Son Dakika Haberleri: Trump Yönetimi, Krizi Atlatmayı Tartışırken Senatörlerin Plaj Partisi Ülke Gündemine Oturdu

Trump Yönetimi, Krizi Atlatmayı Tartışırken Senatörlerin Plaj Partisi Ülke Gündemine Oturdu

8 gün önce

ABD'de hükümet krizi yaşanırken Cumhuriyetçi senatörlerin plaj partisi yapması, ülkede gündem oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü, "Hükümetin tekrar açılması ve sınır güvenliğinin sağlanması için görüşmelere başlamak yerine plajda parti vererek eğlendiler." dedi.

Başkan Donald Trump'ın Meksika sınırına inşa etmek istediği duvar için Kongre'den 5 milyar dolarlık ek ödenek istemesi, ülkede hükümetin kapanmasına neden oldu. ABD yönetimi hükümet krizini tartışırken, Demokratlardan 30 senatörün pazar eğlencesi yapması tepki çekti.

ABD'de Senatörlerin plaj partisi

PLAJ PARTİSİNE BÜYÜK TEPKİ

Yaklaşık 30 Demokrat Kongre üyesinin lobicilerle buluşarak eğlenmek için Puerto Rico plajına gitmesiyle ilgili konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "Kongredeki demokratlar, federal çalışanlarının maaşlarının ödenememesi konusunda o kadar endişelidirler ki; hükümetin tekrar açılması ve sınır güvenliğinin sağlanması için görüşmelere başlamak yerine plajda parti vererek eğlendiler." dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders

"DEMOKRATLAR LOBİCİLERLE EĞLENDİ"

Cumhuriyetçi Parti Başkanı Ronna McDaniel, ise yaptığı açıklamayla, "Trump, hükemetin tekrar açılması ve sınır güvenliğimiz için Washington'da çözüm bulmaya çalışırken Demokratlar, plaja gidip lobiciler ile eğlendiler." ifadelerini kullandı.

Trump: Suriye'de Kürtleri Vurursa, Türkiye'yi Ekonomik Yıkıma Uğratırız
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Trump'ın Sözleri Suriye'den Çekilme Kararımızı Değiştirmez
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye'yi Tehdit Eden Trump'a, Erdoğan'ın 3,5 Yıl Önceki Twitter Paylaşımıyla Cevap Verdi
Trump'ın Türkiye'yi Hedef Alan Açıklamalarının Ardından Dolarda Hareketli Anlar Yaşanıyor
Serdar Ortaç'ın Eşi Chloe Loughnan, Sosyal Medyadan Gelen "Biraz Kocanla İlgilen" Yorumuna Sert Çıktı Babasının Gözaltına Alındığını Gören Küçük Kız da Ellerini Kaldırıp Polise Yürüdü

Cani Kadın, İş Yerinde Doğurduğu Bebeğini Klozete Sokup Öldürmeye Çalışırken Yakalandı ABD Ordusuna Transseksüel Asker Alımı Yasaklandı