Zeytin Dalı Harekatına Destek - Adana/hatay/ - Son Dakika
Güncel

Zeytin Dalı Harekatına Destek - Adana/hatay/

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında görev alan askerlere vatandaşların destekleri sürüyor.

01.02.2018 23:33

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında görev alan askerlere vatandaşların destekleri sürüyor.

Suriyeli çocuklar, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerlere moral vermek için yaptıkları resimleri sergiledi.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adalet Bakanlığı Göltepe Eğitim Tesisleri'ndeki etkinlikte yaptığı konuşmada, Suriyeli mültecilerin, yaşam imkanlarını ortadan kaldıran acımasız bir iç savaşın mağdurları olduklarını belirtti.

Mültecilerin acılarının paylaşarak hafifleyeceğini aktaran Yeldan, şöyle devam etti:

"Ülkemiz, nüfusuna göre dünyada insani yardımlarla birinci sırada. Yaptığımız insani yardımlar ülkemizin, milletimizin hayırseverliğinin örneği. Türkiye, şu anda en fazla Suriyeli mülteci kabul eden bir ülke. Bu milletimizin büyüklüğüdür. Suriyeli kardeşlerimizin acılarının dinmesi, orada devam eden terör faaliyetlerinin sonlandırılması, Suriyelilerin ülkelerinde huzur içinde yaşamaları için devletimiz, milletimiz üzerine düşen insanlık adına tüm görevleri yerine getiriyor, getirmeye de devam ediyor. Sınırlarımızdaki terörist faaliyetlerinin son bulması için Mehmetçik'imiz canı pahasına, hiçbir menfaat beklentisi olmadan bedeller ödeyerek insanlık adına büyük bir vazife ifa ediyor."

Etkinlikte Suriyeli Sevim Muhammed, çizdiği Özgür Suriye Ordusu'ndan bir askeri Türk bayrağını öperken gösteren resmi Başsavcı Yeldan'a hediye etti.

Bir hayırseverin desteğiyle alınan kıyafet ve çantaların Suriyeli çocuklara verildiği etkinlikte Başsavcı Yeldan, tesisin parkında Suriyeli çocuklarla bir süre vakit geçirdi.

-Hatay

Kırıkhan Şehit Aileleri Dayanışma Merkezi Başkanı Uğur Saylak, yaptığı açıklamada, Türk askerinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Şehit aileleri olarak harekatı desteklediklerini ifade eden Saylak, Mehmetçiğe başarılar diledi.

Öte yandan Reyhanlı ilçesinde vatandaşlar Türk bayrakları ile Zeytin Dalı Harekatına destek konvoyu oluşturdu.

TSK'nın Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/ PKK ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü harekata destek olmak isteyen çok sayıda genç, taşıdıkları Türk bayrakları ile motosikletlerle ilçede tur attı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta bir berber Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla şehit yakınlarını ücretsiz tıraş etmeye başladı.

Merkez Onikişubat ilçesindeki Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi'nde 13 yıldır berberlik yapan Mustafa Kayacı, iş yerinin camına "Şehit ailelerine tıraş ücretsiz", "Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na belki katılamıyoruz ama az da olsa buradan bir destek verebiliyorsak ne mutlu bize. Allah askerimize zeval vermesin" diye yazdırdığı yazıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiğini, şehit yakınlarını ücretsiz tıraş edeceğini belirtti.

Kayacı, iş yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için önce gönüllü askerlik müracaatında bulunduklarını ifade eden Kayacı, "Tüm şehitlerimizin evlatlarını, kardeşlerini ücretsiz tıraş edeceğiz. Eğer bizim buraya gelir ve tıraş olurlarsa bizi onurlandırırlar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'ndan başarıyla çıkacağından hiçbir şüphem yok. Allah Türk askerini korusun." diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekatına Destek - Adana/hatay/
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zeytin Dalı Harekatına Destek - Adana/hatay/ - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement