Mtso, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti - Son Dakika
Güncel

Mtso, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti

Mtso, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, İklim Eylem Haftası’nda iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ‘İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi’ etkinliği düzenledi.

28.10.2017 10:48

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, İklim Eylem Haftası'nda iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 'İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi' etkinliği düzenledi.

Türkiye'nin 20 ilinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezleri, 16-27 Ekim İklim Eylem Haftası dolayısıyla iklim değişikliğine ilişkin farkındalığı arttırmak amacıyla eş zamanlı etkinlikler gerçekleştirdi. Bu kapsamda MTSO AB Bilgi Merkezi de Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Forum Mersin Alışveriş Merkezinde 'İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi' düzenledi.

Liseler arası İklim Eylem Haftası Poster Yarışması'na Mersin genelinden 32 öğrenci katılırken, dereceye giren öğrenciler etkinlik sonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Yarışmada birinci olan Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğrencisi Can Köksal'a ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru verdi. İkinci olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hüseyin Berk Efe'ye ödülünü, MTSO Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar verirken, üçüncü olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Selim Haykır'a ise ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi'den aldı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin eserleri 26-27 Ekim günleri arasında Forum Mersin Alışveriş Merkezi'nde sergilendi. Ayrıca etkinlik kapsamında öğrencilere ücretsiz olarak iklim değişikliği üzerine hazırlanan 'Tomorrow' adlı Fransız yapımı belgesel film izletildi. Etkinlik, ödül töreninin ardından serginin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Mtso, İklim Eylem Haftasında İklim Değişikliğine Dikkat Çekti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement