Yücel Can: "Türkiye, Hem İsrail ile Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir" - Son Dakika
Güncel

Yücel Can: "Türkiye, Hem İsrail ile Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir"

Yücel Can: "Türkiye, Hem İsrail ile Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir"

İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Türkiye’nin hem İsrail ile hem ABD ile hem de Avrupa ülkeleriyle savaş halinde olduğunu söyledi.

08.10.2017 16:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Türkiye'nin hem İsrail ile hem ABD ile hem de Avrupa ülkeleriyle savaş halinde olduğunu söyledi.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Kastamonu Şube Başkanı Hakkı Çılgınoğlu'nun daveti üzerine Kastamonu'yu ziyaret eden İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Yücel Can, Uğurlu Konakları'nda düzenlenen tanışma toplantısının ardından değerlendirmelerde bulundu. Kastamonu'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Yücel Can, "Gerek Türkiye'nin gerekse dünyanın içinde bulunduğu en büyük problem insanlık problemidir. Biz ne olursa olsun birlikte güçlüyüz. Kastamonu'nun gideceği başka Kastamonu yoktur. Bizim vatanımız, dinimiz, bayrağımız birdir. Bu değerler içinde biz birlikte güçlüyüz sloganı ile yola çıktık. Kastamonu değerleri ile bizim için zenginlik fakiri bir yerdir. Tarihi, insanı zengin olan ama Ankara'ya yakın olmuş olsa bile, Ankara'ya uzak kalan, kendi kültürel değerlerini sadece kendine açan, dağların ötesine kültürünü taşımayan bir halde olması bizim için üzücüdür. Şeyh Şaban-i Veli'ye olan sevgi burada bir türbeden öteye gidemiyor. 'Gelişin Gül'e, Gül'e; Gidişin Gül'e, Gül'e; Her işin Gül'e, Gül'e' sözü Ankara'ya taşınmalı, herkese bu söz ezberletilmelidir. Kastamonu sanayinin haricinde, hizmet sektörünü ve inanç kültür merkezini hak eden bir yerdir. Şeyh Şaban-i Veli gönüllere taşınmalı UNESCO listesinde yer almalıdır. İnsanlığın gereği budur. Kastamonu maalesef kendi kabuğunu kıramamıştır. Kastamonu'da çok çeşitli etkinliklerin yapılması gerekiyor. Örneğin, milletvekillerimiz tarım ve kültür komisyonunu Kastamonu'ya davet ederse, Kastamonu'nun haritası yeniden çıkartılabilir. Bu haritalar çerçevesinde Kastamonu yeniden kendine gelebilir. Kastamonu önündeki en büyük engel göçtür. Kastamonu dışarıya nüfus ve sermaye göçü veriyor. Dışarıdaki Kastamonuluların parasını buraya çekmediğiniz mühletçe sevgiden öte bir şey ifade etmez. Kastamonu lider bir il olabilir. Kastamonu'nun ayrıcalıkları vardır" dedi.

"Bugün Türkiye, İsrail ile savaşıyor, ABD ile savaşıyor"

Terör örgütlerinin omuz omuza Türkiye'yi bölme çabası içerisinde olduğuna değinen Can, "Bugün Türkiye, İsrail ile savaşıyor, ABD ile savaşıyor, Türkiye batıyla savaşıyor, Türkiye ülkeyi bölmek isteyen bir ruhla savaşıyor. Şu anki proje Kürdistan'ın kurulması gibi bir proje olarak görünse de, onların arkasındaki bir İsrail bayrağının projesidir. Bizim başka Türkiye'miz yok. 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' projesi kapsamında Hakkari'ye gittiğimizde kayyum atanmadan önceki belediye döneminde dağda çatışan 50'den fazla kişinin tiyatrocu kadrosuyla maaş aldıklarını gördük. Kardeşliğin merkezi Kastamonu'dur. Herkesin kardeşliğin merkezi Kastamonu'ya sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Buradaki her insan tek tek bir değerdir" ifadelerini kullandı.

"Geleneksel çocuk oyunları parkı Kastamonu'da kurulmalıdır"

Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi'nden bahseden Yücel Can, şöyle konuştu: "Kastamonu'da Geleneksel Çocuk Oyun Parkı açılmasını istiyoruz. Şu anda Türkiye'de aile toplumun temel taşı olmaktan uzaklaşmıştır. Cep telefonu ve internet bunun önüne geçmiştir. Biz kendi neslimizi ele almazsak, bizim çocuklarımıza sokak sahip çıkar. Aile içinde dört duvar arasında bulunan bir nesil, kendini sokağa yöneltir. Biz kendi ailemize, milletimize sahip çıkabilmemiz için sokağın güvenli olması lazım. Bu çocuklar hepimizin, çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Çocuklar adeta pimi çekilmiş bir bomba gibidir. Siz onların enerjilerini doğru şekilde kanalize etmediğiniz zaman, bu bombanın nerede patlayacağı belli olmaz. Biz bu tedbirleri alırsak bu sorunları yaşamayız. Bu kapsamda ilgili müdürlüklerle Kastamonu ve çevresinde oynanan geleneksel çocuk oyunları nelerdir? Bu oyunları tespit ederek, bir Geleneksel Çocuk Oyunları Parkı Kastamonu'da kurulmalıdır. Bilgisayardaki oyunlar çocuklara şiddet öğretiyor. Kalkınmada hedef yeni nesil olmalıdır. 2023 misyonu sadece bir hedef olmamalıdır. Geleceğe umutla bakmamız lazım. Geleneksel çocuk oyunları oynadığınız zaman, enerjinizi doğru şekilde kanalize edersiniz."

İdareci ve Bürokratlar Birliği Kastamonu Şube Başkanı Hakkı Çılgınoğlu ise Genel Başkan Yücel Can'ın dernekteki yol arkadaşları ile tanışma ve Kastamonu'nun manevi havasını teneffüs etmeleri amacıyla İl Temsilciliği olarak bir tanışma programı tertiplediklerini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yücel Can: 'Türkiye, Hem İsrail ile Hem ABD ile Hem de Avrupa ile Savaş Halindedir' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement