Gül'ün Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika
Güncel

Gül'ün Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gül\'ün Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülleri Töreni, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Gül'ün ev sahipliğinde gerçekleşti.

29.11.2012 17:33  Güncelleme: 18:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Cumhurbaşkanı Gül'ün ev sahipliğinde yapılan törende ödüle layık görülen isimler Selim İleri, Ahmet Hatipoğlu ve Şükrü Hanioğlu oldu.

"MÜKEMMELLİYETİN SONU YOKTUR"

Cumhurbaşkanı Gül, törende şöyle konuştu:

"Esas başarılar kültür sanat bilim alanındaki kazanımlar ile gerçekleşiyor ve biz Türkiye olarak böyle bir değişim süreci devam ederken ki bu süreç devam etmesi gereken bir süreçtir. Çünkü mükemmel olmak için ne kadar çok çalışsanız azdır. Mükemmeliyetin bir sonu yoktur.

Türkiye olarak sanat kültür bilim alanına önem vermenin onu öne çıkarmanın zamanı çoktan geldi. Türkiye gibi pek çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Bu topraklarda bırakılan kültür miraslarını bugün hepimizin zenginliği olarak nasıl görüyorsak, bizim de şimdi Türk milleti olarak bırakacağımız sadece kendi insanlarımıza değil, bütün insanlığa hediye edeceğimiz muhakkak ki sanat kültür bilim başarıları söz konusu olacaktır. Bunlar hiçbir zaman yerli olarak kalmamaktadır. Bunlar belli noktadan sonra evrenselleşmektedir."

ÖDÜL KAZANANLAR

Ödül töreni öncesinde İstanbul Sazendeleri mini bir konser verdi. 2012 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne; edebiyat dalında Selim İleri, tarih alanında Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu ve müzik dalında Ahmet Hatipoğlu değer görüldü. Arkeoloji alanında ise ödül, Zeugma Antik Kenti ve Müzesi'ne verildi. Arkeoloji alanındaki ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay aldı. Ödül sahipleri ödüllerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den aldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gül'ün Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul'daki baraj doluluk oranı yüzde 82,58'e çıktı
  13:51 İstanbul'daki baraj doluluk oranı yüzde 82,58'e çıktı

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Şafak Başa, bereketli nisan yağmurlarıyla birlikte baraj doluluk oranlarının yüzde 82,58'e çıktığını açıkladı. Şu anda İstanbul barajlarında 717 milyon 317 bin metreküp su bulunuyor. Ancak günlük su tüketimindeki artış trendi göz önüne alınarak, vatandaşların suyu dikkatli kullanmaya devam etmeleri gerektiği belirtildi.

 • Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Renkli Su Korteji
  13:48 Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Renkli Su Korteji

  Adana'da düzenlenen 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında, Seyhan Nehri'nde renkli su korteji gerçekleştirildi. Kano, paddle board ve kürek takımları ile Büyükşehir Belediyesinin gondollarının yer aldığı kortejde, görsel şölen oluşturmak için renkli dumanlar kullanıldı. Halk oyunları ekipleri de nehirde kurulan platformda gösteri yaparken, vatandaşlar korteji cep telefonlarıyla kaydetti.

 • Antalya'da 23 Nisan'da Toplu Ulaşım Ücretsiz
  13:48 Antalya'da 23 Nisan'da Toplu Ulaşım Ücretsiz

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda toplu ulaşım araçlarını ücretsiz hizmete sunacak.

 • Türk Yıldızları 23 Nisan'da Antalya'da gösteri yapacak
  13:48 Türk Yıldızları 23 Nisan'da Antalya'da gösteri yapacak

  Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Antalya'da gösteri yapacak.

 • Seyhan Belediyesi 23 Nisan'ı Şenlikle Kutluyor
  13:48 Seyhan Belediyesi 23 Nisan'ı Şenlikle Kutluyor

  Seyhan Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı düzenlenecek şenlikle kutlamaya hazırlanıyor. Şenlikte, sanatsal faaliyetler, teknoloji atölyeleri, kreş etkinlikleri ve satranç turnuvası yer alacak.

 • Edirne Havsa'da 13 yabancı uyruklu yakalandı
  13:43 Edirne Havsa'da 13 yabancı uyruklu yakalandı

  Edirne'nin Havsa ilçesinde yapılan denetimlerde, yasa dışı yollarla yurda giren 13 yabancı uyruklu yakalandı. Araç sürücüsü gözaltına alınırken, düzensiz göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.

 • İslahiye'de Bezelye Hasadı Başladı
  13:38 İslahiye'de Bezelye Hasadı Başladı

  İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün çalışmaları sonucunda 10 bin dönümde ekilen bezelyenin hasadının gerçekleştirildiğini açıkladı. İlçede dönüm başına 1000 ila 1200 kilogram rekolte bekleniyor. Bezelye üretimi alanı ise 2022'de 3 bin dönümken bu yıl 10 bin dönüme ulaştı. Ürünler Türkiye'nin birçok vilayetine tüccarlar aracılığıyla gönderiliyor.

 • Gazeteci Yazar Mehmet Topal'ın vefatının birinci yılında anma programı düzenlendi
  13:38 Gazeteci Yazar Mehmet Topal'ın vefatının birinci yılında anma programı düzenlendi

  Gazeteci Yazar Mehmet Topal, vefatının birinci yıl dönümünde Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen anma programıyla kabri başında anıldı. Programa cemiyet yönetimi, gazeteciler ve Topal'ın ailesi katıldı.


Advertisement