Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti - Son Dakika
BBC

Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti

18.11.2019 12:25

ABD'de kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğu gözaltına alırken acımasız hareketler sergileyen polis memurunun görüntüleri infial yarattı. Görüntüler sonrası harekete geçen yetkililer olayla ilgili soruşturma başlatırken polis memurunu idari izne çıkardı.

ABD'nin Arizona eyaletinde, kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki bir çocuğu yere iterek ve üzerine çullanarak gözaltına alan bir polis memuru, büyük tepki gören görüntüler sonrasında idari izne çıkarıldı.

KOLD News 13 adlı yerel televizyonda 13 Kasım'da yayımlanan görüntülerin 26 Eylül'de, ailesinden ayrı yaşayan çocukların kaldığı bir bakım evinde çekildiği belirtiliyor.

ÇALIŞANLAR POLİS ÇAĞIRDI

New York Times gazetesinin haberine göre, bakım evi çalışanları, yasa gereği soyadı açıklanmayan Immanuel adlı çocuğun sabah çöp kutusunu devirdiği ve kendilerine bağırdığını söyleyerek polis çağırdı.

Manuel Van Santen adlı polis memuru, bakım evinde kendisine direnen çocuğu üzerine çullanarak zapt etti. Sekiz dakikalık video kaydında polis memurunun yüzüstü yere yatırdığı ve iki dakika süreyle kıpırdamasına izin vermediği çocuğa küfrettiği duyuluyor.

İDARİ İZNE ÇIKARILDI

Olayın videosunu çeken 16 yaşındaki C.J. adlı çocuk da Immanuel'le birlikte gözaltına alınarak düzen ıslah evine gönderildi. Çocuk hakkında düzen bozucu davranışlarda bulunmak suçlamasıyla dava açıldı.

Bunun üzerine avukatı Joel Feinmann, Immanuel'in gözaltına alınma görüntülerini televizyona verdi. Savcılık yetkilileri, videoyu izledikleri gün Immanuel hakkındaki suçlamayı düşürdüklerini açıklarken, 11 yıllık polis memuru olduğu belirtilen Manuel Van Santen hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar idari izne çıkarıldı.

"VİDEOYU İZLERKEN AĞLADIM"

Joel Feinmann, videoyu izlerken ağladığını belirterek şunları söyledi:

"Bu çocuklar tacize uğradıkları, ihmal edildikleri ya da terk edildikleri için burada yaşıyor. Travma geçirmiş insanlara yeni travmalar yaşatılıyor. Polis memuru, yaşına, fiziksel durumuna ve yaşadıklarına bakmadan çocuğa kuvvet uyguluyor, hakaret ediyor. Bir dakika durup, onun bir çocuk, bir insan muamelesi görmesi gerektiğini düşünmedi" dedi.

Immanuel'in ailesi tarafından terk edildiği için bakım evinde kaldığı belirtiliyor.

Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti

Son Dakika Dünya Kolları ve bacakları olmayan 15 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan polis memuru, tepki çekti - Son Dakika Dünya

BBC

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Son Dakika: Diego Armando Maradona hayatını kaybetti Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir