Son dakika İl Sağlık Müdürlüğü haberleri, İl Sağlık Müdürlüğü son dakika, son dakika İl Sağlık Müdürlüğü

Son Dakika İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri

 • Balıkesir Üniversitesi Acil Durum Ekiplerine Yangın Tatbikatı Eğitimi Verdi
  13:28 Balıkesir Üniversitesi Acil Durum Ekiplerine Yangın Tatbikatı Eğitimi Verdi

  Balıkesir Üniversitesi bünyesinde, koruma, kurtarma ve söndürme ekiplerine yönelik eğitimlerde yangın tatbikatı yapıldı. Eğitimler çerçevesinde, İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi ve Tahliye Eğitimi verildi. Ayrıca yangın söndürme tatbikatı da gerçekleştirildi.

 • Erzurum'da 2024 yılında tüberküloz çalışmaları masaya yatırıldı
  09:35 Erzurum'da 2024 yılında tüberküloz çalışmaları masaya yatırıldı

  Erzurum'da ilgili kurumların katılımıyla 2024 yılında tüberküloz ile ilgili yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda, ilimizdeki tüberküloz durumu değerlendirildi ve 2024 yılında yapılacak çalışmalar planlandı.

 • DÜ'de Bağımlılıktan Kurtulmak Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi
  15:22 DÜ'de Bağımlılıktan Kurtulmak Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide, bağımlılığın sosyal olayların ve bireysel sorunların doğal sonucu olduğu vurgulandı. Psikolog Zeynep Alçelik Uran, bağımlılığın fazla madde almak değil, istendiğinde durduramamak olduğunu belirtti. Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nden Gülbeyaz Çınar ise bağımlılığın sadece alkol, tütün ve hap kullanımıyla sınırlı olmadığını, kumar, oyun ve internetin de bağımlılıkla mücadelede yer aldığını ifade etti.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gülbahçe Mahallesi'nde Sağlık Merkezi Açtı
  13:25 Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gülbahçe Mahallesi'nde Sağlık Merkezi Açtı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, hayırsever işadamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle Gülbahçe Mahallesi'nde 'Gülbahçe Beyaze Çalışkan Aile Sağlığı Merkezi ve 38 Nolu Acil Sağlık Hizmet İstasyonu'nu hizmete açtı. Merkezde doktor muayene odaları, engelli odası, gebe izleme odaları, aşılama odaları, acil müdahale odaları, laboratuvar ve kan alma odası gibi birimler bulunuyor.

 • Malatya Kale'de Çocuk İhmali ve İstismarı ile Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Düzenlendi
  01 Mar Malatya Kale'de Çocuk İhmali ve İstismarı ile Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Düzenlendi

  Malatya'nın Kale ilçesinde yapılan bilgilendirme toplantısında, çocuk ihmali ve istismarı ile davranışsal ve teknoloji bağımlılığı konularında kamu personeline bilgi verildi. Toplantıya ilçe devlet hastanesi başhekimi ve diğer kamu kurumlarının yetkilileri katıldı.

 • Çankırı'da Yeşilay Haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi
  01 Mar Çankırı'da Yeşilay Haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü düzenlendi

  Çankırı'da Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılımcılar Karatekin Parkı'nda bir araya geldi. Yürüyüş sonrası düzenlenen törende Yeşilay'ın 104 yaşında olduğu hatırlatıldı. Yeşilay'ın bağımlılıklarla mücadele eden ve toplumu bilgilendiren bir sivil toplum kuruluşu olduğu vurgulandı.

 • Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi
  01 Mar Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Karabük'te öğrencilere deprem bilinci kazandırmak amacıyla deprem anı ve tahliye tatbikatı düzenlendi. AFAD, UMKE, itfaiye ve sağlık ekiplerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen tatbikatta öğrenciler ve öğretmenler deprem sırasında güvenli bir bölge oluşturarak tahliye edildi. Tatbikatta ayrıca gaz kaçağına karşı önlem alındı ve mahsur kalan kişiler kurtarıldı. Hafta boyunca kentteki tüm okullarda deprem tatbikatı yapılacak.

 • Tunceli'de İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde deprem tatbikatı gerçekleştirildi
  01 Mar Tunceli'de İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde deprem tatbikatı gerçekleştirildi

  Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü ve aynı binada hizmet veren Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nde, Pülümür ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem senaryosuna göre tahliye tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, acil durum eylem planı devreye alınarak kurtarma ekipleri bilgilendirildi ve personel, hasta ve ziyaretçiler güvenli alanlara yönlendirildi. Yaralanan ve yangından etkilenen personel ise Tunceli Devlet Hastanesine nakledildi.

 • Devlet hastanesi ilaçları bakkal dükkanından çıktı
  29 Şub Devlet hastanesi ilaçları bakkal dükkanından çıktı

  Adana'da polis tarafından düzenlenen operasyonda, çoğunluğu kanser tedavisinde kullanılan 35 bin 206 kutu ilaç ele geçirildi. İlaçların usulsüz yollarla temin edildiği ve yurt içi ve dışında satıldığı belirlendi. İlaçların önemli bir bölümünün farklı devlet hastanelerine ait olduğu tespit edildi. İlaçları temin eden Erdal B. ve eşi Hicran B. gözaltına alındı fakat daha sonra adli kontrol kararı ile serbest bırakıldılar.

 • Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, sağlık kurumlarında incelemelerde bulundu
  29 Şub Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, sağlık kurumlarında incelemelerde bulundu

  Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası ve Şehit Ebe Birgül Aile Sağlık Merkezi inşaatlarında incelemelerde bulundu. Kızılkaya, sağlık yatırımlarının zamanında tamamlanması için talimat verdi.

 • Erzincan'da Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı
  29 Şub Erzincan'da Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı

  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan 7/24 Bilinçli Nesiller Projesi kapsamında, Çocuk İzlem Merkezi Koordinasyon Kurulu kararına istinaden bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitimde, çocuk izlem merkezinin işleyişi ve çocuk haklarının ihlalleri konusunda paydaş kamu kurum personelleri, Hukuk Fakültesi öğrencileri ve stajyer avukatlara bilgi verildi.

 • Adana'da hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek satan çift gözaltına alındı
  29 Şub Adana'da hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek satan çift gözaltına alındı

  Adana'da, hastalara ait ilaçları kullanılmış gibi göstererek yurt içinde ve dışında satan bir çift, polis tarafından gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, faturasız ve başkası adına reçete edilmiş 35 bin 206 kutu ilaç ele geçirildi. Şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Isparta'da Fuhuş Operasyonu: 8 Kişiye Para Cezası Verildi
  29 Şub Isparta'da Fuhuş Operasyonu: 8 Kişiye Para Cezası Verildi

  Isparta'da kamu düzeninin sağlanması için yapılan fuhşu önleme çalışmaları kapsamında, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 4 farklı adrese baskın yapıldı. Operasyonda 8 kişiye 'fuhuş yapmak' suçundan toplam 104 bin 960 lira para cezası verildi. Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu tarafından fuhuş yapılan adresler 360 gün süreyle mühürlendi.

 • Isparta'da Fuhuş Operasyonunda 8 Kişiye Para Cezası
  28 Şub Isparta'da Fuhuş Operasyonunda 8 Kişiye Para Cezası

  Isparta'da emniyet ekipleri tarafından gerçekleştirilen fuhuş operasyonlarında 4 farklı adrese baskın düzenlendi. Operasyon sonucunda 8 kişiye toplamda 104 bin 960 TL para cezası uygulandı. Fuhuş yapılan adresler ise 360 gün süreyle mühürlenerek kapatıldı. Ayrıca, Isparta'da faaliyet gösteren 313 işyeri denetlendi ve 6 işyerine mevzuata aykırı faaliyetlerinden dolayı işlem yapıldı.

 • Kırıkkale'de Mobil Kanser Tarama Aracıyla Kanser Taraması Yapılıyor
  28 Şub Kırıkkale'de Mobil Kanser Tarama Aracıyla Kanser Taraması Yapılıyor

  Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından konuşlandırılan mobil kanser tarama aracıyla 30-70 yaş arası kadınlar ve 50-70 yaş arası erkeklerin kanser taraması gerçekleştiriliyor. Karakeçili Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Feridun Karagöz, erken teşhis ve tedavinin önemine vurgu yaparak, vatandaşları bilgilendirerek duyarlı olmalarını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

 • Çorum'da Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastadan 5 Kişiye Organ Nakli
  28 Şub Çorum'da Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastadan 5 Kişiye Organ Nakli

  Çorum'da beyin ölümü gerçekleşen 33 yaşındaki Kemal Soner Tüfekçi'nin kalp, böbrek, karaciğer ve korneası, 5 hastaya nakledilmek üzere Ankara'ya gönderildi. Organları bağışlayan aile, organ naklinin önemine dikkat çekerek genç hastaların yaşam sürelerini uzatmak için organ bağışını önerdi.

 • Engin Baytar: Beşiktaş-Galatasaray derbisinde favori Galatasaray
  28 Şub Engin Baytar: Beşiktaş-Galatasaray derbisinde favori Galatasaray

  Eski futbolcu Engin Baytar, hafta sonu oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisinde favori olarak sarı-kırmızılı takımı gördüğünü söyledi. Baytar, 'Benim gibi birçok insan bu böyle görüyordur. Tahminim Beşiktaşlılar da bunu böyle görüyordur ama derbinin havası her zaman farklı olur. Galatasaray, 2-1 kazanır. Öyle tahmin ediyorum' dedi.

 • 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi'nde eski futbolcular sahaya indi
  27 Şub 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi'nde eski futbolcular sahaya indi

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İşlevselliği ve Farkındalığı' ve 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi' başlıklı organizasyon Güngören Fatih Sultan Mehmet Erkek Yurdu'nda bulunan spor sahasında gerçekleştirildi. Etkinliğe eski futbolcular, spor dünyasının önde gelen isimleri ve sağlık uzmanları katıldı. Organizasyonun amacı, sporu tabana yaymak, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı bir yaşam bilincini oluşturmaktı.

 • Eski Futbolcular İstanbul'da Gençlere Örnek Oldu
  27 Şub Eski Futbolcular İstanbul'da Gençlere Örnek Oldu

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Yurdum Spor Yapıyor' projesi kapsamında eski futbolcular, gençlere sporun önemini anlatmak için sahaya çıktı. Etkinliğe katılan sporcular ve yetkililer, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sporu yaygınlaştırmak amacıyla projeler düzenlendiğini vurguladılar. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için sporun önemine dikkat çekildi ve spor yapmanın teşvik edilmesi gerektiği vurgulandı.

 • İstanbul'da Spor ve Ruh Sağlığı Etkinliği Düzenlendi
  27 Şub İstanbul'da Spor ve Ruh Sağlığı Etkinliği Düzenlendi

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İşlevselliği ve Farkındalığı' ve 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi' başlıklı organizasyon, Güngören Fatih Sultan Mehmet Erkek Yurdu'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, birçok spor dünyasının önde gelen isimleri de katıldı. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, sporun tabana yayılması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla yapılan projeler hakkında konuştu. İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ise bedenin sağlığına dikkat çekerek, sporun önemini vurguladı. Etkinlikte ayrıca eski futbolcular Hami Mandıralı ve Ali Eren Beşerler de konuşma yaptılar ve sporun faydalarını anlattılar.

 • Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı
  27 Şub Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı

  Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan hamile bir kadın, ambulans helikopterle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezine ulaştırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, hamile kadın önce Başkale Devlet Hastanesine götürüldü ve ardından Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezine sevk edildi. Yardım talep edilmesi üzerine ambulans helikopterle hastaneye ulaştırılan kadının tedavisi devam ediyor.

 • ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Heyeti İl Sağlık Müdürü ile Çalışma Ziyaretinde Bulundu
  26 Şub ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Heyeti İl Sağlık Müdürü ile Çalışma Ziyaretinde Bulundu

  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu ve beraberindeki heyet, Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan'ı ziyaret etti. Ziyarette, sağlık hizmetlerinin daha etkin, kaliteli ve ulaşılabilir olması için yapılacak projeler ve çalışmalar üzerine istişarelerde bulunuldu.

 • Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Personeline Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi Verildi
  26 Şub Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Personeline Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi Verildi

  Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi personeline İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından düzenlenen 'Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi' verildi. Eğitimde, acil durumlarda etkili müdahale ve hayati destek konularında güncel bilgiler sunuldu. Hastane yönetimi, personelin sürekli eğitim alarak güncel tıbbi bilgilerle donanımlı bir şekilde hizmet vermesine büyük önem verdiklerini ifade etti.

 • Eskişehir Hastaneleri 'Anne Dostu' Unvanını Devam Ettiriyor
  26 Şub Eskişehir Hastaneleri 'Anne Dostu' Unvanını Devam Ettiriyor

  Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Eskişehir Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen 'Ulusal Anne Dostu Hastane Programı' kapsamında annelere yönelik geniş kapsamlı sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. Her iki hastane de standart ve zorunlu kriterleri başarıyla karşılayarak 'Anne Dostu' unvanını almaya hak kazandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, kadın doğum ve çocuk sağlığı hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürüldüğünü belirtti.

 • Adana'da kaçak diş polikliniğe operasyon: 2 gözaltı
  24 Şub Adana'da kaçak diş polikliniğe operasyon: 2 gözaltı

  Adana'da polis, kaçak diş polikliniğine düzenlediği operasyonda, ruhsatsız tabanca, 3 bin 469 adet diş tedavisinde kullanılan malzeme ele geçirirken 2 kişiyi de gözaltına aldı. Operasyonda ayrıca 24 adet diş yapımı ve tedavisinde kullanılan cihaz da bulundu.

 • Adana'da Kaçak Diş Polikliniğine Operasyon: 2 Gözaltı
  24 Şub Adana'da Kaçak Diş Polikliniğine Operasyon: 2 Gözaltı

  Adana'da polis, kaçak diş polikliniğine düzenlediği operasyonda ruhsatsız tabanca ve binlerce diş tedavisinde kullanılan malzeme ele geçirdi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

 • İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yaşanan sorunlara dikkat çekildi
  23 Şub İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yaşanan sorunlara dikkat çekildi

  Birlik Sağlık-Sen Başkanı Ahmet Doğruyol ve Birlik Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Berna Boran, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, yeterli personel eksikliği, güvenlik sorunları ve hizmet aksamaları konusunda endişelerini dile getirdi. Yüklenici firma tarafından yerine getirilmeyen görevlerin sağlık çalışanlarına yüklenmesi ve sağlıkta şiddet olaylarına karşı önlem alınmaması da eleştirildi.

 • Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı tamamlandı
  23 Şub Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı tamamlandı

  Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen eğitim programında, sağlık turizmi konularında 70 saatlik dersler verildi. Eğitimi tamamlayan katılımcılara e-Devlet üzerinden erişilebilir sertifikalar verilecek ve işletmelerle bir araya getirilerek istihdam sağlanacak.

 • Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Düzenlendi
  23 Şub Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Düzenlendi

  Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) kapsamında düzenlenen eğitimde, doğumda gelişebilecek ölümleri en aza indirme konusunda güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Eğitime 50 sağlık çalışanı katıldı ve başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 • Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi
  23 Şub Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi

  Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verirken, KTSO personeline stratejik plan hazırlama eğitimi verildi. Ayrıca Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenecek Kariyer Günleri programının detayları açıklandı.

 • Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık çalışanlarına yenidoğan canlandırma eğitimi verdi
  22 Şub Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık çalışanlarına yenidoğan canlandırma eğitimi verdi

  Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri tarafından düzenlenen 'Yenidoğan Canlandırma Programı' eğitiminde, sağlık çalışanlarına asfiksiye bağlı doğum sonrası canlandırma teknikleri öğretildi. Program sonunda başarılı olan 21 sağlık personeline sertifika verildi.

 • Şarkışla'da Muhtarlara İçme Suyu Kaynaklı Salgın Hastalıklar Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
  22 Şub Şarkışla'da Muhtarlara İçme Suyu Kaynaklı Salgın Hastalıklar Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nde muhtarlara yönelik içme suyu kaynaklı salgın hastalıklar konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ile İl Özel İdare ekipleri tarafından muhtarlara içme suyu kaynaklı salgın hastalıklarla ilgili bilgi verildi. Toplantıda, su depolarının temizliği, otomatik klorlama ve salgın hastalıklarla mücadelede alınması gereken önlemler hakkında bilgi aktarıldı.

 • Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü KETEM aracı Pazaryeri ilçesinde kanser taraması yapıyor
  22 Şub Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü KETEM aracı Pazaryeri ilçesinde kanser taraması yapıyor

  Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama kapsamında, her ay rutin olarak Pazaryeri ilçesinde KETEM aracıyla kanser taraması yapılmaktadır. Pazaryeri Devlet Hastanesi bahçesinde Bilecik Sağlık Müdürlüğü KETEM birimine ait araçta ücretsiz mamografi çekimi gerçekleştirilmiştir. Meme kanseri, dünyada ölüm nedenleri arasında 2. sırada yer almakta olup, her 4 kadından 1'inde görülmektedir. 40-69 yaş aralığında her kadının 2 yılda bir 20 dakika ayırarak yaptıracağı mamografi çekimi, kanser hücrelerinin daha erken tanı konulmasına ve tedavinin başlamasına olanak sağlamaktadır.

 • Aydın Valisi Yakup Canbolat Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
  22 Şub Aydın Valisi Yakup Canbolat Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi

  Aydın Valisi Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları ele alındı. İl genelinde yapılan faaliyetler değerlendirildi ve ilgili kurumlar tarafından sunumlar yapıldı.

 • Sivas'ın Akıncılar ilçesinde muhtarlara tularemi hastalığıyla ilgili bilgi verildi
  20 Şub Sivas'ın Akıncılar ilçesinde muhtarlara tularemi hastalığıyla ilgili bilgi verildi

  Sivas İl Özel İdare ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Akıncılar ilçesindeki köy ve mahalle muhtarlarına tularemi hastalığıyla ilgili bilgilendirme programı düzenledi. Programda hastalığın bulaşma yolları, su klorlama cihazı kullanımı ve bakımı ile içme suyu depolarının temizliği konularında sunum yapıldı. Kaymakam Saltuk Buğrahan Açıkbaş da programa katıldı.

 • Trabzon Sağlık Müdürlüğü, çocuklar için sağlık okuryazarlığına katkı sağlayan kitabı tanıttı
  19 Şub Trabzon Sağlık Müdürlüğü, çocuklar için sağlık okuryazarlığına katkı sağlayan kitabı tanıttı

  Trabzon Sağlık Müdürlüğü, okul çağındaki çocuklar için hazırlanan 'Aslı ile Limon Sağlık Müdürlüğünde' adlı kitabın tanıtımını gerçekleştirdi. Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak, kitabın önemini belirtti. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise gelecek nesillerin sağlık bilincinin artması için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

 • Giresun'da Sağlık Projesi Vatandaşlardan Büyük Beğeni Topladı
  18 Şub Giresun'da Sağlık Projesi Vatandaşlardan Büyük Beğeni Topladı

  Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Her Ay Bir İlçedeyiz' adlı sağlık projesi kapsamında Doğankent ilçesinde 9 ayrı branşta 816 hastaya muayene, tetkik ve tedavi uygulandı. Proje, merkeze uzak ilçelerdeki sağlık hizmeti ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır.

 • Kocaeli'de hizmete giren 4 yeni ambulansla sayı 90'a ulaştı
  16 Şub Kocaeli'de hizmete giren 4 yeni ambulansla sayı 90'a ulaştı

  Kocaeli'de sağlık hizmetlerinde vakalara müdahalede hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla 4 yeni ambulans daha hizmete sunuldu. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, toplam 90 ambulansın hizmette bulunduğunu, 2023 yılında il genelinde 152 bin 57 vakaya müdahale edildiğinin altını çizdi.

 • İzmir Ticaret Odası Sağlık Turizmi Zirvesi Gerçekleştirildi
  16 Şub İzmir Ticaret Odası Sağlık Turizmi Zirvesi Gerçekleştirildi

  İzmir Ticaret Odası, 120 sektör temsilcisinin katılımıyla sağlık turizmi zirvesi düzenledi. Toplantıda, Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı ile iş birliği yaparak sağlık turizminin gelişimi için projeler üreteceklerini belirtti.

 • Enkaz altındaki insanları yaşatmak için mücadele veren sağlıkçı Havva, afetzede vatandaşların umudu oldu
  15 Şub Enkaz altındaki insanları yaşatmak için mücadele veren sağlıkçı Havva, afetzede vatandaşların umudu oldu

  Hatay'da depremin ilk günlerinde enkaz altındaki vatandaşları yaşatmak amacıyla görev alan sağlıkçı Havva Aydanur Ertuğrul, asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen afetzede vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Ertuğrul, deprem bölgesinde çadır okullar açarak binlerce öğrenciye kitap ulaştırdı ve evi yıkılan bir aileye yeni bir ev yapma sürecini başlattı. Afetzedelerin takdirini toplayan Ertuğrul, gençler ve hayalleri enkazda kalan afetzedeler için sözünü tutmaya çalıştığını belirtti.

 • Depremde Enkaz Altındaki Vatandaşlara Umut Olan Sağlıkçı
  15 Şub Depremde Enkaz Altındaki Vatandaşlara Umut Olan Sağlıkçı

  Hatay'da depremin ardından enkaz altındaki vatandaşları yaşatmak amacıyla görev alan sağlıkçı Havva Aydanur Ertuğrul, bir yıl sonra bile afetzede vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Ertuğrul, afet bölgesine çadır okullar açarak binlerce öğrenciye kitap ulaştırdı ve depremde evi yıkılan bir aileye yeni bir ev yaptırdı. Ertuğrul'un yardımlarıyla umut bulan vatandaşlar teşekkürlerini dile getirdi.

 • Samsun Adliyesi Çalışanları Sigarayı Bırakıyor
  14 Şub Samsun Adliyesi Çalışanları Sigarayı Bırakıyor

  Samsun'da 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle 'Adliye çalışanları sigarayı bırakıyor' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte adliye çalışanlarına sigarayı bırakmalarına yönelik eğitim, danışmanlık, yönlendirme, karbonmonoksit ölçümü ve sigara bağımlılık ölçeği uygulandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, sigaranın zararlarına dikkat çekerek, adliye çalışanlarının sigarayı bırakmalarının zaman, iş gücü ve moral kaybını önleyeceğini belirtti. Etkinlikte yapılan ölçümlerde, sigara içmeyen bir çalışanın karbonmonoksit ölçümü sonucunun 5 çıkması ise dikkat çekti.

 • Samsun Adliyesinde Sigarayı Bırakma Etkinliği Düzenlendi
  14 Şub Samsun Adliyesinde Sigarayı Bırakma Etkinliği Düzenlendi

  Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen 'Adliye Çalışanları Sigarayı Bırakıyor' etkinliğinde, adliye personeline sigarayı bırakma konusunda destek verildi. Etkinlik kapsamında katılımcılara karbonmonoksit testi yapıldı ve sigarayı bırakmak isteyenlere destek sağlandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, sigaranın zararlarına dikkat çekerek, çalışanların sigarayı bırakmalarını teşvik ettiklerini belirtti. Etkinlik sonucunda yüksek değerlerde çıkan bazı personelin sigarayı bırakma isteği oluştuğu ifade edildi. Samsun Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Hatice Öz ise sigara bırakma polikliniklerine davet edeceklerini ve takip edeceklerini söyledi.

 • Eskişehir Odunpazarı 2 No'lu Sağlıklı Hayat Merkezi'nde Doğum Eğitimleri Veriliyor
  13 Şub Eskişehir Odunpazarı 2 No'lu Sağlıklı Hayat Merkezi'nde Doğum Eğitimleri Veriliyor

  Eskişehir Odunpazarı 2 No'lu Sağlıklı Hayat Merkezi'nde anne ve baba adaylarına doğum öncesi ve sonrası ile ilgili verilen eğitimler, yanlış bilinen birçok doğrunun düzeltilmesini sağlıyor.

 • Mardin'de 79 yaşındaki hastanın dizlerindeki eğrilik ameliyatla giderildi
  13 Şub Mardin'de 79 yaşındaki hastanın dizlerindeki eğrilik ameliyatla giderildi

  Mardin'de yaşayan 79 yaşındaki Hüseyin Günay, dizlerindeki eğrilik, kireçlenme ve kemik defekti nedeniyle ameliyata alındı. Op. Dr. İlhami Şahin ve Op. Dr. Fırat Bilgin tarafından gerçekleştirilen çift taraflı total diz protez ameliyatıyla hastanın sağlığına kavuşması sağlandı. Ameliyat sonrası hastanın yürüme yeteneği düzeldi ve iyileşme süreci hızlandı. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, sağlık vizyonunun gelişmesiyle birlikte özellikli ameliyat ve işlem sayısının arttığını belirtti.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısında Su Faturalarına Yüzde 20 İndirim Kararı Verildi
  12 Şub Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısında Su Faturalarına Yüzde 20 İndirim Kararı Verildi

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 115 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, su faturalarına yüzde 20 indirim kararı verildi.

 • Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Düzenlendi
  12 Şub Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Düzenlendi

  Diyarbakır'da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı eğitimi gerçekleştirildi. Eğitime 49 sağlık çalışanı katıldı ve güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi.

 • Şahinbey Belediyesi Evlilik Okulu Projesi'nde 452 çift sertifikalarını aldı
  11 Şub Şahinbey Belediyesi Evlilik Okulu Projesi'nde 452 çift sertifikalarını aldı

  Şahinbey Belediyesi'nin en önemli projelerinden olan Evlilik Okulu Projesi'nde eğitim gören 452 çift daha Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun ellerinden sertifikalarını aldı. Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Çiftlere evliliğin dini, hukuki ve sağlıkla ilgili boyutları anlatılarak sağlam temelleri olan evliliklerle huzurlu bir toplum oluşturmaya çalışan Şahinbey Belediyesi, bu zamana kadar 47 bin 745 çifte eğitim verdi.

 • Samsun'da Kadın Ambulans Şoförleri: Hayat Kurtarmak İçin Yarışıyorlar
  09 Şub Samsun'da Kadın Ambulans Şoförleri: Hayat Kurtarmak İçin Yarışıyorlar

  Samsun'da acil tıp teknisyeni (ATT) olarak çalışan Büşra Nur Usta ve Ayşegül Dündar, ilde görev yapan yaklaşık 200 ambulans şoförünün arasında 2 kadın sürücü olarak dikkat çekiyor. Hayat kurtarmak için zamanla yarışan kadın sürücüler, yoğun trafikte ambulansa yol vermek için sürücülerin fermuar sistemini kullanmaları çağrısında bulundu. ATT olarak görev yapan Büşra Nur Usta ve Ayşegül Dündar, çeşitli sınavlardan geçerek sürücü olmaya hak kazandı ve ildeki yaklaşık 200 ambulans şoförünün arasında 2 kadın şoför olarak görevlerine devam ediyor. Kadın ambulans şoförleri, trafikte yaşanan sorunlara dikkat çekerek sürücülerin aynaları kullanmalarını ve fermuar sistemini uygulamalarını öneriyorlar. Bu durum, kadın ambulans şoförlerine gurur verici bir durum olarak nitelendiriliyor.

 • AK Parti, Yüreğir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  08 Şub AK Parti, Yüreğir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Dr. Halil Nacar oldu. Dr. Nacar, sağlık alanında önemli hizmetlerde bulunmuş bir hekimdir.

 • AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
  08 Şub AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

  AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Adana İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar oldu.

 • Tekirdağ'da 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolaysıyla afiş dağıtıldı
  08 Şub Tekirdağ'da 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolaysıyla afiş dağıtıldı

  Tekirdağ Kapaklı ilçesinde Perşembe Pazarı'nda 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla vatandaşları bilgilendiren afiş dağıtıldı. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ve Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen etkinlikte sigaranın zararları anlatıldı ve tanıtım afişleri dağıtıldı.

 • Tekirdağ'da Sigarayı Bırakma Günü için broşür dağıtıldı
  08 Şub Tekirdağ'da Sigarayı Bırakma Günü için broşür dağıtıldı

  Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla vatandaşları bilgilendirmek amacıyla broşürler dağıtıldı. Kapaklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, sigaranın zararları hakkında bilgilendirme yapıldı ve tanıtım afişleri dağıtıldı.

 • Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
  08 Şub Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, asayiş ve trafik, akran zorbalığı, teknoloji bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele, okullarda gıda güvenliği ve hijyen konularında alınan tedbirler konuşuldu. Vali Arslan, öğrencilerin olumsuzluklarla mücadelede okul yönetimi, öğretmenler ve ailelerin desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Toplantıda, ilgili kurumlar personel bilgilendirmesi yaptı ve toplantıya birçok yetkili katıldı.

 • Van'ın Özalp ilçesinde kardan kapanan yol açılarak hastaya paletli ambulansla ulaşıldı
  08 Şub Van'ın Özalp ilçesinde kardan kapanan yol açılarak hastaya paletli ambulansla ulaşıldı

  Van'ın Özalp ilçesinde rahatsızlanan Cevdet Şahbaz, kardan kapanan yolun açılması ile paletli ambulansla hastaneye götürüldü. Şahbaz'ın tedavisi sürüyor.

 • Erzurum'da Bağımlılıkla Mücadele Programı Gerçekleştirildi
  08 Şub Erzurum'da Bağımlılıkla Mücadele Programı Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle birlikte Erzurum'da 2024 yılında yürütülecek çalışmalar kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlar, Atatürk Üniversitesinde bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık artırmaya yönelik sunumlar gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube, İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Şube ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlar, Atatürk Üniversitesi personeline bağımlılıkla mücadele hakkında bilgilendirici sunumlar yaptı. Programda, alkol, tütün, madde ve davranışsal bağımlılıklar hakkında bilgiler verilerek, bağımlılıklardan uzak durma ve kurtulma yöntemleri ile sağlıklı bir yaşam sürme konuları ele alındı.

 • Çaldıran'da 31 yaşındaki kadın hasta için helikopter havalandı
  08 Şub Çaldıran'da 31 yaşındaki kadın hasta için helikopter havalandı

  Çaldıran ilçesinde baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayeti olan 31 yaşındaki kadın hasta, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle karayoluyla taşıma yapılamayan hasta, ambulans helikopterle Van YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezine sevk edildi.

 • Amasya'da felçli şehit babasının hastaneden taburcu edilmesi tepki çekti
  07 Şub Amasya'da felçli şehit babasının hastaneden taburcu edilmesi tepki çekti

  Amasya'nın Taşova ilçesinde 84 yaşındaki felçli şehit babası Ali Torun'un yakınları, Torun'un zatürre nedeniyle yatırıldığı hastaneden sağlığına kavuşamadan taburcu edildiği iddiasıyla tepki gösterdi.

 • SANKO Üniversitesi'nde 6 Şubat Depremi Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub SANKO Üniversitesi'nde 6 Şubat Depremi Anma Programı Düzenlendi

  SANKO Üniversitesi'nde 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen '6 Şubat Depremi Anma Programı'nda, depremde hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşunda bulunuldu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 • Samsun UMKE'de Görevli Köpekler Deprem ve Afetlere Hazırlanıyor
  06 Şub Samsun UMKE'de Görevli Köpekler Deprem ve Afetlere Hazırlanıyor

  Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli 'Buddy' ve 'Shollie' isimli 2 arama-kurtarma köpeği, depreme ve diğer afetlere yönelik eğitilip, antrenmanlardan geçiriliyor. Köpekler, enkaz altında bile olsa kokuları hissederek uyarı veriyor ve kurtarma ekiplerine yardımcı oluyor. UMKE'nin medikal kurtarma hizmeti dışında arama kurtarma faaliyetlerini de yapmak üzere köpekler envantere alındı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki köpekler, deprem ve afetlere yönelik eğitimlerden geçirilerek görev yapmaktadır. Ayrıca, köpeklerin psiko-sosyal destek çalışmalarına da katılması hedeflenmektedir.

 • Depremde enkaz altında kalan kızını 1 yıldır arıyor
  06 Şub Depremde enkaz altında kalan kızını 1 yıldır arıyor

  Adana'da oturan Fadime Gökçe, geçen yıl Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan kızı Fikriye Aybüke Körük'ü 1 yıldır arıyor. Depremin yıl dönümünde acılı anne, kızının yaşadığı binanın enkazı önünde umutsuzca bekliyor. Anne Gökçe, kızının fotoğrafı ve hastane kayıtları olmasına rağmen kızına ulaşamadığını belirtiyor.

 • Depremde enkaz altında kalan kızını 1 yıldır arayan anne: Benim kızım yok
  06 Şub Depremde enkaz altında kalan kızını 1 yıldır arayan anne: Benim kızım yok

  Adana'da oturan Fadime Gökçe, geçen yıl Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan kızı Fikriye Aybüke Körük'ü 1 yıldır arıyor. Depremin yıl dönümünde Kahramanmaraş'ta kızının yaşadığı binanın enkazı önüne gelen acılı anne, kızının hala bulunamadığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

 • Kahramanmaraş Depremi: Anne, Enkaz Altında Kaybolan Kızını 1 Yıldır Arıyor
  06 Şub Kahramanmaraş Depremi: Anne, Enkaz Altında Kaybolan Kızını 1 Yıldır Arıyor

  Adana'da oturan Fadime Gökçe, geçen yıl Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan kızı Fikriye Aybüke Körük'ü 1 yıldır arıyor. Depremin yıl dönümünde acılı anne, kızının yaşadığı binanın enkazı önünde umutsuzca bekliyor. Anne Gökçe, kızının fotoğrafı ve hastane kayıtları olmasına rağmen kızına ulaşamadığını belirtiyor.

 • Muş'ta 4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinliği düzenlendi
  05 Şub Muş'ta 4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinliği düzenlendi

  Muş'ta düzenlenen etkinlikte, Vali Avni Çakır kanser hastalığında erken teşhisin önemine dikkat çekti. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, kanser taraması yapıldı ve vatandaşlar bilgilendirildi. Muş Devlet Hastanesi'nde kemoterapi tedavisi gören hastalar da ziyaret edildi.

 • Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti
  05 Şub Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın Hayatını Kaybetti

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Altın, akşam üzeri kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başsağlığı dileklerini iletti.

 • UMKE Ekipleri Kahramanmaraş Depremlerinde Görev Yaptı
  05 Şub UMKE Ekipleri Kahramanmaraş Depremlerinde Görev Yaptı

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde görev yapan Sakarya UMKE ekibi üyeleri, yaşadıklarını unutamıyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, deprem bölgesine Sakarya'dan ilk giden UMKE ekibinde yer alan hemşire Pınar Tütüncü'nün deneyimlerine yer verildi. Tütüncü, zorlu hava koşullarında Osmaniye'ye ulaşmaya çalışırken ikinci deprem haberini aldıklarını ve kurtardıkları kadının yanında eşinin ve çocuğunun cenazesinin olduğunu sonradan öğrendiklerini belirtti. UMKE ekibinde yer alan Acil Tıp Teknisyeni Furkan Kardeş ise sahada enkaz arama kurtarma çalışmalarının ardından çadır kentte sahra hastanesi kurulumu gerçekleştirdiklerini ve bir yangın çıktığında hemen müdahale ettiklerini anlattı.

 • Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  05 Şub Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kocasinan Belediyesi Şubat Ayı meclis toplantısında, gündemde bulunan 17 madde görüşüldü. Başkan Çolakbayrakdar, yatağa bağımlı vatandaşlar için ve özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin velilerine yönelik sosyal projeleri hayata geçireceklerini müjdeledi.

 • Rize-Artvin Havalimanı Kanser Farkındalığı İçin Mor Işıkla Aydınlatıldı
  04 Şub Rize-Artvin Havalimanı Kanser Farkındalığı İçin Mor Işıkla Aydınlatıldı

  Rize-Artvin Havalimanı hava trafik kontrol kulesi, kanser riskine ve erken tanının önemine dikkati çekmek amacıyla mor ışıkla aydınlatıldı. Rize İl Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, gece boyunca kulenin mor ışıkla aydınlatılması ve 'Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır' yazısıyla kanserde erken tanının önemi vurgulandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kanserle mücadelede farkındalık çalışmalarının devam ettiğini ve herkesin ücretsiz kanser taramalarını yaptırabileceğini belirtti.

 • Ambulans Şoförü, Depremde Eşi ve Oğlunu Kaybetti
  04 Şub Ambulans Şoförü, Depremde Eşi ve Oğlunu Kaybetti

  Balıkesir'e çıkan tayinini ailesi için erteleyen ambulans şoförü, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da enkaz altında kalan eşi ve tıp fakültesinde okuyan oğlunu kaybetti. Suat Sucu ve ailesi, depremden sonra zor günler geçirerek anıları ve acılarıyla yaşamaya çalışıyor.

 • Bolu'da Sağlık Tesislerine Yönelik Deprem Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi
  03 Şub Bolu'da Sağlık Tesislerine Yönelik Deprem Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

  Bolu'da İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) çalışmaları kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Binaların Deprem Analiz Toplantısı düzenlendi. Vali Erkan Kılıç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından müdürlük binaları, hastaneler, aile sağlığı merkezleri ve sağlık ocaklarıyla ilgili deprem tahkik ve performans analiz sunumu yapıldı. Daha sonra binaların İRAP'a uygun hale gelmesi için yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

 • SES Üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi'nin Yıkım Kararına Karşı Protesto Etti
  02 Şub SES Üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi'nin Yıkım Kararına Karşı Protesto Etti

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Düzce'de meydana gelen depremde hasar alan Akçakoca Devlet Hastanesi'nin yıkım kararına rağmen faaliyetine devam etmesini protesto etti. SES Düzce İl Başkanı Cemal Yılmaz, hastanenin depreme dayanıklı olmadığının raporlandığını ve tahliye edilmesi gerektiğini belirtti. SES, hastanenin boşaltılması ve yeni bir binaya taşınması çağrısında bulundu.

 • Manisalı şehit Mehmet Savunmaz'ın şehadeti lokma hayrıyla anıldı
  02 Şub Manisalı şehit Mehmet Savunmaz'ın şehadeti lokma hayrıyla anıldı

  Manisalı şehit Mehmet Savunmaz, şehadetinin 32. yılında evinin önünde lokma hayrı yapılarak dualarla anıldı. Şehidin ailesi, Manisa İl Sağlık Müdürü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, Manisa Büyükşehir Mezarlıklar Daire Başkanı ve çok sayıda vatandaş anma programına katıldı. Şehidin kardeşi Kazım Savunmaz, tüm şehitlerin ruhlarına rahmet diledi ve hayatta olan gazilere uzun ömürler temennisinde bulundu.

 • UMKE Personeli Deprem Anılarını Anlattı
  02 Şub UMKE Personeli Deprem Anılarını Anlattı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde görev alan Van İl Sağlık Müdürlüğü UMKE personeli, arama kurtarma çalışmaları sırasında yaşadıkları anıları paylaştı. Deprem bölgesine giden ilk ekipte yer alan Muhammet Yılmaz, her kurtardıkları canın kendilerini daha çok motive ettiğini ve insanlara umut ışığı oldukları için mutlu olduklarını belirtti. Birçok kurtarma anısını paylaşan Yılmaz, enkaz altından çıkardığı üç kardeşi kurtarmakla yaşadığı mutluluğu anlattı. Diğer sağlık personeli de yaşadıkları deneyimleri ve kurtardıkları insanların hikayelerini anlatarak, bu anıların hayatlarında unutulmaz olduğunu ifade etti.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri Kuruyor
  02 Şub Kayseri Büyükşehir Belediyesi AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri Kuruyor

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AFAD İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde, belediye personeline yönelik düzenlenen ilk yardım eğitim seminerine katıldı. Büyükşehir Belediyesi, olası afet durumunda acil yardım faaliyeti olan arama kurtarmanın hızlı ve etkin olabilmesi adına AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri kurmak için belediye personeline arama kurtarma eğitim semineri düzenliyor.

 • Van YYÜ'de lösemili çocuklar için kafe açıldı
  01 Şub Van YYÜ'de lösemili çocuklar için kafe açıldı

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezinde tedavi gören lösemili çocuklar için kafe açıldı. Çocuk hematoloji servisinde tedavi gören çocukların, İçişleri Bakanlığınca desteklenen 'Canıbeg Cafe Projesi' ile sağlıklı gıdalar konusunda eğitimler alıp, organik ürünlere ulaşmalarının sağlanması hedefleniyor. Kafenin açılışını yapan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, proje kapsamında çocuklara ve ailelerine sağlıklı beslenmeleri konusunda eğitimlerin verileceğini söyledi.

 • Van'da sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor
  01 Şub Van'da sağlık hizmeti vatandaşın ayağına gidiyor

  Van'da koruyucu sağlık hizmeti çalışmalarını sürdüren ekipler, zorlu coğrafyada karlı yolları aşarak ulaştıkları evlerde hastaların gerekli taramalarını yapıyor. Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan mobil sağlık ekipleri, olumsuz hava şartlarına rağmen yürüttüğü koruyucu sağlık hizmetleriyle hastaların takdirini kazanıyor. Ekipler, ulaştıkları hastaların tansiyon, şeker ölçümü ve gerekli kanser taramalarını yapıyor.

 • Aydın'da yeni sağlık kompleksi hizmete açılıyor
  01 Şub Aydın'da yeni sağlık kompleksi hizmete açılıyor

  Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Nazilli ilçesinde yapımı tamamlanan ve yakın zamanda açılması planlanan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun yer aldığı kompleks, vatandaşlara daha kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti sunmayı hedefliyor.

 • Ağrı'da 'Kirvem Öğretmenim' projesiyle 19 öğrenci sünnet edildi
  31 Oca Ağrı'da 'Kirvem Öğretmenim' projesiyle 19 öğrenci sünnet edildi

  Ağrı'da Valilik koordinesinde Hamur Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan 'Kirvem Öğretmenim' projesi kapsamında 19 öğrenci sünnet edildi. İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılay ve İlçe Müftülüğünün de destek verdiği proje kapsamında Aşağı Gözlüce köyündeki 19 öğrenci, minibüslerle Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Burada sünnet edilen çocuklar için daha sonrasında köyün taziyeevinde program düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, çocuklara 1000'er liralık hediye çeki verildi. Programa katılanlara, Türk Kızılay yemek ikram etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özmüş, burada yaptığı konuşmada, eğitimin çok yönlü bir süreç olduğunu söyledi. Projeye desteklerinden dolayı Vali Mustafa Koç, Kaymakam Ali Yıldırım ve emeği geçenlere teşekkür eden Özmüş, şöyle konuştu: 'Öğrencilerimizin akademik başarılarının, akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal, psikolojik, sağlık, dini ve manevi gelişimlerini de yakında takip etmek, eğitimin önceliklerinden ve amaçlarındandır. Aynı zamanda milli eğitimin temel amacı vatanına, milletine, değerlerine ve inançlarına bağlı faydalı bireyler yetişmektir. Bu minvalde öğrencilerimizin sağlık, psikolojik, dini ve manevi yöndeki gelişimlerini sağlamaları ve tamamlamaları için bu proje gerçekleştirilmiştir.'

 • Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sistem güncellemesi nedeniyle yoğunluk yaşandı
  30 Oca Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sistem güncellemesi nedeniyle yoğunluk yaşandı

  Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yoğunluğun sistem güncellemesinden kaynaklı olduğunu bildirdi. Hastanede yapılan açıklamada, öğle arası sistem güncellemesi nedeniyle kısa süreli bir yoğunluk yaşandığı ve sağlık çalışanlarının hastaların taleplerini karşılamak için çaba harcadığı belirtildi.

 • Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından rahim ağzı kanseri semineri düzenlendi
  30 Oca Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından rahim ağzı kanseri semineri düzenlendi

  Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Rahim Ağzı Kanseri ve Korunma Yöntemleri' seminerinde, kadınlar rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendirildi. Seminerde, erken kanser teşhisinin önemi, rahim ağzı kanseri aşısı, kadın sağlığı ve gerekli taramalar hakkında bilgi verildi.

Advertisement