Istanbul'dan Midyat'a; Bir Kalem, Bir Dünya - Son Dakika
Güncel

Istanbul'dan Midyat'a; Bir Kalem, Bir Dünya

Istanbul\'dan Midyat\'a; Bir Kalem, Bir Dünya

Istanbul Avcılar Gençlik Merkezi ve Midyat Gençlik Merkezi'nin ortak yürüttüğü "Bir kalem bir dünya" projesi kapsamında, merkez ve bağlı köylerdeki toplam 16 okuldaki 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtıldı.

01.12.2016 10:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Istanbul Avcılar Gençlik Merkezi ve Midyat Gençlik Merkezi'nin ortak yürüttüğü "Bir kalem bir dünya" projesi kapsamında, merkez ve bağlı köylerdeki toplam 16 okuldaki 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı İstanbul Avcılar Gençlik Merkezi, "Bir kalem bir dünya" projesi kapsamında Midyat Milli EğitimMüdürlüğü ve Midyat Gençlik Merkezi koordinesinde, ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki 16 okulda eğitim gören 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıttı.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Midyat Gençlik Merkezi Müdür Vekili Ercan Alğaç, Avcılar Gençlik Merkezi Müdürü Kemal Zemher, gençlik merkezi liderleri ve gönüllüler, Güngören, Eğlence ve Düzgeçit, Esentepe, Mehmetçik, Atatürk, Vali Kemal Nehrozoğlu, Yolbaşı, Kayalar, Kayabaşı, Çaldere, Ziyaret, Ovabaşı, Üçağıl, Çamyurt ve Harmanlı köylerine giderek buradaki okullarda eğitim gören öğrencilere kırtasiye setlerini dağıttı.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, okuyan bir neslin Türkiye'nin yarınları olacağını belirterek, "İstanbul'dan Avcılar Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında en ücra köyümüze kadar kırtasiye yardımı getiren ekibe, bunu düşünen, bunu projelendiren tüm arkadaşlara şükranlarımızı sunuyoruz. Doğu ile batı arasındaki kaynaşmanın artmasına ve hızlanmasına vesile olan bu tür çalışmaların artmasını diliyoruz" dedi. Avcılar Gençlik Merkezi Müdürü Kemal Zemher de, kırtasiye malzemelerini merkez ve bağlı ilkokullardaki 500 öğrenciye dağıtmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kalemin eğitimdeki önemine binaen projemize 'Bir kalem, bir dünya' ismini verdik. Bu çocuklar bu kalemler ile eğitim süreçlerinde kendilerine bir dünya oluşturacaklar. Bu oluşturacakları dünyaya bir nebze de olsa bizler de katkı sağlayalım istedik. Projemiz kapsamında Midyat'ta 11 köy okulu ile şehir merkezindeki 5 ilkokulunda toplam 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtacağız" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Istanbul'dan Midyat'a; Bir Kalem, Bir Dünya - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı
  15:49 Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı

  Hizmet İhracatçılar Birliği (HİB) düzenlediği Hizmet İhracatı Strateji Toplantısı ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Toplantıda, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın da katılımıyla sektörün yol haritası ve stratejisi belirlendi. HİB Başkanı Şekib Avdagiç, hizmet ihracatının Türkiye'nin yumuşak gücü olmasını hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, sektörün istihdam ve cari açığa pozitif katkı sağladığı vurgulandı. Hizmet İhracatı Sürdürülebilirlik Eylem Planı Strateji Çalışması gerçekleştirildi ve ihracatçıların devlet desteklerinden yararlanması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ise hizmet sektörünün dış ticaret dengesini etkileyeceğini ve 2028 yılında 200 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedefi olduğunu belirtti.

 • EMS Yapı Sivasspor, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürüyor
  15:49 EMS Yapı Sivasspor, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürüyor

  EMS Yapı Sivasspor, Trendyol Süper Lig'in 33. haftasında Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Bülent Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada hedeflerinin UEFA Avrupa Kupası'na katılmak olduğunu belirtti. Uygun ayrıca hakemlerin profesyonel olmasını ve adaletli bir şekilde maç yönetmelerini istedi. Taraftarları da maça davet eden Uygun, tribünlerin dolmasını ve coşkuyu birlikte yaşamayı umduklarını söyledi. Antrenmanda sakatlığı bulunan Azizbek Turgunboev ayrı çalışmalarına devam etti.

 • Siirt'te 18 Yıl Önce İşlenen Cinayetin Zanlısı Yakalandı
  15:48 Siirt'te 18 Yıl Önce İşlenen Cinayetin Zanlısı Yakalandı

  Siirt'te 18 yıl önce işlenen cinayete karışan ve firar eden zanlı, Ankara'nın Keçiören ilçesinde yakalandı. Jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu tutuklanan zanlı, adli makama sevk edildi.

 • Şahinbey Belediyesi Çocuk Şenliği Başladı
  15:48 Şahinbey Belediyesi Çocuk Şenliği Başladı

  Şahinbey Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ve 9 gün sürecek olan 'Çocuk Şenliği' başladı. Şenlikte çocuklar birbirinden renkli gösterileri izleyebilecek ve çeşitli etkinliklere katılabilecekler.

 • TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlendi
  15:44 TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlendi

  TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği' yapıldı. Çocuklar, Meclis bahçesinde çeşitli etkinliklerle keyifli anlar yaşadı. Türkiye'nin uzay giden ilk astronotu Alper Gezeravcı da etkinliklere katılarak çocuklarla zaman geçirdi.

 • İstanbulspor, Süper Lig'in bitimine 5 hafta kala küme düştü.
  15:43 İstanbulspor, Süper Lig'in bitimine 5 hafta kala küme düştü.

  İstanbulspor, Süper Lig'in bitimine 5 hafta kala küme düştü.

 • Beyoğlu'nda kaçak otopark işgali sona erdi
  15:39 Beyoğlu'nda kaçak otopark işgali sona erdi

  Beyoğlu'nda seçim öncesi çocuk oyun alanına dökülen mıcır ile kaçak otopark yapılmak istendi. Beyoğlu Belediyesi ekipleri işgale müdahale ederek alanın girişini kapattı.

 • Ereğli Belediyesi'nde 528 Milyon TL Borç
  15:38 Ereğli Belediyesi'nde 528 Milyon TL Borç

  Konya'nın Ereğli ilçesinde Belediye Başkanı seçilen CHP'li Umut Akpınar, önceki dönemden kalan 528 milyon TL borcu açıkladı.


Advertisement