27 Aralık'taki 'Yemek Kartı Boykotu' - Son Dakika

27 Aralık'taki 'Yemek Kartı Boykotu'

26.11.2017 13:56
27 Aralık'taki 'Yemek Kartı Boykotu', System.String[]

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneğinin (TÜRES) başlattığı yemek kartı boykotunu desteklediklerini bildirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneğinin (TÜRES) başlattığı yemek kartı boykotunu desteklediklerini bildirdi.

Çelikus, yazılı açıklamasında, Türkiye'de yabancı menşeli 4-5 yemek kartı şirketinin bulunduğunu, bunların haksız rekabet oluşturduğunu belirterek, bu şirketlerin, Türkiye dışında yüzde 2-3 olan komisyon oranını, Türkiye'de 10-12 gibi yüksek oranlarda uygulayıp haksız kazanç elde ettiklerini ifade etti.

Rekabet Kurumunun da tespitiyle bu şirketlerin, aralarında anlaşıp oligopol bir piyasa oluşturduklarını kaydeden Çelikkus, "Bu durumdan lokantacı esnafımız ciddi manada etkilenmektedir. Bin bir güçlükle elde ettikleri karları bu fahiş oranla ellerinden alınmaktadır. Lokantacı esnafımızın emeği, alın teri bu şirketler tarafından sömürülmektedir. Buna dur demenin zamanı gelmiş ve geçmektedir.

TÜRES Başkanı sayın Ramazan Bingöl'ü yemek kartı boykotundan dolayı tebrik ediyor ve destekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 27 Aralık'taki 'Yemek Kartı Boykotu' - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Merkez Bankası, faiz oranlarını 10,25'ten yüzde 15'e yükseltti Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Birinci dönem sınavları iptal olmadı, 31 Aralık'tan sonra yapılacak Son Dakika! TBMM'ye saldırı düzenlemek isterken yakalanan DHKP-C'li Mulla Zincir 23 yıl 42 ay, Eylem Yücel 22 yıl 42 ay hapse mahkum edildi Ayhan Akman'dan, yeğeni Ali Akman için transfer yanıtı: Fatih Terim'e sözümüz var Korona test kuyruğunu protesto eden adam hastane önünde soyundu HES kodu zorunluluğu esnaf için yeni bir kazanç kapısı oldu Bursaspor'da 15 futbolcu sokağa çıkma yasağına takılıyor Türk bilim insanı Uğur Şahin'den koronavirüs aşısı müjdesi: Dağıtıma 25 Aralık'tan önce başlayabiliriz