Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğrulandı - Son Dakika
Güncel

Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğrulandı

Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğrulandı

Hayatını kaybeden ünlü televizyoncu Orhan Boran, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

27.05.2012 15:35

Hayatını kaybeden ünlü televizyoncu Orhan Boran, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Boran'ın ailesi, arkadaşları ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

2 yıldır kemik iliği hastalığıyla mücadele eden, 84 yaşında hayata veda eden ünlü televizyoncu Orhan Boran için Erenköy Galip Paşa Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazına eşi Güler Boran, oğlu Burak Boran, kızı Arzu Akman Sanat, sunucu Erkan Yolaç, Halit Kıvanç, Sezen Cumhur Önal, Müjdat Gezen, Behzat Uygur, CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Akif Hamza Çebi, Erol Evgin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Saba Tümer ve çok sayıda seveni katıldı. İbrahim Tatlıses, Ali Kırca ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cenazeye çelenk gönderdi.

Sezen Cumhur Önal Boran'ın tüm sunucuların ustası olduğunu belirterek, "Türkçe sevdalısı bir insandı. Hayatımızı güzelleştirdi. Eğlence kültürümüzün edepli olduğu günlerden gelme bir büyük ustaydı. Çok özel bir insandı. Anlattıkları dinlenirdi" dedi.

Sanatçı Erol Evgin ise Orhan Boran'ın sesi ve tertemiz Türkçesi ile eşsiz bir insan olduğunu belirterek, " Türkiye'ye ilk kez stand up dediğimiz tarzı getiren adamdı. Ben ilk izlediğimde şaşırmıştım. Bir insan sahneye çıkıyor, şarkı söylemeden dans etmeden sadece konuşarak insanları mutlu ediyor. Çok özel bir insan, sahneye beyefendiliği getiren bir insandı. Hocamızdı. Nurlar içinde olsun" diye konuştu.

Ünlü sunucu Halit Kıvanç "Orhan gülmeden güldürürdü. Suratını asmış gibi yapardı birden bir espri yapardı yıkılırdı salon" derken, Erkan Yolaç ise, "Yarım saat sahnede fıkrada anlatırdı. O fıkraları hepsi birbirine o kadar güzel leyim olurdu ki o leyimi göremezdiniz. Orhan Boran Türkiye'de gelmiş geçmiş bu işi yaptığını sanan herkesin üstünde tepede zirvede bir ustaydı" ifadelerini kullandı.

Ünlü televizyoncunun eşi Güler Boran ve Saba Tümer cenazenin başında duygusal anlar yaşadı. Milli takımın amigosu Birol ise cenazeye Türk bayrağı örttü. Kılınan cenaze namazı ardından helallik alındı. Boran'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Orhan Boran Son Yolculuğuna Uğrulandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement