Karateciler 2 Altın, 2 Gümüş ile Devam Etti - Son Dakika
Güncel

Karateciler 2 Altın, 2 Gümüş ile Devam Etti

Karateciler 2 Altın, 2 Gümüş ile Devam Etti

DHA Kocaeli'de düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın üçüncü gün öğlen seansında Uğur Aktaş ve Tuba Yakan altın madalya kazandı.

06.05.2017 15:53

KOCAELİ- DHA Kocaeli'de düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın üçüncü gün öğlen seansında Uğur Aktaş ve Tuba Yakan altın madalya kazandı. 16 kategorinin 15'inde madalya maçı yapmayı hak ederek tarih yazan Milli Takım, sabah ve öğlen seansını iki altın, iki gümüş ve üç bronz madalya ile tamamladı.

Kocaeli'de Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda yapılan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda Türk karatecilerin tarihi başarısı sürüyor. Şampiyonanın ilk iki gününde 16 kategorinin 15'inde madalya maçı yapmaya hak kazanarak bir ilki gerçekleştiren Milli Takım üçüncü gün sabah ve öğlen seansını iki altın, iki gümüş ve üç bronz madalya ile tamamladı.

52'ncisi düzenlenen şampiyonada Türkiye'ye ilk altın madalyayı Uğur Aktaş kazandırdı. 84 kilo finalinde Makedon rakibi Berat Jakupi'yi 4-1 mağlup eden Aktaş üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

DÖRT YIL SONRA GELEN ALTIN

Bayanlar kumite 55 kiloda mücadele eden Tuba Yakan iki yıllık aranın ardından döndüğü tatamide yeniden Avrupa'nın zirvesine çıktı. 2013 Avrupa şampiyonu Yakan, finalde ezeli rakibi İtalyan Sara Cardin'i 1-0 yenerek altın madalyaya uzandı. 2015 yılında İstanbul'da finalde kaybeden Yakan, mücadele sonrası gözyaşlarına hakim olamazken, altın madalya mutluluğunu 1 yaşındaki kızı Derin ve eşi milli katacı Mehmet Yakan ile paylaştı.

ENES VE MELTEM'DEN GÜMÜŞ MADALYA

Bayanlar kumite 68+ finalinde Fransız Anne Laure Florinten'e 1-0 mağlup olan Meltem Hocaoğlu, 2015'ten sonra bir kez daha Avrupa ikinciliğini elde etti.  2012 ve 2014 dünya şampiyonu Enes Erkan da kumite 84+ finalinde İtalyan Simone Marino'ya 2-0 kaybederek gümüş madalyada kaldı. Sabah seansında erkekler kumite 75 kiloda Erman Eltemur, 61 kiloda Merve Çoban ve 68 kiloda Hafsa Şeyda Burucu rakiplerini yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Karateciler 2 Altın, 2 Gümüş ile Devam Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement