Salgında en acı haber! ABD'de 6 haftalık bebek koronavirüsten hayatını kaybetti - Son Dakika
BBC

Salgında en acı haber! ABD'de 6 haftalık bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

ABD'de Connecticut eyaletinde 6 haftalık bir bebek yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti.

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 1 milyona yaklaşırken 47 bini aşkın insan da hayatını kaybetti. En çok vakanın görüldüğü ABD'de ise 6 haftalık bir bebek koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti. ABD'de Connecticut Valisi Ned Lamont, eyalette altı haftalık bir bebeğin koronavirüsten öldüğünü açıkladı.

"MERHAMET GÖSTERMEYEN BİR VİRÜS"

Lamont, Twitter mesajında koronavirüs testi pozitif çıkan bebeğin bu hastalığa bağlı komplikasyonlardan yaşamını yitirdiğini belirterek "Bu, en korumasızlarımıza bile merhamet göstermeyen bir virüs. Bu aynı zamanda evde kalmanın ve diğer insanlardan uzak durmanın önemini hatırlatıyor. Hayatınız ve diğer insanların hayatı buna bağlı olabilir" diye devam etti.

Yetkililere göre Hartford bölgesinde yaşayan bebek geçen hafta bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

EYALETTE İLK BEBEK ÖLÜMÜ

Bunun eyaletteki ilk bebek ölümü olduğu belirtiliyor. Adı açıklanmayan bebeğin dünya genelinde de koronavirüsten hayatını kaybeden en genç insan olabileceği tahmin ediliyor.

Hartford Belediye Başkanı Luke Bronin de bebeğin ölümünden büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Connecticut'ta koronavirüs salgınında vaka sayısı 3.500'ü aşarken, ölü sayısı 85'e çıktı.

Salgında en acı haber! ABD'de 6 haftalık bebek koronavirüsten hayatını kaybetti
BBC
YORUMLAR

Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Güzel model, 8 aylık hamile kocası ile poz verdi Çekirge istilalarının temel sebebi iklim değişikliği ve aşırı yağışlar Son dakika: Libya Ordusu, "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı Almanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü: ABD'de bile böylesi yok Hukuk mücadelesinden bıkan çiftçi, kendine devlet kurdu İspanya'da görülen 2 metrelik dev yılan panik yarattı Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü George Floyd protestolarına katılan eylemciler, polisi ateşe verdi Ukrayna'da bakıcı, ağlamasından rahatsız olduğu bebeği boğarak öldürdü Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Irak'ta salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi ABD polisinin şiddeti bitmiyor! Yere ittikleri yaşlı adam, yerden kalkamadı Kel erkeklerde koronavirüsten hayatını kaybetme oranı daha yüksek George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi