Adalet Bakanı'ndan "Çıplak Arama" Yanıtı - Son Dakika

Adalet Bakanı'ndan "Çıplak Arama" Yanıtı

6 yıl önce

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hükümlülerin iç çamaşırları çıkarılmadan, tek kullanımlık, tek parça elbise verilerek arama yapıldığını söyledi.

Adalet Bakanı'ndan

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hükümlülerin iç çamaşırları çıkarılmadan arama yapıldığını, Ankara Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda üretilen ve tüm kurumlara gönderilen tek kullanımlık, tek parça elbise verilerek, üzerlerindeki eşyaların çıkarılarak bu elbisenin giyilmesi suretiyle de arama yapıldığını söyledi.

"ARAMA SIRASINDA BEDENE DOKUNULMAMASINA ÖZEN GÖSTERİLMEKTE"

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu'nun çocuk cezaevlerine ilişkin soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, arama esnasında kimsenin görmemesini sağlayacak tedbirlerin alındığını ve arama sırasında önce bedenin üst kısmındaki giysilerin çıkarılmasının istendiğini üst kısmın araması tamamlandıktan sonra bedenin alt kısmındaki giysilerin çıkarılmasının istendiğini ve bu arama esnasında hükümlülerin iç çamaşırları çıkarılmadan arama yapıldığını söyledi.

Arama sırasında bedene dokunulmamasına özen gösterildiğini ifade eden Adalet Bakanı, "Ankara Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda üretilen ve tüm kurumlarımıza gönderilen tek kullanımlık, tek parça elbise verilerek, üzerlerindeki eşyaların çıkarılarak bu elbisenin giyilmesi suretiyle de arama yapılmaktadır" dedi.

CEZAEVLERİNDE YAKLAŞIK 2 BİN ÇOCUK TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ BULUNUYOR

Adalet Bakanı, ceza infaz kurumlarında aralık ayı sonu itibarıyla 2009 yılında 2 bin 47 tutuklu ve 632 hükümlü, 2010 yılında bin 584 tutuklu ve 529 hükümlü, 2011 yılında bin 924 tutuklu ve 410 hükümlü, 2012 yılında bin 583 tutuklu ve 418 hükümlü, 2013 yılında bin 527 tutuklu ve 451 hükümlü ve 27 Ocak 2014 tarihi itibarıyla bin 474 tutuklu ve 464 hükümlü çocuğun bulunduğunu bildirdi.

Haber Yayın Tarihi: 17.06.2014 08:39 Kaynak: ANKASon Dakika

Enkaz başındaki köpeğin, acı bekleyişi yürekleri dağladı
Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 38'e yükseldi Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü

Son Dakika Haberleri