Gizli Tanıktan Furkan Vakfı Başkanı Kuytul İçin Müthiş İddia: Kendine İnanları Dolandırdı - Son Dakika

Gizli Tanıktan Furkan Vakfı Başkanı Kuytul İçin Müthiş İddia: Kendine İnanları Dolandırdı

10.02.2018 10:45

Gizli tanık, Adana'daki operasyonda tutuklanan Furkan Vakfının kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un, dini ve insani duyguları kullanarak kendine inananları dolandırdığını iddia etti.

Adana Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na düzenlenen operasyonunda tutuklanan, vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un dini ve insani duygularını kullanarak kendine inananları dolandırdığı iddia edildi.

KENDİNİ 'ELEŞTİRİLEMEZ' KONUMA GETİRDİ

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na düzenlenen operasyonunda Alparslan Kuytul, Taha Yasin Demir, İdris Birer, Erol Ardıç ve Ali Alagöz tutuklanmış, 6 şüpheli hakkında ev hapsi ve yurt dışı yasağı kararı verilmiş, 17 şüpheliyi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gizli Tanıktan Furkan Vakfı Başkanı Kuytul İçin Müthiş İddia: Kendine İnanları Dolandırdı

Gizli tanık ve şikayetçi olan kişilerden elde edilen bilgiler doğrultusunda, Alparslan Kuytul'un kendisini 'vakıf içerisinde' eleştirilemez, sorgulanamaz bir lider haline getirdiği ve bu durumu kullanarak kendine inanlardan kişisel menfaat ve bu yolla kişisel nüfuzunu artırmaya sağladığı öğrenildi.

TOPLUMDA İNFİAL YARATACAK TABİRLER

Kendine inananları bu yöntemle dolandırdığı da ileri sürülen Kuytul'un ayrıca konuşmalarında 'Zeytin Dalı Harekatını' eleştirdiği de kayıtlara geçti. Kuytul'un ayrıca, sosyal medya hesapları üzerinden, Afrin'e yapılan operasyonlar hakkında olumsuz yorumlar yaptığı, bu konuşmalarda ise halkın vicdanını yaralayan, toplumda infial oluşturacak tabirler kullandığı da belirtildi.

Gizli Tanıktan Furkan Vakfı Başkanı Kuytul İçin Müthiş İddia: Kendine İnanları Dolandırdı
YORUMLAR
500
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gizli Tanıktan Furkan Vakfı Başkanı Kuytul İçin Müthiş İddia: Kendine İnanları Dolandırdı - Son Dakika


Advertisement