Bahçeli'nin "Vekil transferi yasaklansın" çağrısına AK Parti'den iki farklı yanıt geldi - Son Dakika

Bahçeli'nin "Vekil transferi yasaklansın" çağrısına AK Parti'den iki farklı yanıt geldi

Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine gündeme gelen, siyasette milletvekili transferinin engellemesiyle ilgili AK Parti'den iki farklı açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" derken AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı MHP'yle birlikte çalışma yürüttüklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, siyasi iradenin, çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürüttüklerini bildirdi.

Bostancı'nın bu açıklamalarında dikkat çekici husus, Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın "Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" açıklamasından sonra gelmesi oldu.

BOSTANCI: MHP İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Bostancı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halkın tayin ettiği milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürüttüklerini belirtti.

"KİMSE HALKIN İRADESİNİ KEYFİNCE DEĞİŞTİREMEZ"

Bu çalışma olgunlaştığında diğer partiler ve kamuoyuyla paylaşacaklarını vurgulayan Bostancı, "Siyasi rekabet, partilerin, kurallar dahilinde ancak ülkenin üst çıkarlarını asla gözden çıkartmaksızın mücadelesi elbette olacak. Fakat unutmayalım, herkes gücünü ve meşruiyetini halkın iradesine borçludur. Kimse kendisini bu iradeyi keyfince değiştirecek yetkide göremez" ifadesini kullandı.

Bostancı ayrıca, hazırlığın hiçbir şekilde erken seçimle alakası olmadığını, millet iradesinin Meclis'te çarpıtılmasını engellemeye dönük bir çalışma olduğunu da sözlerine ekledi.

BÜLENT TURAN: ŞU AŞAMADA SÖZ KONUSU DEĞİL

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok" dedi.

Adının yazılmasını istemeyen bir diğer yönetici ise Sarıkaya'ya şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli'nin yaklaşımına kişisel olarak katılıyorum ama bunun için yasaya gerek yok. Siyasi ahlak kanunla olmaz. Siyasi ahlak dediğiniz insanın içinde, ruhunda olması gereken bir şeydir. Onu kanunla nasıl düzenleyebilirsiniz ki? Bunun da tartışmadan çıkarılması gerekir. Siyasi Partiler ve Seçim kanunları ile ilgili de geçmişten gelen hazırlıklarımız düşüncelerimiz var; ama şu aşamada söz konusu değil."

Bahçeli'nin Vekil transferi yasaklansın çağrısına AK Parti'den iki farklı yanıt geldi
AK Parti, Devlet Bahçeli'nin "Vekil transferi yasaklansın" çağrısına kapıları kapadı


Son Dakika

30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Cami hoparlörlerinden müzik yayını soruşturmasında tutuklanan Banu Özdemir, tahliye edildi Polisin ve boğarak öldürdüğü siyahi adamın geçmişte aynı yerde çalıştıkları ortaya çıktı Son seçim anketine göre; Davutoğlu ve Babacan, siyasette taşları yerinden oynatıyor Son Dakika: George Floyd'un ensesine bastırarak ölümüne neden olan polis memuru tutuklandı Doğum yaptığı gerekçesiyle taksiden indirilen kadının ailesine yardım yapılacak Yunanlılar er meydanında kazanamadıkları Ayasofya'yı sosyal medyada sahiplendi: Tekrar bizim olacak Çatalca'da dolu yağışı! Yollar beyaza büründü, sürücüler zor anlar yaşadı ABD'de siyahi vatandaşın polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis savaş alanına döndü Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Yaşlı adam, torunlarına saldıran 4 metrelik yılanı tüfekle vurarak öldürdü Sıfır aldığı aracı ekspertize götürünce ön kaputun cıvatalarının sök-tak olduğunu öğrendi 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için devam eden sokağa çıkma yasağının kuralları değişti Pazarcı kadın, şalvarın içinde doğurduğu bebeğini tezgahın altına attı Eylemleri bastırmak için uğraşan Trump hakkında bomba iddia: Hamile bıraktığı asistanını boğarak öldürdü