Son dakika Afrin haberleri, Afrin son dakika, son dakika Afrin

Son Dakika Afrin Haberleri

 • İHH, Suriye'deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Kış Yardımı Ulaştırdı
  08 Şub İHH, Suriye'deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Kış Yardımı Ulaştırdı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, 'İyilik soğuk geçirmez' sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Suriye'nin kuzeybatısındaki ihtiyaç sahibi 4 bin 608 aileye kış yardımı ulaştırdı. İdlib, Afrin, Azez ve Cerablus'taki savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı. İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yardımların martın sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

 • Suriye Sivil Savunması, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına resim sergisi düzenledi
  06 Şub Suriye Sivil Savunması, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına resim sergisi düzenledi

  Suriye'nin Afrin ilçesinde meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına Suriye Sivil Savunması tarafından düzenlenen resim sergisine Afrinli görsel sanatçı Lafa İbo 8 tablo ile katıldı. Sergide depremin etkileri ve kurtarılan vakalar sergilendi. Ancak depremzedelere yeterli yardım ve psikolojik destek sağlanmadığı belirtildi.

 • Afrin'deki depremde ailesini kaybeden baba: Çocuklarım annelerinin öldüğüne inanamıyor
  05 Şub Afrin'deki depremde ailesini kaybeden baba: Çocuklarım annelerinin öldüğüne inanamıyor

  Suriye'nin kuzeybatısında meydana gelen depremler sonucu Afrin'in Cinderes beldesinde ailesinden 4 kişiyi kaybeden Hamid Şeyh, deprem sonrası yaşadıklarını anlattı. Şeyh, çocuklarının annelerinin öldüğüne inanamadığını ve depremin etkisinin hala üzerlerinde olduğunu söyledi.

 • MİT, DEAŞ Üyelerine Yönelik Operasyon Detayları Ortaya Çıktı
  04 Şub MİT, DEAŞ Üyelerine Yönelik Operasyon Detayları Ortaya Çıktı

  MİT'in İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne düzenlenen saldırıyla ilişkili DEAŞ üyelerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Operasyonlar sonucunda terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye'deki faaliyetleri akamete uğratıldı ve örgüt zayıflatıldı.

 • MİT'in DEAŞ'ın Horasan Örgütü Üyelerine Yönelik Operasyonunun Ayrıntıları Ortaya Çıktı
  04 Şub MİT'in DEAŞ'ın Horasan Örgütü Üyelerine Yönelik Operasyonunun Ayrıntıları Ortaya Çıktı

  MİT'in İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne düzenlenen saldırıyla ilişkili DEAŞ üyelerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Operasyon sonucunda 17 şüpheli yakalandı ve DEAŞ'ın Türkiye'deki faaliyetleri akamete uğratıldı. Ayrıca, DEAŞ'ın sözde lideri Ebu Hüseyin El Kureyşi'nin kısa süreliğine Afrin Cinderes'te bulunduğu tespit edildi ve MİT tarafından gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi. Operasyonlar sonucunda DEAŞ'ın Türkiye'deki yapılanması zayıfladı ve terör örgütü yeniden yapılanmaya gitti.

 • Suriye Sivil Savunması, Cinderes'teki yıkılan okulun yeniden inşası için temel attı
  31 Oca Suriye Sivil Savunması, Cinderes'teki yıkılan okulun yeniden inşası için temel attı

  Suriye Sivil Savunması, Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesindeki depremlerde yıkılan en eski okulun yeniden inşası için temel atma töreni düzenledi. Temel atma törenine, bölgedeki yetkililer ve okulları yıkılan öğrenciler katıldı. Proje mühendisi Mevlüd İsmail, depremlerden etkilenen 40'tan fazla okulun restorasyon projesini hazırladıklarını ve çalışmalara kısa sürede başlayacaklarını belirtti.

 • Zeytin Dalı Harekat Bölgesinde 'Hafızlık Yarışması' düzenlendi
  27 Oca Zeytin Dalı Harekat Bölgesinde 'Hafızlık Yarışması' düzenlendi

  Zeytin Dalı Harekat Bölgesindeki Afrin ve Cinderes'deki Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında yapılan 'Hafızlık Yarışması'nda, dereceye giren öğrencilere belge takdimini Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu yaptı.

 • BM Heyeti, Suriye'deki Deprem Bölgesini Ziyaret Etti
  25 Oca BM Heyeti, Suriye'deki Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

  Birleşmiş Milletler'den (BM) bir heyet, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'e bağlı Cinderes beldesine ziyarette bulundu. BM heyeti, bölgedeki sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek deprem felaketinin yaşandığı bölgelerdeki onarımları inceledi. Suriye'deki depremler sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

 • Haftanın tarihine bakış
  21 Oca Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

 • Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan'ın Annesi Anı Odası Oluşturdu
  06 Oca Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan'ın Annesi Anı Odası Oluşturdu

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan'ın annesi Fatma Akdoğan, oğlunun doğumundan şehit oluncaya kadar kullandığı eşyalarıyla anı odası oluşturdu. İzmir'in Bayraklı ilçesi Osmangazi Mahallesi'nde yaşayan Fatma Akdoğan, oğlunun 2018 yılında şehit olmasının ardından odasında hatıralarını sergilemeye karar verdi.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Temmuz
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Temmuz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta yapılan NATO Liderler Zirvesi'ndeki rolü, temmuz ayına damgasını vurdu.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Ekim
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Ekim

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekim ayında başlayan çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili dünya liderleriyle telefon diplomasisi yürüterek, tüm aktörleri barışın tesisi için adım atmaya çağırdı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Aralık
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Aralık

  2023 yılının son haftasında, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üsse sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 12 asker şehit oldu.

 • Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: 'Türkiye'de Siyasetin Topyekün Sıkıştığı Alan Bunlar Gitsin.
  24 Ara Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: "Türkiye'de Siyasetin Topyekün Sıkıştığı Alan Bunlar Gitsin.

  Demokrat Parti İstanbul İl Kongresinde konuşan Genel Başkan Gültekin Uysal, iktidarı eleştirdi. Uysal, “Yargıyı, yasamayı, yürütmeyi bir kişinin elinde toparlayalım zaman zaman bunun da propagandasını yaptılar. Ona tabi olalım o da ne biliyorsa okusun mantığı içerisinde maalesef bir galeyan hali içerisinde şaibeli bir referandumla beraber Türkiye'nin yaptığı değişikliklerin bir keyfi rejiminin inşa edilmesinin bugün hep beraber bedelini ödüyoruz. Keyfi bir rejimin sınırsız bir yetki sıfır denetim mantığı içerisinde oluşturulmuş hesap vermeyi aklının ucundan geçirmeyen, hesap verme günü geldiğinde verecek hesaplarının o olmadığını bilenler suça ortak ederek etraflarındakileri kirleterek, kendilerini sorgulayacak bir siyasi merkez kalmasın düşüncesi içerisindeler. Türkiye'de siyasetin topyekun sıkıştığı alan bunlar gitsin. Bunların yaptığı usulle biz bu ülkeyi yönetelim anlayışıdır" dedi.

 • MİT, PKK/YPG'nin Ayn el-Arab sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  24 Ara MİT, PKK/YPG'nin Ayn el-Arab sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  MİT, Suriye sınırında güvenlik güçlerine yönelik eylemleri organize eden 'Bahoz Afrin' kod adlı teröristi etkisiz hale getirdi. Teröristin sansasyonel eylem arayışında olduğu istihbaratı üzerine takibe alınmıştı. MİT'in başarılı operasyonuyla terörist etkisiz hale getirildi.

 • MİT, PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  24 Ara MİT, PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu 'Bahoz Afrin' kod adlı teröristi etkisiz hale getirdi. Teröristin geçmişte Suriye sınırındaki güvenlik güçlerine yönelik eylemleri organize ettiği tespit edildi.

 • MİT'ten nokta atış! PKK'nın sözde Aynularab sorumlusu 'Bahoz Afrin' etkisiz hale getirildi
  24 Ara MİT'ten nokta atış! PKK'nın sözde Aynularab sorumlusu "Bahoz Afrin" etkisiz hale getirildi

  Türkiye 12 şehidine ağlarken MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu "Bahoz Afrin" kod adlı teröristi Suriye'de etkisiz hale getirdi.

 • Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde bombalı saldırı: 3 yaralı
  11 Ara Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde bombalı saldırı: 3 yaralı

  Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde araca yerleştirilen bomba düzeneğinin patlaması sonucu 3 kişi yaralandı. Kilis'in karşısında muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinde Afrin yolundaki kontrol noktasında araca yerleştirilen bomba infilak etti. Saldırının ardından çevrede güvenlik önlemleri artırılırken, yaralılar Azez Hastanesi'ne nakledildi. Olay yerinde inceleme yapan yerel güvenlik güçleri, saldırıyla ilgili inceleme başlattı. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı Bayraktar TB2, Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • MİT, PKK/YPG'nin dron sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  04 Ara MİT, PKK/YPG'nin dron sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  MİT, PKK/YPG'nin Suriye/Tel Rıfat bölgesindeki teknik cihaz ve dron sorumlusu 'Akif Amed' kod adlı Bager Öndeş'i etkisiz hale getirdi. Öndeş, Türk güvenlik güçlerine karşı eylemler düzenlemekteydi ve terör örgütüne üye olma suçundan arama kaydı bulunuyordu.

 • MİT'ten PKK'nın Suriye'deki teknik cihaz ve dron sorumlusuna operasyon
  04 Ara MİT'ten PKK'nın Suriye'deki teknik cihaz ve dron sorumlusuna operasyon

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin teknik cihaz ve dron sorumlusu olan Akif Amed kod adlı Bager Öndeş'i, Suriye'nin Tel Rıfat bölgesinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Öndeş, Türk güvenlik güçlerine ve ÖSO/SMO'ya karşı eylemler düzenlemekle görevliydi.

 • İHH İnsani Yardım Vakfı, İdlib ve Afrin'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek dağıttı
  01 Ara İHH İnsani Yardım Vakfı, İdlib ve Afrin'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek dağıttı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere Kasım ayında 3,5 milyon adet ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı. Yardım faaliyetleri haftanın 6 günü gerçekleştiriliyor ve destek veren bağışçılara teşekkür ediliyor.

 • İHH, İdlib ve Afrin kamplarında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı
  30 Kas İHH, İdlib ve Afrin kamplarında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerindeki kamplarda yaşayan savaş mağduru ailelere kasım ayında 3,5 milyon ekmek ve 15 bin porsiyon sıcak yemek dağıttı. Dağıtımların ay boyunca sürdürüldüğünü belirten İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yardımların devam edeceğini ve bağışçılara teşekkür etti.

 • Suriyeli patlayıcı madde uzmanı için iddianame kabul edildi
  28 Kas Suriyeli patlayıcı madde uzmanı için iddianame kabul edildi

  Suriye'de PKK/YPG silahlı terör örgütünde bomba eğitimi aldığı iddia edilen Suriye uyruklu şahsın iddianamesi Adıyaman Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Şahıs, suçlamaları kabul etmediğini savundu.

 • İstanbul'da düzenlenen zirvede gazeteciler hakikat objektifini tartıştı
  25 Kas İstanbul'da düzenlenen zirvede gazeteciler hakikat objektifini tartıştı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'nde gazeteciler, insani krizler ve çatışmalar arasındaki hakikat objektifini tartıştı. Panelde, Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Vasilisa Stepanenko, Jaffar Hasnain ve Rena Netjes konuşmacı olarak yer aldı. Gazeteciler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını ve uluslararası medyanın bu duruma nasıl yaklaştığını eleştirdi.

 • Afrin'de bombalı araçla terör saldırısı: 15 yaralı
  18 Kas Afrin'de bombalı araçla terör saldırısı: 15 yaralı

  Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçe merkezinde, Zeytin Dalı Harekatı sonucunda terörden arındırılan bölgede bir bombalı araçla düzenlenen saldırıda 15 kişi yaralandı. Bomba, bir yük tırının kasasına yerleştirilmiş ve araç Azez yolunda seyir halindeyken patlatılmıştır. Saldırı sonrasında güvenlik güçleri bölgede önlemlerini artırmış ve inceleme başlatmıştır. Henüz saldırıyı üstlenen bir grup veya kişi bulunmamaktadır.

 • İHH ve Merhamet Derneği, Suriyeli yetim çocukların ailelerine hayvan desteği sağladı
  17 Kas İHH ve Merhamet Derneği, Suriyeli yetim çocukların ailelerine hayvan desteği sağladı

  İHH İnsani Yardım Vakfı ve Merhamet Derneği, Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerinde yaşayan yetim çocukların ailelerine, süt satıp gelir temin edebilmeleri için küçükbaş hayvan desteğinde bulundu. İHH ve Merhamet Derneği tarafından 25 yetim ailesine ücretsiz 100 koyun verildi. Bu yardım sayesinde her yetim ailesi 4 koyun temin etti. İHH, Suriye'de savaşın etkisiyle yetim kalan çocuklara desteklerini sürdürüyor ve geçim kaynakları projelerine önem veriyor.

 • PKK/YPG'nin sözde ideolojik alan sorumlusu etkisiz hale getirildi
  17 Kas PKK/YPG'nin sözde ideolojik alan sorumlusu etkisiz hale getirildi

  MİT, PKK/YPG'nin sözde ideolojik alan sorumlusu 'İdris Serhat' kod adlı Ali Subaşı'yı, Suriye'de gerçekleştirdiği nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

 • Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu terörist Ali Subaşı'yı Suriye'nin kuzeyindeki operasyonla...
  17 Kas Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu terörist Ali Subaşı'yı Suriye'nin kuzeyindeki operasyonla...

  Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu terörist Ali Subaşı'yı Suriye'nin kuzeyindeki operasyonla etkisiz hale getirdi.

 • PKK'nın sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu etkisiz hale getirildi
  17 Kas PKK'nın sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu etkisiz hale getirildi

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Suriye ideolojik alan sorumlusu terörist Ali Subaşı'yı, Suriye'nin kuzeyindeki operasyonla etkisiz hale getirdi. PKK terör örgütünün, Suriye'deki tabanda kırılmaya neden olmaması amacıyla Ali Subaşı'nın ölümünü, ''kronik rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tedavi görmekte iken öldü'' şeklinde duyurdu.

 • MİT, PKK'nın Kerkük sorumlusu teröristi etkisiz hale getirdi
  14 Kas MİT, PKK'nın Kerkük sorumlusu teröristi etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği operasyonla, terörden arananlar listesinde yer alan PKK'nın sözde Kerkük sorumlusu terörist Remzi Avcı'yı etkisiz hale getirdi. Terörist, 1992'de PKK'ya katıldıktan sonra Suriye ve Irak'ta terörist faaliyetlerde bulunmuş ve çeşitli bölgelerde örgütün eylemlerini organize etmişti.

 • MİT, PKK/KCK'nın Kerkük Eyalet Sorumlusu Çiya Amed kod Remzi Avcı'yı, Irak/Süleymaniye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.
  14 Kas MİT, PKK/KCK'nın Kerkük Eyalet Sorumlusu Çiya Amed kod Remzi Avcı'yı, Irak/Süleymaniye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

  MİT, PKK/KCK'nın Kerkük Eyalet Sorumlusu Çiya Amed kod Remzi Avcı'yı, Irak/Süleymaniye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

 • MİT, kırmızı kategoride aranan PKK'lı terörist Remzi Avcı'yı etkisiz hale getirdi
  14 Kas MİT, kırmızı kategoride aranan PKK'lı terörist Remzi Avcı'yı etkisiz hale getirdi

  MİT, terör örgütü PKK/KCK'nın kırmızı kategoride aranan sözde Kerkük Eyalet Sorumlusu Remzi Avcı'yı, Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirdi.

 • İstanbul Kongresinde Konuşan Hedep Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'ndan Yerel Seçim Mesajı: 'Bizi Görmezden Gelmelerine de Kayyum Atamalarına da...
  12 Kas İstanbul Kongresinde Konuşan Hedep Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'ndan Yerel Seçim Mesajı: "Bizi Görmezden Gelmelerine de Kayyum Atamalarına da...

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) İstanbul 2. Olağanüstü Kongresi'nde konuşan HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları "HEDEP bu seçimlerde kazanmaya odaklanacak. Biz bu ülkede 3. büyük siyasi partiyiz, hiç kimsenin bizi görmezden gelmesine, hiç kimsenin bize kayyum atamasına, hiç kimsenin bizim siyasetimize zincir vurmasına izin vermedik, bu yerel seçimlerde de buna asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu. Hatimoğulları, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin kararını tanımadıklarını belirterek, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın derhal serbest bırakılmasını da talep etti.

 • Suriye hududunda modüler beton duvarların inşası tamamlandı
  31 Eki Suriye hududunda modüler beton duvarların inşası tamamlandı

  MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB) Savunma ve Güvenlik Genel Müdürlüğü Plan Harekat Koordinasyon Daire Başkanı Tuğgeneral Serkan Bircan, "Suriye hududumuzun, 911 kilometre olan kara bölümünün 837 kilometresinin tamamında modüler beton duvarların inşası tamamlanmıştır.

 • İdlib ve Halep'te Filistin için destek gösterisi düzenlendi
  18 Eki İdlib ve Halep'te Filistin için destek gösterisi düzenlendi

  Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ve Halep illerinde halk, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki göstererek, Filistin için destek gösterisi düzenledi. İdlib'nin kuzey kırsalındaki Atme, Dana ve Maarrat Misrin bölgelerinde binlerce kişi, İsrail'in yoğun saldırısı altındaki Gazze'ye destek için bir araya geldi. Halep'in Bab, Bizaa, Kubbesin, Afrin, Cerablus, Çobanbey, Akterin, Azez bölgelerinde de yüzlerce sivil, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara tepki gösterdi. Grup, Filistin bayrakları taşıyarak Gazze halkına destek mesajı verdi.

 • Suriye-Irak tezkeresinin süresi 2 yıl uzatıldı: İYİ Parti 'hayır' oyu kullanan CHP'yi eleştirdi
  17 Eki Suriye-Irak tezkeresinin süresi 2 yıl uzatıldı: İYİ Parti 'hayır' oyu kullanan CHP'yi eleştirdi

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak ve Suriye'deki görev süresini 2 yıl daha uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM Genel Kurulu’nda 164 ret oyuna karşın 357 oyla kabul edildi.

 • Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine roket saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı
  16 Eki Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine roket saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı

  Suriye'nin Halep ilinin kuzeyindeki Tel Rıfat ilçesinde PKK/YPG terör örgütü, Afrin'in güneyindeki Suriye Milli Ordusu (SMO) mevzilerine roket saldırısı düzenledi. Saldırı sonucunda 3 SMO üyesi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı. PKK/YPG, Türkiye ile Rusya arasında yapılan anlaşmaya rağmen Tel Rıfat'tan çıkmayarak Afrin'e saldırılarını sürdürmektedir.

 • Cerablus'ta Motosiklet Bombası Patladı: 1 Sivil Hayatını Kaybetti
  09 Eki Cerablus'ta Motosiklet Bombası Patladı: 1 Sivil Hayatını Kaybetti

  Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde, Fırat Kalkanı Harekatı sonucu terörden arındırılan bölgede bir motosiklete yerleştirilen bomba patladı. Bombalı terör saldırısında 1 sivil hayatını kaybetti ve çevrede hasar meydana geldi. Yerel güvenlik güçleri, saldırının terör örgütü PKK/YPG tarafından düzenlendiği ihtimali üzerinde duruyor. PKK/YPG, Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdürerek Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini sık sık hedef alarak terör eylemleri düzenlemektedir.

 • Adıyaman'da PKK/YPG Patlayıcı Uzmanı Yakalandı
  05 Eki Adıyaman'da PKK/YPG Patlayıcı Uzmanı Yakalandı

  Adıyaman'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Suriye uyruklu H.M. isimli şahıs, silahlı terör örgütü PKK/YPG'de patlayıcı madde uzmanı olarak faaliyet gösterdiği gerekçesiyle yakalandı. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör örgütü operasyonları kapsamında gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • MİT, İstanbul İstiklal Caddesi'ndeKİ bombalı saldırının organizatörlerinden,'Mazlum Afrin'i Suriye'de etkisiz hale getirdi
  04 Eki MİT, İstanbul İstiklal Caddesi'ndeKİ bombalı saldırının organizatörlerinden,'Mazlum Afrin'i Suriye'de etkisiz hale getirdi

  MİT, İstanbul İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım 2022'de 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı bombalı saldırının organizatörlerinden, PKK/KCK-PYD/YPG'nin Suriye'deki İstihbarat Yapılanması'ndan sorumlu 'Mazlum Afrin' kod adlı Nabo Kele Hayri'yi Suriye'de etkisiz hale getirdi.

 • İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen saldırının faili 'Nabe Kele Hayri' kod adlı Mazlum Afrin, Suriye'de MİT tarafından etkisiz hale getirildi.
  04 Eki İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen saldırının faili "Nabe Kele Hayri" kod adlı Mazlum Afrin, Suriye'de MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

  İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen saldırının faili "Nabe Kele Hayri" kod adlı Mazlum Afrin, Suriye'de MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

 • Patnos Jandarma Komando Alayı Suriye-Afrin'e gönderildi
  01 Eki Patnos Jandarma Komando Alayı Suriye-Afrin'e gönderildi

  Suriye-Afrin'e görevlendirilen Patnos Jandarma Komando Alay Komutanlığı kadrosundaki askerler, düzenlenen törenle uğurlandı. Ağrı Valisi Mustafa Koç, askerlere başarılar dileyerek, kahramanlarımızın ayağına taş değdirtmesin temennisinde bulundu. Askerler, törenin ardından Suriye-Afrin'e hareket etti.

 • İHH ve Katar Charity, Cinderes'teki depremzedelere gıda yardımı yaptı
  27 Eyl İHH ve Katar Charity, Cinderes'teki depremzedelere gıda yardımı yaptı

  İHH ve Katar Charity, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'nin Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesindeki depremzedelere 1550 gıda kolisi dağıttı. Yardımlardan 19 çadır kampında yaşayan 7 bin 750 kişi faydalandı.

 • Kilis'te PKK/PYD/YPG Operasyonunda Yakalanan Zanlı Tutuklandı
  26 Eyl Kilis'te PKK/PYD/YPG Operasyonunda Yakalanan Zanlı Tutuklandı

  Kilis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, PKK/PYD/YPG'ye yönelik operasyon kapsamında yakalanan zanlı tutuklandı. Jandarma ekipleri, PKK/PYD/YPG'nin faaliyetlerini deşifre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Suriye uyruklu R.M'nin Afrin bölgesinde faaliyet gösterdiği tespit edildi ve Gaziantep'te gözaltına alındıktan sonra Kilis'e getirilen zanlı, jandarmadaki işlemlerinin ardından tutuklandı.

 • Kilis'te PKK/PYD/YPG'ye yönelik operasyonda 1 şüpheli yakalandı
  26 Eyl Kilis'te PKK/PYD/YPG'ye yönelik operasyonda 1 şüpheli yakalandı

  Kilis İl Jandarma Komutanlığı, PKK/PYD/YPG silahlı terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, Zeytindalı Harekatı öncesi Afrin'de faaliyet gösteren yabancı uyruklu bir şüpheli yakalandı. Şüpheli, Kilis İl Jandarma Komutanlığına getirildi ve adli işlemlerin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecek.

 • Kilis'te PKK/PYD/YPG Operasyonunda 1 Şüpheli Yakalandı
  26 Eyl Kilis'te PKK/PYD/YPG Operasyonunda 1 Şüpheli Yakalandı

  Kilis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, silahlı terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye yönelik gerçekleştirdikleri operasyonda Gaziantep'te 1 şüpheliyi yakaladı. Jandarma ekipleri, PKK/PYD/YPG'nin faaliyetlerini deşifre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar sonucunda, Zeytindalı Harekatı öncesi Afrin'de faaliyet gösterdiği tespit edilen Suriye uyruklu R.M'nin Gaziantep'te olduğu belirlendi. Şüpheli, jandarma tarafından gözaltına alındı ve sorgusu devam ediyor.

 • İHH ve BM, Afrin'deki depremzedelere gıda yardımı yaptı
  19 Eyl İHH ve BM, Afrin'deki depremzedelere gıda yardımı yaptı

  İHH İnsani Yardım Vakfı ile BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, Suriye'nin Afrin ilçesine bağlı Cinderes beldesindeki 5 farklı köyde yaşayan 4 bin 425 depremzedeye, 6 ay boyunca düzenli olarak gıda malzemesi ulaştırıldı.

 • İHH ve Bosna kurumları Suriye'de depremzedelere yardım eli uzattı
  13 Eyl İHH ve Bosna kurumları Suriye'de depremzedelere yardım eli uzattı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları, Suriye'de yaşanan deprem sonrası yıkılan yapıların yerine okul, cami ve yaşam evleri projelerinin temellerini attı. Soran, Çobanbey ve İdlib'de yapılan temel atma törenleriyle birlikte toplamda 2 okul, 1 cami ve 42 yaşam evi inşa edilecek.

 • İHH ve Bosna kurumları Suriye'de depremzedelere yardım için temel attı
  13 Eyl İHH ve Bosna kurumları Suriye'de depremzedelere yardım için temel attı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları, Suriye'de yaşanan deprem sonrası yıkılan yapıların yerine okul, cami ve yaşam evleri projelerinin temellerini attı. Soran'da bir cami, bir okul; Çobanbey'de bir okul, İdlib'de ise 42 yaşam evinin temeli atıldı. Toplamda 720 öğrenciye hizmet verecek olan okulların yanı sıra, depremden hasar gören cami için de yeni bir cami inşa edilecek. Ayrıca, depremzede aileler için 42 evin temeli de atıldı.

 • Tel Rıfat ve Münbiç'te PKK/YPG'nin sızma girişimleri püskürtüldü, 5 SMO mensubu hayatını kaybetti
  08 Eyl Tel Rıfat ve Münbiç'te PKK/YPG'nin sızma girişimleri püskürtüldü, 5 SMO mensubu hayatını kaybetti

  Tel Rıfat ve Münbiç ilçelerinde işgalini sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'nin kuzeyinde Suriye Milli Ordusunun (SMO) cephe hatlarına eş zamanlı sızma girişimleri püskürtüldü, 5 SMO unsuru hayatını kaybetti.

 • Suriye'de hükümet karşıtı protestolar yayılıyor! Kalabalıkların ağzında ''Esad istifa'' sloganları var
  02 Eyl Suriye'de hükümet karşıtı protestolar yayılıyor! Kalabalıkların ağzında ''Esad istifa'' sloganları var

  Suriye'de Dürzilerin yaşadığı Süveyda kentinde başlayan Esad rejimine karşı gösteriler Akdeniz kıyısındaki Tartus'a kadar yayıldı. Farklı şehirlerde sokağa dökülen kalabalıklar, yüksek enflasyonu ve ekonominin kötü gidişatını protesto ederek ''Beşar Esad istifa'' sloganları atıyor.

 • Suriye'nin 5 ilinde Şam yönetimine karşı protestolar düzenlendi
  01 Eyl Suriye'nin 5 ilinde Şam yönetimine karşı protestolar düzenlendi

  Suriye'nin Haseke, İdlib, Halep, Suveyda ve Dera illerinde binlerce kişi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in istifasını talep eden gösterilere katıldı.

 • PKK/YPG'nin Münbiç'teki saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti
  01 Eyl PKK/YPG'nin Münbiç'teki saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti

  Suriye'de Halep ilinin Münbiç ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Cerablus'un güneyindeki Halvanci köyüne düzenlediği roket saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti, 8 sivil yaralandı.

 • Yunus Emre Enstitüsü'nden Afrin'e kültür merkezi
  31 Ağu Yunus Emre Enstitüsü'nden Afrin'e kültür merkezi

  - Yunus Emre Enstitüsü'nden Afrin'e kültür merkezi Yunus Emre Enstitüsü, Zeytin Dalı Barış Harekatı çerçevesinde Afrin'in terörden arındırılmasının ardından geçen 5 yılda hayatın normale dönmesine yönelik bölgede çalışmaları kapsamında Suriye'nin Afrin şehrinde kültür merkezi açtı.

 • BM, Suriye'nin kuzeybatısına sınır ötesi yardım misyonunu sürdürüyor
  30 Ağu BM, Suriye'nin kuzeybatısına sınır ötesi yardım misyonunu sürdürüyor

  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in sözcüsü, Şubat ayında Suriye ve Türkiye'yi vuran depremlerin ardından Suriye'nin kuzeybatısına yapılan yardım misyonunun devam ettiğini açıkladı.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Afrin'de Türk Kültür Merkezi açtı
  30 Ağu Yunus Emre Enstitüsü, Afrin'de Türk Kültür Merkezi açtı

  Yunus Emre Enstitüsü, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçesinde Türk Kültür Merkezi açtı. Açılış törenine birçok davetli katıldı ve kültürel etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Afrin'de 30 Ağustos kutlaması; Türkçe şiirler okuyup harmandalı oynadılar
  30 Ağu Afrin'de 30 Ağustos kutlaması; Türkçe şiirler okuyup harmandalı oynadılar

  Türkiye'nin Afrin'i terörden arındırdığı Zeytin Dalı Barış Harekatı'nın üzerinden geçen 5 yılda hayatın normale dönmesine yönelik bölgede çalışmalar sürüyor.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Azez'de savaş mağdurlarına psikolojik destek sağlayacak
  29 Ağu Yunus Emre Enstitüsü, Azez'de savaş mağdurlarına psikolojik destek sağlayacak

  Yunus Emre Enstitüsü, Suriye'nin Azez şehrinde savaş mağduru vatandaşlar için toplumda ruh sağlığına ve sosyal kalkınmaya yönelik farkındalık oluşturacak bir proje başlattı. Proje kapsamında üniversite öğrencileriyle birlikte Suriye toplumu gerçekliği ve problemlerine çözüm yolları bulunacak.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7. yıl dönümünde El-Bab'ta kültür merkezi açtıYunus Emre Enstitüsü Başkanı Ateş: 'Kadim bir dil olan...
  25 Ağu Yunus Emre Enstitüsü, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7. yıl dönümünde El-Bab'ta kültür merkezi açtıYunus Emre Enstitüsü Başkanı Ateş: "Kadim bir dil olan...

  - Yunus Emre Enstitüsü, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7. yıl dönümünde El-Bab'ta kültür merkezi açtı Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Ateş: "Kadim bir dil olan Türkçeyi yaygınlaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz" El-Bablı öğrenci Muntasır El Hac Ömer: "Suriye halkı Türkçe'yi çok seviyor" Yunus...

 • Suriye'nin 7 ilinde binlerce kişi Şam yönetimine karşı protesto düzenledi
  25 Ağu Suriye'nin 7 ilinde binlerce kişi Şam yönetimine karşı protesto düzenledi

  Suriye'nin İdlib, Halep, Deyrizor, Haseke, Rakka, Dera ve Suveyda illerinde binlerce kişi, Şam yönetimine karşı protestolar düzenledi. Protestolara katılanlar, Esed rejiminin yıkılmasını ve tutukluların serbest bırakılmasını talep etti.

 • Harekatın 7'nci yıl dönümü: El Bab'ta Türk kültür merkezi açıldı
  25 Ağu Harekatın 7'nci yıl dönümü: El Bab'ta Türk kültür merkezi açıldı

  Suriye'de terör örgütlerine karşı düzenlenen ilk askeri harekat olan Fırat Kalkanı 7'nci yılını geride bıraktı.

 • Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7'nci yıl dönümü
  24 Ağu Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7'nci yıl dönümü

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) Suriye'de terör örgütlerine karşı düzenlediği ilk askeri harekat olan Fırat Kalkanı, 7. yılını geride bıraktı.

 • Fırat Kalkanı Harekatı'nda PKK/YPG'ye EYP desteği sağlayan 3 şüpheli tutuklandı
  17 Ağu Fırat Kalkanı Harekatı'nda PKK/YPG'ye EYP desteği sağlayan 3 şüpheli tutuklandı

  Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütlerinden temizlenen Cerablus'ta, terör örgütü PKK/YPG'ye el yapımı patlayıcı (EYP) desteği sağlayan 3 şüpheli tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ve Cerablus Jandarma Danışman Komutanlıkları tarafından gerçekleştirilen çalışmada, zanlılar Cerablus-Kandura bölgesinde yakalandı. Yapılan aramada birçok iletişim cihazı ve para ele geçirildi. Tutuklanan zanlılar adli makamlara sevk edildi.

 • Gaziantep'te Terörist İşbirlikçiler Yakalandı
  17 Ağu Gaziantep'te Terörist İşbirlikçiler Yakalandı

  Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda, teröristlere bombalı tuzak kurması için malzeme taşıyan 3 terör işbirlikçisi bomba malzemeleriyle birlikte yakalandı. Operasyon sonucunda şüphelilerin üzerinden çeşitli iletişim ve para malzemeleri ele geçirildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 • PKK/YPG, Afrin'de sivillerin sığındığı evlere roketli saldırı düzenledi
  09 Ağu PKK/YPG, Afrin'de sivillerin sığındığı evlere roketli saldırı düzenledi

  Suriye'nin Halep ilinin Tel Rıfat ilçesindeki işgalini sürdüren terör örgütü PKK/YPG, Afrin'de yerinden edilen sivillerin sığındığı briket evlere roketli saldırı düzenledi. Saldırıda 6 sivil yaralandı. PKK/YPG, Tel Rıfat'ta bulunan yerleşim yerlerine ve Türk güvenlik güçlerine saldırılarını sürdürüyor.

 • PKK/YPG, SMO mevzisine füze saldırısı düzenledi: 2 ölü, 3 yaralı
  31 Tem PKK/YPG, SMO mevzisine füze saldırısı düzenledi: 2 ölü, 3 yaralı

  Terör örgütü PKK/YPG, Afrin'in güneydoğusunda SMO'ya ait bir noktayı ısı güdümlü füzeyle hedef aldı. Saldırıda 2 SMO mensubu hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı. PKK/YPG, Tel Rıfat ve çevresinden sivil yerleşimlere ve cephe hatlarına saldırılar düzenlemektedir.

 • İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan PKK/KCK Terör Örgütü Mensupları Yakalandı
  26 Tem İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan PKK/KCK Terör Örgütü Mensupları Yakalandı

  İÇİŞLERİ Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında olduğu belirlenen PKK/KCK terör örgütü mensupları Fatıma Al Musa ve Velat Jamo'nun Başakşehir ilçesinde yakalandığını duyurdu. Al Musa'nın terör örgütüne katılım süreci ve faaliyetleri detaylı bir şekilde açıklanırken, Jamo'nun da sansasyonel eylem arayışı içerisinde olduğu bilgisi paylaşıldı. Teröristlerin adli işlemleri devam ediyor.

 • İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan 2 PKK/KCK Teröristi Yakalandı
  26 Tem İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan 2 PKK/KCK Teröristi Yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında oldukları tespit edilen 2 terör örgütü PKK/KCK mensubunun yakalandığını duyurdu. Yakalanan teröristlerin geçmiş faaliyetleri ve eylem planları hakkında bilgiler paylaşıldı. Adli işlemler devam ediyor.

 • İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK/KCK'lı terörist yakalandı
  26 Tem İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 PKK/KCK'lı terörist yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında olduğu belirlenen PKK/KCK terör örgütü mensupları Fatıma Al Musa ve Velat Jamo'nun Başakşehir ilçesinde yakalandığını duyurdu. Al Musa'nın terör örgütüne katılım süreci ve faaliyetleri detaylı bir şekilde açıklanırken, Jamo'nun da terör örgütüne bağlı bir yapılanmada faaliyet gösterdikten sonra İstanbul'a geldiği ve eylem hazırlığında olduğu bilgisi paylaşıldı. Teröristlerin adli işlemleri devam ediyor.

 • İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan PKK/KCK Terör Örgütü Mensupları Yakalandı
  26 Tem İstanbul'da Sansasyonel Eylem Arayışında Olan PKK/KCK Terör Örgütü Mensupları Yakalandı

  İÇİŞLERİ Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında olduğu belirlenen PKK/KCK terör örgütü mensupları Fatıma Al Musa ve Velat Jamo'nun Başakşehir ilçesinde yakalandığını duyurdu. Al Musa'nın terör örgütüne katılım süreci ve faaliyetleri detaylı bir şekilde açıklandı. Velat Jamo'nun ise Suriye Afrin bölgesinde faaliyet gösterdikten sonra İstanbul'a gelerek sansasyonel eylem arayışında olduğu bilgisi elde edildi. Teröristler, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yakalandı ve adli işlemleri devam ediyor.

 • İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında olan PKK mensupları yakalandı
  26 Tem İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında olan PKK mensupları yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında oldukları belirlenen PKK mensubu 'Sterk Evindar' kod isimli Fatıma Al Musa ile Velat Jamo adlı teröristlerin yakalandığını duyurdu. Fatıma Al Musa'nın Suriye ve Irak'ta faaliyet gösterdiği, Velat Jamo'nun ise Suriye'de bölge sorumlusu olarak faaliyet gösterdikten sonra İstanbul'a geldiği bilgisi verildi. Şüphelilerin adli işlemleri devam etmektedir.

 • İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 terörist gözaltına alındı
  26 Tem İstanbul'da eylem hazırlığındaki 2 terörist gözaltına alındı

  İstanbul'da eylem hazırlığında oldukları tespit edilen PKK/KCK terör örgütü mensupları Fatıma Al Musa ile Velat Jamo yakalandı.

 • Beyoğlu'ndaki terör saldırısı davasında tutuklu sanıklar ifade verdi
  17 Tem Beyoğlu'ndaki terör saldırısı davasında tutuklu sanıklar ifade verdi

  Beyoğlu'nda, terör örgütü PKK/YPG tarafından 13 Kasım 2022'de düzenlenen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği, 99 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin 36 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında patlayıcıyı koyan tutuklu sanık Ahlam Albashır savunma yaptı.

 • İstiklal Caddesi'nde bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir: 'Bombayı görünce polisi aradım ama Türkçe bilmiyordum'
  17 Tem İstiklal Caddesi'nde bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir: "Bombayı görünce polisi aradım ama Türkçe bilmiyordum"

  İstiklal Caddesi'nde bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir: "Bombayı görünce polisi aradım ama Türkçe bilmiyordum" İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin aralarında bombayı bırakan Ahlam Albashır'in de bulunduğu 36 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 • İstiklal Caddesi'nde bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir ilk kez savunma yaptı: 'Bombayı görünce polisi aradım ama Türkçe...
  17 Tem İstiklal Caddesi'nde bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir ilk kez savunma yaptı: "Bombayı görünce polisi aradım ama Türkçe...

  İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin aralarında bombayı bırakan Ahlam Albashır'in de bulunduğu 36 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 • MİT, Afrin saldırısının sorumlusu Heysem Cuma'yı etkisiz hale getirdi
  15 Tem MİT, Afrin saldırısının sorumlusu Heysem Cuma'yı etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç'te düzenlediği operasyonda, 2020'de 40 sivilin hayatını kaybettiği Afrin saldırısının sorumlusu PKK/KCK-PYD/YPG'li terörist Heysem Cuma'yı etkisiz hale getirdi. Heysem Cuma, Cerablus'ta gerçekleştirilen bombalı saldırılar ve Afrin'deki saldırının sorumlusu olarak biliniyor.

 • AK Parti, İmar Hukukunu Anayasal Düzeye Çıkaracak
  12 Tem AK Parti, İmar Hukukunu Anayasal Düzeye Çıkaracak

  AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, imar hukukunu anayasal düzeye çıkaracaklarını ve anayasaya imar affı yapılamayacağına ilişkin hüküm koyacaklarını belirtti. Gül ayrıca, en düşük memur maaşını yükseltme ve deprem konusunda tarihi adımlar atma sözü verdi.

Advertisement