Suriye'de Kurulan "Zafer Ekmek Fırını" Üretime Başladı - Son Dakika
Güncel

Suriye'de Kurulan "Zafer Ekmek Fırını" Üretime Başladı

Suriye\'de Kurulan "Zafer Ekmek Fırını" Üretime Başladı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin İdlib kentine bağlı Kefer Yahmul bölgesinde 25 bin adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fırını daha hizmete açtı.

25.08.2017 10:58

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib kentine bağlı Kefer Yahmul bölgesinde 25 bin adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fırını daha hizmete açtı.

Suriye'deki olaylarının başladığı ilk günden bu yana insani yardım çalışmalarına devam eden İHH, İdlib'e bağlı Kefer Yahmul ilçesinde 25 bin adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fırını daha faaliyete geçirdi.

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, "Suriye'de ekmek ihtiyacı giderek artıyor. Bazı bölgelerde un temin edilemediği için insanlar sofraların vazgeçilmezi olan ekmeğe ulaşamıyor. Sınırın Türkiye tarafında ve Suriye içerisinde kurduğumuz fırınlarla bu ihtiyacı gidermek için uğraşıyoruz" dedi.

Tosun, İdlib'in Kefer Yahmul bölgesinde günlük 25 bin adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fırının daha hizmete açıldığını belirterek, "Gün geçtikçe artan ekmek ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla fırınlarımıza bir yenisini daha ekledik. İdlib'in Kefer Yahmul bölgesinde kurmuş olduğumuz fırınımızda her gün 25 bin adet Suriye ekmeği üretilecek. Fırınımıza vakfımızın Kilis basın biriminde görevliyken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Zafer Ersoy'un adını verdik. Fırının mekanik ekipmanları Kayseri İHH tarafından temin edildi. Üretimin devam edebilmesi içinde Endonezya merkezli ACT kurumu, fırınımıza un desteği sağlıyor. Tüm hayırseverlere katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İHH'nın sınırın Türkiye tarafında ve Suriye içerisinde kurduğu fırınlarla da yardım çalışmalarına devam ettiğinin altını çizen Tosun, üretilen ekmeklerin çadır kent ve enkaz bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını sözlerine ekledi. - HATAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Suriye'de Kurulan 'Zafer Ekmek Fırını' Üretime Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement