyon kanalında yorumculuk da yapan Süleyman Özışık, 2023 yılının başında yakalandığı kanser hastalığına yenilerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi gününün ilk dakikalarında hayatını kaybetti.

Kaynak: Magazinkolik

Son Dakika Güncel Gazeteci Süleyman Özışık, Kansere Yenik Düştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement