Afgan Halk Meclisi'nden Çağrı: Ramazan'dan Önce Kalıcı Ateşkes İlan Edilsin - Son Dakika

Afgan Halk Meclisi'nden Çağrı: Ramazan'dan Önce Kalıcı Ateşkes İlan Edilsin

03.05.2019 14:32
Afgan Halk Meclisi'nden Çağrı: Ramazan'dan Önce Kalıcı Ateşkes İlan Edilsin, System.String[]

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, üç gün süren 'Barış İstişare Toplantısı', katılımcıların kalıcı ateşkesin sağlanması çağrısıyla son buldu. Afgan lider Eşref Gani, şartlı olarak bu çağrıya yanıt vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de üç gün süren Barış İstişare Toplantısı, katılımcıların kalıcı ateşkesin sağlanması çağrısıyla son buldu. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, şartlı olarak bu çağrıya yanıt vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Aralarında siyasi parti ile kabile liderleri, kanaat önderleri ve din adamlarının da bulunduğu yaklaşık 3 bin 200 kişi, 18'inci yılına giren savaşın sonlandırılmasının yollarını aradı. Üç gün süren Halk Meclisi toplantısının sonuç bildirgesinde, hükümete ve Taliban örgütüne hitaben "İki taraf da ivedilikle ateşkes ilan etmeli ve hayata geçirmelidir." denildi. Çağrıda tarafların Ramazan ayından önce silah bırakması istendi.

Afgan Halk Meclisi'nden Çağrı: Ramazan'dan Önce Kalıcı Ateşkes İlan Edilsin

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Afgan Halk Meclisi'nden Çağrı: Ramazan'dan Önce Kalıcı Ateşkes İlan Edilsin - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor