Umke'den Kış Tatbikatı - Son Dakika
Güncel

Umke'den Kış Tatbikatı

Umke\'den Kış Tatbikatı

Ulusal Medikal Kurtama Ekibi (UMKE) İzmir Başkanlığınca her yıl düzenlenen ’kış kampı’ bu yıl 14 Aralık ile 16 Aralık tarihleri arasında İzmir’in Kınık ilçesine bağlı Kocaomer Mahallesinin dağlık alanında yapıldı.

17.12.2017 15:34

Ulusal Medikal Kurtama Ekibi (UMKE) İzmir Başkanlığınca her yıl düzenlenen 'kış kampı' bu yıl 14 Aralık ile 16 Aralık tarihleri arasında İzmir'in Kınık ilçesine bağlı Kocaomer Mahallesinin dağlık alanında yapıldı.

Kış kampında, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı 69 personel, üç gün boyunca doğal şartlarda hayatı sürdürme ve olası bir afette nasıl davranılması konusunda bilgilendirildi. Kampın son gününde Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, UMKE ekibi ile Kınık Belediyesi Sakız Adası Sosyal Tesislerinde kahvaltı etti. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, "UMKE ekibini bir kez daha ilçemizde ağırlamaktan mutluyuz. Doğal afetlerin ne zaman geleceği belli değil. O yüzden ulusal kurtarma ekiplerinin bu tür tatbikatlarının ne derece önemli olduğunu 1995 yılında olan Dinar depreminde doktor olarak görev yaptığım için bilmekteyim. 2015 yılından beri İzmir UMKE kış tatbikatları ilçemizde yapılıyor. Bizler Kınık Belediye Başkanlığı olarak kampın yapılabilmesi için her türlü desteği sağlıyoruz" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Umke'den Kış Tatbikatı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement