Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat - Son Dakika

Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat

06.05.2017 17:36

Adıyaman'da sarp ve dağlık alanda tatbikatADIYAMAN'da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sarp ve dağlık alanda kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Adıyaman'da sarp ve dağlık alanda tatbikat

ADIYAMAN'da, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sarp ve dağlık alanda kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Kırkgöz Köyü kırsalındaki sarp ve dağlık alanda kurtarma tatbikatı düzenledi. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) ve İHH Arama Kurtarma ekiplerinin de katıldığı tatbikatta senaryo gereği dağda mahsur kalanlar ve devrilen otobüsteki yaralılar kurtarıldıktan sonra ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra güvenli bölgeye taşıdı.

Tatbikata katılan gönüllülerin teorik ve pratik eğitimlerini tamamladıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, "Değişik etaplarda yaralılara müdahale etmekle bu etkinliklerini bugün tamamlıyorlar. Bugün 3 gündür bu alanda pratik eğitimlerini yapan bu ekiplerimiz artık afet durumunda afetzedelere müdahale edecek durumda geldiler. Gönüllülük esasına dayanan uygulama bicimi burada sağlık personelimizin içerisinde doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni bulunmakta gönüllülük esasına dayalı olarak yapılan bir uygulama. Tabi gönüllülük esası olunca da başarı beraberinde geliyor. Bugün itibariyle il genelinde 110'a aşkın gönüllü UMKE personelimiz bulunmakta bugün bu etkinlikte 20 yeni arkadaşımızda geldi bu uygulamaya dahil edildi" dedi.

Açıklamanın ardından tatbikata katılan gönüllülere teşekkür ve katılım belgeleri verildi.

Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat
Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat
Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat
Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da Sarp ve Dağlık Alanda Tatbikat - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor