Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da öğrenciler karnelerini aldı - Son Dakika
Güncel

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da öğrenciler karnelerini aldı

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar\'da öğrenciler karnelerini aldı

Konya'da 484 bin 500 öğrenci karnelerini alırken, Karaman'da Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim öğrencilerle sohbet etti. Aksaray'da Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu öğrencilere tavsiyelerde bulunurken, Afyonkarahisar'da çeşitli etkinliklerle karne dağıtım töreni düzenlendi. Toplamda 140 bin öğrenci karne aldı.

19.01.2024 14:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da öğrenciler, birinci dönem karnelerini alarak sömestir tatiline girdi.

Konya'da 2221 okulda öğrenim gören 484 bin 500 öğrenci karnelerini aldı.

Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve beraberindeki heyet, Şerife Akkanat İlkokulu'ndaki karne dağıtım törenine katıldı.

Vali Özkan ve beraberindekiler, karnelerini verdikleri öğrencilere başarılar diledi, hediye verdi.

Karaman

Karaman'da Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu'ndaki törende, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Sarıibrahim, daha sonra öğrencilere karneleri ve hediyelerini verdi.

Programın sonunda Sarıibrahim, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve beraberindekiler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aksaray

Aksaray'da Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ile kurum müdürleri Kazıcıktol İlkokulu'nda düzenlenen programa katıldı.

Kumbuzoğlu, öğrencilere eğlenmeleri, dinlenmeleri ve kitap okumayı da ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Kentte 87 bin öğrenci karnelerini alarak ara tatile çıktı.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz ile İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Fatih Mahallesi'ndeki Şehit Kerim Üye İlkokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okumasının ardından tören, öğrencilerin düzenlediği çeşitli etkinliklerle devam etti.

Programda Kolsuz ile Sünnetci, öğrencileri tebrik ederek, karnelerini verdi.

Yaklaşık 140 bin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrenci, karne aldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da öğrenciler karnelerini aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Van'ın Çatak ilçesindeki Kanisipi Şelalesi ilkbaharda ziyaretçilerini ağırlıyor
  11:14 Van'ın Çatak ilçesindeki Kanisipi Şelalesi ilkbaharda ziyaretçilerini ağırlıyor

  Van'ın Çatak ilçesinde bulunan Kanisipi Şelalesi, ilkbaharda karların erimesi ve yağışların etkisiyle daha coşkulu bir şekilde akıyor. Şelaleye gelen ziyaretçiler, kayalıkların arasından akan suyun güzelliğini cep telefonlarıyla görüntülüyor. Ailesiyle şelaleyi görmeye gelen bir ziyaretçi, şelalenin eşsiz manzarasıyla insanları cezbettiğini ve tekrar geleceklerini söyledi.

 • Cyrano Rock, Şişli Tiyatrosu'nda seyirciyle buluştu
  11:13 Cyrano Rock, Şişli Tiyatrosu'nda seyirciyle buluştu

  Fransız şair ve oyun yazarı Edmond Rostand'ın ünlü eseri Cyrano de Bergerac'tan esinlenerek Tiyatro Keyfi tarafından sahneye uyarlanan Cyrano Rock oyunu, Şişli Tiyatrosu'nda seyirciyle buluştu. Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu Kemal Başar, Rostand'ın eserinde dönemin Paris'inin içinde bulunduğu durumu resmettiğini belirtti. Oyun, hayata dik durmak ve namuslu olmak adına bir manifesto niteliği taşıyor. Türk tiyatrosunun temel yapı taşı olan orta oyunu unsurlarından yola çıkarak modern bir örnek olan Cyrano Rock, minimalist ama görkemli yapısıyla dünya genelinde sergilenecek. Oyun, Hakkı Ergök'ün yazdığı oyun, 31 Mayıs'a kadar tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.

 • Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan'ı Kutluyor
  11:11 Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan'ı Kutluyor

  Tepebaşı Belediyesi, 27 Nisan Cumartesi günü düzenleyeceği etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacak.

 • Selçuklu Fen Lisesi'ne Kapalı Spor Salonu ve Suni Çim Saha Yapılıyor
  11:11 Selçuklu Fen Lisesi'ne Kapalı Spor Salonu ve Suni Çim Saha Yapılıyor

  Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Selçuklu Fen Lisesi'ne kazandırılacak olan kapalı spor salonu ve suni çim sahanın yapımı devam ediyor. Selçuklu Belediyesi, eğitime ve gençliğe olan desteğini göstermek amacıyla okullara kapalı spor salonları ve suni çim sahalar kazandırmaya devam ediyor. Selçuklu Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Suni Çim Saha projesi kapsamında inşaat çalışmaları hızla ilerliyor.

 • Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!
  11:10 Tesla, ABD için Model Y / X / S fiyatını düşürdü!

  Tesla, son dönemlerde elektrikli otomobil pazarında rekabetçi fiyat sunan firmalar nedeniyle ciddi bir gerileme yaşıyor. Şirket, ABD için Model Y / X / S fiyatını 2 bin dolar düşürerek satışları artırmayı hedefliyor.

 • Counter-Strike 2'de Hile Kullanımı Yaygınlaşıyor: Valve Oyunculardan Tepki Alıyor
  11:10 Counter-Strike 2'de Hile Kullanımı Yaygınlaşıyor: Valve Oyunculardan Tepki Alıyor

  Valve, Counter-Strike 2'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte hile kullanımının yaygın olduğu iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Bir hile geliştiricisi, oyunun en iyi oyuncular listesinde yer alan ilk yüz oyuncudan 95'inin hile kullanımıyla ilişkili olduğunu öne sürdü. Bu durum, oyun toplulukları arasında büyük bir tartışma başlattı ve Valve'ın nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

 • LittleBigPlanet 3'ün sunucuları süresiz olarak kapatıldı
  11:09 LittleBigPlanet 3'ün sunucuları süresiz olarak kapatıldı

  Sony, LittleBigPlanet 3'ün sunucularını süresiz olarak kapatma kararı aldı. Oyunun sunucuları, teknik sorunlar nedeniyle çevrim dışı hale getirilmişti ve şimdi de tamamen kapatıldı. Bu durum, kullanıcıların hesaplarının da inaktif hale getirildiği anlamına geliyor. Oyunda bulunan Yaratıcılık Modu ile hazırlanan haritalar da artık erişilemez durumda.

 • Pixel 9 Serisi ile Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı
  11:09 Pixel 9 Serisi ile Yapay Zeka Özellikleri Ortaya Çıktı

  Pixel 9 serisi ile gelecek yapay zeka özellikleri, yeni bir sızıntıyla ortaya çıktı. Google'ın AI Core kodlarında bulunan detaylar, cihaz üzerinde çalışan yapay zeka uygulamalarının olduğunu gösteriyor. Yeni Pixel serisi, metin özetleme, görsel oluşturma ve sohbet özelliği gibi yapay zeka özelliklerini entegre sunacak. Ancak cihaz içi yapay zeka özelliklerinin bulut desteğiyle de çalışması muhtemel. Pixel 9 modellerinin cihaz içi yapay zeka özellikleriyle geleceği iddia ediliyor.

 • ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı
  11:09 ABD Temsilciler Meclisi'nden Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95 milyar dolarlık güvenlik yardımı

  ABD Temsilciler Meclisi, Ukrayna'ya 61 milyar dolarlık askeri yardım, İsrail'e 26,4 milyar dolarlık askeri yardım ve 9,1 milyar dolarlık insani yardım, Tayvan ve diğer Asya-Pasifik müttefiklerine ise 8,1 milyar dolarlık yardım içeren toplam 95 milyar dolarlık güvenlik yardımını öngören dört tasarıyı kabul etti. Yardım paketleri, ABD Senatosu'nda oylanacak.

 • Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi
  11:08 Türkiye'nin Aşı Üretim Üssü Tamamlanma Noktasına Geldi

  Sağlık Bakanlığı öncülüğünde inşa edilen Hıfzıssıhha-Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi'nin ilk etap inşaatı tamamlanma noktasına geldi. Türkiye, Kovid-19 salgınına karşı TURKOVAC aşısını geliştirerek aşı üreten 9 ülkeden biri oldu. Merkez, aşının yanı sıra bazı genetik ürünlerin AR-GE ve üretim çalışmalarını da yürütecek. İlk etabın yıl sonuna kadar açılması hedefleniyor ve merkezin tamamlanmasıyla Türkiye'nin aşı üretiminde söz sahibi olması amaçlanıyor.


Advertisement